Star Wars: Rebels Odchod jedné velké postavy ze světa Star Wars

Odchod jedné velké postavy ze světa Star Wars

Odchod jedné velké postavy ze světa Star Wars

Předposlední epizoda třetí řady s názvem Twin Suns byla jednou z nejočekávanějších epizod této sezóny. Bohužel i v animovaném seriálu pro děti se někdy musíme nadobro rozloučit s postavou, která nám přirostla k srdci. Kdo tedy navždy opustil svět Star Wars?


12 0
23.3.2017

Dave Filoni a tvůrci seriálu Clone Wars měli v plánu několik sérií, ale seriál byl zrušen pátou řadou, kdy byl zpečetěn prodej práv Star Wars Disneymu. Studio Disney tak následně dalo fanouškům zkrácenou šestou řadu, ve které se ale bohužel nedokázaly uzavřít všechny dějové linky, které byly nakousnuty v průběhu předchozích řad.

Seriál tak nikdy nestačil odvyprávět příběh bývalého sithského lorda Maula, kterého jsme naposledy viděli v páté řadě, kdy padl do rukou kancléře Palpatina. Jeho příběh byl sice částečně odvyprávěn skrze komiksy, ale fanoušci si i tak přáli Maula vidět ještě jednou na televizních obrazovkách. Minulý rok jsme tak Maula poprvé viděli ve finále druhé řady s názvem Twilight of the Apprentice.


(Obi-Wan už je starý poustevník, který nevyhledává souboje. Foto: DisneyXD)

Maul je jednou z nejoblíbenějších postav světa Star Wars. I když ve Skryté hrozbě řekne jen pár vět, stal se velice populárním a na jeho postavě se stavělo (a ještě stavět bude) několik marketingových kampaní. Postupem času jsme tak Maula viděli na dně, když přišel o končetiny, následně jsme zaznamenali jeho vzestup a ovládnutí Mandaloru a posléze znovu pád, který vyvrcholil ztrátou jeho bratra. Ve třetí řadě Rebels se už jen toužil setkat se svým úhlavním nepřítelem Obi-Wanem Kenobim a pomstít se mu za useknuté končetiny, o které přišel na Naboo.

Maul se tak v epizodě Twin Suns s Kenobim skutečně setkává a dojde k jejich finálnímu a bohužel i nejkratšímu duelu. O souboj tu prakticky ani nešlo. Maul prohrává hned v prvních pár vteřinách. Až je trochu zarážející, jak mohl během roku (rozestup mezi druhou a třetí řadou) tak zeslábnout. Vzpomeňme si, že minulý rok důstojně bojoval s Kananem či Pátým bratrem a Sedmou sestrou. Nyní ho starý Ben poráží během pár vzájemných výpadů.

Z jejich společného rozhovoru bylo cítit, že skutečně nešlo o souboj. Jak už bylo v několika předchozích rozhovorech řečeno, Maul má nyní spíše blíže k jediům než sithům. Hledal naději a vykoupení. Jeho poslední slova jsou také věnována vyvolenému. Obi-Wan a Maul mají společného více, než se na první pohled zdá. Oba jsou uprchlíci a oba nenávidí Impérium. Jejich vztah a zajímavé pouto je zpečetěno, když Maul zemře, a Obi-Wan ho chytne do náruče. I když byli odjakživa protivníci, ve scéně byly cítit vzájemné sympatie, respekt a pokora jednoho k druhému. To se u soupeřů málokdy vidí.

(U Maula jsme zvyklí na nejlepší souboje se světelnými meči, tentokrát to ale neplatilo. Foto: DisneyXD)

V epizodě se také Ezra Bridger setkal s mistrem Kenobim, ale bohužel mezi nimi nedošlo k nějakému delšímu rozhovoru. Na jejich setkání jsme upřímně čekali od první řady a doufali jsme, že si postavy budou mít více co říct. Možná by bylo lepší, kdyby tvůrci zkrátili zbytečné toulání v poušti na začátku epizody, a následně ho věnovali rozhovoru mezi Obi-Wanem a Ezrou. Škoda.

Poslední scéna epizody tak trochu hrála na nostalgickou notu. Obi-Wan pozoruje farmu Owena Larse a divá se, jak teta Beru volá na Lukea. To vše za hraní typické Star Wars hudby. Samotného Lukea jsme v epizodě pořádně neviděli a zřejmě už ani neuvidíme. Troufáme si říci, že to samé platí pro Obi-Wana Kenobiho. Jeho výskyt byl pouze ojedinělou atrakcí a je nyní na vás, abyste posoudili, zda tvůrci využili potenciál starého mistra, Maula a planety Tatooine na 100 %.

Diskuze /12

Lex Luthor

No myslím, že to úplně nevyužili na 100% souboje se světelnými meči kde je Maul mám nejradši, v druhé sérii v podstatě zabil všechny inkvizitory, mohli aspon ukázat souboj v myslích obouch protivníků a pak Maulovo smíření s osudem ne jen pár Máchnutí mečem a konec, Clone Wars byly prostě lepší ukazovali tam dobře politiku a bitvy v celé galaxii, Rebels je bohužel seriál pro děti, který u mě začíná klesat.

23.3.2017 | 18:27:16
Darth Shi'mon

Mě se celý díl hodně líbil. Duel byl sice krátký, ale naplněný hustou atmosférou. Ezru sice mohli vynechat, protože tam byl jen aby děj spojil s hlavními postavami. Jen mě trochu zmátl Luke, který vypadal jako by měl 8 let. Možná to bylo tím, že jsme ho viděli zdálky, ale opravu mě připadal něják moc mladý.

23.3.2017 | 18:31:02
dovahkiin

Když Maula Obi sekl zezhora tak jsem si hned vzpomněl na Snokovu jizvu na hlavě a teorie že třeba Maul je Snoke, jenže pak se ukázalo že ho ani do hlavy nezasáhl

#4 Railbot
23.3.2017 | 19:53:02
Railbot

#3 dovahkiin: boha jeho, a tvoja stara matka Snoke neni? Ved Snoke nieje Zabrak, to vidno.

#9 dovahkiin
23.3.2017 | 23:30:30
mety

mam jednu otazku vlastne preco obi wan nevychovaval luka a zveril ho

#6 Darth Shi'mon #8 Darth Shi'mon
24.3.2017 | 0:33:30
Darth Shi'mon

#5 mety: Owen Lars, Lukův strýc, si to nepřál. Myslel si, že by to Luka akorát dostalo do problému a stálo ho to život. Tvrdil taky, že Obi-Wan už způsobil smrt jednoho Skywalkera, a že nedovolí aby způsobil smrt dalšího.

#7 Jaroslaw
24.3.2017 | 8:00:57
Jaroslaw

#6 Darth Shi'mon: To by mě zajímalo, kdo se Owena ptal…

#8 Darth Shi'mon
24.3.2017 | 10:41:28
Darth Shi'mon

#7 Jaroslaw: K sakru, já blbě pochopil otázku, nebo spíš si jí blbě přečetl :D Myslel jsem, že se ptá proč Obi-Wan Luka nevycvičil. Otázka ale zněla proč ho svěřil Larsovým do péče. Achjo, musim dávat větší pozor na to co čtu. I když skladba té věty taky není zrovna nápomocná. Obi-Wan nemohl Luka jen unést a vycvičit ho. To není zrovna Jediský způsob. Bez Owenova svolení nemohl dělat nic, přeci jen Owen byl Lukův strýc a opatrovník.
#5 mety: No dát ho do péče jeho nejbližším příbuzným dávalo smysl. Obi-Wan byl přeci jen na útěku a nemohl se ještě starat o batole. Dal ho do péče schopným lidem a jen na něj z dálky dával pozor. Luke tedy vyrůstal v bezpečí v milující rodině a Obi-Wan se nemusel obávat toho, že kdyby na něj Imperium přišlo tak by objevilo i Luka.

24.3.2017 | 12:33:07
dovahkiin

#4 Railbot: :D :D pobavil si mě, vše co jsem napsal bylo že se o tom psali teorie tak zalez do díry odkud si vylezl a radší tam zůstaň, nebo příště používej mozek

#11 Blob
24.3.2017 | 14:16:22
Lex Luthor

Yoda Obivanovi na konci třetí epizody řekl, aby Lukea odvezl na tatoine k jeho rodině, Obi tedy plnil přání svého mistra a svěřil Lukea do péče jeho rodiny.

24.3.2017 | 23:57:09
Blob

#9 dovahkiin: Tak dost už nebo se tu potrhám smíchy :D:D

25.3.2017 | 23:31:18
jdkstrejcek

ten souboj měl přesně to co měl mít. Maul nikterak nezeslábl, jen Obi-Wan opět ukázal svou vychytralost. Když Maul vytasil meč Obi-Wan použil svují klasickou formu. Maul vytasil druhou čepel, čehož Obi využil a změnil styl na formu mistra Qui Gon Jinna. (bylo to tam krásně vidět) následoval střih do Maulových očí z jeho překvapení. Chtěl tedy využít přesně blok a následný uder do obličeje, stejně jako zabil Qui Gona využívajícího tuto formu. Obi-Wan to ovšem celou dobu krásně plánoval a poučil se z Jinnovy chyby a uskočil, nenechal se praštit a zabil Maula…Proto byl souboj tak krátký. Obi-Wan celou dobu věděl co Maul udělá a věděl jak ho nalákat.

27.3.2017 | 18:47:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás