Star Wars: Rebels Postřehy: Odhalili Povstalci předčasně Hvězdu smrti?

Postřehy: Odhalili Povstalci předčasně Hvězdu smrti?

Postřehy: Odhalili Povstalci předčasně Hvězdu smrti?

V novém roce jsme se dočkali hned dvou dílů naráz. Povstalci tentokrát zamířili na Geonosis, kde potkali povstaleckého extrémistu Sawa Gerreru. Epizoda pochopitelně odkazovala i na stavbu Hvězdy smrti. Dozvěděla se o ní posádka Duchu o něco dříve než ostatní Povstalci ve filmech?


12 0
12.1.2017

V epizodě Ghosts of Geonosis jsme se vydali na planetu Geonosis, u které byli Povstalci nablízku už i minulou sezónu v epizodě The Honorable Ones. Celou situaci tenkrát zkomplikoval Garazeb Orrelios, který společně s agentem Kallusem ztroskotal na jednom z ledových měsíců planety. Až nyní jsme se tak mohli podívat na povrch planety.

Za dob Klonových válek se to na planetě hemžilo Geonosany. Ti kdysi pracovali pro Separatisty a jeden ze separatistických vůdců, který byl taktéž Geonosan, Poggle, v Epizodě II ukazoval hraběti Dookovi předčasné plány Hvězdy smrti, kterou už tehdy chtěli Separatisté postavit. A možná právě tuto obrovskou bitevní stanici chtěli postavit u Geonosis, jak to nakonec udělalo Impérium.


Epizodě II pochopitelně Geonosané neměli kompletní plány bitevní stanice. Separatisté pouze věděli, co chtějí postavit, ale nevěděli jak. O tom, kdo pomohl sestavit Hvězdu smrti, jsme se více dozvěděli z filmu Rogue One: Star Wars Story. Jelikož je film stále v kinech a někteří fanoušci seriálu Rebels ještě Rogue One neviděli, nebudeme spoilerovat, co se v něm stalo.

(Kanan, Ezra a Rex znovu narazí na droidy. Naposledy je viděli v epizodě The Last Battle. Foto: DisneyXD)

V epizodě jsme se také setkali s jedním z posledních žijících Geonosanů na planetě. Klik-Klak, jak mu Povstalci začali říkat, jim naznačoval, co Geonosani na planetě stavěli. Zřetelně kreslil do písku Hvězdu smrti, jelikož jsou ale vyjadřovací schopnosti většiny Geonosanů velice primitivní, Povstalci nevěděli, co si pod tím mají představit. Kanan a Ezra se tak dozvěděli o stanici pouze nepřímo, ale sdělení Klik-Klaka nepochopili.

Impérium ke stavbě Hvězdy smrti využilo velký počet Geonosanů. I z nekanonických knih a komiksů víme, že na stavbě se podílely i jiné rasy v galaxii (třeba Wookieové). Imperátor, který je v galaxii známý jako rasista, rád zotročoval rasy kromě té lidské, aby pro něj pracovaly. To vše ale bylo nastíněno v již nekanonických materiálech Star Wars a vzhledem k tomu, co se nyní děje ve světě, to nevypadá, že by šli tvůrci seriálu podobným názorovým směrem jako někteří tvůrci před deseti, patnácti lety.

Největším lákadlem epizody byl Saw Gerrera, kterého jsme v seriálu díky této epizodě konečně spatřili. Shodou okolností jsme si první známky o Gerrerovi mohli všimnout v epizodě The Honorable Ones, na kterou jsme odkazovali několik řádků výše. Tam o něm agent Kallus vyprávěl Zebovi. Saw vystupoval i v seriálu Clone Wars, ale hlavně byl jednou z hlavních postav filmu Rogue One: Star Wars Story.

(Saw chtěl o všem v epizodě rozhodovat sám. Foto: DisneyXD)

Už jsme o tom několikrát psali, ale ještě jednou pro připomenutí: Saw ve svých nejlepších letech žil se svou sestrou Steelou na planetě Onderon. Planeta ale byla neutrální a nechtěla v Klonových válkách pomoci Republice a ani Separatistům. Hrabě Dooku ovšem se svými bitevními droidy Onderon obsadil. Planeta zničehonic poprosila Republiku o pomoc, ale ta nemohla v tak zuřivé válce posílat na planetu vojáky, když si Onderon vybral neutralitu.

Přesto Republika vyslala Anakina Skywalkera, Obi-Wana Kenobiho, Rexe a Ahsoku Tano, aby Sawa a jeho povstalce naučili jak se bránit. Následně na Onderonu zůstala pouze Ahsoka, která pomohla Sawovi a Steele vyhnat z planety Separatisty. Gerrera ale v boji ztratil svou sestru, o které se Saw na chvilku v epizodě zmíní. Následně se Gerrera přidal k Povstalcům.

Z filmu Rogue One: Star Wars Story víme, že se jedná o extrémistu, který byl nucen opustit Alianci. V Rebels ho ještě vidíme jako plnohodnotného Povstalce, který si ale nebojí ušpinit si ruce. V jedné epizodě stačil mučit Klik-Klaka a vydírat ho, že mu zničí vejce – poslední naději na přežití rasy Geonosanů, jejichž rasa byla vyhubena Impériem, aby nezanechali žádné stopy, že kdy nějakou obrovskou bitevní stanici stavěli. Snad jsme Gerreru neviděli naposledy a uvidíme i jeho vyhození z Aliance a případně i ztrátu končetin, které v Rogue One již nemá.

Jak se vám líbilo propojení seriálu a filmu? A co říkáte na bitevní droidy, kteří se opět objevili na scéně?

Diskuze /7

kutas

zajímavé dva díly jen jak Klik-klak kreslil kruh v kruhu tak to nebyla hvězda smrti ale spíš symbol Impéria který jsme viděli na těch kanystrech

#3 Blackhand47XD
13.1.2017 | 22:30:20
pidalin

Odhalili akorát tak kruh v kruhu. :-D

14.1.2017 | 0:19:57
Blackhand47XD

#1 kutas: Byla to Hvězda smrti, ale oni to nepochopili a mysleli si, že myslí ony kanystry.

webmaster
14.1.2017 | 8:21:22
Rodann

Rae Sloane nic? A další odkazy? A přitom na ně to byla tak bohatá dvoj-epizoda…

#5 Darth Shi'mon
14.1.2017 | 18:57:34
Darth Shi'mon

#4 Rodann: To nebyla Rae Sloane. Všichni si to přáli, ale bohužel. Byla to kapitánka Brunxon.

16.1.2017 | 20:47:54
wd5d5d

Droidi byli super jen nwm proc snich delaj takový kryply.. už me to nebaví rebels jsou hosí jak cw nidk oenumírá nic se nedeje… nuda propstě…

#7 Dominik168
18.1.2017 | 11:30:19
Dominik168

#6 wd5d5d: Bože tak se na to nedívej. Nemine jediný díl, aby tady někdo nenapsal, že je to nuda. Tak proč se na to díváte a máte potřebu se k tomu vyjádřit, když je to taková nuda. Když mě něco nebaví, tak se prostě přestanu dívat a nebudu tady o tom psát.

17.2.2017 | 4:59:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E03: In the Name of the Rebellion: Part II

cz100%
DOKONČENO

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

WEB-DL.x264

Omlouváme se, ale bohužel z důvodu nedostatku času, bude v současné době vydávání titulků značně opožděno.

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Poslední dvě odvysílané epizody odkazovaly na filmy Nová naděje a Rogue One opravdu hodně. Do seriálu se vrátil Saw Gerrera, který otevřeně přiznává, že s metody Povstalců nesouhlasí. Zatímco oni vyčkávají, Saw jedná. Co vše se v epizodě stalo a jak vidíme čtvrtou řadu po pár dílech?

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.