Star Wars: Rebels Povstalecká aliance na pokraji zrodu

Povstalecká aliance na pokraji zrodu

Povstalecká aliance na pokraji zrodu

V nejnovější epizodě se k Povstání přidala bývalá senátorka Mon Mothma, která byla nucena opustit senát na Coruscantu před Imperátorem, který se ji rozhodl dopadnout. Mon Mothma si uvědomila, že ne vše lze vyřešit diplomacií, a tak se rozhodne přidat se k Povstalcům.


8 0
12.3.2017

Seriál Rebels je o počátcích Povstalecké aliance, ale až nyní v epizodě Secret Cargo jsme se dočkali prvního náznaku, že by nějaká aliance mohla skutečně vzniknout. V počátcích seriálu jsme sledovali skupinu rebelů na Lothalu, kteří škodili Impériu. Svými činy ale dokázali inspirovat jiné, aby se k nim přidali v boji proti Impériu.

Zrod Povstalecké aliance je velice dobře popsán v dnes již nekanonické hře Star Wars: The Force Unleashed. Zde Galen Marek, učedník Dartha Vadera, dostane za úkol zničit ty, kteří se staví do cesty Impériu. Místo toho se ale Galenovi podaří povstalce sjednotit. Následně se přidá na jejich stranu a jeho smrt inspiruje ostatní povstalecké vůdce, aby Leia založila Povstaleckou alianci. To vše ale už neplatí a my tak v seriálu sledujeme nový zrod Povstání. Takže zpět ke kanónovému seriálu.


(Thrawn vymyslel skvělý plán, ale v jeho vykonání Arihnda Pryce selhala. Foto: DisneyXD)

Rebelové se tak posléze součástí Povstání Baila Organy, který rebélii dal řád a cíl. S postupem času se přidal i Jan Dodonna a nyní přišlo i na senátorku Mon Mothmu, známou z animovaného seriálu Clone Wars, Epizody III, VI a Rogue One. Mon Monthmě propůjčila hlas Genevieve O'Reilly, která si senátorku zahrála i v Epizodě III a Rogue One.

Senátorka Mon Mothma usilovala během Klonových válek společně s Padmé Amidalou a Bailem Organou o ukončení války u kancléře Palpatina. Padmé žádala podporu u Anakina Skywalkera, který měl ke kancléři blízko, ale svou ženu nepodpořil. Většina těchto politických scén v Epizodě III se bohužel do finálního sestřihu filmu nevešla. Georgi Lucasovi byl už v dřívějších dílech vyčítán příliš velký důraz na politiku, a tak se George rozhodl tyto scény nakonec nepoužít. Druhým velkým důvodem byl i fakt, že tyto scény zpomalovaly děj Pomsty Sithů.

(Bail Organa s Janem Dodonnou sledují proslov Mon Mothmy. Foto: DisneyXD)

Mon Mothma ztratila po vzestupu Impéria své nejvěrnější přátele v senátu. Těsně po vniku Impéria zemřela Padmé Amidala a Bail Organa byl nucen utéci do ústraní. Mon Mothma s ním následně byla tajně v kontaktu. I tak tato senátorka z Chandrily dokázala vydržet v senátu dalších zhruba šestnáct let, i když musela tušit, že Imperátor zcela ovládá Senát a senátorčiny názory tak nikdo neposlouchá. K rozpuštění senátu došlo během událostí Epizody IV.

V epizodě se ale objevila další postava, která je známá z filmů – Jon Vander. Vander je pilotem zlaté formace z Onderonu. Jon bojoval například v bitvě o Scarif v nejnovějším filmu Rogue One: Star Wars Story. Vander se zúčastnil i bitvy o Yavin, kdy se pokusil společně s Lukem Skywalkerem zničit Hvězdu smrti. Během operace je ale Jon bohužel zabit.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S04E01: Heroes of Mandalore

cz1%
en100%
DOKONČENO

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

HDTV.x264-UAV

720p.HDTV.x264-UAV

Reklama

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás