Star Wars: Rebels Pocta ilustrátorovi Hvězdných válek Ralphu McQuarriemu

Pocta ilustrátorovi Hvězdných válek Ralphu McQuarriemu

Pocta ilustrátorovi Hvězdných válek Ralphu McQuarriemu

V páté epizodě Wings of the Master se Hera, Sabine a Zeb setkali s Mon Calamarijcem jménem Quarrie a právě ten je poctou tomuto velikánovi Hvězdných válek.


6 0
19.11.2015

Ralph McQuarrie byl konceptuální designer, ilustrátor a tvůrce efektů mnoha úspěšných filmů a seriálů. Mezi ně právě patří i Hvězdné války, kde se podílel na všech třech dílech původní trilogie. Dokonce dostal nabídku pracovat na prequel trilogii, ale to prý odmítl se slovy, že už „nemá páru“.

George Lucas v roce 1975 pověřil Ralpha McQuarrieho ilustrací několika scén ze skriptu Hvězdných válek a právě jeho konceptuální ilustrace pomohly přesvědčit studio 20th Century Fox, aby Hvězdné války financovalo. McQuarrie si dokonce zahrál menší roli ve filmu Impérium vrací úder, a to jako generál Pharl McQuarrie. Toho můžeme vidět ve velitelské místnosti na planetě Hoth.


(uprostřed Ralph McQuarrie jako generál Pharl McQuarrie)

A pokud si říkáte, že jste se s jeho tvorbou nesetkali, tak o tom jen spíše nevíte. Byl to totiž on, kdo navrhoval a definoval ikonické postavy Star Wars, jako jsou například Lord Vader, Yoda, Boba Fett, Obi-Wan Kenobi, Han Solo, Chewbacca, R2-D2 a C3PO. A nejen ty, ale i města, planety, faunu, flóru a také známé stroje jako X-Wing, B-Wing, AT-AT, T-47 airspeeder a další.

Jeho ilustracemi jsou dokonce inspirovány seriály ze světa Hvězdných válek. V seriálu Rebels můžeme vidět odkazy na jeho dílo skoro všude, vždyť i Zeb a Chopper vycházejí z původních návrhů Ralpha McQuarrieho. Některé z nepoužitých ilustrací ze 70. a 80. let byly využity i při tvorbě Star Wars: Síla se probouzí.

(Takhle vznikl Zeb)

Bohužel pro fanoušky Hvězdných válek (a nejen těch) Ralph McQuarrie zemřel 3.3.2012 na komplikace spojené s Parkinsonovou chorobou. George Lucas komentoval jeho smrt slovy: „Jeho geniální příspěvek ve formě nepřekonatelných produkčních obrazů poháněl a inspiroval celé obsazení originální trilogie Hvězdných válek. Když slova nemohla zprostředkovat mé myšlenky, vždy jsem mohl ukázat prstem na jednu z Ralphových báječných ilustrací a říci, že to uděláme takto.“

Ralph McQuarrie/Lucas Film

Jistě sami posoudíte a budete s námi souhlasit, že Ralph McQuarrie opravdu definoval Hvězdné války a z velké části navrhl to, co na nich máme rádi. Na jeho tvorbu se můžete podívat na této stránce.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company

Diskuze /3

Lucifrid

Ty ilustrace jsou krásný!

webmaster
19.11.2015 | 23:12:31
Blackhand47XD

Mě hlavně zajímá, jestli ty staré návrhy používají opravdu z pocty nebo jsou líní vymýšlet něco nového. :D

webmaster
20.11.2015 | 8:33:41
Gripe

Jestli používají jeho nápady jen z lenosti, to netuším. Zase když se člověk podívá na ty jeho ilustrace, tak si nemyslím, že by to byla lenost. Dá se z nich čerpat opravdu hodně nápadů a většinou se jen inspirují a staví na tom, co McQuarrie namaloval. :)

webmaster
20.11.2015 | 8:49:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás