Star Wars: Rebels Edňáci hodnotí třetí řadu Rebels

Edňáci hodnotí třetí řadu Rebels

Edňáci hodnotí třetí řadu Rebels

Třetí řada je u konce a nyní nás čeká dlouhé čekání na řadu čtvrtou, která se přiřítí na televizní obrazovky až na podzim. Většina z vás už finále určitě viděla, tak proto by vás mohlo zajímat, jak Edňáci hodnotí třetí sezónu animovaného seriálu Rebels.


13 0
3.4.2017

@tom99

Druhá řada byla dospělejší, vážnější a celkově lepší, takže jsem měl od třetí řady velká očekávání. Je fajn, že Dave Filoni nechtěl recyklovat své nápady a nepředstavil nám nové inkvizitory, ale zkrátka tak nějak nezvládl hlavní zápletku třetí řady ukočírovat. Velkoadmirál Thrawn je skvělá postava, která se povedla a je to asi to nejlepší, co třetí řada nabídla. Nicméně i Thrawn se občas choval nelogicky, většinu sezóny pouze vyčkával, nechával úmyslně Povstalce vítězit a co z toho nakonec bylo? Vůbec nic. Také se bojím, že většinu popularity mu fanoušci připisují za (dnes již nekanonické) knihy.

Také mě trošku mrzí, že se hlavní postavy nikam neposunuly. Na konci druhé série bylo naznačeno, že by Ezra Bridger mohl přejít k temné straně Síly. Vývoj této postavy jsem zaznamenal snad jen v úvodním díle, poté už to byl zase ten stejný a otravný Bridger, který se lišil pouze novým sestřihem. Prakticky stejně bych mohl mluvit i o ostatních postavách (kromě Sabine Wren). Nejotravněji asi působí droidi Chopper a AP-5. Ano, i v Clone Wars jsme měli díly jen o droidech, ale rozhodně nebyly tak tupé a naprosto bezvýznamné.


(Povstalci ve finální bitvě prohrávali pouze chvíli. Foto: DisneyXD)

Další problém je ten, že Disney zkrátka neumí pracovat s ikonickými postavami, které byly představeny v předchozích filmech a seriálu Clone Wars. Po grandiózním nástupu Maula v minulé řadě nyní Filoni ve všech směrech vyhořel, když nezvládl uzavřít jeho příběh. Ten působil dost odfláknutě. Lépe by se dalo rozhodně pracovat i s Obi-Wanem Kenobim a celou řadou jiných postav (Hondo Ohnaka a další). Je celkem smutné, že seriál za tři sezóny nedokázal představit žádnou původní postavu, která by byla oblíbená a za něco stála (nijak tomu není ani v našem žebříčku nejoblíbenějších postav, pakliže nepočítáme Thrawna, který je původní postavou jen napůl).

Obhajovat seriál tím, že je pro děti, není na místě. Seriál Clone Wars byl také primárně určen pro ty nejmenší, ale i tak se tam řešily poměrně složité politické tahanice. Navíc občas Separatisté v bitvách i vyhráli, což korespondovalo s dějem filmů, že válka mezi nimi a Republikou byla vyrovnaná. Bohužel to samé neplatí pro Rebels. Impérium se chová nelogicky, prohrává prakticky v každé epizodě a já si říkám, jak je možné, že první povstalecké vítězství se počítalo až v bitvě o Scarif. Bendua ani komentovat nebudu.

Seriál mám velice rád a rád se k němu každý týden vracím. Ale prostě nemůžu se ubránit pocitu, že studio Disney třetí řadu nezvládlo. Vždyť se stačí podívat na jednotlivé hodnocení epizod. Kandidátů na nejhorší epizodu seriálu je hned několik. Tak nevyrovnané díly jsme neměli ani v první řadě. Doufám, že se čtvrtá řada vzchopí a představí nám lepší zápletku.

Hodnocení: 65%

@Blackhand47XD

Po fantastickém finále druhé série jsem tu třetí očekával s nadšením. Přitížil tomu ještě návrat velkoadmirála Thrawna, který byl nedílnou součástí rozšířeného univerza, dokud jej Disney nezrušil. Samotné příběhy jsem sice po šestém díle moc nemusel, ale Thrawna jsem vždycky bral jako skvělou postavu. Povstalci naneštěstí snížili jeho intelekt asi o polovinu a tvůrci jej nikdy nenechali pořádně vyhrát, pokud tedy nepočítáme těch pár zničených lodí ve finále.

Celé povstalecké vedení s výjimkou Sata uniklo a k tomu i úplně trapně pláchl agent Kallus, jehož samotné vedení nedokázalo odstranit vlastníma rukama. Dalším zkaženým charakterem byl Maul, jehož ani po letech nepřešla chuť po pomstě, i když ji během klonových válek vykonal. Maul v epizodách příliš nebyl a během chvíle byl navíc okamžitě odstraněn.

(I Jan Dodonna z filmů se objevil v Rebels. Foto: DisneyXD)

Výmluvy nevýmluvy, mělo to být epičtější a důstojnější. Oproti předchozím sériím měla ta třetí asi nejvíce vaty. Místo toho, aby se konečně soustředila na trojdíly jako u Clone Wars, každá epizoda byla o něčem jiném. Výjimku tvoří tři dvojdíly a Mandalore, který byl z celé série zpracován nejlépe. Doufám, že čtvrtá série bude již poslední a kvalitou na tom bude o něco lépe.

Hodnocení: 65%

@Valada06

Třetí série Rebels opět potvrdila, jak dokonale umí tvůrčí tým pracovat s trailery, zatímco nejrůznější ukázky vždy slibovaly spoustu akce, napětí a temna, ve většině epizod jsme se dočkali naprosto průměrného příběhu, který sice nijak neurazil, ale ani příliš neuchvátil. Admirál Thrawn se mi ale v roli hlavního záporáka vcelku líbil, seriál nicméně opět dostatečně nevyužil jeho možný potenciál, musíme doufat, že to tvůrci ve čtvrté sérii napraví.

Obecně se mi mnohem více líbila druhá polovina série, během které jsme se dočkali asi těch nejlepších dílů, které jsme v Rebels mohli kdy vidět, ať už se jedná o Sabinino trénování s darksaberem, o celou zápletku s Mandalorem či o poslední střet Obi-Wana a Maula. Samotné finále možná v porovnání s koncem předchozí řady nebylo tak dechberoucí, nicméně zejména jeho první vesmírná část se velmi povedla a jako celek na mě závěr řady působil velmi kladně.

Hodnocení: 70%

(Kanan ve třetí řadě už neměl Ezru moc co učit. Foto: DisneyXD)

@Gripe

Jakmile jsem viděl v prvním traileru velkoadmirála Thrawna, tak jsem se na něj neskutečně těšil, a i na to, že díky němu Impérium (to skvěle organizované a mocné, ač despotické) konečně taky uštědří pár ran rebelům. Jeho prvních pár proher jsem bral tak, že zkoumá strategii rebelů, ale stále to bylo to samé dokola, nic se nezměnilo a finále to bohužel jen potvrdilo.

Celkově jsem čekal, že díly budou více laděné do atmosféry filmu Impérium vrací úder, kde by se rebelové snažili utíkat před Thrawnem, který by samozřejmě byl několik kroků před nimi. V podstatě neměl Thrawn žádný velký plán, jen chtěl objevit základnu rebelů a zničit je. To není Thrawn, na kterého jsem se těšil.

(Thrawn byl potěšením a zároveň zklamáním série. Foto: DisneyXD)

Bohužel také v porovnání s druhou řadou byla tato řada neskutečně slabá. Ta předchozí byla často temná a dospělá, ale zde byla hromada zbytečných, dětinských a někdy až ubohých dílů. To mi přijde opravdu škoda, protože ze záporáka jako je Thrawn, zápletky s agentem Kallusem či dění na planetě Atollon, šlo vyždímat mnohem víc.

Pár dílů a okamžiků se ale povedlo a stálo za to. Hlavně bych vyzdvihl Sabine a její cviční souboj s Kananem, první rozhovory Bendua s Kananem, souboj Obi-Wana a Maula a také zápletka okolo agenta Fulcruma byla fajn. Také se mi velmi líbila hudba, která je stále velmi kvalitní. Bohužel tohle všechno je na 22 dílů hrozně málo.

Hodnocení: 60%

Diskuze /12

Soontir Fel

No rozhodně bych v další řadě uvítal více Vulta Skerrise.

3.4.2017 | 17:52:20
JoshMcIntosh

Já chci v další řade více tohoto https://www.youtube.com/watch?… , nějaký díl v retro stylu http://www.edna.cz/…last-battle/ a rozhodně více JEDI POWERS AND SKILLS. https://www.youtube.com/watch?… Nechápu proč se druhou řadou vývoj kanana a ezry prakticky zastavil. Vždyť s každou bitvou by se měli jejich schopnosti rozvíjet a růst. Jinak kdybych měl hodnotit třetí řadu, tak je to 55% Kromě dílu kde sabine trénuje s černým mečem a dozvíme se něco o její minulosti, je to jedna velká vata.

3.4.2017 | 18:39:48
Lex Luthor

Já bych dal třetí řadě tak 50% jak říkali trailer byl dobrej, nejvíce jsem se těšil na Thrawna, ale tu postavu úplně zkazili, možný přechod Ezry na temnou stranu byl taky skvělým lákadlem, ale po úvodním dílu se jeho vývoj a nové schopnosti získané díky holokronu prakticky zastavili kromě pár epizod s Maulem, největším zklamáním pak pro mě bylo setkání Obivana a Maula na Tatoine, zdá se, že Lukasovo prohlášení, že chce znovu odkoupit Star Wars a může zato hlavně 3 série Rebels nebyl Apríl a moc se mu nedivím.

3.4.2017 | 20:42:23
Dawer24

Jediný dobrý díl byl Trials of the Darksaber. Hodnocení 30%

3.4.2017 | 20:59:36
Ikari

ja nevim … me cela ta vec s inkvizitorama nejak moc nechytla a tuhle radu bych hodnotil o stupynek vys, nez tu predchozi – porad to cele neni Clone Wars, ale podle me to stabilne roste … a ted uprimne premyslim kolik rad trvalo Clone Wars, nez se zvedlo z toho fiaska pilotniho filmu na tu uroven, kterou melo na konci, ale taky to chvili trvalo – za me spokojenost a finalni bitva byla super – uzival jsem si ten stisnenej pocit, kdyz byli pod orbitalnim bombardovanim schovani pod inprovizovane spichnutym stitem a to jak prichazeli o jednu lod za druhou – misto toho aby zurocili vsechy sve pripravy na utok na Lothal, tak prisli vice mene o vsechno a zachovali si ztezi jen hole zivoty – par smrti nejakych dulezitejsich postav by tomu asi jeste pomohlo, ale vzhledem k povaze serialu, myslim, ze i smrt Sata byl celkem odvaz :D akorat skoda, ze Admiral Konstantine opustil formaci jen proto, ze si to pribeh zadal a jestli takovyhle idioti muzou velet ISD, tak chci taky jeden, prosim :D ale tenhle styl, ktery se soustredi spis na valku a na galakticke deni, nez na nejake pseudo-sithy, na ktere se tvarim porad ponekud rozpacite, co meli vlastne porad znamenat…

#6 Michargo
3.4.2017 | 23:24:44
Michargo

#5 Ikari: Konečně normální řeč. Seriál není špatný, ani nejhorší, ať si lidi kecají co chtěj, mě to prostě nezkazí. Vždy je hlavní si říkat Mantru. Jsou horší blbosti, jsou horší blbosti… atd. Každý, kdo má dvě mozkové buňky, a jenž je dokáže správně zapojit, si řekne, a měl na výběr, opravdu na výběr, tak co jsi vybere, Vyblitou Ulici, či Ordinaci, nebo tohle! SW – Rebels! U mne je to jasné, jak slovo boží a ještě víc. Raději si pustím Rebels, než si infikovat tím hnisem, jenž představuje Ulice. Mě stačí, když uslyším tu blbinu, se mi obrací žaludek, protáčí oči a snídaně se chce dostat ven. Poslední dobou raději koukám na japonské animáky, ty jsou úplně na jiné úrovni, než devadesát procent trapností, co dávají na té pitomé TV.

4.4.2017 | 13:44:33
AbC

Mě se tato serie líbila na 75 procent už protože tam byli MANDALORIANI!Straš­ně dokonce víc než díl kdy se Sabine učila s dark(light)saber líbil díl jak byli na Mandaloru kde se objevila Matka Sabine a díl Secret cargo.Nejhorší díl byl s těmi droidi kde ke konci epizody byl nějaký zasraný muzikál.Mě se finále celkem líbilo tak na 70procent ale Bendu tam ani nemusel být protože kdyby tam přiletěla Sabine s Mandaloriany tak by je rozsekali .Strašně mi vadilo že se příběhy postav kromě Sabine se nerozšířili a to je škoda.Ve čtvrté sérii bych uvítal aby se Ezra začal poddávat temné straně bylo by dobré aby tam bylo více klonů a mandalorianů a super by mohl být táta Sabine chci aby se objevil někdo s Rogue One třeba Chirrut a Baze.Zjístil jsem že už jsou natočeny 3 díly 1.finále na začátku a 2.2 část a 3.Pěst nad Rylothem,

4.4.2017 | 14:04:18
AbC

Zapoměl jsem na odfláknutý souboj Obiwana s Darthem Maul se se souboj líbil i když maul byl debilně zabit.

4.4.2017 | 14:06:19
Kutil44

[smazáno] Tvoje nadávky svedčia o inteligencii a tvojom veku…

4.4.2017 | 17:21:41
Michargo

Klid, lidi. Hned se nezabijte kvůli seriálu, či co. U vesmíru a sedmi pekel… raději no comment.

#11 AbC
5.4.2017 | 15:42:22
AbC

#10 Michargo: díky kámo

5.4.2017 | 18:02:23
matrix17

Takže bude čtvrtá řada… Trochu mě to překvapuje. Já tak trochu doufal, že ten seriál touhle řadou skončí. Nic proti němu nemám ale mám z něj pocit, že nemá nic, co by mohl nabídnout. Chybí mi tam něco, co by přitáhlo pozornost nebo se o to aspoň snažilo. Aspoň že mají ty díly tak krátký. To je plus.

redaktor
6.4.2017 | 17:52:53
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E04: The Occupation

cz70%

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

WEB-DL.x264

Omlouváme se, ale bohužel z důvodu nedostatku času, bude v současné době vydávání titulků značně opožděno.

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Poslední dvě odvysílané epizody odkazovaly na filmy Nová naděje a Rogue One opravdu hodně. Do seriálu se vrátil Saw Gerrera, který otevřeně přiznává, že s metody Povstalců nesouhlasí. Zatímco oni vyčkávají, Saw jedná. Co vše se v epizodě stalo a jak vidíme čtvrtou řadu po pár dílech?

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.