Star Wars: Rebels Zeb zjistil, že Lasati nevymřeli

Zeb zjistil, že Lasati nevymřeli

Zeb zjistil, že Lasati nevymřeli

Epizoda Legends of Lasat odhalila, že Zeb není posledním žijícím Lasatem v Galaxii. Dále jsme se dozvěděli o různém pojmenování Síly Lasatů. A co konkrétního jsme se zjistili o Zebově minulosti?


2 0
10.2.2016

Garazeb Orrelios měl být posledním žijícím Lasatem v galaxii, ale všichni víte, jak to ve světě Star Wars bývá, když se někdy řekne, že jde o posledního žijícího Jedie či Sitha. Většinou v budoucnu vyplave na povrch, že to tak ve skutečnosti není, což je přesně i Zebův případ.

V epizodě Legends of Lasat, která byla přejmenována z původního názvu Legacy of Lasat kvůli zřejmé podobnosti názvu s epizodou Legacy, se tak setkáváme s dalšíma dvěma Lasaty a z konce epizody se dozvíme, že Lasatů žije v Galaxii ještě poměrně dost. Bohužel jediné, co se dozvíme o Zebově minulosti je to, že v minulosti býval kapitánem. Vše ostatní, co bylo v epizodě řečeno, už víme z předchozích epizod.


(Síla má spoustu názvu napříč různých kultur v Galaxii. Foto: DisneyXD)

Seriál nám tak dokazuje, že ať už to tak chceme nebo ne, celá show je zaměřena na Ezru, který zřejmě asi jako jediný prochází nějakým vývojem. Hera, Sabine a Garazeb jsou pouze doplňkovými postavami, o kterých toho málo víme. A i když jim tvůrci v epizodách věnují pozornost, většinou je to jen proto, abychom nezapomněli, že se v seriálu vůbec vyskytují.

I když celá epizoda byla o Zebovi, pozornost si často pro sebe krade Hondo Ohnaka, od kterého člověk nikdy neví co čekat. V jedné chvíli pomáhá Rebelům, posléze zase Impériu. Nic na tom nemění fakt, že mu jde především o peníze a o záchranu sebe samotného. V příští epizodě s názvem The Call zřejmě Ezra Bridger bude rozmlouvat s Yodou.

Diskuze /12

Blackhand47XD

Ten název The Call podle mě odkazuje na volání těch vesmírných velryb. Nevím jaký by měl Yoda v této epizodě význam, když se bude točit okolo Techno Unie, která začala s těžbou v cestě, kudy velryby migrují.

#3 dovahkiin
webmaster
10.2.2016 | 16:20:44
svina

No, jsem rád, že ty zajímavé díly si nechávají na konec.

10.2.2016 | 18:16:37
dovahkiin

#1 Blackhand47XD: doufám že tam bude aspoň zlý dvojče Wata Tambora Pat Tambor

#4 Blackhand47XD
11.2.2016 | 10:01:21
Blackhand47XD

#3 dovahkiin: Nakonec to není Techno Unie, jak se celou dobu mluvilo, ale Těžařská Gilda z Bespinu. :(

#7 dovahkiin
webmaster
11.2.2016 | 12:59:34
sFík

Musím říct že poslední dvě epizody (ta se Zebem a jeho lidma a ta dnešní s velrybama) si ve své blbosti konkurovali takovým způsobem, že nejsem schopnej říct, která byla větší srajda :D

#8 dovahkiin
11.2.2016 | 13:24:37
sFík

samozřejmě konkurovalY omlouvám se :)

11.2.2016 | 13:25:00
dovahkiin

#4 Blackhand47XD: jojo jak jsem to napsal tak jsem se pak šel dívat a zjistil jsem to taky no, škoda :( ten jejich velitel byl fakt smutnej :D

11.2.2016 | 14:36:50
dovahkiin

#5 sFík: mě pobavily ty světla v chapadlech těch oblud :D připomínalo to blikající světla co má runway pro letadla :D

#9 sFík
11.2.2016 | 14:38:33
sFík

#8 dovahkiin: Však ty velryby prděly hyperdrive :D

11.2.2016 | 22:02:49
dovahkiin

v tý epizodě o Zebovi je jedna dost podezřelá věc, tam letí hyperprostorem a nějaký senzory jim začnou ukazovat že je něco v cestě, což ale uplně ruší všechno ostatní co o cestování hyperprostorem ve star wars bylo, příkladem je nová naděje kde Han říká že musí vypočítat cestu jinak můžou skončit třeba ve hvězdě, ale podle tohodle by člověk mohl skočit kamkoliv a v nejhoršim může v čas vyskočit z hyperprostoru

#11 Blackhand47XD
15.2.2016 | 10:41:31
Blackhand47XD

#10 dovahkiin: Tak ve SW je hodně nesrovnalostí. S tím hyperprostorem je to podobně i v SW7, kdy přesně zamíří na správnou lokaci na Hvězdovrahu. Ale nijak bych to neřešil, je to jen film/seriál.

#12 dovahkiin
webmaster
18.2.2016 | 17:26:22
dovahkiin

#11 Blackhand47XD: tak jo v seriálu je to fuk no, ale právě ve filmech takovýhle drobnosti pak kazej celkovej obraz, často i hodně

20.2.2016 | 14:43:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E04: The Occupation

cz70%

Překlad zajišťuje: @Gripe, @LordDaureen, @Geek's Idea@Zero

Sedí na verze:

WEB-DL.x264

Omlouváme se, ale bohužel z důvodu nedostatku času, bude v současné době vydávání titulků značně opožděno.

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Zajímavosti

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Saw Gerrera svými drsnými metodami dává na frak i Povstalcům

Poslední dvě odvysílané epizody odkazovaly na filmy Nová naděje a Rogue One opravdu hodně. Do seriálu se vrátil Saw Gerrera, který otevřeně přiznává, že s metody Povstalců nesouhlasí. Zatímco oni vyčkávají, Saw jedná. Co vše se v epizodě stalo a jak vidíme čtvrtou řadu po pár dílech?

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.