Star Wars: Rebels Postřehy: Vytratí se Sabine ze seriálu?

Postřehy: Vytratí se Sabine ze seriálu?

Postřehy: Vytratí se Sabine ze seriálu?

Povstalců je stále málo, a tak se Sabine vydává na svou domovskou planetu Mandalore, aby přesvědčila svou rodinu a zbytek klanu Wren k přidáním se k Povstalcům. Když má nyní temný meč, může být sjednocení zotročeného lidu jednodušší. Kdo se jí ale postaví do cesty?


13 0
23.2.2017

Po téměř měsíční pauze se seriál vrátil s epizodou Legacy of Mandalore, která přesně navazovala na dění z posledního lednového dílu Trials of the Darksaber. Sabine Wren, Ezra Bridger, Kanan Jarrus, Chopper a Fenn Rau se vydávají na Mandalore, aby přesvědčili zotročený lid Impériem k přidání se k Povstalcům.

Sabine si myslela, že díky temnému meči to bude snadnější, ale hned při jejím druhém rozhovoru se svou matkou Ursou se dozvěděla, že vládnout meči pořádně může, pokud porazila jeho předchozího majitele. Tím byl Maul a toho Sabine neporazila. Meč mu ukradla na Dathomiru. Zdá se ale, že Maul má nyní plnou hlavu s hledáním Obi-Wana Kenobiho, a tak Sabine může pomlčet, jak temný meč získala. Zbytek Mandaloru se nemusí dozvědět pravdu.


(Boj na život a na smrt. Foto: DisneyXD)

Lid Mandaloru nezapomíná a Sabine její zradu neodpustili. Sestrojila zbraně, které následně Impérium použilo k ovládnutí planety. Ale i po tolika letech lid Mandaloru nic neudělal a ochotně slouží Impériu dál. Působí to tedy trošku zvláštně, když je Sabine označována za zrádkyni, když udělala něco, co nemohla tušit, zatímco Mandalore měl možnost výběru a vybral si Impérium.

V epizodě jsme se poprvé setkali s rodinou Sabine – Ursou Wren, její matkou a Tristanem Wrenem, jejím bratrem, kteří oba slouží Impériu nebo spíše guvernérovi Garu Saxonovi, kterého dosadil Impérátor, aby na Mandalore dohlížel. Celá planeta je tak pod vládou Impéria, ale říše zde nenechává své vojáky. Saxon je věrný Impériu a dokáže si zařídit pořádek na své planetě sám. Alespoň prozatím.

Otec Sabine je držen Garem jako jakási pojistka, aby se klan Wrenů proti němu neotočil. Když se ale Saxon dozví, že se Sabine vrátila na Mandalore, upoutá to jeho pozornost. Ti dva se navíc už setkali v epizodě Imperial Supercommandos. Ursa, Tristan a ostatní z klanu Wren byli na straně Gara, proto je trošku nepochopitelné, proč se je Saxon rozhodl zabít. Ano, chtěl ukázat, že v klanu Wren jsou zrádci, ale do té doby ho nikdo nezradil. Mohl se pokusit zabít Sabine a ne otočit se proti všem. To se mu následně vymstilo.

(Gar Saxon se nakonec objevil ve dvou epizodách třetí řady. Foto: DisneyXD)

Díky tomu Sabine ale měla možnost bojovat s Garem, na což si půjčila Ezrův světelný meč. Sabine se tak přidává k jedněm z mála postav v celém Star Wars universu, které nejsou citlivé na Sílu, a používají v boji skutečný světelný meč. I když se nejednalo o klasický souboj, kdy jeden druhého dle tradic Mandaloru vyzval, můžeme nyní předpokládat, že si Sabine poražením Saxona vydobyla respekt alespoň u klanu Wren. Nyní zbývá přesvědčit zbylé klany, aby se k Povstalcům přidaly.

Je zřejmé, že verbování Mandalorianů v této epizodě neskončilo a bude třeba se tomuto tématu věnovat více epizod. Když se ale podíváte na jednotlivé popisy příštích dílů, žádný nenaznačuje, že bychom se na Mandalore ještě ve třetí řadě vrátili. Buď tak budeme ochuzeni o Sabinino verbování a Mandaloriani přijdou na pomoc Povstalcům třeba v poslední epizodě třetí řady, kdy na základnu Atollon zaútočí Thrawn, nebo se zkrátka zápletka přesune do příští řady, pokud nějaká bude.

Zřejmě to vypadá, že se Sabine Wren se musíme na nějaký čas rozloučit. Je to první hlavní postava seriálu, která na nějaký čas seriál opustí. Ještě před začátkem třetí řady bylo oznámeno, že se v jedné epizodě objeví Bo-Katan Kryze, postava ze seriálu Clone Wars. Její zapojení do děje se nabízelo právě v nejnovější epizodě, ale Bo-Katan se neobjevila. V jakém díle se tedy objeví? Či bude její výskyt přesunut také do další řady?

Diskuze /6

Lex Luthor

Bohužel doufal jsem, že se Bo Katan objeví v této epizodě a bude to matka Sabine, takhle by mohla být Sabine dcerou Pre Vizsly a mohla si akorát změnit jméno, protože jméno Vizsla není v galaxii asi moc populární, bohužel to udělali jinak. Mandaloriani si zvolili neutralitu, nejspíš se vypořádají s problémy na své planetě a pak už se k povstalcům asi nepřidají. Jestli seriál skončí třetí sérii mohla by tahle epizoda uzavřít příběh Sabine a postava se v seriálu už asi nevyskytne.

23.2.2017 | 16:51:23
dovahkiin

Prostě jsem čekal od Saxona nějakou reakci na Darksaber se zmínkou o Maulovi, škoda, furt mi přijde divný že by byl guvernérem Mandaloru zvolen člověk, co býval Maulova pravá ruka, zase Imperátor všechno asi určitě sám neřeší, ale tohle by jeho rukama projít mohlo, tak jedině že by nikdo nevěděl že Saxon Maulovi sloužil

Jinak tvrůci řekli že Mandaloriánům se budou dál věnovat v další řadě (řadách), tak jsem zvědavej co bude

#3 Veska
23.2.2017 | 20:13:09
Veska

#2 dovahkiin: Tak jelikož Imperátor věděl o Maulovi a sám ho porazil s jeho „bratrem“ v poslední sérii Clone Wars, tak si nemyslím, že by nevěděl, kdo mu sloužil. Rozhodně Maul neuprchl bez příslušného vyzpovídání se:)

#4 dovahkiin
redaktor
23.2.2017 | 23:22:57
dovahkiin

#3 Veska: to by podporovalo že nedává smysl aby zrovna Saxon vedl Mandaloriány, nicméně Saxon Maulovi sloužil až po tom co Maul Palpatinovi uprchnul

24.2.2017 | 17:09:29
celwinek

odkud stahujete videa k titulkum?

1.3.2017 | 15:51:36
JoshMcIntosh

Vlož do google název který mají titulky a máš hned video ke stažení.

1.3.2017 | 18:35:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E04: The Occupation

cz70%

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

WEB-DL.x264

Omlouváme se, ale bohužel z důvodu nedostatku času, bude v současné době vydávání titulků značně opožděno.

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Poslední dvě odvysílané epizody odkazovaly na filmy Nová naděje a Rogue One opravdu hodně. Do seriálu se vrátil Saw Gerrera, který otevřeně přiznává, že s metody Povstalců nesouhlasí. Zatímco oni vyčkávají, Saw jedná. Co vše se v epizodě stalo a jak vidíme čtvrtou řadu po pár dílech?

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.