Star Wars: Rebels Epizoda plná odkazů na filmy

Epizoda plná odkazů na filmy

Epizoda plná odkazů na filmy

Kanan s Rexem se vydávají zachránit uneseného Ezru Bridgera, ale pochopitelně narazí na problémy. Některé scény byly jako doslova vystřižené z Epizod IV a VI. Všimli jste si všech podobností? Pokud ne, zavítejte do našeho článku.


8 0
2.12.2015

Sedmá epizoda s názvem Stealth Strike se věnovala unesenému Ezrovi, kterého se vydává zachránit Kanan Jarrus s Rexem, kteří doposud spolu nevychází dobře, a musí překonat osobní problémy, aby spolu vycházeli v terénu.

Epizoda se klasicky věnuje známé zápletce, kdy je postava A unesena a postavy B a C ji zachraňují. Rebels znovu intenzivně odkazují na starou trilogii. A to především na Epizodu IV a Epizodu VI. Klasické převlečení za stormtroopery velice nápadně připomíná záchrannou misi z Epizody IV, kdy se Luke Skywalker a Han Solo vydali na Hvězdu smrti zachránit princeznu Leiu.


(Scény s Kananem a Rexem dost připomínaly záchrannou misi z Epizody IV. Foto: DisneyXD)

I Luke s Hanem během zachraňování řešili spoustu problémů mezi sebou, ostatně stejně jako v epizodě Kanan a Rex. Chopperovo zničení lodi zase nápadně připomínalo deaktivování magnetického pole ve Hvězdě smrti. Ona ostatně řídící místnost vypadala stejně jako v obávané vesmírné stanici, kde padl Obi-Wan Kenobi.

Epizodu VI zase velice nápadně připomínala scéna, kdy se Kanan s Rexem vydávali za vojáky Impéria s ukořistěnou imperiální stíhačkou. V podstatě stejným způsobem se Luke, Han, Leia a Chewbacca dostali na Endor přes imperiální blokádu. Vlastně i ve stejné lodi. Tam, kde to jde, tak Rebels odkazují na starou trilogii a (bohužel) na tu novou trochu zapomínají.

Jak se vám líbila epizoda? A těšíte se na tu další, kde se nám opět po nějaké době představí Inkvizitoři?

Diskuze /7

Lio

Ahsoka,Ezro a Kanan vs Inkvizitoři a Vader to by byl souboj :)

#5 Janyk
2.12.2015 | 17:54:15
kutas

jo díl to byl parádní dokonce jsem si některých těch odkazů taky všiml jinak příště to bude nářez ukážou se inkvizitoři a snad nadhodí kolik jich celkem je a jestli je Kylo Ren jeden z nich

#3 Blackhand47XD #6 Maximiliancz
2.12.2015 | 19:42:09
Blackhand47XD

#2 kutas: Kylo jedním z inkvizitorů této doby asi nebude, jelikož je jeho herec celkem mladý. Může být ale vycvičený některým z přeživších inkvizitorů.

webmaster
2.12.2015 | 22:12:07
Gladicek

Epizoda to byla skvělá. Už se nemůžu dočkat další!

2.12.2015 | 23:19:48
Janyk

#1 Lio: krátký souboj :)

4.12.2015 | 21:18:10
Maximiliancz

#2 kutas: co to sakra ?? To lidi při sledování VII nedavali pozor ?? Kylo Ren je ve skutečnosti Ben Solo , syn Hana a Lei,ktery se pochopitelně narodil až po VI. Rebels se odehrávaji cca 4 roky před IV. Tak jak by mohl být Ren inkvizitor ??!! -_-

#7 Maximiliancz
17.1.2016 | 15:03:03
Maximiliancz

#6 Maximiliancz: sakra , teď si řiká , že sem to měl hodit do spoileru. Pardon. Jak sem to psal v rychlosti tak mi nedošlo , že se jedná o spoiler

17.1.2016 | 15:05:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E04: The Occupation

cz70%

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

WEB-DL.x264

Omlouváme se, ale bohužel z důvodu nedostatku času, bude v současné době vydávání titulků značně opožděno.

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Poslední dvě odvysílané epizody odkazovaly na filmy Nová naděje a Rogue One opravdu hodně. Do seriálu se vrátil Saw Gerrera, který otevřeně přiznává, že s metody Povstalců nesouhlasí. Zatímco oni vyčkávají, Saw jedná. Co vše se v epizodě stalo a jak vidíme čtvrtou řadu po pár dílech?

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.