Star Wars: Rebels Postřehy: Thrawn se snaží přechytračit Povstalce

Postřehy: Thrawn se snaží přechytračit Povstalce

Postřehy: Thrawn se snaží přechytračit Povstalce

V epizodě Hera's Heroes jsme se opět vydali na Ryloth za Chamem Syndullou, který ztratil svůj domov a artefakt Kalikori. Hera se snaží s Povstalci artefakt získat, to ale netuší, že tentokrát čelí brilantnímu velkoadmirálovi Thrawnovi, který se nenechá jen tak oklamat jako většina admirálů.


8 0
20.10.2016

Epizoda Hera's Heroes se po delší době zaměřuje na neutrální planetu Ryloth, která se snaží zachovat svou neutralitu a nezávislost, ale pokaždé se musí vyrovnat s okupantskými nepřáteli – a je zcela jedno, jestli se jedná o Separatisty za dob Klonových válek či nyní o Impérium, které vzhledem ke strategické pozici planety také usiluje.

Nyní se ale Impériu podařilo Ryloth zcela podmanit, ovládli i provincii Tann, domov Hery. S ním padlo Impériu do ruky i Kalikori, jakýsi artefakt, který si Twi'lekové předávají z generaci na generaci. Tato jistá Kalikori patří Chamu Syndullovi, který ji jako otec má předat Heře. Hera s Chamem se proto rozhodnou vrátit se do provincie Tann a Kalikori opět získat.


(Thrawn je zatím důstojným záporákem série. Foto: DisneyXD)

Hera ovšem při své soukromé misi riskuje i život ostatních Povstalců. V předchozích dvou epizodách Hera několikrát Ezrovi zdůrazňovala, že mise Povstalců má daleko větší význam než osobní cíle. Dnes je to ovšem ona, kdo neposlouchá svá vlastní moudra a riskuje životy všech pro zcela bezcenný předmět, který nemá pro Povstání žádnou váhu. Posádka Ducha je oproti tomu pro všechny Povstalce velice důležitá.

Hera očekává, že provincii Tann obsadil kapitán Slavin, který již několikrát na Ryloth útočil. Za obsazením provincie ovšem nestojí nikdo jiný než velkoadmirál Thrawn. Ten si díky svému důvtipu a chytrostí uvědomí, že Hera si přišla pro Kalikori a rychle se jí zmocní a stejně tak Ezry Bridgera. Zde je krásně vidět, že mladému učedníkovi nestačí ovládat Sílu, a Thrawn dokázal přelstít Ezru svou chytrostí.

Z problémů kvůli Kalikori musí Heru a Ezru vysekat z nesnází Kanan a Cham Syndulla. Thrawn by v klidu mohl pochytat celou posádku Ducha, ale jak již víme z trailerů, Thrawnovy cíle sahají mnohem dál než jen zneškodnit jednu malou, leč velice efektivní, povstaleckou buňku. Thrawn se na vše divá z větší perspektivy.

(Cham a Hera již neřeší problémy v rodině jako minulou řadu. Foto: DisneyXD)

Velkoadmirál tudíž nechá Povstalce utéct a daruje jim vítězství, o kterém jsou Povstalci přesvědčeni, že si ho zasloužili. Ve skutečnosti Thrawn již podruhé nechává Povstalce utéct, aby se dozvěděl co nejvíce o jejich bojové taktice, záloze a technikách. Thrawn se nezajímá o malá vítězství, chce jedním úderem zničit všechny Povstalce a vydobýt si větší přízeň u Císaře, který sice ví o jeho talentu, ale částečně jím pohrdá, protože není lidské rasy.

Příští epizoda bude zaměřená na Rexe a po opravdu hodně dlouhé době uvidíme bitevní droidy, hlavní bojové jednotky Separatistů z dob Klonových válek. V epizodě nám bude odtajněno, jak je možné, že jsou droidi stále aktivní, když Darth Vader na konci Klonových válek rozkázal Obchodní federaci, aby všechny bitevní droidy deaktivovala.

Diskuze /14

Lee_CZ_

Trochu mě mrzí, že se dost lidí nedovede vžít do Heřiny kůže s Kalikori a pořád si myslí, že je to bezcenná věc, ale i sám Thrawn řekl, že to není nic bezcenného ;-) Navíc bych moc neporovnával to co udělal Ezra a co Hera. Ezra rozhodoval za všechny a tím ohrožoval jejich život, ale Heru všichni podpořili a šli do toho dobrovolně. Navíc mám trochu strach, že v seroši nedovedou plně využít Thrawnův potenciál, přece jen víme jak to vše nakonec dopadne a taková postava si zaslouží více prostoru jak sezónu v seroši. Dle mého kdyby byl Thrawn záporák v nové trilogii než co udělali nyní bylo by to mnohem lepší. No jsem zvědav jak se s tím poperou.

20.10.2016 | 19:02:41
svina

Ne je to přesně naopak, Ezra svoji misi dokončil i přestože byla velmi nebezpečná, zatímco blbá Hera dostala do nebezpečí kvůlli bezvýznamné cetce, kterou ani nezískala. Navíc kvůli ní Thrawn nyní ví, že mezi rebely jsou Jediové, fakt cg.

#3 Lee_CZ_
20.10.2016 | 19:10:55
Lee_CZ_

#2 svina: Mno vzhledem k tomu, že Ezra měl pouze obhlídnout situaci a podat hlášení, ale on to změnil a riskoval životy ostatních, aniž by to bylo jeho misí. A to, že mezi Rebely jsou Jedi vědí od první série, takže tento argument je úplně mimo. Mno a co se Kalikori týče, tak hold ne každý tohle pochopí :)

#4 svina
20.10.2016 | 19:19:02
svina

#3 Lee_CZ_: Kdyby tak horlivě nezměnil plán, přilšli by o desítku Y-wingů, však co že, ty postaví za týden. Znalost Jedi v rebelii je možná, moc si to už nepamatuju. Kalikori je prostě jen kus dřeva, HOLT ne každý to pochopí.

20.10.2016 | 19:46:58
Maximiliancz

Souhlasim tady s Leem. Hera neriskovala životy ostatních, to udělali oni sami, když se k Heře dobrovolně přidali. Kalikori není jen kus dřeva ale pro danou osobu strašně důležitý rodinný artefakt. A to, že jsou v Rebelii Jediové ví Imperium už od první série takže tohle odhalení není niják ehm odhalující.

20.10.2016 | 20:11:46
tom99

Kalikori sice není kus dřeva, ale je naprosto bezcenným předmětem pro celé Povstání. Hera riskovala životy svých kolegů „zbytečně“. Ezra neuposlechl rozkaz, ale riskoval životy pro Y-Wingy, které Povstání potřebuje. Suma sumárum – Ezra riskoval a získal to, co chtěl. A ještě dostal vynadáno a byl degradován. Hera nic nezískala, Thrawnovi akorát přihrála do karet a odtajnila mu strategii Povstalců, a nikdo jí nevynadal. To se jí budete všichni furt zastávat? :-)

webmaster
20.10.2016 | 20:28:44
Klillker

Tady někdo neposlouchá, co se v seroši říká. Hera::Nemůžu vám dovolit riskovat se mnou | Kanan:: Udělala bys pro nás to samé | Zeb:: protože ti dlužíme. Šli s ní dobrovolně, ikdyž ona nechtěla. Kdyby se ve vaší rodině Kalikori provozovalo, tak byste to chtěli taky mít u sebe (jasný, chápu, že by vám to bylo ukradený, ale Hera je vychovaná jinak, a ne jak dnešní lidé, musel bys žít jiný životní styl trochu, abyste tomu rozuměli, je to trošku podobný jako když nechápem Islámisty) A Ezra sice získal Y-wingy, ale riskoval život ostatních, mohlo to dopadnout mnohem hůř než zničeným Phantomem a Hera ho degradovala, protože prostě takhle se k misím nepřistupuje a má za ostatní odpovědnost jelikož to byla jeho mise, jakok vůdce té mise dle mě selhal, ano spolupráce tam byla, ale jde o princip. tot ode mě vše :D

#9 tom99
20.10.2016 | 21:48:27
Klillker

Je důležitější Stíhačka? či lidský život(přítel), Stíhačka bez pilota je ti k ničemu, sice se nikomu nic nestalo, ale jak jsem řekl, jde o princip (jenom doplnění)

20.10.2016 | 21:51:53
tom99

#7 Klillker: A Zeb a ostatní neriskovali pro Ezru? Pak řekli Heře, že se na tu misi vydali s ním a všichni nesou zodpovědnost. Ezra jako velitel mise má právo měnit misi v průběhu… Nakonec všichni to ve zdraví přežili a ještě získali Y-Wingy. Jediný, kdo se dostal do smrtelného nebezpečí, byl Ezra. U Hery to bylo naopak. Vystavila všechny nebezpečí, i když dobrovolně, a odtajnila Thrawnovi jejich strategii. Nehledě na to, že poslední roky se Hera vůbec se svým otcem Chamem vůbec nebavila a tolik jí na Rylothu nezáleželo, a najednou je z Kalikori víc paf než samotný Cham…

webmaster
20.10.2016 | 22:20:01
Klillker

Neříkám, že neriskovali, psal jsem že tam byla spolupráce. Jsou rodina věří jim a ví, že se vždycky z maléru dostanou, ale jednou se může štestí vytratit, a Hera ho degradovala protože mu jako Leadrovi mise plně nedůvěřuje. To je armáda (neříkám, že vím jak to v armádě funguje, ale jde o princip, přístě takový štěstí mít nemusí, a proto zatím žádný příště s Ezrou jako vůdcem mise nebude, jde o disciplínu, která Ezrovi trochu chybí) Sice se mise povedla, ikdyž to měl být jen průzkum. A Ezra je snad nevystavil nebezpečí když stanici odříznul od energie? A že odtajnila strategii je podle mě blbost jen pozoruje a vyhodnocuje, to by dělal i za jiných okolností. A ano Hera s otcem moc neluví to je pravda, ale Kalikori je o rodině celkově, nejde jenom o otce, že jí nejde o domov nikdy neřekla v druhé sezóně mu řekla že musí usilovat jako rebel ve větším měřítku a ne jenom o domov. Je to diskutabilní, pravda je na obou stranách to se musí uznat.

20.10.2016 | 23:15:17
Jaroslaw

Ta zápletka byla fakt hloupá. Hera dvě série žvaní o potřebách povstání a pak je celý díl o tom, že nutně a hned musí sehnat věc, která tam klidně mohla měsíc ležet a klidně ji mohli sehnat jinak, možná i zajímavěji (např: Hvězdná brána s9e4 – Trvalé pouto).

Už tak mě trápí přítomnost Thrawna… měl jsem ho rád a bojím se, že z něj nakonec udělají idiota.

21.10.2016 | 10:47:52
nemo.com

já se jen trochu obávám, že Trawnova taktika, ačkoliv je bezpochyby reálně účinější než bezhlavé pálení na každou buňku, která se objeví, nebude fungovat. A to ne proto, že je hloupá, ale pro potřeby seriálu, takže z toho, že je nechává permanentně prchat, nakonec vyjde jako blbec a ne jako geniální stratég… Protože, řekněme si to na rovinu – víme že Povstání neporazí a stejně tak víme, že nedostane do rukou ani nikoho z vedoucích představitelů… Možná proto mi trochu vadí, že ho zařadili do prequel seriálu, místo aby si ho šetřili na příběh, v němž by nebylo předem jasný, že prohraje.

21.10.2016 | 14:34:05
Chomy/Ema

Je už stoprocentně jasný že Thrawnova taktika selže … protože v každém seriálu skoro v každém je to že dobro zvítězí nad zlem… což mi vadí! ne jako v každém ale třeba tady v tomhle seriálu je zajímavý ten příběh jak se „bitva“ odehrává atd...... ale stejně vyhrají povstalci nad Thrawnem a skončí jako úplná nula.

#14 dovahkiin
21.10.2016 | 16:19:51
dovahkiin

#13 Chomy/Ema: nemyslim si, naopak jako vysvětlení jejich absence v nové naději plus pokud někdo, tak určitě ne všichni budou v rogue, je to, že se tahle skupinka rozpadne, popřípadě někdo z nich klidně zemře, třeba Kanan, kterýho bych tipnul na smrt nejspíš, každopádně to skončí spíč buď špatně, nebo neutrálně, Thrawn se sice nikde už pak jakoby neukázal, ani třeba v Aftermath, ale to ani nikdo z těhlech rebelů

Thrawn se zatim chová jako dřív, nevadí mu pustit nepřátele pokud to vyhovuje jeho plánům, což dělal i dřív v knížkách, u Hery bylo pro mně jen hodně divný to, že nejdřív Kalikori děsně chtěla a pak už na to kašlala

jo a „fakt“ že Palpatine pohrdá Thrawnem je nesmysl, jednak to vychází maximálně z legend a jednak i v legendách jím nepohrdal, jeho poslání ve vnějším sektoru nebylo známkou pohrdání ale protože žádným navy admirálovi nevěřil víc než jemu a to i přes to že to byl nečlověk, kdyby jím pohrdal tak neni velkoadmirál i přes jeden známej úspěch

21.10.2016 | 19:18:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás