Star Wars: Rebels Tvůrci se rozhodli dát agentu Kallusovi zvláštní křestní jméno

Tvůrci se rozhodli dát agentu Kallusovi zvláštní křestní jméno

Tvůrci se rozhodli dát agentu Kallusovi zvláštní křestní jméno

Již tři série je Kallus jednou z hlavních postav seriálu Rebels, ale zatím ho nikdo neoslovil křestním jménem. Už to tak vypadalo, že se Kallusovo jméno nikdy nedozvíme, ale tvůrci na veletrhu D23 usoudili, že je správný čas vyložit všechny karty na stůl. Jak se tedy ve skutečnosti Kallus jmenuje?


13 0
23.7.2017

Někdy se stává, že se ve světě Star Wars setkáváme s postavami, u kterých neznáme celé jméno. Typickými případy je tak nyní například Rey s Finnem z Epizody VII. U nich neznáme příjmení. Podobný případ nastal v minulosti například s Palpatinem, kdy až později bylo odhaleno, že jeho křestní jméno je Sheev.

(Takto bude vypadat Kallus v závěrečné čtvrté sezóně. Foto: DisneyXD)


Teď se situace opakuje u animovaného seriálu Rebels, kdy tvůrci na veletrhu D23 konečně odhalili křestní jméno agenta Kalluse. Toho prozatím ostatní imperiální kolegové oslovovali jednoduše agente Kallusi, jak je v podstatě u Impéria zvykem, že se jednotliví příslušníci říše oslovují svými hodnostmi. Nyní se ale agent Kallus přidal na stranu Povstalců, kteří mu pochopitelně nebudou říkat příjmením a odpovídající hodností, kterou měl za dob služby v Impériu.

Nebudeme vás dlouho napínat, Kallusovo křestní jméno je Alexsandr, což je poněkud zvláštní jméno i na Star Wars svět. Většinou se tvůrci snaží vymyslet zcela nová jména (Anakin, Sheev, Han, Leia apod.), ale občas jsou některá odvozená od těch našich (Luke). Alexsandr je právě tím druhým případem. Posouzení, zda se ke Kallusovi hodí právě křestní jméno Alexsandr, necháme na vás.

Líbí se vám jméno Alexsandr? Nepůsobí na vás postava nyní až moc rusky?

Diskuze /6

Lex Luthor

Mohli by mu říkat Lexi

23.7.2017 | 18:23:07
JoshMcIntosh

Mě se to líbí. Těch vymyšlených jmen už je fakt hodně a někdy to jsou fakt „pecky“. (Exar Kun,Ulic Quel droma,Plo Koon atd)

#3 reketrebn
23.7.2017 | 19:56:13
reketrebn

#2 JoshMcIntosh: no a co teprv Armitage Hux! to nečekal fakt nikdo :D

23.7.2017 | 22:45:48
Rodann

Finn – a zřejmě taky Rey – ale nejsou jejich rodná jména, tak proč tam pletete ještě příjmení? A Alex(s)and(e)r je původu řeckého, ne ruského… :D

#5 tom99
23.7.2017 | 23:43:37
tom99

#4 Rodann: Já v článku neřeším, jakého je původu to jméno. Řeším, jak to zní, jak se to píše. Což už u mě evokuje ruský nádech…

webmaster
23.7.2017 | 23:50:17
Michargo

Mě to zní suprově. Alexsandr Kallus, zní celkem úderně, s mírným nádechem ruštiny, když se to vysloví se správným přízvukem, tak super. Jsem zvědav, jak velkou roli bude mít v další sérii, určitě něco nečekaného :) jinak fotka taky super; účes cool, ale mohly pro změnu změnit i styl vousů :)

25.7.2017 | 15:20:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S04E01: Heroes of Mandalore

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

HDTV.x264-UAV

720p.HDTV.x264-UAV

Reklama

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

4. řada

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Potvrzeno: Palpatine se v poslední řadě Rebels neobjeví

Potvrzeno: Palpatine se v poslední řadě Rebels neobjeví

Bohužel je tomu tak. Císař Palpatine sice ovládá celou galaxii právě ve chvíli, kdy naši Povstalci zlobí Impérium. Jeho výskyt se přímo nabízel již několik řad a nyní mohl být zpečetěn v závěrečné řadě. Nakonec tomu tak nebude. V nové řadě Palpatina a Iana McDiarmida nečekejte.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás