Star Wars: Rebels Postřehy k epizodě The Mystery of Chopper Base

Postřehy k epizodě The Mystery of Chopper Base

Postřehy k epizodě The Mystery of Chopper Base

Předposlední epizoda před velkým finále připravovala půdu k epickému vyvrcholení s Inkvizitory, Darth Vaderem a staronovým nepřítelem Maulem. Co vše jsme se dozvěděli v epizodě The Mystery of Chopper Base?


10 0
30.3.2016

Výcvik

Hned první scéna epizody The Mystery of Chopper Base nám ukázala, jak se Kanan pokouší všemi možnými způsoby naučit Ezru co nejlépe bojovat. Kanan si je vědom, že brzo přijde den, kdy se opět utkají s Inkvizitory a příště už možná nebudou mít možnost utéct jako minule. I když byl Kanan nedávno povýšen na rytíře Jedie, Ezra trefně poznamenal, že jejich souboj vždy skončí remízou, což je plus, navíc pro patnáctiletého chlapce, který trénuje pouze rok.

Velice zajímavé bylo také to, že Ezra s Kananem necvičili s „pravými“ světelnými meči, ale měli zapnutý pouze výcvikový mód, aby jeden druhého nemohl zranit – při kontaktu s kůží je cítit pouze malé štípnutí. Něco takového ve světě Star Wars vidíme poprvé (myšleno v kanonické verzi). Už v seriálu Clone Wars jsme viděli, jak mladí padawané cvičili, ale vždy s klasickým světelným mečem.


(Dočkáme se jednou skutečného souboje mezi mistrem a učedníkem? Foto: DisneyXD)

Věří posádka Ezrovi?

Epizoda se nepřímo věnuje Ezrovi, který pochybuje sám o sobě a možná si také klade otázku, zda mu posádka věří. Skvělým příkladem je scéna v jeskyni, kdy se chce Ezra napojit na prapodivná stvoření tak, jak už to dokázal v minulosti, ale Kanan ho od toho odrazuje. Ačkoliv Ezra sám Kananovi již několikrát zachránil život, je zde krásně vidět, jak svému mladému učedníkovi stále nevěří.

Další důležitou scénou byla ta, při které se Ezra při tréninku otočil Kananovi zády a ten na něj zaútočil se slovy: nikdy se neotáčej zády ke svému nepříteli. Na to Ezra trefně odpověděl: od kdy jsi ty můj nepřítel? Vše pochopitelně směřuje k finálové epizodě Twilight of the Apprentice, kde bude Ezra testován Temnou stranou síly.

Nejen tato epizoda měla vzbuzovat nedůvěru posádky v Ezru, ale prakticky celá sezóna. Již v minulosti Ezra řekl, že neví, zda bojuje za správnou věc a zda „neexistuje jiná cesta“. Ezra rozhodně není typickým Jediem, což si uvědomuje i Kanan, a proto z něj mají všichni obavy. Zda zbytečné či oprávněné, to se dozvíme už příští týden ve finále.

(Má Ahsoka důvěru tak, jak měla v Anakina? Foto: DisneyXD)

Vztah Kanana a Hery

Hera Syndulla měla již od první sezóny nejblíž ke Kananovi. Jejich vztah se ovšem v epizodách moc neřešil, divák vždy jen tak mohl tušit, že se mezi nimi něco děje. V epizodě The Mystery of Chopper Base, kdy se Kanan připravoval na odchod na planetu Malachor, Hera vyjádřila, jak moc se o Kanana bojí.

Je celkem zajímavé, že až nyní nám tvůrci odhalují vztah Hery a Kanana. Nenapadlo někoho z vás, že nám to ukazují právě ve chvíli, kdy může dojít k této smutné události? Hera také v epizodě několikrát poznamenala, že Povstalci si musí zvyknout, že jednoho dne budou bez Kanana a Ezry, což je víceméně pravda, protože dalším Jediem, který bude pomáhat Povstalcům, bude až Luke Skywalker.

(Láska existuje i v předaleké galaxii. Foto: DisneyXD)

Jak se vám líbila příprava na finále? A co si myslíte, že se v něm stane? Kdo se objeví, kdo překvapí a kdo umře?

Diskuze /3

Mesyas

Souboj mistra s učněm tu už bylo :( Ale bylo by to velmi zajímavé!

30.3.2016 | 15:39:26
dovahkiin

po force awakens se na zítřek těším snad víc než na osmičku u filmů

30.3.2016 | 16:28:55
A_V

Já myslel, že younglings používaly cvičné meče než si vyrobili svůj a pak používali normální. Ale Ezra přece od začátku cvičil s normálním mečem

30.3.2016 | 17:05:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás