Star Wars: Rebels Postřehy k epizodě Homecoming

Postřehy k epizodě Homecoming

Postřehy k epizodě Homecoming

Do nejnovější epizody Rebels zavítal Cham Syndulla a my se tak měli možnost dozvědět se něco víc o něm, Heře a Rylothu. Epizoda navíc všemi směry odkazovala na seriál Clone Wars a filmy.


4 0
24.2.2016

Cham Syndulla

Cham Syndulla je poměrně sebestředný a egoistický revolucionář, který je sice kladnou postavou, ale je spíše sobcem. Během Klonových válek společně s Republikou a Jedii osvobodil Ryloth. Svoboda ale na planetě nevydržela příliš dlouho a poté, co se z Republiky stalo Impérium, Cham čelil prakticky stejné situaci jako se Separatisty.

Ryloth je domovskou planetou Twi'leků a je známo, že Imperátor upřednostňoval pouze lidskou rasu, takže se není čemu divit, že na Ryloth se vrátilo otroctví a nepříliš pěkné zacházení s Twi'leky. I když Syndulla bojuje za ty „hodné“, v podstatě mu jde pouze o osvobození své planety. Zbytek galaxie ho nezajímá, v čem se asi nejvíc liší s Herou.


(Změnil se Cham Syndulla od Klonových válek? Foto: DisneyXD)

Vztah otce s dcerou

Na Heru bylo zaměřeno již několik epizod, ale v podstatě jsme se nikdy nic nedozvěděli. Nyní jsme zjistili, že smrt její matky byl klíčový zvrat ve vztahu s jejím otcem. Zatímco se Hera rozhodla bojovat proti Impériu globálně, na Chamovi se smrt jeho ženy podepsala a stal se posedlým myšlenkou osvobodit pouze Ryloth, což ho to stálo jeho vztah s dcerou.

V epizodě Homecoming jsme se sice dočkali klasického happy endu, když se Cham s Herou usmířili, ale zřejmě do budoucna nemůžeme počítat s tím, že budeme Chama vídat častěji, a že by se zapojil do boje proti Impériu i v jiných soustavách. Epizoda ovšem byla skvělým pojítkem se seriálem Clone Wars, kde jsme sledovali celkem tři epizody na Rylothu v čele s Macem Winduem.

(Vztah Hery a Chama je poměrně komplikovaný. Foto: DisneyXD)

Ezra sílí

Ezra Bridger se každým dílem zlepšuje a všechno to směřuje k velkému finále, kdy se setká s Darth Maulem a bude podroben velikému testu odolat Temné straně síly. Nyní se od Kanana naučil používat jediský „Mind trick“ a později dokonce pomocí Síly ovládal celou vesmírnou loď.

Vzpomeňme si na Epizodu V, kdy má Luke Skywalker problém vytáhnout svého X-Winga z bažin na Dagobahu. I když i tady byl Luke pouhým padawanem a o Síle toho moc nevěděl, Ezra je o několik let mladší než Luke v Impériu vrací úder, a je už mnohem zkušenější v používání Síly. Kam to všechno povede? Kde budou Ezrovy limity?

(Ezra pomalu sílí jako Starkiller ze hry The Force Unleashed, nemyslíte? Foto: DisneyXD)

V příští epizodě se vydáme na ledovou planetu, na které uvízne Zeb s Kallusem a oba budou muset překonat své odlišnosti, aby přežili.

Diskuze /12

Blackhand47XD

Řekl bych, že učit se používat Sílu je v nižším věku jednodušší, víceméně jako učení všeho.

#4 tom99
webmaster
24.2.2016 | 16:06:51
Lee_CZ_

Já si myslím, že mi paměť ještě docela slouží, ale raději mi připomeňte, kdy vlastně Ezra pomocí síly pilotoval loď? Jinak si myslím, že to je celkem v pohodě, když se podíváte jak dlouho trval Lukův trénink v Ep.V na Dagobahu a jak dlouho trvá Ezrův výcvik, tak je to poměrně velký rozdíl. Ezra se na Jediho učí už řekl bych pár měsíců, ale Luke se tehdy učil snad ani ne týden (to nevím jistě, ale více jak 2 týdny to být nemohlo vzhledem k událostem). Takže zde mi to třeba vůbec nevadí, že ovládá „Mind Trick“, kdežto v Ep.VII mi to vadí neskutečně.

#3 Blackhand47XD
24.2.2016 | 16:15:15
Blackhand47XD

#2 Lee_CZ_: Pokud se nepletu, tak od první epizody Rebels uplynuly dva roky. Na wiki se u úvodního filmu psalo 5 let před bitvou o Yavin a od epizody s Leiou tam byly 3 roky.

webmaster
24.2.2016 | 16:27:09
tom99

#1 Blackhand47XD: No jo, ale ve filmech je kolem Lukea hrozný humburk a v seriálech, hrách a knihách v podstatě zjistíš, že vždy existoval někdo silnější než Luke, proto je to zarážející :-)

webmaster
24.2.2016 | 16:32:01
Archbio

ezra sice pěkně roste v používání síly, ale mentálně je furt na stejné úrovni. Něco jako trpělivost, klid .....

#6 A_V #7 Blackhand47XD
24.2.2016 | 19:32:52
A_V

#5 Archbio: Za to asi může nekvalitní jedi výcvik.

24.2.2016 | 20:28:37
Blackhand47XD

#5 Archbio: Anakin byl úplně stejný…a co z něj vyrostlo. :D

webmaster
24.2.2016 | 20:30:14
dovahkiin

knížka Lords of the Sith je kánonová, ale je smutný že se dost lyší od Chama kterej je tady v tomhle díle, i když kniha je tuším před tímhle, ale zároveň už po smrti Heřiny matky, každopádně je divný když tady je sobec a v knize přísnej, ale dobrej twilek, kterej chce spíš zabít Palpatina a Vadera než jen aby tím osvobodil Ryloth

#9 tom99
24.2.2016 | 23:38:42
tom99

#8 dovahkiin: Já bych se knížkama tolik neřídil. I když tvrdí, že je to „kanonický“. Za opravdový kanón můžeme brát pouze filmy a seriály, příběh si vždy tvůrci upraví, když jim něco nebude sedět v knihách a podle mě se na ně nebude brát zřetel. Za pár let v kanonických knihách bude stejně bordel a udělají z toho legends II :-)

#10 Blackhand47XD #11 dovahkiin
webmaster
25.2.2016 | 11:28:24
Blackhand47XD

#9 tom99: A pak opět zruší seriály, jako tomu bylo s původními CW a seriály o droidech a Ewocích. :D

#12 dovahkiin
webmaster
25.2.2016 | 13:51:44
dovahkiin

#9 tom99: no jo no ja mam tak rad široký příběhy který se runymy materiály rozšiřují, ale je to jak rikas :D je taky zvláštní ze v ty knize zničí cely destruktor a tady řeší jak zničení malý loďky která nosí 10 bombardérů bude velký vzruso :D zajímalo by mě ale kde jsou ty stovky destruktorů, všude jsou jen priblbly cruisery, který vždycky vybuchnou

25.2.2016 | 15:09:02
dovahkiin

#10 Blackhand47XD: Seriál o ewocich má ale hodně co nabídnout!

25.2.2016 | 15:10:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E04: The Occupation

cz70%

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

WEB-DL.x264

Omlouváme se, ale bohužel z důvodu nedostatku času, bude v současné době vydávání titulků značně opožděno.

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Poslední dvě odvysílané epizody odkazovaly na filmy Nová naděje a Rogue One opravdu hodně. Do seriálu se vrátil Saw Gerrera, který otevřeně přiznává, že s metody Povstalců nesouhlasí. Zatímco oni vyčkávají, Saw jedná. Co vše se v epizodě stalo a jak vidíme čtvrtou řadu po pár dílech?

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.