Star Wars (Hvězdné války) Postřehy k druhému traileru na Rogue One

Postřehy k druhému traileru na Rogue One

Postřehy k druhému traileru na Rogue One

Druhý trailer spatřil světlo světa v ranních hodinách v pátek a leckterý fanoušek Star Wars jej již určitě několikrát viděl. Pokud vám něco uniklo, nic se neděje, právě proto jsme si pro vás připravili pro vás nový článek, kde vše rozebereme.

16 1
14.8.2016

První trailer na Rogue One: Star Wars Story jsme vysvětlili poměrně dopodrobna, nyní se vrhneme na ten druhý. Zatímco úvodní trailer nám nabídl sekvenci rychlých záběrů a o ději jsme se toho prakticky moc nedozvěděli, nyní se již leccos odkrývá a možná jsme se dozvěděli pár důležitých momentů, kterými se bude Rogue One zabývat.

Rozdíly oproti prvnímu traileru

Možná si vzpomínáte, že Saw Garrera (Forest Whitaker) byl v prvním traileru holohlavý, následně bylo oznámeno, že si Forest zahraje známou postavu z animovaného seriálu Clone Wars a poté vyšly promo fotky hlavních postav, kde měl Forest dlouhé vlasy. I ve druhém traileru ho můžeme vidět s dlouhými vlasy. Otázka tak zůstává, co měly znamenat první záběry z prvního traileru.


Oholí se v průběhu filmu Saw? Opačně to zřejmě nebude, jelikož Rogue One se má odehrávat několik dní/týdnů před samotnou Epizodou IV a není tedy možné, aby na začátku filmu byl Garrera holohlavý a v průběhu snímku mu vlasy dorostly. Jelikož v posledních týdnech probíhaly intenzivní dotáčky, je možné, že většina Garrerových scén byla natočena právě při této příležitosti. Uvidíme tedy vůbec holohlavého Garreru ve filmu? Nebudou tyto scény z prvního traileru vystřiženy?

(Tak kterého Garreru uvidíme ve filmu? Foto: Disney)

Možná zápletka filmu

Druhý trailer oproti tomu prvnímu odhaluje větší část příběhu. Zatímco George Lucas a posléze i J. J. Abrams si dávali veliký pozor, co v traileru ukážou, a o příběhu jsme toho věděli pramálo, Gareth Edwards je (trochu) shovívavější a my už máme představu o tom, co se bude dít. Jyn Erso (Felicity Jones) bude zatčena Povstalci zřejmě za nějakou krádež. Jelikož ji Povstalci nemohou dát do imperiálního a jediného oficiálního vězení, najdou pro ni zcela jiné využití.

Povstalců je málo a proč neposlat na téměř sebevražednou misi schopnou dívku, která je postradatelná. Pokud máme odhadovat, o čem bude první půlka filmu, tipujeme, že Jyn Erso společně s Cassianem Andorem (Diego Luna) a droidem K-2SO (Alan Tudyk) budou rekrutovat nové bojovníky do řad Povstalců. Takto se seznámíme se slepým fanatikem Síly Chirrutem (Donnie Yen), Bazem (Wen Jiang), kterému Impérium zničilo domov, a Bodhim (Riz Ahmed), který kdysi pracoval pro Impérium jako nákladní pilot.

(Ve filmu poznáme věřícího na Sílu Chirruta. Foto: Disney)

Měsíc Jedha

Značná část filmu se bude odehrávat na písčité planetě. Nepůjde ovšem o známou Tatooine či Jakku, ale o měsíc Jedha. Nejenže je pod vládou Impéria, ale zřejmě zde ředitel Orson Krennic provede první testy bitevní stanice Hvězdy smrti. Stále platí, že první zničenou planetou Hvězdou smrti je Alderaan v Epizodě IV, ale pochopitelně musela být bitevní stanice řádně otestována. Těžko by Wilhuff Tarkin Leie Organě vyhrožoval v Nové naději pouhými řečmi, kdyby si nebyl jistý, že stanice funguje.

Jistou neplechu ale Hvězda smrti na měsíci Jedha způsobí. V traileru jsou vidět záběry, kdy Jyn s Cassianem opouštějí polozničený měsíc. A v čem vlastně Jyn se svou posádkou bude létat? V Rogue One se seznámíme s U-Wingy, novým typem stíhaček. Už jsme tedy poznali X-Wingy, A-Wingy, Y-Wingy, B-Wingy a nyní se k nim přidává i typ stíhačky U-Wing.

(Na nové dobrodružství se vydáme s U-Wingem. Foto: Disney)

Finále na pláži

Hned úvodní titulky Nové naděje zmiňují, že se Povstalcům podařilo poprvé zvítězit nad Impériem. Touto bitvou se zřejmě myslí boj na tropické planetě plných palem a čirého moře – jedná se o planetu Scarif, kde se zřejmě bude odehrávat finále filmu. Kromě pár bitevních sekvencí si můžeme v traileru všimnout, jak Baze Malbus vystřelí na AT-ACT raketometem. Při tomto záběru museli skákat do vzduchu všichni fanoušci hry Star Wars Battlefront, kde se podobných bojových scén dočkáme poměrně často (zvlášť v módu Walker assault).

(Přilétá Vader na scénu? Foto: Disney)

Nejzajímavější záběr je přitom ten (před)poslední, kdy pokulhávající Jyn Erso kráčí k jistému panelu (zřejmě stále na planetě Scarif), a nečekaně se objevuje imperiální stíhačka typu TIE. Něco nám říká, že v panelu mohou být ukryty samotné plány Hvězdy smrti a půjde o jednu z finálních scén celého filmu. A kdo by mohl být v této stíhačce? Asi bychom si všichni přáli, aby tam byl samotný Vader, který by přiletěl podobným stylem na scénu jako ve finále animovaného seriálu Rebels.

Vader je ale až příliš silným oříškem pro Povstalce a nikdo se mu nemůže rovnat. Možná by mu mohl na chvíli zatopit Chirrut, ale s ostatními by si měl lord Vader poradit poměrně hravě. Hlavním záporákem filmu je ředitel Orson Krennic, který ale zatím nevypadá, že by se pouštěl do nějaké akce a ušpinil si ruce. Z oficiálního popisu ovšem víme, že se za každou cenu pokusí upoutat pozornost Imperátora na úkor Vadera. Pokud by tedy šlo do tuhého a plány Hvězdy smrti by byly v ohrožení, což nakonec budou, pustil by se Krennic do akce?

To už by byl poměrně vyrovnanější boj. Stále ovšem nevíme, kdo je tajemnou klečící postavou z prvního traileru. Pokud se ovšem jedná o dalšího inkvizitora, Povstalci budou mít ve filmu značnou nevýhodu, proto se opět nabízí otázka, zda se na konci filmu neobjeví nějaký jedi, který by zastavil Vadera/inkvizitora a dal čas Povstalcům utéci z planety s plány Hvězdy smrti. Zdá se vám ale pravděpodobné, že bychom se dočkali hrané verze Kanana, Ezry či jiných jediů, které jsme potkali v animovaných seriálech?

(Takovýto příchod měl Darth Vader ve finále druhé řady Rebels. Foto: DisneyXD)

Ať už bude film sebevíc napínavý, předem víme, jak skončí, aby události krásně pasovaly na začátek Nové naděje. Plány Hvězdy smrti se podaří úspěšně Povstalcům ukořistit a na konci filmu by mohly být předány nějaké důležité postavě. Leia Organa zřejmě vypadá ze hry, ale její úlohu by mohl nahradit Bail Organa, který byl potvrzen, že se na okamžik ve filmu objeví. Mohl by se objevit i R2-D2, s nímž je spojena i smutná zpráva – jeho dlouholetý představitel Kenny Baker nás včera opustil. Potěšil by nás záběr i na loď Tantive IV a třeba i Raymuse Antillese.

To nejlepší na konec

Před měsícem se konala v Londýně akce Star Wars Celebration, kde Gareth Edwards místním fanouškům pouštěl trailer na Rogue One, který není tím samým, který byl uvolněn v ranních pátečních hodinách. V obou trailerech byl na maličký okamžik spatřen Vader, jehož můžeme vidět na scéně po více než patnácti letech. Jaký herec ho ztvárnil, je stále utajované, s jistotou ale můžeme říct, že se nejedná o Haydena Christensena. Malou útěchou je aspoň to, že si Vadera opět nadabuje James Earl Jones.

(Bude mít Vader ve filmu tu slibovanou brutální scénu, při které bude vraždit Povstalce? Foto: Disney)

Jak se vám líbil druhý trailer na Rogue One? A všimli jste si něčeho zajímavého, co nám uniklo? Dejte nám v komentářích vě­dět.

Diskuze /9

Stanley

Rogue One bude môj predčasný vianočný darček :-)

14.8.2016 | 16:42:49
téčko171

U-wing není klasická stíhačka, ale gunship (teď nevím, jak přeložit do češtiny, na vrtulník to nevypadá), jeho úlohou je palebná podpora a transport pěchoty, v podstatě se jedná o podobný prostředek, jako měly klony.

Na konci filmu plány Hvězdy smrti asi nepředají Bailu Organovi, když mu je Leia v Nové naději teprve veze na Alderaan.

#3 tom99
webmaster
14.8.2016 | 16:54:01
tom99

#2 téčko171: To sice jo, ale filmy dokážou vždycky najít nějakou kličku :-) Neříkám, že to tak bude, ale dokážu si představit, že plány předají Bailovi, který je předá Leie kvůli tomu, že mu Impérium jde po krku. Bail Organa, de facto jako vůdce celého povstání, musí být pod velkým dozorem Impéria, zatímco jeho dcera Leia, jak nám ostatně ukázala druhá řada Rebels, stále „spolupracuje“ s Impériem a vydává se za „jejich“ člověka, i když je de facto proti Říši…

#4 téčko171
webmaster
14.8.2016 | 16:58:39
téčko171

#3 tom99: „Bail Organa, de facto jako vůdce celého povstání, musí být pod velkým dozorem Impéria…“

A právě proto by mi taková nějaká klička přišla naprosto zbytečná, nelogická, nesmyslná. Jak z pohledu postav, tak z pohledu tvůrce. To je spíš předají Antillesovi a Bail v tom filmu dostane na Alderaanu telefon: „Ano, pane, ty plány už máme. Cože? Vyzvednout cestou Vaši dceru? No, když jinak nedáte…“

#5 tom99
webmaster
14.8.2016 | 17:12:10
tom99

#4 téčko171: No, já jsem tak přemýšlel, kdy by se mohl objevit na scéně a napadlo mě právě tohle. Samozřejmě se nabízí hned jedna z úvodních scén, kdy Mon Mothma zasvětí Jyn do jejího úkolu, tam mi ale přijde zbytečné, aby se Bail objevoval. Dvě důležité osoby, na kterých stojí celé povstání, na jedné planetě a v jedné místnosti? To asi ne. Ale to, co uvádíš, by mohlo vyjít. V nějakém hologramu by být mohl :-)

webmaster
14.8.2016 | 17:21:52
dovahkiin

doufám že Krennicka popraví Vader za jeho selhání, ještě lepší by bylo usmažení imperátorem, ale to je asi planná naděje

14.8.2016 | 19:37:06
Tomi Lee Morpheus

lolkáči a bolkáči!!!

prečo ste ma nechali žiť v predstave, že s RO bude trilógia?

ste divný, alebo ja som dislektik?

14.8.2016 | 22:00:54
Mesyas

bože, kdyby z toho filmu „vyskočil“ Ezra nebo Kaanan tak by většina fans dostala infarkt :D

14.8.2016 | 22:16:50
kutas

v první traileru říkají že má za úkol zjistit co Impérium testuje a jak to zničit a ve druhém už říká jenom jak to zničit docela znatelnej rozdíl. Myslím si že povstalci ve filmu budou znát název ničivé zbraně ale nebudou vědět co to je

15.8.2016 | 8:59:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců