Star Wars: Rebels Totožnost záhadného Fulcruma konečně odhalena

Totožnost záhadného Fulcruma konečně odhalena

Totožnost záhadného Fulcruma konečně odhalena

Kanan a Ezra se vydávají na Lothal, aby identifikovali novou imperiální zbraň. Jak už to ale bývá zvykem, dostanou se do potíží. Na scéně se opět objeví Thrawn, který Povstalcům zatopí pod kotlíkem a identita informátora Fulcruma je konečně odhalena.


6 0
8.12.2016

V epizodě An Inside Man se Kanan Jarrus a Ezra Bridger vrací zpět na Lothal, aby odhalili novou zbraň, kterou Impérium chystá. Mnozí si mysleli, že tou tajnou zbraní by mohla být Hvězda smrti, o které by se Povstalci takto dozvěděli. Byla by to hezká paralela na blížící se film Rogue One: Star Wars Story, kdyby například Kanan předal plány Mon Mothmě.

Bohužel o Hvězdě smrti díl vůbec nebyl. Ta tajná zbraň, o které se celou dobu hovořilo, je výroba nových stíhaček typu TIE Defender, které mají oproti těm klasickým štíty. Epizoda tak předvedla svou klasickou zápletku – někam se vydat, něco ukrást a rychle zmizet. Naštěstí od těch ostatních přinesla i pár zajímavých odhalení.


(Thrawn s agentem Kallusem a guvernérkou Pryceovou. Foto: DisneyXD)

Tajemný informátor Fulcrum byl konečně odhalen. Jedná se o imperiálního agenta Kalluse, který se po epizodě The Honorable Ones definitivně přidal na stranu Povstalců. Uvědomil si, že Impérium jede na kvantitu místo kvality a prakticky se nikdo o nikoho nestará, což byl asi jeden z hlavních důvodů, proč přešel k Povstalcům.

Kallus tedy byl tím, kdo informoval Povstalce o šikovném pilotovi Wedgeovi Antillesovi. Jeho odhalení přesto nemuselo být pro některé fanoušky překvapením. V epizodě se opět objeví velkoadmirál Thrawn, který osobně dohlíží na výrobu nových TIE Defenderů. Je podivné, proč zrovna Thrawn vyrábí své stíhačky v továrnách na Lothalu, když zde má Impérium problémy se sabotéry v továrnách.

V epizodě jsme se po delší době setkali s Ryderem Azadim, bývalým guverném Lothalu. Na krátký okamžik se v díle mihl i Morad Sumar, kterého jsme poprvé mohli zaregistrovat během první série v epizodě Fighter Flight. Oba patrioti Lothalu nemají rádi Impérium a sabotují jejich stroje ve výrobních továrnách. Thrawnovi ale došla trpělivost a hravě zjistil, kdo je právě v dílnách sabotérem.

(Ezra se vrátil zpět na svou domovskou planetu. Foto: DisneyXD)

Thrawn si celou epizodu opět s Povstalci hrál. Jako by od začátku věděl, že v továrně jsou. A nejen to. Dokonce to i vypadalo, že přesně ví, že v továrně je Ezra Bridger. Jeho profil si Thrawn během epizody několikrát prohlížel. Velkoadmirál si je též vědom, že Povstalci se na Lothal rádi vrací a jsou s tímto místem nějak citově spojeni.

Thrawn si umí sice dát spoustu věcí dohromady, ale i když dokáže v určitých momentech epizody svou genialitu, je poté zcela k nepochopení, že nechává Povstalce zase utéci. V prvních epizodách to vypadalo jako záměr, chtěl se o povstalecké taktice dozvědět co nejvíce. Proč to ale dělá teď? Nepoznal Ezru Bridgera v továrně hned, jak se na něj podíval?

Zdá se, že Thrawn je velice trpělivý a je ochoten přijmout pár porážek, aby dosáhl velkého vítězství. Otázkou ovšem je, zda to velké vítězství někdy v animovaném seriálu nastane. Thrawn nechal Povstalce znovu úmyslně uprchnout, stejně tak velkoadmirál dobře ví, že zrádcem Impéria je Kallus, ale ani teď s tím nic nebude dělat. Bude nadále trpělivý.

Příští epizoda bude poslední, kterou v tomto roce uvidíme. Podzimní finále ponese název Visions and Voices a po delší době zase uvidíme na scéně Maula. Těšíte se?

Diskuze /10

Lex Luthor

Jeho velký plán by se mohl odhalit v poslední epizodě roku 2016 pokud tedy seriál poběží i v dalším roce. Snad to bude něco velkýho Thrawna znám z knih, ze začátku jsem se na něj těšil, ale ted tu jen sedí za stolem a nechává povstalce vyhrávat. Snad to brzy napraví.

#2 dovahkiin
8.12.2016 | 21:00:21
dovahkiin

#1 Lex Luthor: zatím se dá dohledat pouze dvojdíl v lednu s názvem Ghosts of Geonosis, což by teoreticky mohlo mít něco společnýho se stavbou hvězdy smrti, která se stavěla u geonosis, na druhou stranu to vyjde až po Rogue one, takže co tam tak může ještě být?

navíc dvojdíly byly snad vždy buď na začátku, nebo na konci řady, tak jsem na to zvědavej

#4 Railbot
8.12.2016 | 21:17:51
Rodann

Sice trošku OT, ale stojí za zmínku, že minimálně loď Ghost se objeví v Rogue One! Pěkné cameo… Třeba se ve filmu mihne i některá z postav (i když… děj se odehrává pár let po seriálu, takže kdoví, kdo přežije až do té doby).

#4 Railbot
8.12.2016 | 22:56:31
Railbot

#3 Rodann: Pravděpodobně je to jen mrknutí na fandy seriálu a nic víc z Rebels tam nebude.

#2 dovahkiin: Death Star se nestavěla u Geonosis. Viz Rogue One.

#5 Michargo #6 dovahkiin #7 Blackhand47XD #10 Tigellinus
9.12.2016 | 9:38:22
Michargo

#4 Railbot: Podle mě to stavěli u Geonosis. Jenom tu zbraň montovaly u jiné planety, jako bylo vidět v ukázkách z Rogue One. Navíc, pokud si pamatuju, v druhé sérii byly u Geonosis, jak Kallus se Zebem havarovali na tom ledovém měsíci – bylo tam přeci vidět, že tam stavěli něco obrovského. Jenom to následně dodělávali na jiných místech, což je logické, něco tak velkého, se nemůže věčně utajit, takže se museli jednou za čas přesunout. Dle mě je div, že se jim to dařilo tak dobře tajit, když na tu stavbu museli poslat tisíce a tisíce dělníků, nemluvě o vojácích a imperiálním personálu......

9.12.2016 | 10:15:28
dovahkiin

#4 Railbot: přečti si knížku Tarkin, neřekl jsem že jí tam najdou rozestavěnou, myslel jsem zbytky po stavbě

9.12.2016 | 11:18:13
Blackhand47XD

#4 Railbot: Stavěla, Geonosianci se dokonce zabíjeli mezi sebou, aby vůbec mohli pracovat. Viz. kniha Catalyst.

webmaster
9.12.2016 | 12:29:13
Needle

Jsou dvě odůvodnění, které mě k Thrawnovi napadají. Buď to, že ho zprznili a není tak geniální, jak má být anebo – a to je pravděpodobnější, chtěl, aby se o těch stíhačkách dozvěděli, aby provedli nějaký zbrklý (nebo jakýkoliv velký) útok, při kterém je zničí. Nicméně spíš to povede k X-Wingům, protože jediné, co teď můžou udělat, je přizpůsobit se.

12.12.2016 | 14:56:05
Needle

Jsou dvě odůvodnění, které mě k Thrawnovi napadají. Buď to, že ho zprznili a není tak geniální, jak má být anebo – a to je pravděpodobnější, chtěl, aby se o těch stíhačkách dozvěděli, aby provedli nějaký zbrklý (nebo jakýkoliv velký) útok, při kterém je zničí. Nicméně spíš to povede k X-Wingům, protože jediné, co teď můžou udělat, je přizpůsobit se.

12.12.2016 | 14:56:05
Tigellinus

#4 Railbot: Death Star se dle stareho timelinu nestavela ani u Geonosis, ani u Scarifu, ale u Despayru :D

17.12.2016 | 7:49:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E04: The Occupation

cz70%

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

WEB-DL.x264

Omlouváme se, ale bohužel z důvodu nedostatku času, bude v současné době vydávání titulků značně opožděno.

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Poslední dvě odvysílané epizody odkazovaly na filmy Nová naděje a Rogue One opravdu hodně. Do seriálu se vrátil Saw Gerrera, který otevřeně přiznává, že s metody Povstalců nesouhlasí. Zatímco oni vyčkávají, Saw jedná. Co vše se v epizodě stalo a jak vidíme čtvrtou řadu po pár dílech?

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.