Star Wars: The Bad Batch
92/100 - 26×

Star Wars: The Bad Batch

Klonové války skončily a Republika se pomalu mění v Galaktické Impérium. Klonový oddíl 99, známý také jako Špatná Várka, se proto snaží najít své místo v galaxii, která prochází rapidní změnou. Každý člen týmu má jedinečné vlastnosti a tvoří tak pozoruhodnou skupinu. My sledujeme Špatnou Várku, jak se po válce vydává na žoldnéřské mise, kdy se snaží najít nový smysl života.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Disney+ | 30 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Dee Bradley Baker (Echo), Dee Bradley Baker (Lovec), Dee Bradley Baker (Střelec), Dee Bradley Baker (Tech), Dee Bradley Baker (Bourač), Michelle Ang (Omega), Ben Diskin (AZI-3), Matthew Wood (Bib Fortuna), Corey Burton (Cad Bane), Freddie Prinze Jr. (Caleb Dume), Rhea Perlman (Cid), Dee Bradley Baker (Cut Lawquane), Archie Panjabi (Depa Billaba), Ming-Na Wen (Fennec Shand), Dee Bradley Baker (Grey)

Recenze druhé řady seriálu The Bad Batch

Recenze druhé řady seriálu The Bad Batch

Duben byl opravdu bohatým měsícem plných Star Wars novinek. Do toho jsme tu měli dva seriály, které běžely současně. Snad i vy jste si tento pekelný měsíc pěkně rozplánovali a již viděli třetí řadu Vadné Várky. Nyní vám přinášíme naší slíbenou recenzi.

5 0
22.4.2023

Pokud máme začít zhurta, tak tak rovnou začneme – seriál Vadná Várka se stále hledá. Nástupce původního seriálu Star Wars: Klonové Války se sem tam zablýskne kvalitní epizodou, která nám dává vzpomenout na to nejlepší z Filoniho animované tvorby, jenže show má i spoustu svých slabých míst, které nejdou úplně lehce přehlédnout.

Zatímco Klonové války se zaměřily na celou škálu známých a oblíbených postav, Vadná Várka vsadila na nové postavy. A to je samozřejmě krok správným směrem, neboť všechny příběhy nemohou být nekonečným dojením Anakina Skywalkera a Obi-Wana Kenobiho. Problém je, že vzhled našich hrdinů je snad paradoxně to jediné, co je od sebe odlišuje. Charakterově jsou všichni stejní.

(Tech projde určitou obměnou zejména u konce druhé řady. Foto: Disney+)

Ve druhé půli řady se to o něco zlepší, ale první polovina je ukrutnou bolestí, kdy si k Vadné Várce nelze najít cestu či nějaké pouto. Pokud je navíc díl zaměřený čistě na Vadnou Várku, Filoni se nevyšvihne s nějakou jinou oblíbenou postavou či fan-servisem, jsou to vlastně vůbec ty nejhorší epizody v historii celého seriálu. A i pětadvace­timinutová epizoda se vleče jako hutt pobíhající na Tatooinu.

Naopak mnohem lepší a hlubší epizody nabízí Střelec, jenž je komplexní postavou, která prochází určitým vývojem a i vnitřním konfliktem. Jeho epizody jsou daleko dospělejší, temnější a obohacují zápletku klonů v imperiální době. Jenže Střelec se objevuje pouze ve čtyřech epizodách z šestnácti, což je velice málo. Přesto toho tato postava stihla více než zbytek Vadné Várky za celou sezónu.

Jakmile se tvůrci vydají na Coruscant, řeší spiknutí v Senátu, navštíví lesnatý Kashyyyk, tak je seriál opět zábavným. Většinou ale staví již na předem ušlapané cestičce, kterou předpřipravil někdo jiný. A v určitém ohledu je to pouze hra na jistotu. Vadná Várka bohužel selhává v představování nových postav, které by si diváci oblíbili a dychtili po nich třeba za pět deset let. Omlouvám se, ale Benni Baro či Phee Genoa zřejmě nikdy nebudou patřit mezi mé oblíbené postavy.

(Nejlepší postavou je jednoznačně Střelec. Foto: Disney+)

První polovina druhé řady byla zdviženým ukazováčkem a připomínkou, jak rychle se může seriál vyčerpat už na začátku druhé řady. Jenže zhruba od epizody Metamorphosis se seriál zvedne o tři úrovně výš a nabídne slušnou podívanou. Najednou je seriál jako vyměněný, postavám jde o život, cítíte napětí a sledujete, že se děj někam posouvá nejen v rámci druhé řady, ale významně hýbe i s širšími událostmi ve světě Star Wars.

Když Filoni chce, tak opět umí. Jen jsme ty závěrečné epizody museli dostat zřejmě za odměnu. Není asi žádným tajemstvím, že i Klonové války obsahovaly spoustu vedlejších a ne možná tolik zajímavých příběhů, ale vždy ten poměr mezi skvělými a špatnými epizodami převažoval na tu lepší stranu. Vadná Várka to má tak napůl (a vlastně to i jinak nebylo v první řadě, když se za ní zpětně ohlédneme, pozn. red.) a celá sezóna by klidně mohla mít deset dílů a nikomu by to neublížilo.

Jak tedy hodnotit celou řadu? Druhá sezóna je značně nevyvážená a lze ji jednoznačně rozdělit na naprosto dvě odlišné poloviny. Jelikož je vždy lepší skončit s úderným finále, tak se na určité neduhy prvních dílů lehce zapomíná. Přesto se ale nelze zbavit pocitu, že seriálu chybí určité srdíčko a lepší práce s hlavními postavami. Tvůrci to ale budou mít šanci napravit v připravované třetí řadě. A pokud ani tam ne, tak Temuera Morrison bude muset ukázat, co v něm je v nějakém hraném projektu. Neděláme si iluze. Vadná Várka se jednou stoprocentně objeví v hrané podobě.

Hodnocení: 70%

Diskuze /1

fabec

Podle mě spíš ve třetí radě Várku nějak odklidí. Řekl bych, že teď bude vše směřovat ke komplexnímu rozuzlení v tom svém filmu, takže si myslím, že minimálně Omegu v něm uvidíme. Je otázka, co se zbytkem party, ten se bude muset nějak odklidit, ale že by je všechny zabil, tomu nevěřim.

4.5.2023 | 20:49:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Aktualizace postav - 2. řada

V průběhu druhé řady seriálu The Bad Batch pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Novinky

Druhou řadu Vadné várky zachraňuje lstivý Imperátor, který je přesně jako z filmů

Druhou řadu Vadné várky zachraňuje lstivý Imperátor, který je přesně jako z filmů

Vadná várka se v posledních pár dílech potýkala s kolísavou kvalitou jednotlivých epizod. Jenže poslední dva díly opravdu stály za to. Stačila k tomu pořádná dějová linka a návrat pár známých postav, které musejí každého fanouška potěšit. A hlavně – jejich zjevení dávalo naprostý smysl.

Nepřehlédněte

Dvojitá nálož středečních Star Wars: Jak bude vypadat program na následující týdny

Dvojitá nálož středečních Star Wars: Jak bude vypadat program na následující týdny

Nebývá to až příliš běžné, že by na jedné stanici běžely dva Star Wars seriály naráz. Jelikož se ale posouvala premiéra obou seriálů, obě show se nakonec z větší části překrývají. A dokonce budou vypouštěny i během stejného dne. To je velice dobrá zpráva, co říkáte?

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama