Star Wars: Rebels Recenze první poloviny série Forces of Destiny

Recenze první poloviny série Forces of Destiny

Recenze první poloviny série Forces of Destiny

Seriál je sice v půlce a další várka epizod nás čeká až v říjnu, ale už nyní jsme si udělali poměrně dobrý přehled, jakým směrem se seriál vydal a co od něj očekávat do budoucna. Jak tedy tento seriál s krátkou stopáží vnímáme? Stojí za to mu věnovat pozornost?


5 2
18.7.2017

Když George Lucas prodal práva na Star Wars Disneymu, okamžitě se rozhodlo, že seriál Clone Wars bude zrušen, i když značná část dalších epizod byla již v produkci. Studio se chtělo více odprostit od nové trilogie a přišlo se seriálem Rebels. Nyní tu máme třetí seriál. Ten se zaměřuje na silné ženy ze světa Star Wars a má zajímavý název Forces of Destiny.

Každá epizoda má okolo tří minut, takže sledování seriálu nezabere prakticky moc času. Klidně se na díl můžete podívat cestou do práce nebo když jdete vynést koš se smetím. Délka jedné epizody je vůbec prvním problémem celé show. Během dvou tří minut mají tvůrci prakticky nulovou možnost divákům cokoliv sdělit. Je těžké v takto krátkém čase budovat atmosféru a napětí.


(Ahsoka Tano měla asi nejlepší epizody. Foto: DisneyXD)

Samotný obsah jednotlivých epizod je tedy upřímně nic moc. Možná by bylo lepší, kdyby se seriál zaměřil na nějakou důležitou konverzaci postav, která by dokreslovala události ze Star Wars. Bohužel seriál je cílený na mladé diváky a ty by zřejmě seriál, ve kterém se jen povídá, příliš nebavil. Tvůrci tedy museli do seriálu zakomponovat i trochu akce.

Bohužel kombinace všeho v tak krátké stopáži nefunguje. Bez budování atmosféry nemáte vztah k postavám. Navíc všechny postavy jsou z filmů a seriálů, tudíž víte, že se jim prakticky nic nemůže stát. Seriál se totiž odehrává uprostřed nějakého časového úseku, který moc dobře známe. To nás přivádí k další důležité myšlence, zda je neustále nutné vytahovat staré postavy a dávat je do nových příběhů. Není lepší vytvořit nové charaktery, které si oblíbíme? Opravdu by na to nikdo nekoukal?

Dalším velkým problémem je samotná animace. Seriál Clone Wars se zlepšoval obsahem i animací s každou novou řadou. Seriál Rebels bohužel v tomto kroku udělal krok zpět. Forces of Destiny dělá další tři kroky nazpět. Nesmíme zapomínat, že je rok 2017. Zpracování Forces of Destiny je tedy na dnešní poměry velice bídné. Navíc víme, že studio Disney není vůbec chudé. Rozhodně by si mohlo dovolit zaplatit něco lepšího.

(Zachraňování vesmírných koček patřilo k těm nudnějším epizodám. Foto: DisneyXD)

Studio ale nechce, což je ten hlavní problém. Seriál Clone Wars byl financován z kapsy George Lucase, který si dával na show velice záležet. U Rebels se animace zjednodušila a navštěvovali jsme pouze pár míst v galaxii, aby animátoři nemuseli dělat novou animaci pro nové postavy a planety. Forces of Destiny je nejhorší kombinací všeho. Zvlášť pánští hrdinové (Anakin Skywalker a mistr Yoda), kterých je v seriálu opravdu minimum, vypadají příšerně.

Co si z toho všeho odnést? Příběh žádný, stopáž krátká, animace příšerná. Disney se chce pouze přiživit na oblíbených postavách, které jsme poznali ve filmech. A hlavně chce vydat novou sérii hraček, která souvisí se seriálem. To je hlavní myšlenka seriálu. A musíme říct, že je velice úzkoprsá. Tento seriál je ostudou celého studia, které se chová jako strýček Skrblík. Bohužel nedělá ostudu jen Mickey Mouseovi, ale především celému Star Wars, což je veliká škoda. Tento seriál neměl nikdy vzniknout. Dle našeho názoru to je jeden z největších přešlapů, které studio udělalo od té doby, co má práva na tento skvostný a bohatý svět.

Hodnocení: 20%

Diskuze /8

Blackhand47XD

Naprostý souhlas, seriál nepřináší nic nového. Děj je daleko víc přehnaný než v čemkoliv jiném ze SW a některé vzhledy postav naprosto nerespektují původní vizáže (Anakinova chybějící jizva apod.). I tady jsme se dočkali recyklace planety – 2 epizody na Garelu za sebou. Co s tou planetou tvůrci mají? Nemohli nám ukázat radši Jyn na Nar Shaddaa, když už je planeta v kanonu? Uvidíme co bude Disney se SW dělat dále. Zatím fungovalo pár epizod Rebels, Rogue One. Sice vůbec nemám problém s novými komiksy nebo knihami, ale to nikdy nebylo hlavní médium.

webmaster
18.7.2017 | 17:37:58
Rodann

Dafuq? Autor je trochu slabomyslný a zřejmě nepochopil myšlenku projektu… Ale to je jeho problém. xD

#3 Kutil44 #4 Kafka Tamura #5 tom99
18.7.2017 | 22:04:26
Kutil44

#2 Rodann: Osvetli mi prosím myšlienku tohoto projektu ktorú tam autor nezahrnul…

18.7.2017 | 23:06:12
Kafka Tamura

#2 Rodann: Taky by mě zajímala ta mastermindská myšlenka. Pobav nás.

19.7.2017 | 8:42:43
tom99

#2 Rodann: Jak podle tebe tento seriál obohacuje širší svět Star Wars? Co nám představil? Jaké nové osudy? Jaké nové postavy? Chtěl bys, aby se v podobném duchu nesly i budoucí filmy a seriály? Pakliže ano, rád si poslechnu tvé zhodnocení… Pochopil jsem pointu celého seriálu. Ale opravdu má smysl tvořit seriál, aby se prodaly nové hračky? Jako pardon, ale tohle je výsměch všem nám fanouškům…

#8 Vasina8
webmaster
19.7.2017 | 13:12:29
JoshMcIntosh

Ja byh dal hodnoceni jako na csfd:odpad. Vic se o tomhle „serialu“ rict neda.

19.7.2017 | 15:40:28
thrawn404

Samozřejmě to dokoukám … z povinnosti:)Než si stáhneš nějakej film, tak se můžeš kouknout na tohle… a pak ti ten film bude připadat o to lepší :D

27.7.2017 | 11:18:41
Vasina8

#5 tom99: Dle mého záměru je ,,seriál" Forces od destiny absolutně geniálním marketingovým tahem. Po té, co zbabrali alespoň polovinu epizod ve třetí řadě Rebels spousta fanoušků (včetně mě) váhala, jestli se kouknot i na tu čtvrtou. Po tomhle odpadu se ale na další Rebels těším jako blecha a asi si budu užívat i ty nejzbytečnější epizody.

11.8.2017 | 11:45:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S04E01: Heroes of Mandalore

cz70%
en100%
DOKONČENO

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

HDTV.x264-UAV

720p.HDTV.x264-UAV

Reklama

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

4. řada

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Potvrzeno: Palpatine se v poslední řadě Rebels neobjeví

Potvrzeno: Palpatine se v poslední řadě Rebels neobjeví

Bohužel je tomu tak. Císař Palpatine sice ovládá celou galaxii právě ve chvíli, kdy naši Povstalci zlobí Impérium. Jeho výskyt se přímo nabízel již několik řad a nyní mohl být zpečetěn v závěrečné řadě. Nakonec tomu tak nebude. V nové řadě Palpatina a Iana McDiarmida nečekejte.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás