Star Wars: Rebels Dave Filoni popírá, že by se v seriálu Rebels cestovalo v čase

Dave Filoni popírá, že by se v seriálu Rebels cestovalo v čase

Dave Filoni popírá, že by se v seriálu Rebels cestovalo v čase

Cestování časem je v každém seriálu poměrně ošemetná věc, která je pod velkým drobnohledem fanoušků a kritiků. Ve filmech a celkově ve Star Wars jsme se ho nikdy nedočkali. Tedy až na jednu epizodu Rebels. Dave Filoni nyní vysvětluje, čeho chtěl vlastně docílit.

5 3
14.8.2018

Ve čtvrté sérii jsme se dočkali epizody A World Between Worlds, kde Ezra Bridger mohl sledovat události Epizod I-VII a prakticky mohl změnit jakoukoliv maličkost, která se stala, a nebo se teprve stane. Nakonec skutečně zasáhl do jednoho okamžiku, když zachránil Ahsoku Tano před samotným Darth Vaderem, což nám dalo jasný signál, že cestovat v čase se dá i ve Star Wars.

Nyní ovšem vyšla čtvrtá a závěrečná řada Rebels na DVD a Blu-ray, kde Dave Filoni poskytl pár komentářů k seriálu, ve kterých jasně vysvětluje, co měly scény v epizodě A World Between Worlds znamenat a také se vyjadřuje k cestování v čase obecně:


Já si nemyslím, že se jedná o cestování v čase. Nefunguje to zkrátka tak, že jedněmi dveřmi vejdete a objevíte se jinde v jiném čase. Svět mezi světy je skutečně o znalostech a o jejich získání. Jak řekl sám vlk Dume – kde jsou znalosti, je i destrukce. V místnostech se tedy můžete dozvědět různé události z budoucnosti nebo události z možných budoucností, které se mohou a nemusí stát, pochopitelně lze také nahlédnout do minulosti. Můžete se občas rozhodnout, že něco změníte, ale je hrozně nebezpečné to provést, pokud nevíte, co k této události vedlo a co jí předcházelo. To právě znamená tu zmíněnou destrukci.

(V této epizodě se objevil i Imperátor. Foto: DisneyXD)

Dave Filoni také dále dodal, čeho chtěli v epizodě docílit a jakou filmovou Epizodu chtěli rozšířit o jisté znalosti, o kterých již víme několik let:

Když procházíte dveřmi, jste v neustálém nebezpečí, že můžete cokoliv zničit, protože většinou nevíte, co bude následovat, když změníte tu a onu událost a to, co k ní vedlo, takže se jedná o velice nebezpečnou hru a v této epizodě jsme nechtěli cestovat časem a otevírat příliš mnoho dveří. Jedná se pouze o rozšíření Epizody V, kde Luke Skywalker viděl budoucnost a dozvěděl se, co se stane s jeho přáteli v Oblačném městě na Bespinu.

Co si myslíte o vyjádření Filoniho? Lze tedy ve Star Wars cestovat časem? A popírá to lore?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /2

Raiden123

Hmm,to trošku nedava zmysel,lebo ten chalan Ezra cestoval v čase a zmenil minulost,ale zaroven to bolo dane,že to mal zmenit. A asi nebol by to prvý prípad,ked niekto v star wars cestoval v čase.No a teraz sa s toho Filloni bude chciet vykrutit.No čo už,nespokojny boss mu asi šlape na pety,tak už píše inak. Poslednou dobou vela ludi blokuje tvorbu serialov/filmov so sci-fi temou ciest v čase. :-(

14.8.2018 | 19:13:51
RagnarokCzD

Tak nevim no ..

Některý dveře vedou do minulosti, jiný do budoucnosti … jiný do možnejch budoucností … a člověk skrz ně může do těch budoucností zasahovat.

Ale cestování časem to není. :D Tak co to teda je? :P

16.8.2018 | 7:39:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu čtvrté řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Byl oznámen nový seriál Star Wars s názvem Resistance, těšit se můžeme i na staré známé

Byl oznámen nový seriál Star Wars s názvem Resistance, těšit se můžeme i na staré známé

Star Wars svět nemohl být pochopitelně dlouho bez seriálu a než se dočkáme toho hraného, můžeme se už na podzim těšit na animovaný seriál, který bude mapovat období po konci Občanské války. Ve středu dění bude mladý pilot, který se vydá špehovat První řád.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců