Star Wars: Rebels Postřehy: Téměř filmová epizoda odhalila více než posledních pár dílů

Postřehy: Téměř filmová epizoda odhalila více než posledních pár dílů

Postřehy: Téměř filmová epizoda odhalila více než posledních pár dílů

Po pár slabších epizodách nás Dave Filoni překvapil a během dvacetiminutové epizody nám řekl více než v posledních pěti dílech dohromady. Dozvěděli jsme se o minulosti Sabine Wren, původu temného meče a také legendě o Tarru Vizslovi. Co všechno zajímavého epizoda odhalila?


14 0
26.1.2017

V epizodě Trials of the Darksaber se do popředí příběhu tentokrát dostává Sabine Wren, na kterou už bylo zaměřeno pár epizod z předchozích řad, ale příliš jsme se o ní nedozvěděli. To vše se nyní v půlce série změnilo, Sabine nám konečně odhalila svou komplikovanou minulost, kterou jsme si zatím mohli pouze domýšlet.

Sabine studovala na imperiální akademii se svou kamarádkou Ketsu Onyo. Sabine byla velice nadanou studentkou a vyvinula spoustu zbraní, které si následně Impérium osvojilo. Impérium tedy použilo zbraně Sabine, aby dobyli Mandalore a podmanit si jejich lid. Wren tak pomohla Impériu získat velice důležitou planetu a zotročila svůj vlastní lid, i když to bylo poslední, co chtěla.


(Sabine s temným mečem. Foto: DisneyXD)

Následně se Sabine rozhodla uprchnout. Zanechala za sebou matku, otce i bratra, o kterém jsme slyšeli v seriálu prvně. Sabine se bála, že by ji Impérium dále využívalo ve vývoji zbraní, a tak radši opustila místo, pro které celou dobu žila. Pro lid Mandaloru tak Wren zůstává vyhnancem, který je zradil a ještě k tomu utekl. Nyní je zcela pochopitelné, proč se Sabine na svou domovskou planetu nechce vrátit.

Do tohoto komplikovaného děje vstupuje ještě temný meč, který si Sabine odnesla z Dathomiru v epizodě Visions and Voices. Ten známe už ze seriálu Clone Wars, kde ho nosil Pre Vizsla, vůdce Umrlčí hlídky. Vizsla ale v souboji prohrál s Maulem, který si následně po dodržení mandalorské tradice zotročil planetu a chvíli vládl jejich lidu. Maul ale meč v boji nepoužíval, zůstal u svého klasického červeného světelného meče a temný meč si schoval na Dathomiru.

Vůdcem Mandaloru by tak dle tradic měl být stále Maul. Ale pro Mandaloriany nyní bude důležité, kdo teď bude vládnout temným mečem. Sabine, která taktéž patří do rodu Vizsla, má s pomocí temného meče nárok vládnout celému Mandaloru. Je jasné, že ji rozzuřený lid nepřijme a Sabine bude vyzvána k boji. Kanan Jarrus a Ezra Bridger ji tedy cvičí, jak zacházet se světelným mečem. Nejdříve ale trénují pouze s holemi. Jak nešťastně by mohlo dopadnout cvičení se skutečným světelným mečem jsme se mohli přesvědčit v povedeném fanouškovském filmu Hoshino.

(Ezra učí Sabine bojovat. Foto: DisneyXD)

Sabine je tedy další postavou, která bude používat světelný meč, i když není citlivá na Sílu. Předminulý rok jsme něco podobného mohli vidět u Finna ve filmu Síla se probouzí. V prosinci jsme ve snímku Rogue One: Star Wars Story zase poznali Chirruta, slepého mnicha, který sice bojoval s dřevěnou tyčí, ale ctil umění jediů. Sabine také dostala od Fenna Raua různé technologické vychytávky. Podobné jsme mohli vidět právě v seriálu Clone Wars u Umrlčí hlídky.

V epizodě jsme se také dozvěděli prastarou legendu, která vyprávěla o mandalorianovi, který žil před tisíci lety a stal se prvním jediem Mandaloru. Když Tarre Vizsla zemřel, jediové si nechali ve svém chrámu jeho temný meč. Potomci Vizsly nicméně meč ukradli a stal se symbolem jejich rodu. Následně tento temný meč vládl Mandaloru po dalších tisíce let.

Další epizoda, která bude bezprostředně navazovat na události z epizody Trials of the Darksaber, nás čeká až 18. února. V epizodě Legacy of Mandalore se Sabine s Kananem a Ezrou vrátí na svou domovskou planetu, kde se pokusí sjednotit svůj lid a také bude povzbuzovat Mandaloriany ke vzpouře proti Impériu a případnému přidání se k Povstalcům. Vypadá to, že se máme opravdu na co těšit.

Diskuze /10

Rodann

Opět se objevili „convorees“… Že by příprava na The Last Jedi?

26.1.2017 | 17:00:47
valkys

Neví někdo, proč je zase měsíční pauza hned po pár dílech?

#3 dovahkiin #5 Blackhand47XD
26.1.2017 | 17:17:08
dovahkiin

#2 valkys: asi žádnej, ale neni to jedinej seriál kterej udělá další přestávku znova po té vánoční, je to hodně zvláštní krok

#4 dovahkiin
26.1.2017 | 18:30:59
dovahkiin

#3 dovahkiin: žádnej důvod

26.1.2017 | 18:31:19
Blackhand47XD

#2 valkys: Většinou je to kvůli změně vysílacího programu.

webmaster
26.1.2017 | 19:05:40
Blackhand47XD

Sabine nepatří do rodu Vizsla, nýbrž „domu“, což je jakoby skupina složená z několika klanů.

#7 tom99
webmaster
26.1.2017 | 19:08:58
tom99

#6 Blackhand47XD: Sabine Wren patří do klanu Wren, který je součástí rodu Vizsla. Žádný dům. House Vizsla se v tomto případě překládá jako rod, ne dům :-) Asi málo koukáš na Game of Thrones, odtamtud bys to znal :-)

webmaster
26.1.2017 | 19:36:59
kutas

a to jsem si myslel že Palpatin sebral Maulovi temný meč tím pádem by ho vlastně nemohl mít schovanej na Dathomiru

#9 dovahkiin
30.1.2017 | 16:01:22
dovahkiin

#8 kutas: dokážu si představit že tam nechal jak maulův normální meč, tak i darksaber, kterej u sebe schovala death watch, než ho vysvobodila, je možný že je to v tom komiksů, už si nepamatuju do detailů, jestli tam třeba tohle bylo

#10 Wilhuff Tarkin
30.1.2017 | 18:11:24
Wilhuff Tarkin

#9 dovahkiin: Jo. Při záchraně mu ho dali zpět.

30.1.2017 | 21:29:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás