Star Wars: Rebels Postřehy z nového traileru na třetí řadu

Postřehy z nového traileru na třetí řadu

Postřehy z nového traileru na třetí řadu

Jak už to u Rebels bývá, jejich trailery jsou vždy nadupané a nenechají diváka vydechnout. Proto jsme si i tentokrát připravili postřehy z traileru. A že toho opět není málo.


8 0
22.7.2016

Nový vzhled většiny postav

Dřívější zprávy to již naznačovaly, ale až nyní první trailer potvrdil, že ve třetí sezóně bude většina našich hlavních postav vypadat trochu jinak. Něčeho podobného jsme se dočkali v polovině třetí řady animovaného seriálu Clone Wars, kdy největší změnou prošli Anakin, Obi-Wan a Ahsoka. Seriál nám dává jasně najevo, že se blíží k událostem Epizody IV a připravuje půdu pro Rogue One: Star Wars Story, který si odbude svou premiéru během prosince 2016.

Největší změnou asi prošel Kanan Jarrus. Ztráta zraku ho velice poznamenala, nyní si bude svou zohavenou tvář zakrývat přilbou, navíc si nechal narůst plnovous. Jeho vzhled čím dál tím více připomíná generála Kotu z již nekanonické hry The Force Unleashed. U této hry ještě chvilku zůstaneme, protože Ezra Bridger připomíná také jednu postavu z této hry.


(Líbí se vám nový vzhled postav? Foto: DisneyXD)

Starkiller Ezra

Není řeč o nikom jiném než o Galenu Marekovi, přezdívaném Starkiller. Ten byl Vaderovým učedníkem, který měl za úkol pozabíjet všechny jedie, kteří unikli Rozkazu 66. Ezra svým sestřihem dost připomíná Galena, navíc není pochyb o jeho stálém přibližování se k Temné straně. Se seriálem a třetí řadou dorostli i nejmenší diváci, a tak se může seriál klidně stát trochu temnějším. Nyní už nic není černé a bílé, Ezra je toho jasným důkazem. Bude ho stále ovlivňovat Maul a ukořistěný holokron z Malachoru.

V jednom záběru dokonce vidíme, jak se sithský a jediský holokron spojí; jen pro informaci dodáváme, že během této scény promluví Nika Futterman, která si v Clone Wars střihla Asajj Ventress. Nutně to ale neznamená, že se Ventress vrací do seriálu. V minulé sezóně jsme zase na okamžik slyšeli dabéra Plo Koona, který se nakonec neukázal. V animovaných seriálech je poměrně běžné, že jeden dabér dabuje více postav.

Maul bude v nové řadě hrát taktéž významnou roli a stejně tak holokron. Nejzásadnější ovšem bude Ezra, který svádí vnitřní konflikt sám se sebou. V Maulovi vidí schopného učitele, ale zároveň hrozbu, která ohrozila jeho mistra Kanana na životě. Ezra má tak novou šanci stát se u diváků oblíbenou postavou, zatím ho vnímali spíše jako přítěž a nudnou postavu. Ezra nevyměnil pouze svůj účes, ale ve třetí řadě bude používat i nový světelný meč se zelenou barvou.

(Ezra nejen svým vzhledem připomíná Starkillera. Foto: DisneyXD)

Mandalore a prozkoumání Sabine minulosti

Vzhledovou proměnou prošla i Sabine Wren, o které se toho také dozvíme více. Znovu se vypravíme na Mandalore a bude odhalena její minulost klanu Wren, který patří k jakési královské rodině Vizslů. Na scénu se opět vrátí i Umrlčí hlídka z Clone Wars. Dabérka Sabine, Tiya Sircar, prohlásila, že se ve třetí sezóně dozvíme více o její minulosti a důvodu, proč se přidala k Povstalcům. Není také vyloučeno, že se setkáme s někým z její rodiny. Bohužel zatím nebyl potvrzen návrat Sabine kamarádky Ketsu Onyo, která se Sabine vyrůstala.

Ve třetí řadě bude mít důležitou roli i Maul, který v Clone Wars na nějaký čas úzce spolupracoval s Umrlčí hlídkou, ale nakonec je pouze využil k dosažení svého cíle a popravil jejich vůdce Pre Vizslu. Byla by škoda, kdyby tvůrci této dějové linky nevyužili i v Rebels, protože popravení Vizsly muselo v Umrlčí hlídce vyvolat rozruch. V jednom záběru je dokonce vidět, jak Sabine drží nad hlavou meč, který nosil Pre Vizsla.

Je zajímavé, že naposledy jsme tento meč viděli u Maula, který si po popravení Vizsly tuto speciální zbraň přivlastnil. Meč Maul (pravděpodobně) ztratil na Mandalore po boji s Imperátorem, kde zároveň zahynul i Maulův bratr Savage. Meč může mít tedy podobný příběh jako Lukův ztracený meč z Bespinu, na který jsme narazili v Epizodě VII. Není ale vyloučeno, že v případě Vizslova meče se jedná o repliku toho původního.

(Umrlčí hlídka vrací úder. Foto: DisneyXD)

Velkoadmirál Thrawn

Na naše Povstalce zatím nikdo nestačil. Kallus, Cumberlayne Aresko a Myles Grint společně s Vrchním Inkvizitorem selhali hned v úvodní sérii. Menší rozruch způsobil Willhuff Tarkin, ale nakonec i on si nedokázal s Povstalci poradit. Poté přišel na scénu Darth Vader, který alespoň vyhnal Povstalce z Lothalu, ale po útěku z této planety se stali Povstalci ještě silnějšími.

Vaderovi inkvizitoři Pátý bratr a Sedmá sestra jsou již mrtví, takže nyní je zapotřebí, aby se o Povstalce postaral někdo nový. A tím nebude nikdo jiný než velkoadmirál Thrawn, velice oblíbená záporná postava z knížek, které jsou bohužel už nekanonické. Thrawn v nich zatápěl Luku Skywalkerovi a jeho partě, je to výborný stratég. Thrawn se tak konečně stává součástí oficiálního Star Wars světa. Pro informaci dodáváme, že Thrawna dabuje Lars Mikkelsen, bratr Madse Mikkelsena, který hraje v Rogue One Galena Ersa.

Mnozí si mysleli, že Thrawn bude zčásti nahrazen ředitelem Krenicem, který se objevil v prvním traileru na Rogue One. Nakonec tomu tak nebude a Thrawnova postava jako taková skutečně ožije. Podle prvních informací by měl být představen hned v úvodní epizodě třetí řady. Zřejmě se bude jednat o scénu z traileru, kdy ho na scénu uvede samotný Tarkin.

(Záporákem třetí řady je Thrawn. Foto: DisneyXD)

Nové chápání Síly

O midi-chlorianech jsme se poprvé dozvěděli v Epizodě I, kdy nám o nich povyprávěl Qui-Gon Jinn. Pro připomenutí opakujeme, že midi-chloriany jsou buněčné organismy, které žijí v těle každého jedince a skrze ně k vyvoleným jedincům promlouvá Síla. Díky tomu jsou schopni jediové odstrkovat různé předměty, vysoko skákat a podobně. Nyní se ve třetí řadě dozvíme o Síle zase trochu něco nového a z trošku jiného pohledu.

Veliký průlom už udělal seriál Clone Wars, když nám ve třetí řadě představil planetu Mortis, na které se nacházeli tři podivná stvoření – Syn, představitel Temné strany síly, Dcera, služebnice Světlé strany síly, a Otec, který vyvažoval obě strany svých dětí. Na Mortisu jsme se také dozvěděli o skutečném poslání Vyvoleného Anakina Skywalkera. Dave Filoni si opět promluvil s Georgem Lucasem, který schválil všechny jeho nápady ohledně Síly.

Sám Filoni prozradil, že každičký detail Síly vždy diskutoval s Georgem. Lucas mu už tenkrát schválil nápad s planetou Mortis a zdá se, že stvoření, které potkáme ve třetí řadě, opět probral (již v minulosti) s Georgem. Filoni prozradil, že mu Lucas několikrát vyprávěl svou představu o Síle, a Dave se nyní snaží převést na plátno to, co z rozhovoru s Georgem pochytil. Ve třetí řadě poznáme Bendua, starobylé stvoření, které Kanan probudí. Bude se jednat o bytost, která chápe jak Světlou i Temnou stranu síly, sám Bendu bude neutrální postavou.

Bendu navíc několik let spal a až Kanan ho probudí z dlouhého spánku. V traileru je jeden záběr, kdy je vidět Kanan bez masky se svítícíma očima. Je možné, že svůj zrak získá zpět tak brzy, když ho ztratil ve finále minulé řady? V Rebels by měla být prohloubena i myšlenka, že Síla nutně nedělá jedie jediem, je to pouze prostředek, který k jediům a sithům promlouvá. Ostatně stejným směrem by měla jít i filmová Epizoda VIII. Proslýchá se, že John Boyega (Finn) údajně trénoval techniku boje se světelným mečem, i když (podle posledních informací) není citlivý na Sílu. Mohlo by se jednat o dalšího jedince, který bude zacházet se světelným mečem, ale nebude ovládat Sílu.

(O Síle se toho dozvíme trochu více. Foto: DisneyXD)

Návrat starých známých

Trailer nám nabídl pohled na celou řadu známých postav, které se vrátí ve třetí řadě. Opět se objeví pirát Hondo Ohnaka. Zřejmě to vypadá, že bude v rukách Impéria a Povstalci ho budou muset z nějakého důvodu osvobodit. Na scéně se opět ukáže Azmorigan, kterého jsme mohli vidět v obou předchozích řadách (vždy v jedné epizodě).

Otec Hery Cham Syndulla se taktéž ukáže i se svou společnicí Numou, která vystupovala již v Clone Wars. V průběhu řady si na televizní obrazovky odběhne i Billy Dee Williams, který znovu nadabuje Lando Calrissiana. Jelikož se opět setkáme s Mandaloriany, minimálně v jedné epizodě se objeví Fenn Rau. Kromě Tarkina, o kterém již byla řeč, se taktéž objeví Maul a Jun Sato, ale o obou postavách se již vědělo, že ve třetí řadě vystoupí.

(Znovu se objeví pirát Hondo. Foto: DisneyXD)

Wedge Antilles a droidi

Seriál Rebels nám doposud každý rok nabídl postavu, kterou známe již z filmů. Tentokrát se setkáme se známým pilotem Wedgem Antillesem, kterého si můžete pamatovat ze staré trilogie. Wedge bude v seriálu pouhým imperiálním kadetem, který se rozhodne přidat k Povstalcům. Podobného zběhnutí jsme se dočkali již z vyprávění Sabine, která se vydala podobnou cestou.

I fanoušci nové trilogie si přijdou na své, když se Povstalci vydají na opuštěnou stanici Recklum. Tato zapomenutá stanice obsahuje několik stíhaček typu Y-Wing, které se budou Povstalcům hodit. Mnohem větší rozruch ovšem budí stále funkční droidi, se kterými se Povstalci utkají. Z Epizody III víme, že Imperátor jasně rozkázal Nute Gunrayovi, aby deaktivoval všechny bitevní droidy. Že by nějaká chybička? Rozhodně je příjemné, že seriál nezapomíná na novou trilogii, na kterou se (bohužel) v posledních seriálech a filmech příliš neodkazuje.

(Ne všichni imperiální kadeti mají rádi Impérium. Foto: DisneyXD)

Tříminutový trailer toho odhalil opravdu hodně, pokusili jsme sepsat to nejzásadnější, ale je možné, že nám něco uniklo. Pokud jste vy něco takového postřehli, napište nám do komentářů.

Diskuze /8

Railbot

Svítící oči znamenají jediné … Kanana ovládl Go'auld.

22.7.2016 | 13:43:11
dovahkiin

Má pocit ze v tom traileru je i sám Kallus, už bez lycousu a vypada jako ze neni v imperiu už, jinak Assajj se může vrátit jako duch, proroze je kanonove mrtva, na druhou stranu se tam Kanan zmítá v ty zelený mlze v ktery se vracela jako ve witch magii i matka Talzin Ten meč cernej mel Maul jeste v komiksu kterej je po clone wars ale nevim co se s nim pak stalo

22.7.2016 | 16:32:22
Wolfinator1

Je i vidět v posledním záběru, že Kanan bude mít vyléčené oči zeleným kouzlem. Tak žádný doživotní slepec cítící a bojující s nebezpečím jen silou :D

22.7.2016 | 17:44:04
Khardoom

Hlas pro Ventres neznamená že to je ona, spousta lidí dabuje více postav a spíš bych to viděl na Darth Kreya skrz holocron.

27.7.2016 | 20:37:32
Hunter2013

Ty jo bude MOC fajn když serial naváže co nejvíc na novou sagu. A hlavně at ukáže ruzne přeběhy jako ze stran imperia at vidime novy pohled že vše není jen černé nebo bílé, tak to bude o moc zajímavější. :)

29.7.2016 | 10:11:10
Epsik

Proč je vůbec The Force Unleashed nekanonická?

#7 tom99
redaktor
3.8.2016 | 10:39:07
tom99

#6 Epsik: Protože prostě je :-) Před uvedením Epizody VII do kin bylo rozhodnuto, že kanonické budou pouze filmy, seriály + komiksy a knihy, které vyšly od datumu, kdy byla tato zpráva oznámena.

webmaster
9.8.2016 | 19:55:55
Chomy/Ema

Ale no tak chybí mi darth vader byla to moje nejoblíbenější postava ted ten seriál je na hovno když darth vader zemřel tak snadno proč aspoň jeden seriál nemůže skončit tím že vyhraje špatná/temná strana!!!!!!!!!!­!!!!:(

12.9.2016 | 19:53:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás