Star Trek: Picard Patrick Stewart prozrazuje, o čem hlavně bude druhá řada

Patrick Stewart prozrazuje, o čem hlavně bude druhá řada

Patrick Stewart prozrazuje, o čem hlavně bude druhá řada

Patrick Stewart si udělal čas a chvíli odpovídal na dotazy reportérům z Gold Derby. Samozřejmě přišla řeč i na Star Trek a sir Stewart se rozpovídal o hlavním tématu nové sezóny, dnešním světě a také o tom, jak právě poslední roky ovlivnily i scénář Picarda.

10 2
19.1.2021

Již za pár dní začne natáčení druhé řady, a tak ji sir Patrick Stewart pomalu začíná propagovat, aby se na ni nezapomnělo. Tentokrát ho vyzpovídali reportéři z Gold Derby, kteří se pokoušeli zjistit, o čem vlastně druhá sezóna bude. Stewart byl poměrně sdílný. Ve středu dění bude především Picardovo nové tělo, které získal na konci první řady.

Už vlastně před psaním scénáře druhé řady si herec s tvůrci, jmenovitě s Akivou Goldsmanem a Terrym Matalasem, sedl a probírali možnou cestu, kam se vydat. Stewart chtěl hlavně vědět, jak moc jeho nové tělo ovlivní vývoj jeho postavy, její celkové charakteristiky a zda nová tělesná schránka bude mít dopad na Picarda jako takového. Oba tvůrci byli touto otázkou překvapeni, protože počítali s tím, že Picard bude stále stejný.


(Picard vyhlíží lepší zítřky. Foto: CBS All Access)

To Stewarta samozřejmě udivilo, protože podle něj je tu celá řada cest, po kterých by se tvůrci mohli vydat. Nakonec tedy Stewartovo přání bylo vyslyšeno a dočkáme se částečné změny charakteru hlavní postavy ve chvílích, kdy to bude nutné. Ve druhé řadě se dále seznámíme s novou postavou, která bude mít na Picarda veliký dopad. O nové postavě ale Stewart nesměl říci ani ň.

Herec ještě dodal, že všechny Star Trek příběhy představovaly naději a vzbuzovaly dojem, že jednoho dne bude v našem světě lépe. Ostatně toto poselství platí i nadále, ale při psaní scénáře ke druhé řadě bylo nutné k látce přistoupit trochu jinak. Podle Stewarta se během posledních dvou let svět velice změnil. Už to není tak klidné a demokratické místo, jak tomu bylo kdysi. Už se bohužel nejde inspirovat severní Amerikou a Evropou, kde právě tyto hodnoty postupně upadají.

Pro Stewarta je důležité, aby si lidé uvědomili, že se něco pokazilo. A to něco se musí identifikovat a napravit. Stewart samozřejmě zdůraznil, že on není politikem a pouze s tvůrci vytváří seriál, na který se snad diváci budou dívat. A v žádným případě nechce skrze Star Trek někoho poučovat. Byl by ale vděčný, kdyby se diváci zamysleli nad nesprávností, která vládne ve světě.

Myslíte si, že nás ve druhé sezóně čeká zajímavý příběh? A je dobře, že Stewart pomáhá tvůrcům s tvorbou seriálu?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /7

Bafomet42

Tak trochu objev Ameriky, ale na druhou stranu správná poznámka, Star Trek byl od počátků vždy reflexí současného světa, to víme přeci všichni. Ostatně i první řada Picarda zdála se mít aspoň trošku tuto kvalitu, ač je otázkou, zda nešlo o vedlejší efekt návaznosti děje na TNG. Ve výsledku to je ovšem jedno. Pokud by však v dalších řadách mělo o jít o vytčený záměr, lze se myslím obávat jisté polopatičnosti a ve finále více škody než užitku. Jak lze po první řadě skvělý seriál dokonale postupně zkazit, demonstruje bohužel Discovery..

#3 m0rdred
19.1.2021 | 17:47:54
TOMASH

Cim mensia selanka, tym lepsie.

19.1.2021 | 19:19:31
m0rdred

#1 Bafomet42: Mě se Discovery líbí. Pro tebe bude ale lepší koukat na starý VHSky ;) Pořád máš potřebu to porovnávat, to je špatně.

#7 Bafomet42
19.1.2021 | 19:27:37
BorgLocutus

Doufám že to nebude podobná politická SJW agitka jako třetí odpadní/nudná/stu­pidní série Discovery! Pokud ano , tak po víc jak 25 letech se Star trekem končím , protože ve Star treku nebylo nikdy předtím takové nepřirozené vnucování na sílu určitého politického směru, kdysi se dělaly seriály pro zabavení a přirozeněji než pro levičáckou agitaci!

#5 percival2
19.1.2021 | 20:49:14
percival2

#4 BorgLocutus: Nechápu, proč se rozčiluješ. Seriál natáčený v socialistické Číně bude taky plný narážek a propagace režimu. Po Trumpovi prostě naplno přichází komunisté a cokoliv přijde z USA, bude poznamenané tímto režimem. To, co ti vadí, je slabý odvar toho, co nás čeká. Jako tréning doporučuji pustit si Ženu za pultem nebo Plechovou kavalerii. Neříkám, že se nemůže stát, že si nějaký hodně silný režisér prosadí něco normálního, třeba Picarda, jako takové Chalupáře ;-)

19.1.2021 | 22:01:06
Lex Luthor

Doufám, že Picard bude stejně kvalitní doposud bez urážky, ale je mnohem lepší, než nějaká Discovery u Picarda známe alespoň celou posádku i jejich příběhy u Discovery mi je jedno kdo z posádky zemře, nebo odejde u Picarda se více bojím o postavy.

19.1.2021 | 23:14:59
Bafomet42

#3 m0rdred: Mýlíš se, naopak nic neporovnávám, nejsem milovník TNG. Byl jsem z Discovery nadšen, pak druhá řada nakonec tak nějak ještě šla, ale třetí řada? Naprostý vaření z vody, trapnost téměř nesnesitelná.

20.1.2021 | 9:02:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E10: Et in Arcadia Ego, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Novinky

Recenze první řady seriálu Star Trek: Picard

Recenze první řady seriálu Star Trek: Picard

Od finále uběhla už nějaká doba a většina fanoušků si určitě udělala čas, aby se podívala na finálovou jízdu admirála Picarda. Nyní máme tedy za sebou všech deset epizod a můžeme konečně bilancovat. Jak se povedl další výlet do světa Star Treku? Přináší něco nového?

Reklama

Zajímavosti

Brent Spiner slibuje, že se do role Data v žádném dalším projektu již nevrátí

Brent Spiner slibuje, že se do role Data v žádném dalším projektu již nevrátí

Někteří herci jsou spjatí s postavami až do konce života. Někdy je tedy velice těžké se od jedné role posunout k další, kterou diváci přijmou tak pozitivně jako tu předchozí. Brent Spiner si již to nejlepší ve Star Treku odžil, a tak se rozhodl, že svou postavu nechá u ledu.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců