Star Trek: Picard Tvůrci vysvětlují, proč se v seriálu neukáže žádná jiná postava z Next Generation

Tvůrci vysvětlují, proč se v seriálu neukáže žádná jiná postava z Next Generation

Tvůrci vysvětlují, proč se v seriálu neukáže žádná jiná postava z Next Generation

Seriál Star Trek: Picard konečně dorazil na televizní obrazovky a hned jsme dočkali povedeného camea. To je ale vše. Ve zbytku řady už nás nic podobného nečeká. To zřejmě zklame všechny fanoušky původního seriálu, tvůrci ale jasně vysvětlují, proč tomu tak je. Tak proč tedy?

7 6
27.1.2020

Brent Spiner poctil svou přítomností pilotní epizodu, kde si zopakoval roli ze seriálu Star Trek: The Next Generation. Data se ovšem objevil pouze v první epizodě, v těch dalších ho čekat už nemáme. Přesto se o něm bude hodně mluvit a jeho odkaz se bude řešit prakticky po zbytek první série. Kdo první díl viděl, může asi tušit.

To je ale vše, dámy a pánové. Nikdo jiný z The Next Generation se již neobjeví kromě již dříve oznámených návratů. Fanoušky mrzí především absence Worfa a Geordiho La Forge. Herec Patrick Stewart se nicméně svěřil, že když seriál připravovali, dokonce se vážně bavili i o tom, že by se neměla vrátit žádná postava z původní show. Ani Data. Seriál Picard by tak byl zcela o nových postavách.


(Kromě Picarda se v nové sezóně můžeme těšit pouze na nové postavy. Foto: CBS All Access)

Proč tomu tak mělo být? Z jednoduchého důvodu. Tvůrci seriálu v minulosti prohlásili, že chtějí, aby si show užili původní fanoušci seriálu The Next Generation, ale také ti, co neviděli ani jednu epizodu. A mít v každém díle nějaké cameo, které by nemělo nějaký větší význam pro celkový děj, by bylo pro nové diváky nejen matoucí, ale zřejmě i otravné, takže by dříve či později ztratili chuť seriál sledovat.

Tvůrci dále vysvětlují, že rozhodně nestáli o to, aby se objevil někdo z původního obsazení, pozdravil Picarda, někomu nakopal zadek a následně zase odjel domů. O tento typ epizod tvůrci nestojí. Nechtějí hrát každou chvíli na nostalgii, chtějí mít v příběhu pouze ty postavy, které mají vliv na celkový děj série. A to je podle našeho názoru dobře. Jelikož ale byla potvrzena druhá řada, kdo ví. Třeba se někdo z The Next Generation objeví příště.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /25

BerryBlack

A co Jonathant Frakes a Marina Sirtis? OMG

#6 Ne-On
27.1.2020 | 18:55:58
antty

To trochu odporuje tomu, že v ukázkách jsme už viděli Rikera a Dianu. Osobně tedy doufám, že pokud nestojí tvůrci o malá camea, že to znamená, že se Sedmá zdrží na víc epizod. Osobně bych ale uvítal víc známých postav naopak. Ale i z Voyageru či DS9.

#6 Ne-On
webmaster
27.1.2020 | 18:57:55
antty

Jo a jinak: super vzhled :D

webmaster
27.1.2020 | 18:59:50
sFík

Jasně a Will a Deanna budou co? Fungl nové postavy? :-D A bez ohledu na to že je to postava z Voyageru (beru jako jednu linii s DS9 a tNG) tam bude Sedmá dělat co? Nebo to je taky náhodná podoba dvou odlišných postav? :D Dyť byli ve všech trailerech..

#5 Violet #6 Ne-On
27.1.2020 | 19:00:49
Violet

#4 sFík: Vzpomínky? minutová návštěva? Asi to nebude mít hlubší význam na děj toho dílu, kde se ukáží. Uvidíme. Ale sedmá mě zajímá, to vypadalo, že se zdrží:)

27.1.2020 | 20:29:21
Ne-On

#1 BerryBlack: #2 antty: #4 sFík: „Nikdo jiný z The Next Generation se již neobjeví kromě již dříve oznámených návratů.“ Přečíst článek je asi nic těžké, co?

#7 Kafka Tamura #11 antty
28.1.2020 | 3:12:15
Kafka Tamura

#6 Ne-On: Když pan redaktor používá takovou demagogii/clic­kbite, aby strašně šokoval a naklikalo mu to víc lidí, a jak to opravdu je, napíše až někde v půlce, tak se není čemu divit, že lidi rozvášněně píší dřív než dále čtou, případně už jsou při čtení zbytku myšlenkama tam, kde je autor nasměroval a pravdivé informace už jdou jen dovnitř a hned ven. Krásný příklad amaterismu a vypočítavosti, kdy dělá publicista z lidí jen blbce, jak krásně vidíme. Smutné.

#9 ori
28.1.2020 | 4:32:12
surky3

Klid lidi, jediné co chtěli autoři říct je, že z toho nechtěj udělat cameo shit jako byl třeba nedávno arrowerse crossover. Za mě je to jenom dobře. Jinak některé postavy byly potvrzené s tím že se tam prostě jenom tak neobjeví na pět minut někomu namlátit a pak zase zmizí. Jinak nadpis je docela blbej. Jiné postavy z ST TNG se ukážou, ale pouze ty které už byly oznámeny (první série). Nikdo další v první sérii z TNG nebude.

28.1.2020 | 5:03:07
ori

#7 Kafka Tamura: Ale však je to napísané hneď v názve.

redaktor
28.1.2020 | 10:01:08
Liborias

TNG byl svým způsobem restart, ale stejně tam bylo mraky odvolání na původní filmy. Postupně se tam objevily i skoro všechny hlavní postavy z původní série a filmů a nikoho to nezmátlo, všichni si to užili. Já nějak nechápu tu snahu tvůrců za každou snahu oslovovat nějaké fiktivní nové diváky. Picard se mi s drobnými výhradami k obvyklé masírce zatím celkem líbí, ale přece na Star Trek kouká ten, kdo má rád Star Trek, pokud nikdy neviděl původní série a náhodou koukne na toto a bude se mu to líbit, tak je to přece motivace podívat se na všechny původní série, aby se o postavách dozvěděl víc. Když chtějí točit nové sci-fi pro diváky, kteří neviděli Star Trek, nebo se jim nelíbil, tak proč to nepojmenují jinak a nenatočí něco jiného? Logika u producentů nikdy nebyla silná stránka. Získají pár nových fanoušků a oplátkou naštvou celý fandom o který přijdou. Viz Star Trek Diversity (Discovery), nebo celé nové Star Wars. Tak doufám, že se pletu a neodpískám to po pár dílech stejně jako tu multi-kulti-gender srágoru s pleštatými divnou fistulí mluvícími klingony.

#22 pidalin
28.1.2020 | 10:33:12
antty

#6 Ne-On: tyhle komentáře fakt miluji, hlavně vzhledem k tomu, že článek lze i po zveřejnění dopisovat a upravovat. Mě osobně se zdá, že včera když jsem to četl, tam ta část věty nebyla. A i kdybychom se všichni přehlédli, tobě to nedává právo nás hned srážet tím, že jsme si to nepřečetli.

webmaster
28.1.2020 | 11:21:23
AVE_Jirka

Já si počkám na odvysílání celé série a pak se uvidí, kdo tam všechno bude :-). Tyhle bláboly bych vůbec neřešil. Před pár dny jsem viděl pořad, kde byl Patrick Stewart a Whoopi Goldberg a Stewart ji v přímém přenosu pozval do druhé série STP, kde si má zahrát Guinan (dostal k tomu svolení od zbytku tvůrčího týmu). Ona samozřejmě souhlasila :-).

#14 Violet
28.1.2020 | 12:45:20
antty

No tak bodejď by mu nedali souhlas, když celý projekt je na něm. Jsem na to zvědavý.

webmaster
28.1.2020 | 17:23:14
surky3

hele jak je to s časem kdy díl vychází? protože standartně ještě před 18:00 jsem na facebooku viděl komentáře že někdo už druhej díl viděl. Psali to třeba lidi na facebook stránce axanaru, kde byl odkaz pro usa diváky na první díl na youtube…

30.1.2020 | 18:11:58
oskarka

Podle mne je to v pořádku. Když začala New generation, tak tam taky byly jen nové postavy. Picard bude asi občas vzpomínat a přitom se tam objeví pár postav z minula, jen jako vzpomínka.

#18 Druh8472
31.1.2020 | 14:48:14
Druh8472

Podle IMDB se 7/9 objeví celkem v 5 dílech a Will a Diana v jednom stekjně jako Dat.

31.1.2020 | 15:37:08
Druh8472

#16 oskarka: i TNG byla camea herců z TOSky minimálně dvou ne-li více. :-)

#20 Giskard
31.1.2020 | 15:38:27
ShadowSheepCZ

já hlavně čekal na Janewayovou vím pišu špatně jméno, posledním picard filmu Nemesis byla admiralkou, čekal jsem, že půjde za ní, s ní měl přeci jen lepší vztah. Na druhou stranu, mužem počítat se sedmouu, za mě by byl fajn i doktor z Voyageru, či někdo další, byli poměrně mladí, případně z DS9 drill ale ty Picard moc dobře neznal.

A i když se tam ty lidi neobjjevují nebo neobjeví, i tak je to mega fan servis, naražky, ukázky, starý odznaček, škorpení s romulany, zmínky na události. Jsem z toho unešený. něco takového dlouho chybělo. Třeba to rozjede další Star trek seerialy, vím že to je nepravděpodobnné, ale strašně bych si přál serial z období valky s dominionem s posádkou z lodi třídy Akira. Zucastnila se většiny větších bitev, atd. atd.

31.1.2020 | 17:55:05
Giskard

#18 Druh8472: Pokud si pamatuji, tak v TNG byl nejprve George Takei (jako starý admirál Sulu na vozíku), potom Leonard Nimoy jako Spock a nakonec ještě James Doohan jako Scotty v té epizodě s Dysonovou sférou. Z herců pak ještě Majel Barrett (jinak manželka Roddenberryho, v původním seriálu sestra Christine Chapel), která namluvila hlas počítače a hlavně hrála roli Lwaxany Troi. A ve filmu Generations samozřejmě i Shatner jako Kirk.

#21 AVE_Jirka
1.2.2020 | 6:34:12
AVE_Jirka

#20 Giskard: George Takei pokud vím, tak v TNG nehrál (nevybavuji si to). První kdo se v pilotní epizodě TNG (Encounter at Farpoint ) z TOS objevil byl DeForest Kelley, který hrál admirála a na palubě ho provázel Dat. GT hrál ve Voyageru (Flashback).

1.2.2020 | 18:07:24
pidalin

#10 Liborias: Klid, u Fear the walking dead taky řikali že tam nikdo z Walking Dead nebude a teď jsou 2 nejhlavnější postavy právě přeběhlíci z Walking Dead. Těmhle prohlášením producentům se nedá nikdy věřit, udělaj cokoliv pro sledovanost a pokud si spočítaj že jim zvýší sledovanost to že ukážou třeba Worfa, tak ho určitě ukážou, jenom někdy trvá několik sérií než jim to dojde.

2.2.2020 | 2:37:35
xube

Podľa mňa je to dané tým, že hlavné slovo majú producenti. Agenti hercov veľmi dobre vedia, že mená ich zverencov dvíhajú u divákov záujem a teda aj cenu, za ktorú sa na obrazovkách objavia. Je preto jednoduchšie zaplatiť neznámych hercov a tváre. Na rad príde vyjednávanie a to je nepríjemne zdĺhavé. Argument, že akýkoľvek návrat starej postavy by bol prázdny je chybou scenáristu. Všetko sa dá vyvážiť. Dôležité je mať silný príbeh – odkaz, ktorý sa mi zdá v Picardovi zbytočne natiahnutý. Podobné témy sa v TNG riešili maximálne v dvoch častiach alebo na bočnej línii. Tu to nafukujú a z federácie urobili bandu stroskotaných a zkorumpovaných neschopákov, čo si prepožičali zo skutočného stavu a zrkadla spoločnosti. Lenže títo radoby tvorcovia zrejme nepochopili posolstvo Roddenberryho Star Treku a teda – lepšia spločnosť s vyššími hodnotami, ktoré nás presahujú. Mala to byť svetlá budúcnosť… toto je temné a ohyzdné stvárnenie spoločnosti na úrovni stredoveku!

6.2.2020 | 15:24:09
Shakki

Podle mě je naprosto logické, že v nové serii nebudou děj táhnout herci s věkovým průměrem 60+, to by se na to dívali jen skální příznivci a pár zvědavců či seriálových žroutů. Seriál si musí vybudovat svou vlastní reputaci, prostor by měli dostat 100% nové postavy, které mají lecos co říct. I přes to mi příjde, easter eggů je tam víc než dost, až si myslím že je to na škodu. Netvrdím že jistý „crossover“ mezi seriemi, že herci z TOSky nehostovali v TNG, ale tam to bylo dáno tím, že ti herci v době kdy se objevili v TNG zároveň natáčeli v té době ještě celovečerní snímky, myslím že to byl případ Doohana, Niemoye, Dorn se prozměnu mihl ve Star Treku VI. V podstatě tam hrái zadarmo, pro obě strany to byla dobrá vzájemná propagace. Zde by to dle mého nemělo až tak smysl. Star trek naopak hlavně v období VOY a DS9 se separoval, Berman nechtěl aby si série lezly do zelí, takže tam je opravdu málo odkazů vzájemně na tyto serie, ale odkazovali spíše na už skončené TNG či TOS. I tímhle docela šetřili.

Já chápu že chtějí dělat reklamu udělat si jméno, ale měli by to umět sami, tím že tam narvou tunu easter eggů tím nikoho neohromí, naopak to skalní fandy otráví časem a ti noví budou zbytečně zmatení. Aspoň já na to mám takový názor.

10.2.2020 | 9:52:34
elsadistico

Seriál ako taký sa mi ozaj páči, zápletka postavy atď v pohode. Jediné čo mi vadí je ( žiaľ ) samotný Picard, teda vlastne herec Patrick Stewart. Je proste starý, vyzerá ako dedko na prahy osemdesiatky a vôbec mu neverím niektoré scény. To aspoň mne vadí dosť, a to mám Patricka Stewarta medzi top obľúbenými hercami.

15.2.2020 | 23:07:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E10: Et in Arcadia Ego, Part 2

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Novinky

Recenze první řady seriálu Star Trek: Picard

Recenze první řady seriálu Star Trek: Picard

Od finále uběhla už nějaká doba a většina fanoušků si určitě udělala čas, aby se podívala na finálovou jízdu admirála Picarda. Nyní máme tedy za sebou všech deset epizod a můžeme konečně bilancovat. Jak se povedl další výlet do světa Star Treku? Přináší něco nového?

Reklama

Zajímavosti

Brent Spiner slibuje, že se do role Data v žádném dalším projektu již nevrátí

Brent Spiner slibuje, že se do role Data v žádném dalším projektu již nevrátí

Někteří herci jsou spjatí s postavami až do konce života. Někdy je tedy velice těžké se od jedné role posunout k další, kterou diváci přijmou tak pozitivně jako tu předchozí. Brent Spiner si již to nejlepší ve Star Treku odžil, a tak se rozhodl, že svou postavu nechá u ledu.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců