Star Wars: Rebels Forces of Destiny je již k dispozici v českém dabingu. Jak dopadl?

Forces of Destiny je již k dispozici v českém dabingu. Jak dopadl?

Forces of Destiny je již k dispozici v českém dabingu. Jak dopadl?

Někdy trvá měsíce či dokonce roky, než váš oblíbený seriál vysílá česká televize v českém znění, proto většina diváků dává přednost originálu. V případě Forces of Destiny je ale situace opačná a seriál si již můžete vychutnat s českým dabingem. Dodržely se hlasy z filmů?


5 0
31.7.2017

Na českém dabingu k seriálu Forces of Destiny se podílelo studio Virtual v čele s režisérkou Alicí Hurychovou, která se pokusila dodržet všechny hlasy, které známe z předchozích filmů. O předmluvu k seriálu se postarala Tereza Bebarová, tudíž hlas Maz Kanaty z Epizody VII byl zachován. Stejný případ byl i v případě Rey, kterou si opět nadabovala Eva Josefíková.

Ve třetí epizodě se setkáme s Leiou Organou, které propůjčila hlas Milena Steinmasslová, která ji dabovala již v Epizodě VII. Nad tímto výběrem bych se trošku pozastavil. Steinmasslová dabovala starší verzi Leiy, zatímco v seriálu sledujeme mladou Leiu, proto by se více hodilo obsadit Nikolu Votočkovou, která princeznu dabovala v novém dabingu Epizod IV-VI a také ve filmu Rogue One.


V jedné z dalších epizod se nám představí Ahsoka Tano, které propůjčila hlas opět Anežka Pohorská, která ji dabovala již v seriálu Clone Wars a Rebels. Dodržení hlasu bylo zachováno i v případě Jyn Erso, kterou si opět střihla Markéta Procházková. I seriálové obsazení z animovaných seriálů zůstalo nezměněno. Dabérkou Sabine Wren opět zůstala Nina Horáková.

(Hlavní hrdinky nového seriálu. Foto: Disney)

I pánské obsazení se velice podařilo. Anakina Skywalkera opět dabuje Bohumil Švarc mladší, který si vyvoleného střihl již v Epizodě II, III a v seriálu Clone Wars. I památný hlas mistra Yody zůstal nezměněn. Bohuslav Kalva se stavil ve studiu, aby nadaboval svých pár vět. Kalva daboval Yodu v Epizodách I-III, v seriálu Clone Wars, dále v novém dabingu Epizod V-VI a předminulý rok byl slyšet i ve vizi Rey v Epizodě VII.

Skoro to už vypadá, že studio neudělalo nikde žádný přešlap. Bohužel nakonec se nepodařilo dodržet spjatého dabéra postavy C-3PO. S rolí byl neodmyslitelně spjatý Tomáš Juřička, který si tohoto protokolárního droida nadaboval v Epizodách I-VI. Z neznámých důvodů byl ale v Epizodě VI a ve filmu Rogue One nahrazen Jaroslavem Pleslem. Bohužel ani jeden z těchto pánů si C-3PO nenadaboval v seriálu Forces of Destiny. Zde mu svůj hlas propůjčil Petr Gelnar.

Na českém Youtube kanále Disney Česká republika se můžete podívat, jak se dabing u prvních pár epizod povedl. Pokud jste četli naší recenzi na seriál, která není příliš kladná, tak asi víte, že se nám seriál moc nelíbil. Musíme ale konstatovat, že seriál je v češtině mnohem snesitelnější než v originále. Doufejme, že až v říjnu vyjde druhá polovina řady, bude obsazení stejně perfektní, jak tomu bylo do teď.

Líbí se vám seriál Forces of Destiny s českým dabingem? Jaký máte názor na dabing Star Wars filmů?

Diskuze /4

Kutil44

Dabing v pohode, obsah to však nezmenilo…

31.7.2017 | 18:07:07
JoshMcIntosh

Úplně škoda, tak kvalitního dabingu pro takovou sra*ku. Akorát hlas mladé Leiy mi připadá jak omylem zaměněný.

#3 Wolfinator1
1.8.2017 | 18:14:53
Wolfinator1

#2 JoshMcIntosh: Asi to bude tím, že Leiu mluví Milena Steinmasslová ( tedy pokud jí ještě poznám po hlase a nepletu se ) a to je přece jen starší dáma než 20 letá Leia no. Ale jinak dabing je dobrý, ale jinak seriál je blbost.

3.8.2017 | 20:43:50
JoshMcIntosh

Kdo jí dabuje už je napsané v popisu. Já napsal, že to vypadá jako by to udělali omylem.

3.8.2017 | 20:58:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E03: In the Name of the Rebellion: Part II

cz100%
DOKONČENO

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

WEB-DL.x264

Omlouváme se, ale bohužel z důvodu nedostatku času, bude v současné době vydávání titulků značně opožděno.

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Poslední dvě odvysílané epizody odkazovaly na filmy Nová naděje a Rogue One opravdu hodně. Do seriálu se vrátil Saw Gerrera, který otevřeně přiznává, že s metody Povstalců nesouhlasí. Zatímco oni vyčkávají, Saw jedná. Co vše se v epizodě stalo a jak vidíme čtvrtou řadu po pár dílech?

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.