Star Wars (Hvězdné války) Byla odhalena identita nejvyššího vůdce Snokea?

Byla odhalena identita nejvyššího vůdce Snokea?

Byla odhalena identita nejvyššího vůdce Snokea?

Již od odhalení nejvyššího vůdce Snokea panují teorie o jeho původu. V knižní trilogii Aftermatch se ale objevila postava, která Snokeovi takřka odpovídá. Mohl by to být on? Nezapomínáme ani na oblíbenou teorii Snoke/Plagueis, ke které se vyjádřili sami tvůrci.

18 0
16.8.2016

Nejvyšší vůdce Snoke byl bezpochyby nejtajemnější postavou sedmé epizody. Je jeho identita ale opravdu tak tajná nebo jde opravdu pouze o novou postavu, která po pádu Impéria sjednotila veškeré zbylé síly? V knižní sérii Aftermatch, jenž je zasazena mezi VI a VII epizodu, se objevuje jedinec, jenž je s největší pravděpodobností sám Snoke. Jeho jméno je Gallius Rax.

V prvním dílu trilogie byl Rax znám pouze jako Operátor. Tento imperiální admirál hrál roli dvojitého agenta. Novou Republiku zásoboval informacemi, které jim pomohly odstranit některé imperiály. Hrálo to hlavně v Raxův prospěch, jelikož se chtěl těchto lidí zbavit, aby mohl vytvořit mnohem účinnější Impérium.


Díky knižnímu přepisu sedmé epizody víme, že Snoke věděl, co přesně způsobilo Palpatinův pád, což použil jako lekci pro Kylo Rena. Byla to otcovská láska mezi Vaderem a Lukem. A jak by se to Snoke dozvěděl? Musel být Imperátorovi opravdu blízký.

Jedním z Raxových cílů bylo sestavení tzv. Stínové rady, která byla složena z imperiálů, kterým věřil. Jedním z členů této skupiny byl Brendol Hux, velící imperiální akademie a otec Armitage Huxe. Rax viděl Huxe jako rozhodující část svého plánu. Pravděpodobně vyvinul novou metodu cvičení Stormtrooperů, jakou známe ze sedmé epizody. Děti byly v nízkém věku odebírány svým rodičům, vymyli jim mozky a vepsali do nich věrnost Prvnímu Řádu.

Konec druhé knihy z trilogie nám potvrdil, že Rax se narodil na Jakku. Když byl mladý, vplížil se na imperiální loď, kde byl objeven samotným Palpatinem. Vzniklo mezi nimi spojenectví a sám Palpatine prohlásil: „Cítím v tobě potenciál. Osud. Mnoho lidí nemá osud.“ Raxovým prvním úkolem bylo hlídat na Jakku místo, které Palpatine prohlásil jako „významné před tisíci lety a bude významné znovu.“ A jelikož i Rey byla na této planetě ukrytá, tak bude planeta v nadcházejících epizodách zřejmě ještě opravdu důležitá. Na tomto místě se udála také bitva o Jakku, kterou si můžete zahrát v Battlefrontu a jejíž pozůstatky byly viděny ve filmu.

Ani jedna z knih ale nezmiňuje, že by byl Rax citlivý na Sílu, což mohl buďto skrývat, nebo o tom ještě nevěděl. Poslední díl trilogie navíc ještě nevyšel a tak se klíčové informace mohou ukrývat v něm.

Přestože byli Rax a Palpatine spojenci, po jeho smrti jej nazýval monstrem a tím, co dělá chyby. Věděl ale také, že Impérium mu dalo druhou šanci na život. Mohl cítit, že svému příteli a mentorovi něco dluží a tak se rozhodnout obnovit jeho padlou říši.

Sám autor knih Chuck Wendig je velmi opatrný, aby nepopsal Raxovu rasu. Fanoušci Star Wars vědí, že Impérium mělo rasistické tendence a upřednostňovalo lidskou rasu, přesto se našlo pár výjimek, jako byl i admirál Thrawn. Jediný popis, který máme, je skrze imperiálku Sloane: „Chlapec vypadající jako špinavý vidlák nasoukaný do nepadnoucí uniformy. Jeho vlasy jsou tmavé, kůže bledá." Znamená to tedy, že Rax je člověk nebo alespoň humanoid.

Pokud je Rax opravdu Snoke, tak by nám třetí kniha mohla popsat, jak přišel ke svým zraněním. Poslední díl trilogie má naplánované vydání na 31.1.2017, tedy jedenáct měsíců před osmou epizodou.

Abychom ale nezapomněli na oblíbenou teorii Snoke/Plagueis, tvůrci se k ní vyjádřili následovně. Pablo Hidalgo připomněl, že Plagueis uměl ochránit před smrtí své blízké, nikoliv sebe a jeho učedník jej zabil. V několika dalších příspěvcích na Twitteru natvrdo říká, že Plagueis je mrtev a nakonec, že Snoke a Plagueis nejsou tatáž osoba. Režisér osmé epizody pak fanouškům a jejich teoriím vzkazuje toto:

Jaký je váš názor na teorii, že by Rax mohl být Snokem? A jakou teorii uznáváte vy?

Foto: Disney

Diskuze /14

Angi

Snoke je Pangasius (sorry, neodolal jsem). Respektive byl. Ale jelikož to fanoušci tak rychle odhalili, tak ze Snoka bude někdo jiný a všichni (tvůrci) se budou tvářit jak to bylo v plánu celou dobu. A to je ta lepší verze. Ta horší je, že to budou celou dobu popírat (viz ten twit) a pak to tak bude. Jako ve Star Treku s Khanem.

#7 petow
16.8.2016 | 18:56:59
Hrabě Teleke z Toloko

Fuj, ten je ošklivej…

16.8.2016 | 19:20:36
Izar

ta výchova je trošku vykradačka Halo, přesně takhle probíhal výcvik spartanů. John 117 byl spolu s dalšími dětmi unesen a podstoupil velmi tvrdý výcvik na jehož konci je nám známý Master chief

#4 Blackhand47XD
16.8.2016 | 21:19:31
Blackhand47XD

#3 Izar: De facto se inspirovali u nacistů, kteří dávali děti k převýchově a fanatizovali mladé chlapce a dívky, aby se dali k armádě.

#5 Cecko
webmaster
16.8.2016 | 21:48:40
Cecko

#4 Blackhand47XD: Ony to takhle dělají skoro všechny obdobné režimy. Nemyslím si, že by nacisti byli první.

#6 Blackhand47XD
17.8.2016 | 0:02:41
Blackhand47XD

#5 Cecko: To samozřejmě vím. Impérium a nyní První řád byli inspirováni především nacisty. Bylo to myšleno takhle.

webmaster
17.8.2016 | 0:10:51
petow

#1 Angi: mam za to, ze vsichni neustale zapominate jak funguje hollywood… :) tudiz snoke je proste nova vymyslena postava aby byl novy „uber-zaporak“, delat z nej postavu kterou jednou nekdo na 15 vterin zminil je naprosto mimo a zadny scenarista pri smyslech by takovou kraviny nenapsal

#11 Angi
17.8.2016 | 11:58:32
kutas

ja si myslím že Snoke je Darth Plagueis který vlastně skrz midichloriany objevit tajemství nesmrtelnosti a žít věčně to by vysvětlovalo že Palpatina a republiku sleduje z vpovzdálí už několik desítek let

17.8.2016 | 13:24:47
SMASH!

Jediná záchrana pro budoucí epizody může být jedině Darth Plaguies. Jestli je Snoke nová postava, pohřbili u mě STAR WARS :-)

17.8.2016 | 17:37:03
L0newolf

*Aftermath, bez „c“ :-) máte to tam dokonce i na obrázku

redaktor
17.8.2016 | 19:19:09
Angi

#7 petow: Zapomínáš, jak funguje holywood – neexistuje kravina, kterou by nějaký scénárista nenapsal. A vykárádní nápadů je na denním pořádku. Pokud se někdo mihl na patnáct vteřin tím líp – větší šance, že si nikdo nevšimne vykrádačky.

17.8.2016 | 21:43:34
Railbot

I kdyby Snoke = Plagueis, tak to samozřejmě nikdy nepotvrdí dokud to neuvidíme ve filmu. Takže je úplně zbytečný se tvůrců na něco ptát.

18.8.2016 | 10:43:33
SMASH!

Měli se raději pustit do filmování Staré republiky a vykrádat z knih a komiksů a ne z originální triologie, které tím jen škodí. :-(

18.8.2016 | 15:43:53
Hunter2013

Je to svinstvo no. Je to jako okopírovat umělecké dílo. Vyjde shit ale protože je to cool lidi to začnou adorovat…

29.8.2016 | 21:02:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců