Star Wars (Hvězdné války) Když přežil pád do šachty Maul, proč ne i Imperátor?

Když přežil pád do šachty Maul, proč ne i Imperátor?

Když přežil pád do šachty Maul, proč ne i Imperátor?

Nejvyšší kancléř Sheev Palpatine patřil k jedněm z nejsilnějších a nejvytrvalejších sithů, jaké jsme kdy ve Star Wars potkali. Jeho dlouhověkost a vitálnost nelze v sérii popřít. Pokud Darth Maul dokázal přežít pád do šachty rozpůlený, proč by nemohl přežít i samotný Imperátor?

2 12
8.11.2016

Dnes si po delší době opět zkusíme trošku zaspekulovat a věnovat se tématu, zda může být bývalý Nejvyšší kancléř Republiky Sheev Palpatine stále naživu. V posledních článcích jsme se především věnovali možnému původu Rey či identitě Nejvyššího vůdce Snokea, která mnohým fanouškům nedá spát.

Nyní ovšem zpět k dnešnímu tématu. V Epizodě I jsme se seznámili s Darth Maulem, houževnatým sithem, který nás připravil o Qui-Gona Jinna. Obi-Wan Kenobi ovšem rozsekl Maula vejpůl, jeho tělo spadlo do šachty a po několik let jsmě měli Maula za mrtvého (fanoušci filmů zřejmě mají Maula za mrtvého až dodnes).


Jenže poté vznikl oficiální a (stále) kanonický seriál Clone Wars, kde tvůrce animovaného seriálu Dave Filoni Maula oživil a vrátil tak Star Wars jednu z vůbec nejoblíbenějších postav v celému universu, která přitom ve filmu řekla sotva pár vět. V seriálu jsme se dozvěděli, že Maul pád přežil a poté odcestoval na planetu Lotho Minor, kde žil celou dekádu ve vyhnanství.

Až jeho bratr, Savage Opress, pomohl Maulovi vzchopit se a získat zpět svou sílu. Důležitý fakt ovšem je, že Maul přežil rozpůlení i veliký pád do hlubin. V Epizodě III jsme zase byli svědky, kdy Anakin Skywalker přežil četná zranění po boji s Obi-Wanem. Kromě faktu, že Obi-Wan Kenobi je jedním z největších katů sithů ve Star Wars, lze usuzovat, že i sith dokáže přežít extrémní zranění, na která by normální smrtelník zemřel.

Thumbnail Play icon

(Imperátora smrt v Epizodě VI.)

Maul, Anakin Skywalker či v Epizodě VII Kylo Ren čelili velikým zraněním a přežili. Palpatine byl považován za jednoho z nejsilnějších sithů v historii, tak proč by i on nemohl přežít? Když Maul dokázal přežít pád do šachty rozpůlený, proč by to nedokázal i Imperátor, který na rozdíl od Maula byl v jednom kuse? Určitě by to dokázal, problém je ovšem v tom, že o pár minut později Hvězda smrti bouchla a Imperátor v ní mohl zahynout tak či tak.

Pokud by se nějakým způsobem podařilo Imperátorovi přežít a uniknout z Hvězdy smrti před výbuchem, proč by se následující léta schovával? Na to existuje jednoduchá odpověď. Palpatine po výbuchu druhé Hvězdy smrti ztratil vše, co tak dlouze v posledních letech budoval. Impérium bylo na zhroucení, poslušnost vypověděl i Palpatinův učedník Darth Vader a už nebyla šance, že by se Luke Skywalker k temné straně někdy přidal.

Palpatine by tak mohl žít celou dobu v ústraní a čekat na svou příležitost. Může být novou příležitostí právě První řad? Stojí za jeho vznikem Palpatine, který opět tahá za nitky, nebo čeká někde ve stínech s nějakou novou hrozbou, se kterou se může vytasit například v Epizodě VIII či IX? Nebo (a jsme zase u toho) je Palpatine samotným Snokem?

Ianu McDiarmidovi je v současnosti 72 let a určitě ještě nějaký pátek u herectví zůstane. O Star Wars Ian vždy hovoří v dobrém, proto by jeho návrat do série nemusel být až tak velikým problémem. Palpatine byl padouchem od začátku série a je důležitou součástí Star Wars stejně jako Skywalkerova rodina. Tak proč by tomu nemohlo být i nadále.

Zatímco v nových dílech na sebe upozorňují především Rey kvůli svému původu, neznámý Snoke či nesourodý Kylo Ren, Palpatineovi není věnována žádná pozornost a bylo by velké překvapení, kdyby se i tento zloduch vrátil na scénu. Co by to pro Star Wars vůbec znamenalo? A bylo by to vůbec dobře, kdyby se série znovu věnovala tomuto zrádnému kancléři?

Přežil Imperátor pád do šachty?

82%
18%
250 hlasů

V komentářích nám určitě dejte vědět, co si o tomto tématu myslíte. V anketě nezapomeňte hlasovat, zda si myslíte, že Imperátor je stále naživu.

Diskuze /39

Michargo

Podle mě je to nesmysl. Ať je silný jak chce. Raději aby zůstal mrtev. Takhle mohou někoho oživovat stokrát, a to nechci. Maul byl výjimka, ale nic se nemá přehánět. A dle mě Palpatin nebyl nej. Pokud budete počítat i knihy tak v SW: Revan – je opravdový sith. Kdo to četl, tak pochopí, byl to sám císař opravdových sithů. Ten byl teprve Pánem zla, s neuvěřitelnou silou, jenž ani Anakin by se mu nevyrovnal.

#2 Teklon #4 svina
8.11.2016 | 19:14:12
Teklon

#1 Michargo: Dessel byl lepší ;) ale jinak souhlasim at ho nechaj mrtvýho

#10 dovahkiin
8.11.2016 | 19:50:23
A_V

Podobnejch teorií je spousta. A stejně by všichni nadávali, kdyby se ukázal pravdivé

8.11.2016 | 19:59:23
svina

#1 Michargo: Myslíš Tenebraeho? Není už canonem jako celá éra Staré republiky, jinak Palpatine s vyjímkou Anakina byl s největší pravděpodobností nejmocnější Sithem, vzhledem k tomu jak fungovalo pravidlo dvou.

#10 dovahkiin
8.11.2016 | 20:18:08
Jolanda

Imperátor nebol Palpatín ale Plagueis a to tak že v knižke je písane že Palpatín nezabil svojho majstra v spánku ale v súboji, počas súboja sa obaja zranili a Plagueis ako ten silnejší preniesol svoje vedomie do teľa Palpatína a potom ako sa vyliečil tak to išlo ďalej, Republika padla vzniklo Impérium. Keď nastal súboj Luka proti Darth Vadrovi na hviede smrti a Luke vyhral odmietol zabiť svojho oca, tak to pokračovalo až Vader chytil Imperátora a hodil ho do hviezdy smrti počas toho ako umieralo Palpatínovo telo tak ten modrí záblesk bolo vedomie Plagueisa ktoré prešlo na telo umierajúceho Anakina bol slabí tak potom na Luka zohral divadlo a tak ďalej. Luke spálil telo Ankina a keď odišiel tak sa Plagueis zobral a začal regenerovať dokázal uzdraviť len vnútorne poranenia a čas plynul až sa objavil Snoke, Podla mňa je Snoke Plagueis v tele Ankina preto má také podobné jazvy ako Anakin, preto vypadá ako spálenina, preto má ľavé oko s jeho pohľadu viac deformované lebo mal na hlave Vadrovu masku, a Vadrova maska na ľavej strane oka je zdeformovaná podobne ako Snokovo oko, a preto má Kylo masku Darth Vadra lebo Palguise ju buď zobral alebo vedel kde ju nájsť.

#6 Maximiliancz
8.11.2016 | 20:40:31
Rottero

já bych nezatracoval myšlenku že za vším stojí Jar Jar Binks (viz youtube a teorie o něm), je to uhozený ale logický a nikdo by to nečekal

8.11.2016 | 22:47:48
Jolanda

#6 Maximiliancz: Dík za názor.

8.11.2016 | 22:54:05
Janyk

Rozhodně přežil, tady je video co dělal potom :D https://www.youtube.com/watch?…

8.11.2016 | 23:00:16
dovahkiin

#2 Teklon:
#4 svina: Myslim si že nemyslí ani Dessela, ani toho druhýho, ale Císaře Valkoriona, ten co anihiloval celou planetu čímž získal obrovskou sílu a nesmrtelnost, jen škoda že nikdo z nich neni kánon, jen částečně Bane, kterej v kánonu ale existuje jen jako zakladatel pravidla dvou

asi bych taky Palpatina nechal mrtvýho, ale i kdyby přežil, mohla by nějaká jeho interakce se Snokem být zajímavá, zvlášť pokud by se ukázalo že Snoke je „operátor“ z Aftermathu

ale super teorie, mám rád tyhle věci k zamyšlení

#11 svina
8.11.2016 | 23:05:24
svina

#10 dovahkiin: Valkorion=Viti­ate=Tenebrae :)

#15 dovahkiin
9.11.2016 | 13:44:10
cynamon

Podle dnes již nekanonických příběhů Palpatinovo tělo ten den zemřelo, ale jeho vědomí se přeneslo do klonovaného těla, protože se svojí smrtí počítal. A to se stalo ne jednou, ale několikrát a v jednu chvíli mu sloužil i Luke jako učedník. Tak proč by tohle nemohli využít i v nový trilogii, pokud to teda má bejt Palpatine ten Snoke.

9.11.2016 | 13:52:20
kutas

jako myslím si že ten pád přežít mohl ale z hvězdy smrti neunikl takže se bohužel nevrátí tím pádem nemůže být Snoke a to hlavně protože Snoke je ve skutečnosti Darth Plagueis mistr Darth Sidiouse

9.11.2016 | 15:25:16
Zapik

Zásadní chyba této teorie; nikdy se nic takového nestane, protože lidé co ty nové filmy píší mají mozek a sami zjistí, že kdyby se Palpatine vrátil, znamenalo by to, že skutečnost, že Vader ho zabil, aby zachránil svého syna a přitom sám umřel, by neznamenala vůbec nic.

Tohle si bohužel neuvědomil nikdo z lidí, co psali Dark Empire, a proto to také byl naprostý propadák. Palpatine se prostě rozhodne, že se naklonuje a bude žít věčně. Dává to smysl? Asi ano, ale odebírá to váhu všemu co Vader udělal na konci Epizody VI.

Pro všechny, co si stále myslí že Snoke je Plagueis: https://twitter.com/…166691262465?… , http://starwars.wikia.com/…th_Plagueis_(novel) je Legends a nic z ní není součástí Kanónu, https://twitter.com/…304192794624?… .

#16 Michargo
9.11.2016 | 17:44:03
dovahkiin

#11 svina: jj spletl jsem si jména, něco jako Revan a Rivan tak Tenebrae a Tenebrous :) díky za opravení

9.11.2016 | 17:56:01
Michargo

#14 Zapik: Svatá pravda. Vader a jeho poslední dobrý čin, by vyšel vniveč. Raději ať zůstane mrtev. Prostě si počkáme, co tvůrci vymysleli. Kdo ví. Třeba vymysleli něco, co nebudeme čekat. Necháme se překvapit. :)

9.11.2016 | 18:24:42
HellTsuku

Už jen to že Maul přežil je blbost, úplně tím zničili souboj v jedničce, díky tomu a ty emoce.

9.11.2016 | 18:43:06
VasinaS8

Teorií o Snokeovi je už tolik, že je člověk ani nepočítá, ale překvapuje mě, že nikoho nenapadlo, že Snoke by mohl být Maul. Zní to šíleně, Maul je zabrak a je červený, navíc by mu bylo cca 100 let. Na druhou stranu byl asi 15 let pod výcvikem Palpatina, který taky umřel asi ve sto letech a Snoke taky nevypadá na padesátníka. Potom taky Snoke vůbec nevypadá jako Maul, jenže odmaskovaný Vader taky nevypadá jako Anakin. Má teorie je, že Maul se v Rebels zase nějak dostane k Palpatinovi a začne si myslet, že impériu a jeho řád je správný, ale přímo k impériu se nepřidá. Potom půjde zabít Obi-Wana, ale prohraje a ohoří, nebo u něj něco vybuchne a přijde o rohy. Obi-Wan se nad ním slituje (jak jinak) a Maul se zase bude skrývat. Potom co padne impérium Maul se chopí moci a získá si respekt jako imperátorův učeň. (to se stane v tom novým seriálu mezi epizodami VI a VII)

Tak a teď mě zajímá za co mě sprdnete.

#19 Michargo #20 svina
9.11.2016 | 21:19:40
Michargo

#18 VasinaS8: Klid. Je to šílenost. Ale vše je možné. Podle mě to bude někdo, kdo třeba žil v těch neprobádaných oblastech. Nebo byl za Palpatina vyhnancem – nebo byl jeho učeň a kvůli něčemu, třeba uzurpování moci, byl vyhnán. Nebo třeba pochází z nějakých dob, kdy byly sithové mocní atd. prostě, byl třeba zmrazen v krioboxu, a pak ho někdo objevil, oživly a ten toho využil a chopil se moci nad Prvním řádem. V jedné z ukázek na Rogue One, bylo vidět jak někdo si klekl před takovou nádrží, v něm mohl být zmražen Snoke. Nebo, nebo, nebo… Prostě je teorií hala bala. :)

9.11.2016 | 21:42:01
svina

#18 VasinaS8: Tak to by si měl přečíst tady (na edně) komentáře v článcích „Kdo může být Snoke“ apod., jsem totiž předním zástancem této teorie z hlediska logičnosti a návaznosti série/světa. Nicméně je velmi nepravděpodobné, že Maul je opravdu Snoke, protože hlavní filmové lore musí dávat smysl pro mainstream aniž by viděli něco jiného než filmy – jak bylo psáno v článku, pro některé je Maul mrtvý od první epizody.

#22 Tomi Lee Morpheus
9.11.2016 | 22:29:37
Kutil44

Mám pre vás ŠOKOJÚCU teóriu! Čo keď je Snoke proste nová postava a nemá nič spoločné s predošlými postavami? :O -_-

#25 Michargo
10.11.2016 | 15:28:26
Tomi Lee Morpheus

#20 svina: presne tak je MRTVEJ a basta! pokiaľ v SW nikto nebude umierať, tak to už nebude ani trochu SW, ale nejaká fake rozprávka.

čo má začiatok musí mať aj koniec.

10.11.2016 | 16:55:56
Tomi Lee Morpheus

ADMINI. a uz konečne zmente VIZUÁL na ROGUE ONE!!!!!!!!!!!

#24 Tomi Lee Morpheus #26 tom99
10.11.2016 | 16:56:34
Tomi Lee Morpheus

#23 Tomi Lee Morpheus: HAN SOLO JE mrtvej, a pozerať na tie staronove tváre už rok je trocha HARDCORE!

10.11.2016 | 16:57:44
Michargo

#21 Kutil44: Jo, i to je možnost. Já sám si nejvíce myslím, že je to prostě nová postava, bez návaznost na seriály či filmy. Prostě to je někdo, kdo využil příležitost a chopil se moci. Ale dle mě je také pravděpodobné, že to byl učeň Palpatina a kvůli něčemu byl vyhnán. Nebo to byl jeden z Inkvizitorů, jenž poznal, že přišel konec Impéria a raději se schoval. Když přišla šance, svrhl nějakého vůdce Prvního řádu, nebo zbytku impéria a pak uzurpoval, řekněme trůn, no, a řekněme že se pozůstatek změnil na První řád. Prostě hala bala teorií. :)

11.11.2016 | 14:06:48
tom99

#23 Tomi Lee Morpheus: Stačí to říct normálně. Samozřejmě plánujeme design do stylu Rogue One. Pakliže znáš Ednu, tak jistě víš, že nové designy se nahazují těsně před premiérou filmu/nové řady seriálu. Podobně tomu bude i tady.

webmaster
13.11.2016 | 18:32:41
VasinaS8

Když jsem si pouštěl tuhle scénu, tak jsem si uvědomil, že Luke musel být fakt týpek, protože třeba takovej Anakin dostal bleskama šok dlouhej asi půl vteřiny, a odletěl pět metrů daleko a trvalo mu pěknou chvíli, než se z toho zase sberkal, navíc blesky Dookua nemají takovou sílu jako blesky Palpatina a Luke byl pod proudem celkem skoro minutu a hned potom dokázal vstát a odnést svýho tátu s asi 100 kilovim oblekem. Nejsměšnější je, že tyhle dva jsou ,,vyvolený" a jeho syn, a nějakej zelenej skřítek nastaví ruku a ty blesky se odrazí zpátky. :D

#28 Wilhuff Tarkin
15.11.2016 | 16:59:28
Wilhuff Tarkin

#27 VasinaS8: Zajímavé. V nějaké novelizaci to bylo vysvětleno, že Luke se je snažil odrážet pomocí síly a chvilku celkem i úspěšně. Jiné vysvětlení? Sidious si ho prostě vychutnával a nevypařil ho namístě.

#29 Michargo
16.11.2016 | 7:23:58
Michargo

#28 Wilhuff Tarkin: Taky si myslím, že si vyžíval a proto nepoužil max. power. Navíc musíte brát ohled na to, že to natočili před jakou dobou a tedy nedomysleli úplně vše do puntíku. Těmi posledními filmy a seriály teprve domysleli ostatní věci, proto se z dnešního pohledu zdá, že jsou některé věci napohled nedomyšlení. To je prokletí každé dlouhé ságy, která se navíc natáčí v rozestupech mnoha let. Ale stejně, je to prostě parádní sága, tvůrce musel dostat viděni snad od samotného vesmíru, kdo jinak by někdo něco takového vymyslel? Prostě parádně neuvěřitelné :) :)

#30 Tomi Lee Morpheus
17.11.2016 | 16:45:17
Tomi Lee Morpheus

vymyslieť sa dá čokolvek vid turecké 200 dielne seriáli#29 Michargo: , ale natočiť to v tej dobe to bol akt na hranici tedhniky, preto mám rad SW, ale tie stačky okolo toho čo tu čítam ma prudko fekalizujú, akože kryštál do LS treba ukecať aby fungoval, inak bude ďervený, tak to mohlo napadnúť len idiota.

#31 Maximiliancz
20.11.2016 | 0:40:24
Maximiliancz

#30 Tomi Lee Morpheus: facepalm Co ti na tom příjde tak sračkoidního ? Force user si stále vytváří spojení pomocí Síly se svým krystalem, stejně jako v Legends, jediná změna v tom je ta že krystal je teď bezbarvý, dokud si s ním Force User nevytvoří spojení. Jediní idioti jsou ti, co si pořád stěžují a melou sračky bez jakýchkoliv argumentů.

#32 Tomi Lee Morpheus
21.11.2016 | 17:56:58
Tomi Lee Morpheus

#31 Maximiliancz: napríklad to, že SV by mal potom fungovať len v rukách majitela, alebo aspoň force usera, čo sa velakrát vyvrátilo.

takže sa klido prefackuj, a spál kanon aj legendy sú to rozprávky pre slaboduchých.

#33 Maximiliancz
22.11.2016 | 16:06:34
Maximiliancz

#32 Tomi Lee Morpheus: Když teda považuješ Star Wars za pohádku pro slabomyslné tak by mě zajímalo proč o tom vůbec diskutuješ. Nafackuj si ty. Furt tu vyřváváš jaká je všechno sr*čka, ale nevyleze z tebe žádnej argument.

Nevim co myslíš tim SV, takže na to ti nemůžu odpovědět.

22.11.2016 | 16:41:19
Tomi Lee Morpheus

SV svetelný meč, a jeho aktivácia pomocou krystalu!

#35 Maximiliancz
23.11.2016 | 17:55:39
Maximiliancz

#34 Tomi Lee Morpheus: Očividně si to nepochopil. Lightsaber nemusí být v držení force usera aby fungoval. Force User je potřeba jen pro získání barvy krystalu, potom je už uplně jedno kdo lightsaber používá.

23.11.2016 | 20:10:32
Tomi Lee Morpheus

ale potom načo tam pridali to že je to živé??? len skrz farbu???

ne SW sú PRE MŇA hlavne o TECHNOLOGIACH, Vesmírnych koráboch atd.

Tú FORCE chamraď tam všetci toleruju len zo súcitu;) Han Solo mal pravdu, sú to len rozprávky, pre deti, tak ako dnes rozpravky o Bohu.

o pár rokov príde technologia, ktorá Jedaijov pošle, tak ako drakov do rozprávok. inak povedané SW natočené v roku 2042, bude bez FORCE, pretože to už nebude pre diváka potrebné.

lebo v 2042 bude technologia genetiky či počítačov pre nás nepredstavitelná, ale lietanie k iným hviezdam ostane vždy len snom.

#37 Maximiliancz
23.11.2016 | 21:50:48
Maximiliancz

#36 Tomi Lee Morpheus: O můj bože… prosím řekni mi že jsi troll.

23.11.2016 | 22:03:43
Tomi Lee Morpheus

my sme Midichloriany;)

o kultu SW mimo filmov som dlho nevedel, film SW E6 som zhliadol v 1990 (oneMANshowDABiNG;) o komixoch a knihách ktoré sa akože berú vážne som sa dozvedel tu na edne a to v čase keď E7, urobila zo všetkého legendy;)

takže pre mna SW budú a boli vždy len filmmy!

tvoje SW náboženstvo by som prirovnal k uctievaniu katolickej cirkvi a pápeža viacej ako samotneho Jezisa, a moje že verím v ježiša, ale cirkev považujem len za parazitov ktorý si z Ježišovej smrti urobili BUSSINES model;)

a tak ako v temnom stredoveku by ma za tieto slová RKC upálili, tak aj dnes vidím v tvojích rukách zápalky;) vdaka bohu len zápalky, lebo vy vôbec nežijete odkazom mierotvorcu Yodu, ale DV;)

#39 Maximiliancz
24.11.2016 | 13:27:31
Maximiliancz

#38 Tomi Lee Morpheus: To že se nechceš dozvědět o všech dalších skvělých příbězích a postavách, které jsou z komiksů seriálů nebo knih, to je tvůj problém. Ale aspoň tu neprohlašuj, jaká je všechno strašná sračka. Na všechno si tu stěžuješ, ale nevyleze z tebe klouvnej argument.

A k tomu že jsi midichlorian..... blahopřeji sarkastický potlesk

24.11.2016 | 13:47:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců