Star Wars: Rebels B-Wing přilétá na scénu a odhalení Hery minulosti

B-Wing přilétá na scénu a odhalení Hery minulosti

B-Wing přilétá na scénu a odhalení Hery minulosti

Pátá epizoda Rebels nám poodhalila minulost Hery Syndully a také jsme se dozvěděli, jak získali Povstalci velice užitečné stíhačky typu B-Wing.


2 0
18.11.2015

Hera Syndulla je dcera revolucionáře Chama Syndully, kterého si můžete pamatovat z posledních dílů první řady seriálu The Clone Wars. V epizodě Wings of the Master jsme se dozvěděli, že Heřina matka schovala malou Heru do podzemí, když Separatisté začali obléhat planetu Ryloth. Republika v čele s Mistrem Jediem Macem Winduem Ryloth osvobodila. Hera viděla boj na vlastní oči, což v ní probudilo zájem o pilotování.

Hera se tak po boji mezi Republikou a Separatisty rozhodla stát se pilotkou. A i když byl její domovský svět zachráněn, přesto se ho a svou rodinu rozhodla opustit. Z vyjádření Hery bohužel nevíme, zda Cham Syndulla ještě žije. Bylo to snad vůbec poprvé, kdy byla epizoda zaměřena čistě na Heru, pokud ovšem nebudeme počítat velice slaboučkou epizodu Out of Darkness z předchozí řady. Jednou by bylo zajímavé se s Herou vydat zpět na Ryloth a vidět ji po boku ostatních Twi'leků. Snad se toho někdy dočkáme.


(B-Wingy zřejmě budeme vídat častěji. Foto: DisneyXD)

Epizoda taktéž odhalila původ B-Wingů, stíhaček, které můžeme znát z počítačových her a filmů. Za tvorbou stíhačky stojí již zesnulý Ralph McQuarrie, který si v podstatě zahrál sám sebe v seriálu pod postavou, která je vtipně pojmenovaná po něm, jménem Quarrie. V příští epizodě se dozvíme zase více z minulosti Sabine Wren. Poznáme její dávnou přítelkyni Ketsu Onyo, se kterou chodila na imperiální akademii na Mandaloru a později se spolu, jak už to bývá u Mandalorianů zvykem, staly námezdními lovci.

Diskuze /5

Blackhand47XD

Pokud si vzpomínám, tak tvůrci zmínili, že se Cham Syndulla v seriálu objeví.

#5 AbC
webmaster
18.11.2015 | 17:44:59
Merwis

Pokud by někoho zajímaly další osudy Chama Sundully, tak je jednou z hlavních postav knihy Lords of the Sith od Paula S. Kempa. Děj se odehrává po Epizodě III a kromě Syndully se soustředí na Císaře a Vadera. Knížka je součástí nového kánonu a není vůbec špatná. Zatím bohužel není přeložená do češtiny, ale průměrný angličtinář by s ní neměl mít problém. Rozhodně doporučuju. :)

18.11.2015 | 18:11:33
Rob2

V jakém filmu se stíhačky objevily?

#4 Veska
18.11.2015 | 20:58:45
Veska

#3 Rob2: V VI. díle. Hned při prvním náletu na Hvězdu smrti.

redaktor
18.11.2015 | 23:23:20
AbC

#1 Blackhand47XD: objeví se v s02e15 Homecoming

4.4.2017 | 14:30:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E04: The Occupation

cz70%

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

WEB-DL.x264

Omlouváme se, ale bohužel z důvodu nedostatku času, bude v současné době vydávání titulků značně opožděno.

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Poslední dvě odvysílané epizody odkazovaly na filmy Nová naděje a Rogue One opravdu hodně. Do seriálu se vrátil Saw Gerrera, který otevřeně přiznává, že s metody Povstalců nesouhlasí. Zatímco oni vyčkávají, Saw jedná. Co vše se v epizodě stalo a jak vidíme čtvrtou řadu po pár dílech?

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.