Star Wars Resistance (Star Wars: Odboj) Seriál Resistance skončí už druhou řadou, proč tomu tak je?

Seriál Resistance skončí už druhou řadou, proč tomu tak je?

Seriál Resistance skončí už druhou řadou, proč tomu tak je?

Sice nás čeká hned několik hraných Star Wars seriálů, ale těch animovaných aktuálně moc není. Po skvělých Clone Wars a stále průměrných Rebels tu byla série Resistance, která skončí už po druhé řadě. Proč se studio rozhodlo seriál ukončit?

7 0
17.8.2019

S prvním trailerem na druhou sezónu jsme se také dočkali nemilého překvapení, kdy jsme zjistili, že druhá řada bude zároveň poslední. To je samozřejmě velké a smutné zjištění. Původně totiž mělo jít o seriál, který představí počátky Odboje, z toho ale nakonec sešlo. Show se zaměřila na období těsně před událostmi filmů Síla se probouzí a Poslední z jediů.

Tvůrci upustili od 3D po vzoru Star Wars: Rebels a Star Wars: The Clone Wars a nabídli nám 2D animaci, aby ušetřili peníze. I to nám dávalo naději, že tu s námi seriál bude hned několik dlouhých let. Teď ale nečekaně končí. Proč tomu tak je? Přesný důvod nemáme, ale je tu pár náznaků, proč se tak studio rozhodlo. Za prvé je to nová streamovací stanice Disney+, která si odbude svou premiéru na podzim 2019. Resitance se aktuálně vysílá na DisneyXD. Je klidně možné, že studio chce všechny Star Wars projekty přesunout právě na novou streamovací stanici, aby přilákalo co nejvíce předplatitelů.


(Dočkáme se více scén s Prvním řádem? Foto: DisneyXD)

Další důvod je ten, že Epizoda IX uzavře ságu Skywalkerů a možná nejen to. Možná už pak nebude na co navázat, a tak byli tvůrci nuceni ukončit svůj seriál, protože si J. J. Abrams zkrátka připravil skvělý příběh, který uzavře snad úplně vše. Třetí a také pravděpodobný důvod bylo celkové pojetí seriálu a odezva fanoušků. Ta totiž vesměs nebyla pozitivní a seriál si zřejmě nenašel tak silnou fanouškovskou základnu jako v případě minulých projektů.

Ať už je důvod jakýkoliv, seriál se s námi letos rozloučí. Druhá řada mít premiéru 6. října 2019 a zdá se, že finále se dočkáme až v roce 2020 po premiéře Epizody IX. Kdo ví, třeba ale tvůrci stihnou odvysílat všechny epizody již na podzim. Nezapomínejme na čtvrtou sezónu Star Wars: Rebels, kdy jsme se každý týden dočkali rovnou dvou epizod. Takhle se celý proces velice urychlil.

Jste rádi, že Resistance po dvou sezónách končí? Co jste od seriálu vůbec čekali?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /5

Wolfinator1

Protože to je hnusná srajda. To, že je to pitominka pro mimina se ještě dá pochopit, ale to jak to odporně vypadá je strašný, zvlášť když si vezmeme , že to dělá studio které bylo skoro století synonymem pro nádherné animáky.

#2 Horus8 #3 Arbeus
18.8.2019 | 13:48:00
Horus8

#1 Wolfinator1: je to pro děti resp. pro náctileté, to by jsi chtěl aby tam tekla krev, upřimně animace je přesně taková jaká má v této kategorii být tj. laciná

18.8.2019 | 16:25:08
Arbeus

#1 Wolfinator1: Navíc, 2D animaci vybrali právě proto, že to je levnější než 3D, a taky dát nějaký nový vizuál SW seriálům, které zatím oba byly 3D.

18.8.2019 | 16:46:05
Liborias

No povíme si to, až se spočítá bilance za epizodu IX. Myslím, že diváci svou návštěvností sami ohodnotí, jak skvělý příběh to J.J. připravil. Nízká sledovanost seriálu je možná jedním z důsledků. Třeba se pletu a většině lidí se i tak tahle dějová linka líbí a do kina půjdou. Ale je asi hodně lidí, jako já, které prostě poslední tři epizody už vůbec nezajímají a epizoda VI pro ně byla tou poslední skutečnou, takže nás ani nebere to, co jí předcházelo. Nic proti vám, kterým se to líbí, respektuji váš vkus, každý jsme jiný a toto je pouze můj názor na otázku v nadpisu.

#5 Horus8
18.8.2019 | 22:44:18
Horus8

#4 Liborias: Filmová série je přesně taková jaká má být a zcela nepochybně kopíruje to co se odehrává ze Oponou.

19.8.2019 | 17:57:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E04: Hunt on Celsor 3

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Arbeus a @Horus8

Pokud má ještě někdo zájem o překlad, nebo o korekci seriálu Resistance, ozvěte se @tom99 do vzkazíku.

Novinky

Tvůrci seriálu nás ubezpečují, že přijdou příběhy, které budou i pro dospělé publikum

Tvůrci seriálu nás ubezpečují, že přijdou příběhy, které budou i pro dospělé publikum

Aktuálně se vysílá pouze jeden Star Wars seriál, kterému se zatím nepodařilo pořádně oslovit dospělé publikum. Nicméně tvůrci nyní prohlašují, že mají v záloze připravené příběhy, které ocení i ti starší. Jenže budou se starší diváci na seriál stále dívat, když jim zatím show moc neříká?

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců