Star Wars: Rebels Postřehy: Kdy bude odhalena základna na Atollonu?

Postřehy: Kdy bude odhalena základna na Atollonu?

Postřehy: Kdy bude odhalena základna na Atollonu?

Impérium, které se zoufale snaží najít Povstalce, střílí do vesmíru výzvědné droidy EXD-9, kteří mají rebely najít. Jeden z nich skutečně najde základnu na Atollonu. Jak si s tímto problémem poradil Zeb, který měl základnu na starosti? A kdy Thrawn zjistí, kde je utajovaná základna?


5 0
19.1.2017

Většina hlavních hrdinů seriálu opustí povstaleckou základnu na Atollonu a nechají Garazebu Orrelioseovi na povel celý úkryt. Celá epizoda Warhead je tudíž o Zebovi, Chopperovi a o droidovi AP-5, kterého jsme poprvé potkali v epizodě The Forgotten Droid, kde se spřátelil s Chopperem. Jak už to u těchto dílů s těmito hrdiny bývá, příběh byl spíše odpočinkový, epizoda se nesla v klidném duchu.

Hned první scéna epizody je jak vystřižená z úvodu Epizody V, kdy Darth Vader vystřelil tisíce sond, aby našly základnu Povstalců a především Lukea Skywalkera, kterým byl Vader posedlý. Velkoadmirál Thrawn udělal nyní to samé. Místo sond ale poslal bojové droidy EXD-9, kteří jsou mnohem lépe naprogramovaní než sondy v Impériu vrací úder.


(Hrdinové na obrázku se v epizodě moc neohřáli. Foto: DisneyXD)

EXD-9 sbírají na navštívených planetách důležité informace, které následně posílají Impériu. Pokud droid z nějakého důvodu spustí bombu, kterou má uvnitř svých součástek zakomponovanou, Impérium se ho vydá hledat, aby zjistilo, proč se sám zničil. Zeb tak stál před nelehkým úkolem, kdy nesměl droidovi dovolit poslat cenná data o povstalecké základně Impériu, které EXD-9 ukořistil, a zároveň ho nenechat se zničit.

Jelikož se jedná především o seriál pro děti, vše dopadlo dobře. Zeb nakonec našel způsob, jak droida zničit a neposkytnout Impériu lokaci povstalecké skrýše. Je jasné, že jednoho dne se Thrawn dozví, že základna se nachází na planetě Atollon. Tvůrci seriálu pouze toto nevyhnutelné zjištění prodlužují. Následně se snad Povstalci přesunou na Yavin 4, jak správně tušíme díky filmům Rogue One a Nové naději.

Thrawn, který poslal do vesmíru určitý počet droidů, nyní ví, že jeden z nich na základnu Povstalců narazil. Neví ale jaký. Svůj výběr ale zúžil z celé galaxie na 94 případných planet, takže je opravdu otázka času, než mazaný velkoadmirál Povstalce najde. Možná si tvůrci nechávají samotnou bitvu o Atollon na finále třetí řady.

(Droid EXD-9. Foto: DisneyXD)

Thrawnovi mohlo dále dojít, že povstaleckým špiónem je agent Kallus. Velkoadmirál už několik dílů ví, že ve svých řadách mají zrádce. Thrawn je velice chytrý a dost možná ví, že je to právě Kallus. Proč by to měl tušit? Uprchlí kadeti z akademie (The Antilles Extraction), záhadná záchrana Povstalců, sabotování nákladů na Lothalu (An Inside Man) a nyní informování Povstalců o výzvědných droidech. U všeho byl Kallus. Thrawn jako zkušený statistik a analytik si už určitě dal vše dohromady. Samotné odhalení zrádce se dočkáme v epizodě Through Imperial Eyes.

V příští epizodě, která je nazvaná Trials of the Darksaber, se Sabine Wren bude učit bojovat se svým nově ukořistěným mečem. Sabine si bude nárokovat své právoplatné místo u Mandalorianů a jak už u nich bývá zvykem – každý se může stát vůdcem, když toho druhého vyzve na souboj. Sabine tudíž bude muset být připravená. Kdo lepší by ji mohl učit než dva jediové, které sama zná.

Následně bude mít seriál pauzu a vrátí se až 18. února s epizodou Legacy of Mandalore.

Diskuze /6

Blackhand47XD

EXD-9 je jenom jeden droid, něco jako R2-D2. Typ droida se nazývá E-XD infiltrator droid. Jinak doufám, že před Yavinem uvidíme ještě Dantooine. :D

#3 JoshMcIntosh
webmaster
19.1.2017 | 17:40:10
Lex Luthor

Skvělý znovu z toho udělali seriál pro děti. Doufal jsem, že tam dají nějakou hvězdnou bitvu dřív než přijde finále, povstalci by zase mohli létat s loděmi ve vesmíru a přepadávat imperiální flotily.

19.1.2017 | 17:40:33
JoshMcIntosh

#1 Blackhand47XD: Nemyslíš náhodou Tatooine? :) Souboj maul vs kenobi bude bez debat top moment seriálu .

#4 Darth Shi'mon
19.1.2017 | 18:51:35
Darth Shi'mon

#3 JoshMcIntosh: Né, myslel Dantooine :) To je planeta na které měli Rebelové základnu než se přesunuli na Yavin 4 :)

19.1.2017 | 19:08:44
JoshMcIntosh

No jestli myslíte tu 1 větu co řekne leia v episodě IV, tomu bych moc váhu nedával. Samozřejmě v kotorech je to něco jiného.

#6 Darth Shi'mon
20.1.2017 | 19:17:58
Darth Shi'mon

#5 JoshMcIntosh: Váhu to má, a celkem velkou. Povstalci tam základnu opravdu měli, jak Leia říkala, ale v tu dobu už byla dávno opuštěná. Během bitvy o Yavin jí našla průzkumná imperialni jednotka, která tam byla vyslaná chvíli po zničení Alderaanu.

20.1.2017 | 20:14:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E04: The Occupation

cz70%

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

WEB-DL.x264

Omlouváme se, ale bohužel z důvodu nedostatku času, bude v současné době vydávání titulků značně opožděno.

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Poslední dvě odvysílané epizody odkazovaly na filmy Nová naděje a Rogue One opravdu hodně. Do seriálu se vrátil Saw Gerrera, který otevřeně přiznává, že s metody Povstalců nesouhlasí. Zatímco oni vyčkávají, Saw jedná. Co vše se v epizodě stalo a jak vidíme čtvrtou řadu po pár dílech?

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.