Star Wars Resistance (Star Wars: Odboj) Seriál vůbec poprvé v historii Star Wars představil homosexuální pár

Seriál vůbec poprvé v historii Star Wars představil homosexuální pár

Seriál vůbec poprvé v historii Star Wars představil homosexuální pár

Vztahy jsou rozhodně důležité i v předaleké galaxii. Koneckonců celá sága je o tragédii, která se stala v jedné rodině. Nikdy jsme se ale nedočkali nějakého homosexuálního páru, i když se o tom v posledních letech stále mluví. Až seriál Star Wars Resistance to prolomil.

4 5
3.10.2019

Otázka sexuality a orientace bývá poslední dobou ve filmech a seriálech žhavým tématem. Pozornost se samozřejmě stočila i ke Star Wars, kde jsme poznali celou řadu postav a ras a navštívili spoustu různých míst, přesto jsme se nikdy oficiálně nedočkali páru stejného pohlaví. Sice již byla potvrzena homosexualita určitých postav (viz Holdo z Epizody VIII), ale nevěděli jsme, s kým tvoří pár.

Až seriál Star Wars Resistance poprvé a vlastně oficiálně představil gay pár. Jedná se o Orku a Flixe, které můžeme vídat na plošině Colossus. Tuto informaci potvrdili samotní tvůrci seriálu Justin Ridge a Brandon Auman. Ti ostatně na tuto otázku byli tázáni již minulý rok v průběhu první série, kdy si fanoušci mysleli, že by k sobě Orka a Flix mohli patřit. V tu chvíli ale ještě tvůrci odpověděli vyhýbavě a nic nepotvrdili.


(Jak se vám líbí první homosexuální pár? Foto: DisneyXD)

A to potvrzení přišlo až nyní. Jedná se ale jen o doplňkovou informaci, která s dějem v seriálu nemá prakticky nic společného. Dokonce jsme se nedočkali ani nějakého hlubšího náznaku, že by Orka a Flix byli skutečně spolu. Přece jenom je to seriál pro děti a obecně jsme se nějaké větší romance (ani mezi mužem a ženou) v seriálu nedočkali.

Pokud bychom se měli přesunout na filmové pole, tam se již delší dobu spekulovalo, že by gayem mohl být i Luke Skywalker. Následně se ale toto téma po Epizodě VII již více nerozebíralo. Žhavými kandidáty jsou tak stále Poe Dameron a Finn, ale ani tam to zřejmě nedopadne. Finn občas pokukoval po Rose i Rey, Poe zase měl komplikovanou minulost s novou postavou, která se objeví v Epizodě IX.

Těší vás tato zpráva? A bylo nutné, aby to tvůrci odhalili?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /5

caliel

To je zase super článek :D Trochu to vyznělo jak kdyby to byl prvni homosexuální pár celého kanonu SW.Az kdyz si to clovek dolouska a prida trochu cteni mezi radky zjisti ze se to tyka serialu/filmu ( aspon sem to tak pochopil). Pokud by se to tykalo celeho universa (knih,komiksu atd.) tak uz to nedava moc smysl protoze napr. manzelka Luka Skywalkera (takze asi neni gay) Mara Jade mela pred seznamenim romanek pres pulky knihy s dalsi paserackou…Nebo napr. Ahsoka a Kaeden ktere se lesbí ve 3 dilech trilogie o osudu padavanky Anakina :D A minimalne dalsich 5 vztahu bych dokazal najit :D

3.10.2019 | 18:59:01
the Grand Inquisitor

Za mně tohle do pohádky pro děti nepatří.

#5 WolverineCzE
3.10.2019 | 20:20:02
Camaris

No ty vole. Ještě aby udělali teplouše z Luka! Jsem 25 let fanoušek Sw universa, hraju hry, čtu knihy, sleduju filmy a seriály. Nikde nebyl ani náznak toho, že by měl mít homosexuál. Naopak měl manželku! Jako odpustil sem jim epizodu 8 a doufal v návrat ke kořenům v ep 9. Jestli ale někdy tahle volovina projde, do jejich kánonu, tak ať si všechny další projekty strčí někam.

3.10.2019 | 20:36:21
Lex Luthor

Ach jo oni s tím nedají pokoj. Tenhle gay vztah je pro příběh naprosto bezvýznamný a navíc je to pohádka pro děti. Tohle by tady být nemělo. Kdyby to bylo nějak relevantní pro příběh neřeknu ani popel, ale tohle je naprosto bezvýznamná informace, kterou cpou do dětského seriálu jen, aby splnili dnešní kvóty. To mě štve.

3.10.2019 | 23:59:46
WolverineCzE

#2 the Grand Inquisitor: spíš do hranýho The Mandolarian či ve filmu to jim nestačí Lando ?

4.10.2019 | 7:32:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E04: Hunt on Celsor 3

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Arbeus a @Horus8

Pokud má ještě někdo zájem o překlad, nebo o korekci seriálu Resistance, ozvěte se @tom99 do vzkazíku.

Novinky

Tvůrci seriálu nás ubezpečují, že přijdou příběhy, které budou i pro dospělé publikum

Tvůrci seriálu nás ubezpečují, že přijdou příběhy, které budou i pro dospělé publikum

Aktuálně se vysílá pouze jeden Star Wars seriál, kterému se zatím nepodařilo pořádně oslovit dospělé publikum. Nicméně tvůrci nyní prohlašují, že mají v záloze připravené příběhy, které ocení i ti starší. Jenže budou se starší diváci na seriál stále dívat, když jim zatím show moc neříká?

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců