Star Wars Resistance (Star Wars: Odboj) Recenze druhé řady seriálu Resistance: Studio Disney se předvedlo s dalším majstrštykem

Recenze druhé řady seriálu Resistance: Studio Disney se předvedlo s dalším majstrštykem

Recenze druhé řady seriálu Resistance: Studio Disney se předvedlo s dalším majstrštykem

Po závěrečné Epizodě IX tu máme i konec animovaného seriálu Resistance, který se s námi loučí již po druhé řadě. Seriál, který kupodivu není vůbec o Odboji, se tak dočkal svého konce. Jak se ovšem povedl tento další přírůstek do Disney rodiny? Nebudeme lhát, nedopadlo to dobře.

5 1
2.2.2020

Seriál Star Wars Resistance bohužel u fanoušků nikdy moc nezabodoval. Hodnocení první řady bylo žalostné, kvalita jednotlivých dílů ubohá. V současné době naleznete mnohem lepší a chytřejší pohádky i pro ty nejmenší. Druhá řada slibovala ucelenější a lepší podívanou, ale bohužel jsme zůstali opět u slibů studia. Nedopadlo to o moc lépe než první řada. Vlastně to dopadlo ještě hůř.

Celá řada se opět soustředí na nezajímavé postavy ze stanice Colossus, kteří putují a putují vesmírem, sem tam se vydávají na nějakou misi pro zásoby, kde náhodně potkají První řád, který samozřejmě porazí i s amatérskými letci, jež mají sice zkušenosti pouze ze závodů. To jim ale nebrání vždy přesně sestřelit vycvičené piloty Prvního řádu.


(Překvapí snad někoho, že stormtroopeři nikdy nic netrefí? Foto: Disney)

A takto dokola je to až zhruba do posledních pár dílů druhé řady. Následně se seriál zvedne a nabídne o něco lepší příběh. Přesto se nelze ubránit pocitu, že toto mělo nastat již na začátku řady a ne na konci, když už prakticky o nic nejde. Posledních pár dílů sice vzbudilo naději v něco lepšího, ale opravdu jde o zoufalý tah na branku zachránit celý zápas jednou střelou.

Seriál se jmenuje Odboj, ale o něm to vlastně vůbec (k překvapení všech) není. O založení a fungování Odboje se prakticky nic nedozvíme, protože s ním hlavní hrdinové nemají takřka nic společného. Výběr názvu byl tak zřejmě pouze marketingovým tahem, jak k televizním obrazovkám přilákat více diváků. To se ale zřejmě nepovedlo. Zatímco seriál Rebels byl skutečně o počátcích Povstalců, seriál Odboj je o partě, která nikdy ani na základnu Odboje nepáchne.

Nejhorší je to, že prakticky žádná postava nemá v seriálu nějaký smysluplný vývoj. Nejzajímavější postavou minulé řady byla Synara San, dvojitá agentka, která ale v řadě druhé nedostává žádný prostor. Tam Ryvora mohla zabodovat u Prvního řádu, ale její zápletka je průhledná jako papír, takže všichni předem vědí, jak to ve finále s jinak naprosto otravnou postavou skončí.

(Ve vedení Prvního řádu jsme poznali i pár vysoce postavených žen. Foto: Disney)

Díly se vlečou, málokdy je v nich něco zajímavého a vůbec pro děti poučného. Pokud bychom to měli brát z tohoto hlediska, tak vlastně není o co stát. O nějakém prohlubování Star Wars světa se tu také nelze bavit, takže co vlastně zbývá? Ano, správně tipujete, je to nicota. Tento seriál je šíleně zbytečný, že se na něj zapomene ještě rychleji než na Epizodu IX. Vlastně se ani zapomínat nemusí, protože většina o seriálu ani neví.

První řada nebyla žádným šlágrem, ale aspoň jsme tu měli Kazudu, který pro Odboj špehoval První řád. Druhá série je ale skutečně pouze o nekonečné cestě vesmírem se zásobovacími misemi. Trailer sice lákal na Bena Sola, ten se ale objeví pouze na pár sekund v posledním díle (a ve finále jde o nejlepší scénu z celého seriálu). Tento počin se studiu Disney nepovedl. I možná proto seriál ukončuje po druhé řadě, aby se na tento nepovedený vtip rychle zapomnělo.

Hodnocení: 20%

Jak vám se líbil seriál Resistance? A jak by mělo studio Disney v budoucnu pojmout nové animované seriály?

Diskuze /7

johnsmith182

Druhá řada byla velmi dobrá, je velká škoda, že to skončilo zrovna teď, když se podaŕilo rozvinout spoustu vedlejších postav. Díky předčasnému konci se už nedozvíme, co jsou zač Silou nadané děti, nepodíváme se po chrámech Sithů a nenavštívíme další postavy a planety z nové trilogie. Potenciál tam byl do budoucna.

2.2.2020 | 17:33:07
Camaris

Souhlas s tom99. Nemá ani moc smysl se rozepisovat. Stačí říct, že ten seriál byl úplně zbytečný. Jednorázové postavy, jednorázový příběh a universum rozšířil o jedinou věc: Vesmírnou čerpací stanici.

2.2.2020 | 22:59:41
johnsmith182

universum rozšířil o víc věcí, ale to je jedno

3.2.2020 | 9:49:14
Blackhand47XD

Já to vzdal v půlce první série a pak si už jen ze zajímavosti četl na Wikině, o čem vlastně další díly byly. Opravdová zbytečnost, která univerzum nijak neobohacuje a spíše mu jen škodí.

webmaster
3.2.2020 | 14:17:49
Horus8

Bylo to pro děti, nemá cenu řešit, za 14 dní začíná sedmá řada Clone Wars a to bude jiná káva.. ❤Ashoka ❤

3.2.2020 | 15:03:56
RagnarokCzD

Možná se zeptám blbě, ale ví vůbec autor článku co znamená slovo majstrštyk? :D Páč to na to moc nevypadá. ;)

#7 the Grand Inquisitor
3.2.2020 | 16:10:13
the Grand Inquisitor

#6 RagnarokCzD: Nejspíš sarkasmus

3.2.2020 | 18:23:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E18: The Escape

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Manca78
Překlad: @Arbeus a @Horus8 (do sedmého dílu druhé řady)

Pokud má ještě někdo zájem o překlad, nebo o korekci seriálu Resistance, ozvěte se @tom99 do vzkazíku.

Novinky

Tvůrci seriálu nás ubezpečují, že přijdou příběhy, které budou i pro dospělé publikum

Tvůrci seriálu nás ubezpečují, že přijdou příběhy, které budou i pro dospělé publikum

Aktuálně se vysílá pouze jeden Star Wars seriál, kterému se zatím nepodařilo pořádně oslovit dospělé publikum. Nicméně tvůrci nyní prohlašují, že mají v záloze připravené příběhy, které ocení i ti starší. Jenže budou se starší diváci na seriál stále dívat, když jim zatím show moc neříká?

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců