Star Wars: Rebels
77/100 - 130×

Star Wars: Rebels

Nový animovaný seriál ze světa Hvězdných válek, který se odehrává devatenáct let po událostech třetí epizody (Pomsta Sithů) a ještě před událostmi čtvrté epizody (Nová naděje), nám představuje zcela nové hrdiny, kteří odstartovali celý příběh o začátku rebélie proti Impériu.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Disney XD | 27 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Taylor Gray (Ezra Bridger), Freddie Prinze Jr. (Kanan Jarrus), Vanessa Marshall (Hera Syndulla), Steven Blum (Garazeb Orrelios), Tiya Sircar (Sabine Wren), Ashley Eckstein (Ahsoka Tano), James Earl Jones (Darth Vader), Jason Isaacs (Inkvizitor), David Oyelowo (Alexsandr Kallus), Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Keth Soucie (Maketh Tua), Stephen Stanton (Wilhuff Tarkin), Phil LaMarr (Bail Organa), David Shaughnessy (Cumberlayne Aresko)

Jedna hlavní postava z Rebels měla zemřít už během druhé řady

Jedna hlavní postava z Rebels měla zemřít už během druhé řady

Seriál Star Wars: Rebels byl určen pro mladší diváky, takže se zabíjením museli být tvůrci opatrní. Dave Filoni si přesto stál za usmrcením jedné postavy v průběhu druhé řady, studio Disney ale bylo jiného názoru a chtělo postavu v seriálu udržet tak dlouho, co to jen půjde.

4 0
16.3.2021

Freddie Prinze Jr. miluje Star Wars. Kdykoliv má příležitost se k Rebels vyjádřit, udělá to. A sem tam prohodí něco zajímavého a nového, co jsme ještě nevěděli. Postava Kanana Jarruse měla v určitý moment seriálu zemřít. Již v začátcích při vytváření postavy se Freddie Prinze Jr. a tvůrce Dave Filoni shodli, že jednoho dne musí Kanan z příběhu odejít. A jediná možná volba byla smrt.

Plán Filoniho a Prinze byl ovšem zcela jiný, než co zamýšlelo studio. Filoni a Prinze se shodli na tom, že Kanan zemře na konci druhé řady rukou samotného Maula. To by postrčilo Ezru Bridgera více k temné straně Síly, mladý Bridger by se také musel v nadcházejících řadách více osamostatnit. Jenže studiu Disney se tento nápad nelíbil. Našroubovalo se tedy do celého procesu a Filonimu řeklo, že Kanan zkrátka musí být i v dalších epizodách.

(Kanan Jarrus mohl zemřít už na konci druhé řady. Foto: Disney)

Kanan tu s námi tak byl celou třetí řadu a polovinu čtvrté. Naštěstí se smrtí postavy uprostřed čtvrté řady už studio souhlasilo. Kvůli odlišným plánům Filoniho a studia se tak značně pozměnil i celý Kananův příběh. Místo jeho usmrcení na konci druhé řady ho Filoni nechal oslepit. Kanan tak dostal více času s mladým Bridgerem, následně učil bojovat Sabine Wren. A bylo toho samozřejmě více.

Dnes už můžeme polemizovat o tom, jaká verze scénáře by byla lepší. Dave Filoni v roce 2018 připomněl, že ho George Lucas naučil, že zabíjení určitých postav je sice nevyhnutelné, ale musí mít smysl. Na seriál se totiž dívají i ti nejmenší a ti musí přesně pochopit, proč daná postava zemřela. Pakliže smrt nemá účel pro celý příběh, stává se naprosto bezvýznamnou.

Je dobře, že Kanan vydržel až do čtvrté řady, nebo měl zemřít už na konci té druhé?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /6

Arianus

Kez by umrel uz v druhe rade..

#2 Blackhand47XD
16.3.2021 | 9:47:16
Blackhand47XD

#1 Arianus: Jo jo, třeba by měl Maul více prostoru. Jeho nový design byl sice fajn, konec taky, ale tvůrci dětičky moc šetřili, když to silné finále přežili vlastně všichni až na Inkvizitory. Já sám bych upřímně nechal i mrtvou Ahsoku. Postavu mám sice rád, Rosario ji zahrála skvěle, ale po událostech Epizody 6 je pro mě její přítomnost už trochu rušivá.

#3 tom99
webmaster
16.3.2021 | 11:19:02
tom99

#2 Blackhand47XD: To ano, když si vlastně vezmeš, že Ahsoka byla naživu a celou originální trilogii zůstala v ústraní, tak to moc „nedává“ smysl, že by se od Luka držela dál… A teď, zničehonic se Ahsoka vrací na scénu a opět zasáhne do dění :D

#4 Zilwicky
webmaster
16.3.2021 | 17:24:37
Zilwicky

#3 tom99: Urcite mala nieco lepsie na práci nez nejaké úbohé hviezdy smrti :D

#5 Blackhand47XD
16.3.2021 | 19:28:10
Blackhand47XD

#4 Zilwicky: „Stanici vyřeší povstání, Vadera vyřeší povstání, Císaře vyřeší povstání… óóó ano, kde je admirál Thrawn?“ :D

#6 Zilwicky
webmaster
16.3.2021 | 19:37:11
Zilwicky

#5 Blackhand47XD: Tak tak.. to je hlavný problém :D

17.3.2021 | 16:59:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Zajímavosti

První pohled na hranou Sabine Wren v nás vyvolává nostalgii na závěrečnou řadu Rebels

První pohled na hranou Sabine Wren v nás vyvolává nostalgii na závěrečnou řadu Rebels

Seriál Ahsoka má naplánovanou premiéru na rok 2023. Bohužel jsme se nedočkali očekávaného traileru, nicméně alespoň nám byl poskytnut první pohled na hranou Sabine Wren. Není žádným tajemstvím, že seriál bude jakýmsi pokračováním staré party Povstalců.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Propojené seriály

Další postava z Rebels se dočkala hraného debutu, poznali jste ji?

Další postava z Rebels se dočkala hraného debutu, poznali jste ji?

Animované seriály nejsou pouze pro děti. Dave Filoni má stále čím větší podíl na celkových Star Wars a nebojí se propojovat animované projekty s těmi hranými. Nyní jsme se dočkali dalšího důležitého debutu postavy, kterou jsme doposud viděli pouze v animovaném seriálu.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů
Reklama