Star Wars: Rebels
77/100 - 128×

Star Wars: Rebels

Nový animovaný seriál ze světa Hvězdných válek, který se odehrává devatenáct let po událostech třetí epizody (Pomsta Sithů) a ještě před událostmi čtvrté epizody (Nová naděje), nám představuje zcela nové hrdiny, kteří odstartovali celý příběh o začátku rebélie proti Impériu.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Disney XD | 27 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Taylor Gray (Ezra Bridger), Freddie Prinze Jr. (Kanan Jarrus), Vanessa Marshall (Hera Syndulla), Steven Blum (Garazeb Orrelios), Tiya Sircar (Sabine Wren), Ashley Eckstein (Ahsoka Tano), James Earl Jones (Darth Vader), Jason Isaacs (Inkvizitor), David Oyelowo (Alexsandr Kallus), Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Keth Soucie (Maketh Tua), Stephen Stanton (Wilhuff Tarkin), Phil LaMarr (Bail Organa), David Shaughnessy (Cumberlayne Aresko)

Maul i Ezra mají namířeno na Tatooine, potkají tam vyvoleného?

Maul i Ezra mají namířeno na Tatooine, potkají tam vyvoleného?

Po delší době se pozornost upnula na jediský a sithský holokron, díky kterému Maul a Ezra viděli vizi toho, po čem touží. I když oba chtějí jinou věc, jsou směřováni k jedné osobě, která může změnit celou galaxii. Epizoda Vision and Voices se znovu tomuto tématu věnovala. Tak co jsme se dozvěděli?

11 0
15.12.2016

Epizoda Visions and Voices se soustředila po delší době na dějovou linku ohledně Maula. Toho jsme naposledy viděli v epizodě The Holocrons of Fate, kdy Maul s Ezrou spojili svůj sithský a jediský holokron, aby získali odpověď na otázky, které je pálí. Samotné spojení holokronů a následně to, co asi Maul s Ezrou viděli, jsme dopodrobna řešili v postřezích k první epizodě třetí řady.

Zatímco Ezra chtěl najít způsob, jak provždy zničit sithy, Maul chtěl nalézt svého ztraceného nepřítele. Bohužel spojení holokronů bylo přerušeno a ani jeden pořádně nedostal odpověď na svou otázku. Maulovi to nedalo spát, a tak se rozhodl vypátrat Ezru a dorazil na Atollon, kde se nachází povstalecká základna. Odtud si Ezru odvedl na Dathomir.


Planetu Dathomir jsme v seriálu viděli prvně. Tuto planetu si ale můžeme pamatovat ze seriálu The Clone Wars. Ať už to bylo v souvislosti s Asajj Ventress, sester noci či Maula a jeho bratra Savage Opresse. Sestry noci ovšem byly vyhubeny, jak se z epizody dozvíme. Možná si vzpomínáte na jednu epizodu z Clone Wars, kdy generál Grievous se svými droidy dorazil na Dathomir a většinu sester noci zmasakroval. O zbytek se zřejmě postaralo Impérium, jak sám Maul v díle naznačil.

(Ezra a Kanan budou hledat pomoc i u Bendua. Foto: DisneyXD)

Na Dathomiru má Maul svoji místnost, kde uchovává své triumfy. Už v traileru na třetí řadu jsme si všimli, že záhadný meč Pre Vizsly se v seriálu objeví, jenom jsme netušili, kdo aktuálně meč má. Naposledy jsme ho viděli právě v seriálu Clone Wars, kde ho Maul ukořistil od Pre Vizsly, kterého následně zabil, a převzal tak pomyslný trůn Mandaloru. Od té doby byl majitelem meče on.

Nyní meč získala Sabine Wren, které de facto patří. Již několikrát bylo zmíněno, že Sabine pochází z klanu Wren, který patří do rodu Vizsla. Meč je tedy jejím dědictvím. Tato zbraň sehraje v budoucnu ještě svou roli, už nyní je ale jasné, že se hlavní hrdinové s Mandaloriany setkají. Navíc tento meč může znovu sjednotit Mandaloriany, kteří aktuálně, jak řekl sám Fenn Rau, nedrží při sobě.

Nyní ale zpět k Maulovi a Ezrovi. Maul se vypravil s mladým Bridgerem na Dathomir, aby provedli jedno z kouzel sester noci a dokončili tak své spojení holokronů. To se jim nakonec povedlo a oba tak získali odpověď, po které toužili. Ezra zjistil, že klíčem ke zničení sithů je Obi-Wan Kenobi, kterého sice nikdy neviděl, ale je si velice dobře vědom, že se jedná o mocného jediského rytíře. Bohužel Ezra neví, kde se starý Kenobi nachází. Ví pouze, že je to na planetě se dvěma slunci.

(Maul asi definitivně přišel o naději, že se Ezra stane jeho učedníkem. Foto: DisneyXD)

Maul chtěl zase znát odpověď, kde se nachází jeho největší nemesis, jímž není nikdo jiný než právě Obi-Wan. Ezra a Maul sice hledají každý něco jiného, ale v podstatě jim jde o stejnou osobu. Nápověda v podobně planety se dvěma slunci je ale Maulovi bližší než Ezrovi, protože Maul moc dobře tuší, kde se Obi-Wan schovává. Sám ho tam totiž potkal v Epizodě I, kde se bývalý sithský lord pokusil zabít Qui-Gona Jinna na Tatooine.

Nyní je tedy jasné, že Maul má namířeno na písčitou planetu, kde všechno začalo. Ezra a Kanan bohužel zatím neví, kde Obi-Wana hledat. Uvidíme, zda si tvůrci tuto zápletku nechají na druhou polovinu třetí řady, nebo nám Kenobiho ukážou až později. Dle posledních zpráv a zájmu Ewana McGregora o nadabování Obi-Wana bychom se tohoto mistra jedie mohli dočkat příští rok.

Trochu mylně jsme si mysleli, že způsobem jak porazit sithy bude Luke Skywalker, který se také nachází na planetě Tatooine. Lukea tedy nejspíše v seriálu neuvidíme, proto tvůrci udělali lišáckou kličku a radši nás nutí si myslet, že Obi-Wan je klíčem k poražení sithů. Určitě to nejde myslet doslova, ale když se nad tím člověk teoreticky zamyslí, dává to i smysl. Obi-Wan v Epizodě IV dává Lukeovi první jediské lekce, navíc mu předá otcův světelný meč a dostane ho z planety Tatooine, čímž nastartuje Lukeovu dráhu k poražení sithů.

Epizoda Vision and Voices byla zároveň i podzimním finálem. Pauza ale nebude trvat dlouho. Už 7. ledna nás čeká hned dvojdíl s názvem Ghosts of Geonosis.

Diskuze /15

dovahkiin

podle mě, ale to je jen můj názor, je ten meč znamení moci a vlády původních válečníků mandaloriánů, i když ten meč původně není jejich, ale stylem, jakým se tam přebírá vláda, tedy vůdce vs jeho vyzyvatel, který když vyhraje tak získá nejen vládu, ale i tenhle symbol moci, takže teoreticky by ten meč měl jakoby patřit Maulovi a to že ho Sabine vzala neznamená nic, musela by Maula porazit v boji, na druhé straně Maula už asi nikdo nemůže vidět jako vůdce Deathwatch, i jeho bývalá pravá ruka pracuje pro Imperium, ale jsem zvědavej jak se to vyvrbí

jo a jedna věc, přijde mi dost podivuhodný, že by se Maul schovával na Dathomiru, chci říct, být Císařem tak to rozhodně bude jedna z planet pod nějakým dozorem

15.12.2016 | 18:41:44
Lex Luthor

Sebine je podle mě dcera Bo Katan a Pre Vizsly. Jinak skvělé postřehy a Lukeovi je ted asi tolik co Ezrovi, už jsme v seriálu viděli Leiu s Lukem jsou dvojčata, škoda Ezra a mladý Luke by se mohli stát přáteli bohužel Lukea v seriálu asi neuvidíme toho bude Obivan před povstalci ještě střežit. Nejspíš řekne něco jako „ještě nenastal ten pravý čas.“

15.12.2016 | 18:47:07
Lee_CZ_

Hezké, ale zásadné nesouhlasím s tím, že by Obi měl být tím kdo ničí Sithy. „Zničil“ je Luke a je jedno kdo ho k tomu dovedl, to by jste mohli říci, že vyvoleným byl i Yoda, který vlastně Lukea vycvičil, Obi ho cvičil úplně minimálně. Jde o to, že to po čem Maul a Ezra touží se nachází na Tatooine, u Maula to je jasné, ale to po čem touží Ezra je Luke, protože on je oním vyvoleným z proroctví :) Navíc já doufám, že se tam Luke moc neukáže, nejlepší kdyby se tam neukázal vůbec. Leia se v seroši ukázat mohla, víme že byla součástí povstání a tak bylo potřeba ukázat, jak k tomu došlo, ale Luke až do filmu o povstání věděl jen z doslechu, takže jeho přítomnost je zbytečná.

#5 TenTakovej #6 Blackhand47XD
15.12.2016 | 19:26:20
dovahkiin

jako teoreticky by se s Obi-Wanem neměli Ezra s Kananem vůbec potkat a pokud ano, tak by měl být Obi svědkem jejich smrti/pádu k temné straně, něčeho takového, aby zůstal smysl Nové naděje a Luka jako poslední naděje

15.12.2016 | 20:19:34
TenTakovej

#3 Lee_CZ_: Ale pozor sithy zničil Anakin. On je ten kdo zabil Imperatora.

#9 Lee_CZ_
15.12.2016 | 20:27:36
Blackhand47XD

#3 Lee_CZ_: Sithy zničil Anakin, Luke byl pouze klíčem k jejich zničení – přivedl Anakina zpět na světlou stranu Síly.

#9 Lee_CZ_
webmaster
15.12.2016 | 20:29:09
ReisRyos

Takže je to takový řetez na jehož začátku stojí Obi-Wan.

15.12.2016 | 20:53:15
Barnaby

Najväčšia Bomba by bola keby bol Maulov príbeh dorozprávaný cez „Kenobi a Star Wars Story“ kde by došlo k opätovnému boju medzi Obim a Maulom :) Ja osobne by som preferoval skôr takýto koniec pre Maula než v seriáli… Ale samozrejme tí čo nekukali CW a nekukajú ani Rebels resp. nečítali knihy… ktoré sú teraz už mimo misu nemajú ani šajnu o tom, že Maul nie je mrtvý…takže k tomu príde zrejme vrámci seriálu … ale ako časť zápletky pre film by to bola bomba :) A starý Kenobi by sa mohol ukázať v lepšej forme ako v IV :D Kde Darth vs. Obi Wan je asi najhorší battle…

#9 Lee_CZ_
15.12.2016 | 23:05:21
Lee_CZ_

#5 TenTakovej:
#6 Blackhand47XD: No vidíte jak mě tyhle informace blbnou a pak zapomínám na všechny souvislosti :D

#8 Barnaby: Ten film je z roku 77, to čekáš, že se tam budou řezat hlava nehlava jako dneska? Nezapomínej, že se Lucas hodně isnpiroval u starých japonců co se umění šermu týče a tam nikdy nepobíhali jako maniaci. Spíš to co tobě přijde jako nejhorší bitva je taková jak normálně vypadá, mi to tak nějak připomíná Kendo. Navíc v té době to ještě nebylo tak promyšlené, jak je to dneska.

#14 Barnaby
15.12.2016 | 23:42:37
kutas

někde jsem četl že nový film má navazovat na poslední díl rebels ale tím mysleli asi poslední díl třetí řady a néé tento uvidíme jestli se ve filmu objeví nějaká postava z kreslených seriálů

16.12.2016 | 5:07:23
simavok

Kolik je v galaxii planet, které mají dvě slunce?

#12 TyfuZ
16.12.2016 | 7:10:57
TyfuZ

Pokud si to dobře pamatuju, tak doražení toho, co zbylo z Dathomiru, proběhlo v kanonickém komiksu Darth Maul: Son of Dathomir.

#11 simavok: Dvojhvězd bude v galaxii dost, takže i takových planet asi bude hodně.

16.12.2016 | 10:46:22
Honiik

Škoda, že vyvoleného jsme už dávno viděli jelikož to je Anakin :D Luke není vyvolený…

16.12.2016 | 11:07:43
Barnaby

#9 Lee_CZ_: nevravím, že je to totálna tragédia len v porovnaní s V, VI či I, II, III tak je to najslabší súboj čo sa vyzuálu týka to je všetko…

17.12.2016 | 23:19:49
88

Anakin je vyvolení! Nikoli Luke… :)

18.12.2016 | 18:03:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu čtvrté řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Byl oznámen nový seriál Star Wars s názvem Resistance, těšit se můžeme i na staré známé

Byl oznámen nový seriál Star Wars s názvem Resistance, těšit se můžeme i na staré známé

Star Wars svět nemohl být pochopitelně dlouho bez seriálu a než se dočkáme toho hraného, můžeme se už na podzim těšit na animovaný seriál, který bude mapovat období po konci Občanské války. Ve středu dění bude mladý pilot, který se vydá špehovat První řád.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama