Star Wars: Rebels Filoni: Inkvizitora jste viděli v Klonových válkách, ale ani to nevíte

Filoni: Inkvizitora jste viděli v Klonových válkách, ale ani to nevíte

Filoni: Inkvizitora jste viděli v Klonových válkách, ale ani to nevíte

David Filoni, režisér a tvůrce seriálů Clone Wars a Rebels, se nedávno rozpovídal o hlavním záporákovi z první série, Inkvizitorovi. Nyní vám přinášíme teorii, kým mohl být Inkivizitor za dob Klonových válek.


10 0
2.3.2016

Inkvizitor je tajemnou postavou, o které toho v podstatě nic nevíme. Vlastně neznáme ani jeho skutečné jméno. I noví Inkvizitoři ve druhé sezóně mají podivná jména (Sedmá sestra, Pátý bratr), což nás přivádí k myšlence, zda tito jedinci vůbec nějaké jméno měli.

Jediná věc, která všechny Inkvizitory spojuje, je právě neznámé jméno a především světelný meč s dvojí čepelí. Za celou existenci Star Wars jsme se setkali se spoustou Jediů a Sithů, kteří používali světelný meč s dvojí čepelí, ale díky novému kanonickému řádu ve Star Wars, nám seznam poměrně prořídl. Nejvýraznější postavou se dvojitým světelným mečem je tak Darth Maul.


(Byl Inkvizitor vycvičen Darth Maulem? Foto: DisneyXD)

Maul je stále živý a jak už řekl Imperátor během páté řady Clone Wars, kdy jsme Maula naposledy viděli, „má s ním ještě jiné plány“. Jaké plány to asi jsou? Chtěl už tenkrát Palpatine Maula využít, aby vytrénoval novou generaci Inkvizitorů pro Impérium? Je to dost možné, ale chytřejší zřejmě budeme po odvysílání finále s názvem Twilight of the Apprentice, kde konečně Maula opět uvidíme.

Je poměrně pochopitelné, když Maul celý život cvičil s dvojí čepelí, že by své nástupce učil to, co uměl on. Ovšem ne všichni mají vlohy pro boj se světelným mečem s dvojí čepelí, což nás konečně přivádí k teorii, kdo by mohl hlavní Inkizitor (a ostatní) být. Ať už zhlédnete zpětně všech šest řad Clone Wars, skutečně tam nikoho podobného, kdo vypadá jako Inkvizitor, nenajdete, což nás přivádí k myšlence, že v Clone Wars musel být zahalený, nosit masku.

(Je jedním ze Strážců chrámu právě vrchní Inkvizitor? Foto: DisneyXD)

Z toho vyplývá, že je dost možné, že hlavní Inkvizitor může být bývalým strážcem Chrámu Jediů, které jsme mohli vidět ve finále páté řady! Strážci Chrámu byli vždy zahalení v maskách a měli světelné meče s dvojí čepelí. Zajímavé je ovšem to, že během vykonávání Rozkazu 66 v Chrámu žádní strážci nebyli. Kam se poděli? A stojí za tím, ostatně jako za vším, opět Palpatine? Stáhl je někam do ústraní a nechal Maula, aby je vycvičil v Inkvizitory?

V komentářích nám dejte určitě vědět, co si myslíte o této teorii. Můžou být Inkvizitoři bývalí strážci? A je zrovna náhoda, že se se Strážci Chrámu setkáme i ve finále druhé řady Rebels?

Diskuze /18

dovahkiin

Hezkej článek a dobrá teorie že by inkvizitoři mohli být bývalí strážci :) ale nemyslim si že by je vytrénoval Maul, ten koneckonců Sidiousovi utekl nakonec a pak neznámo kam, a pochybuju že by se k němu a Vaderovi přidal, nebo mohl přidat, pro ně by byl vždy konkurence v konceptu dvou sithů :) a furt si myslim že to místo kde se Kanan setká se strážcem bude v jeho hlavě jen, i přes to že v traileru byl boj inkvizitorů a strážců

2.3.2016 | 17:09:15
Blackhand47XD

Maul je cvičit nemohl, protože ze Sidiousova zajetí unikl a stáhl se do ústraní.

webmaster
2.3.2016 | 17:20:12
A_V

Pěkný čalánek, ale jak víme že při rozkazu 66 nebyly v chrámu strážci?

#4 Tony-Z
2.3.2016 | 22:55:26
Tony-Z

#3 A_V: Přesně! Co víme o jejich počtu v chrámu a kolik z vykonání rozkazu 66 jsme toho z chrámu viděli…? Mohli zkrátka padnout „mimo záběr“. Navíc Clone Wars vznikly až po epizodě III, takže v ní se zkrátka se strážci počítat nemuselo. Jinak teorie je to slušná a logická. Jen bych ji neopíral o „absenci“ strážců v chrámu během vykonání rozkazu 66.

3.3.2016 | 0:22:55
mina1988

Maul v komiksu (kánonickém) utekl ze zajetí, takže je cvičit zřejmě nemohl.

3.3.2016 | 2:00:12
tom99

Prosím vás, za pár let udělají z kanonických komiksů nekanonické, protože vždycky nějaký tvůrce napíše něco, co bude trošku odporovat filmům/seriálům. Uvidíte :)

#8 dovahkiin
webmaster
3.3.2016 | 8:15:03
Hunter2013

Sem myslel ze Inkvizitor je Syn ze ten clanek myslel tohle :D

3.3.2016 | 8:59:11
dovahkiin

#6 tom99: tak uvidí se jestli je komiks s maulem vážnej podle toho jak se teď vybarví Maul v seriálu ne a tak už to zůstane na věky věků :D

#9 jh666
3.3.2016 | 10:14:01
jh666

#8 dovahkiin: Ten komiks je dělanej podle scénáře nedokončených epizod Clone Wars, takže by měl kánonem zůstat

#10 dovahkiin
3.3.2016 | 10:47:46
dovahkiin

#9 jh666: vždyť jo, podle mě to nemužou zrušit a udělat z toho teď legends

3.3.2016 | 10:59:47
kiso1561

Tak dnešná epizóda to potvrdila. :)

#12 dovahkiin #14 Epsik
3.3.2016 | 17:01:28
dovahkiin

#11 kiso1561: počkej až ti bude někdo kdo si přečte článek ale neviděl ještě epizodu nadávat, že tu píšeš spoilery :D

#13 Maximiliancz
3.3.2016 | 19:20:08
Maximiliancz

#12 dovahkiin: To budu já :D ale nadávat mu nebudu :D už sem to bohužel věděl :D Dash Star , kterej na youtube dělá různý SW videa , si dal jako miniaturu k videu ,,Star Wars Rebels Season 2 'Shroud of Darkness" Episode Review" fotku chrámového střážce bez masky :D já bohužel ještě čekám až to daj na net :D sleduju to na chciserialycz.cz a tam jim to vždyky nehorázně dlouho trvá :D

#15 dovahkiin
3.3.2016 | 20:52:33
Epsik

#11 kiso1561: Příště spoiler… ;) Ikdyž to není nic převratného.

redaktor
4.3.2016 | 8:11:36
dovahkiin

#13 Maximiliancz: že si to sám nestáhneš…:D

#16 Maximiliancz
4.3.2016 | 11:07:28
Maximiliancz

#15 dovahkiin: nad tim už jsem několikrát přemýšlel , a koukat na to na netu mi příjde jako ta lepší možnost :D Když bych to stahoval tak bych si musel najít a stáhnout originální video, pak najít a stahnout titulky, pak bych zjistil,že nevim jak se do videa přidávaj titulky tak bych si to musel vygooglit :D posléze bych se na to podíval a nejspíš smazal, aby mi to nezabíralo místo v pc (jako né že bych měl málo místa na disku ale i tak :D ) takhle si akorát počkám 1/2 dny než to hoděj na net :D Dělám to tak u všech seriálu co sleduju, a většinou to zveřejněj tak do dne takže žádnej problém :D to jen Rebels jim trvaj nehorázně dlouho :D

#17 dovahkiin
4.3.2016 | 14:57:17
dovahkiin

#16 Maximiliancz: to jsou teda výmluvy :D na netu ale určitě nebudeš mít tak dobrou kvalitu jako u staženýho

#18 Maximiliancz
4.3.2016 | 15:04:27
Maximiliancz

#17 dovahkiin: to asi né , ale já jsem spokojenej i s tim co je na netu :D

4.3.2016 | 15:23:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E04: The Occupation

cz70%

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

WEB-DL.x264

Omlouváme se, ale bohužel z důvodu nedostatku času, bude v současné době vydávání titulků značně opožděno.

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Poslední dvě odvysílané epizody odkazovaly na filmy Nová naděje a Rogue One opravdu hodně. Do seriálu se vrátil Saw Gerrera, který otevřeně přiznává, že s metody Povstalců nesouhlasí. Zatímco oni vyčkávají, Saw jedná. Co vše se v epizodě stalo a jak vidíme čtvrtou řadu po pár dílech?

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.