Star Wars: Rebels Postřehy: Wedge Antilles přilétá na scénu

Postřehy: Wedge Antilles přilétá na scénu

Postřehy: Wedge Antilles přilétá na scénu

Ve druhé epizodě třetí řady jsme se vydali na imperiální akademii, kde Sabine musí vyzvednout pár imperiálních pilotů, kteří jsou odhodláni změnit stranu a přidat se k Povstalcům. Mezi piloty je i slavný Wedge Antilles z filmů. Co dalšího se stalo v epizodě?


8 0
14.10.2016

Ve druhé epizodě třetí řady, která nese název The Antilles Extraction se opět vydáme na imperiální akademii. Sem jsme se vydali již v první řadě v epizodě Breaking Ranks, kde jsme se ovšem setkali s mnohem mladšími kadety a poznali jsme také Zareho Leonise, jehož příběh se ztracenou sestrou byl odvyprávěn ve speciální knize. Od té doby se Leonis v seriálu neobjevil.

I když už Ezra vyrostl a zapadl by mezi kadety, Impérium o něm vede své záznamy a nebylo by vhodné, kdyby se Ezra na akademii vydal. Podobně je tomu i u ostatních Povstalců. Nejvhodnějším kandidátem, který se může bez problémů infiltrovat do řad imperiálních kadetů, je Sabine Wren, která neustále nosí na hlavě svou helmu a Impérium tak netuší, jak vypadá pod ní.


(Wedge byl mučen podobně jako Han Solo v Epizodě V. Foto: DisneyXD)

Sabine navíc už na akademii byla. Chodila tam společně se svou kamarádkou Ketsu Onyo, která se minulou řadu taktéž přidala k Povstalcům, ale zatím jsme ji nemohli ve třetí řadě spatřit. Povstaleckých pilotů značně ubývá a je načase rekrutovat pár nových. Ne všichni imperiální kadeti jsou čistě zlí, a proto se Sabine vydá na akademii pár pilotů přesvědčit o tom, že mohou změnit stranu a bojovat za Povstalce.

Z epizody se také dozvídáme, že Povstalci mají po galaxii spoustu informátorů, kteří jim dávají tipy, koho nového můžou infiltrovat. Informátoři používají kódové jméno Fulcrum, se kterým jsme se poprvé setkali v první řadě, kdy ho používala Ahsoka Tano. Bohužel v epizodě není žádné vodítko, kdo by novým informátorem mohl být. Mohl by to být například Obi-Wan Kenobi, o kterém byla nepřímo vedena řeč v minulé epizodě The Holocrons of Fate?

Nyní ale zpět na akademii. Sabine se podaří do řad Povstalců rekrutovat známého pilota, kterého z náme z Epizod IV, V a VI. Řeč není o nikom jiném než o Wedgeovi Antillesovi, možná nejslavnějším pilotovi hned po Lukeovi Skywalkerovi. Jelikož i výskyt Lukea není po minulé epizodě úplně vyloučen, tyto dvě postavy by se mohly v dalších dílech setkat.

(První dobrý skutek agenta Kalluse. Foto: DisneyXD)

Samotný výskyt Antillese nepřinesl s epizodou nic nového. Pouze se poukázalo na fakt, že i imperiální pilot se může dostat do služeb Povstalců. Ostatně něco podobného nás čeká v prosincovém filmu Rogue One: Star Wars Story, kde se seznámíme s bývalým imperiálem Bodhim a droidem K-250. Povstalci si nemohou dovolit se svými omezenými zdroji otvírat své vlastní akademie a cvičit nováčky, proto je pro ně jednodušší přesvědčovat bývalé piloty Impéria, aby bojovali za ně.

Sabine by společně s Wedgem z akademie neunikla, kdyby jí nepomohl jiný imperiál – agent Kallus, o kterém už nějakou dobu tvrdíme, že se taktéž přidá dříve či později na stranu Povstalců. Zatím je stále věrný Impériu, ale nezapomíná, že ho před jistou smrtí v minulé řadě v epizodě The Honorable Ones zachránil Garazeb Orrelios. Tím, že Kallus zachránil Sabine a Wedge, splatil Zebovi dluh. Jak dlouho ale vydrží Kallus na straně Impéria? O tom nám dejte vědět v diskuzi.

Myslíte si, že nám tvůrci pouze představili Wedge Antillese a už v seriálu moc nebude, nebo pro jeho příchod měli mnohem rozsáhlejší důvod?

Diskuze /5

UsamaCZ

A nezapomeňte na druhého pilota jménem Hobbi. I tohle jméno se v některých STAR WARS knihách hojně objevovalo, ve spojení s legendární eskadrou Roque. Které velel Wedg Antilles.

#5 Thrawn.cz
14.10.2016 | 18:58:37
Klillker

Dle mě je nový Fulcrum právě Kallus, má úplně stejný přízvuk, stejný způsob mluvy.

14.10.2016 | 22:28:06
elli999

tiež si myslím že nový Fulcrum je Kallus.....ten jeho prízvuk sa nedá zabudnúť :D

15.10.2016 | 21:57:30
Madara0101

Já si myslím že příchod Wedge. By mohl být hlavní důvod proč Ezra přešel na Temnou Stranu… Všimli Jste si, jak si jsou spolu Wedge a Sabine podobní ? Mohla by to být Láska ??? pokut ano co by na to řekl Ezra ?

16.10.2016 | 10:43:21
Thrawn.cz

#1 UsamaCZ: Hobbie je i v Epizodě 5 Impérium vrací úder. Letí jako dvojka s Lukem ve snowspeederech a myslím že na Hothu i padne.

16.10.2016 | 20:45:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E04: The Occupation

cz70%

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

WEB-DL.x264

Omlouváme se, ale bohužel z důvodu nedostatku času, bude v současné době vydávání titulků značně opožděno.

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Poslední dvě odvysílané epizody odkazovaly na filmy Nová naděje a Rogue One opravdu hodně. Do seriálu se vrátil Saw Gerrera, který otevřeně přiznává, že s metody Povstalců nesouhlasí. Zatímco oni vyčkávají, Saw jedná. Co vše se v epizodě stalo a jak vidíme čtvrtou řadu po pár dílech?

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.