Star Wars (Hvězdné války) Rozbor traileru k Rogue One

Rozbor traileru k Rogue One

Rozbor traileru k Rogue One

V týdnu jsme se dočkali prvního traileru na očekávaný film Rogue One: Star Wars Story, který bude mapovat události těsně po seriálu Rebels a před Epizodou IV. Co všechno jsme se z traileru dozvěděli?

24 0
9.4.2016

Jyn Erso

Zatímco původní a nová trilogie se spíše soustředila na mužské hrdiny, nové filmy se vydávají jiným směrem. V Epizodě VII jsme poznali hlavní hrdinku Rey a v Rogue One poznáme Jyn Erso (původně se šuškalo o jméně Lyra Erso). Jde o další silnou ženskou postavu, která se nebojí pořádně si zašpinit ruce a vyrovnat se mužským představitelům.

V posledních letech zkrátka frčí divákům představovat ženské postavy tohoto typu (viz Divergent, Hunger Games) a nelze si tedy nevšimnout jisté podobnosti Jyn například s Katniss Everdeen z Hunger Games. Obě dívky si navíc jsou podobné vzhledem i účesem. Jyn Erso bude zlodějka, která v životě nemá cíl a Povstalci ji využijí díky jejím schopnostem a také kvůli tomu, že je postradatelnou pro povstání proti říši. Navíc toho moc o Povstalcích neví a v případě jejího zatčení nemůže Impériu nic moc vyzradit.


(Jyn v uniformě Impéria. Foto: Disney)

Tým sebevrahů

Jyn pochopitelně na celou misi nebude sama. Na nebezpečnou výpravu se s ní vydají možná její známí či ostatní Povstalci, kteří zatím působí velice neobvyklým dojmem. Vždy jsme se setkali ve filmech pouze s klasickými vojáky či piloty, ale nyní budeme moci poznat skutečné oběti války, které toho opravdu dost zažily. Seznámíme se s postavou (Forest Whitaker), která údajně zažila hodně bitev a přišla o nohu.

O postavách toho bohužel zatím moc nevíme, dokonce neznáme ani jejich jména. Donnie Yen ovšem bude hrát zajímavou postavu, která v boji používá tyč (podobnou jako měla Rey) a svým stylem boje a vzhledem připomíná tak trochu samuraje, kterými se inspiroval i George Lucas při vymýšlení Jediů. Stále ještě nebylo potvrzeno, zda ve filmu uvidíme nějakého Jedie, takže souboje s Donniem Yenem můžou být na filmu ty nejzajímavější.

(Donnie Yen to s tyčí opravdu umí. Foto: Disney)

Mon Mothma

Bývalá politička, která ctila ideály Republiky a po povstání Impéria se připojila ke svému bývalému kolegovi Bailu Organovi, kterému pomohla vést povstání. Mon Mothmu si opět zahraje Genevieve O'Reilly, kterou jsme již měli možnost vidět v Epizodě III. Mon Mothmu si můžete také pamatovat z Epizody VI, tam ji ovšem ztvárnila Caroline Blakiston. Zatím nepadlo ani slovo, že by se ve filmu měl objevit Jimmy Smits v roli Baila Organy.

(Genevieve se do role Mon Mothmy vrátila po jedenácti letech. Foto: Disney)

Povědomá místa

Celý trailer v sobě nese atmosféru staré trilogie a je krásně vidět, jak předchází Epizodě IV. Hlavní povstalecká základna je na planetě Yavin 4 přesně tak, jako v Nové naději. Základna zůstala na chlup stejná a vidíme v ní i dobře známá místa, jako je velící centrum či obří hangár s X-Wingy.

Seriál Rebels, který předchází filmu Rogue One, se věnuje počátku povstání proti Impériu. V aktuální druhé sérii se Povstalcům podařilo vybudovat základnu na planetě Atollon, brzy se ovšem mají přesunout právě na Yavin 4. Kolují zvěsti, že třetí série Rebels by mohla být poslední sezónou a přesně navázat na události, které uvidíme v Rogue One.

(Na Yavinu 4 se téměř nic nezměnilo. Foto: Disney)

Dark Trooper

V traileru jsme také mohli vidět Dark (či Shadow?) Troopery, černé Stormtroopery, kteří zatím nebyli viděni v žádné jiné epizodě. Program ohledně Dark Trooperů se vydal zničit Kyle Katarn, oblíbená postava z dnes již nekanonických her Jedi Outcast, Dark Forces apod. Jaký bude důvod výskytu Dark Trooperů ve filmu, zatím nevíme. V traileru si ovšem můžete všimnout i dalších zbarvených Stormtrooperů. Ve filmu tak bude cítit krásný přechod z (až moc) barevných klonů v Epizodě III a černobílých Stormtrooperů v Epizodě IV.

(V čem budou Dark Troopeři odlišní od klasických Stormtrooperů? Foto: Disney)

Nový záporák

Úhlavním nepřítelem bude postava, kterou ztvární Ben Mendelsohn. O jeho postavě toho opět příliš nevíme, ale alespoň jsme z traileru zjistili jeho hodnost – bude se jednat o velkoadmirala v bílém obleku. Ostatní admirálové měli vždy své klasické tmavozelené uniformy. Fanoušci expanded univerza, které už není kanonické, určitě znají jiného velkoadmirala a to Thrawna. Co budou mít tyto dvě postavy společného? Inspirovali se tvůrci právě u Thrawna, nebo ho nakonec Ben hraje?

V traileru je také vidět, jak Mendelsohn prochází bitevním polem ve vodě. Zřejmě nebude mít strach si ušpinit ruce. Dříve se taktéž hovořilo o tom, že bychom ve filmu mohli vidět i admirála Wilhuffa Tarkina, kterého by měl opět ztvárnit Peter Cushing. Ten sice už zemřel, ale díky starým záběrům a pokrokové technologii ho tvůrci chtěli přivést opět k životu. Určitě by stálo za to vidět vedle sebe v jedné scéně dva admirály s božským komplexem.

(Že by mocný Thrawn? Foto: Disney)

Kdo je záhadná postava?

Nejvíce otázek na internetu vyvolala klečící postava v černém. O koho se jedná? Ve filmu se určitě objeví Darth Vader, ten ovšem nikdy nenosil kápi a i plášť postavy je zcela jiný, než který kdy měl právě Vader. Ve scéně je vidět i Imperátorova stráž, proto některé fanoušky napadlo, zda zahalenou postavou není přímo Imperátor. Problém je ovšem v tom, že Palpatine jako vládce Impéria by nikdy před nikým neklekl. Teorie o tom, že ve filmu by byl i Snoke a Imperátor by plnil jeho vůli, jsou už trochu divoké i pro nejzarytější fanoušky Star Wars.

Zahalenou postavou by mohl být i nový admirál, kterého hraje Ben Mendelsohn. Admirálové ale nechodí zahalení, nemají k tomu důvod. Kdo je tedy zahalenou postavou? Bohužel to ze záběru z traileru nelze dobře vyčíst a je možné, že postavou bude někdo zcela nový. Že by nějaký Inkvizitor, který třeba bude představen ve třetí řadě Rebels? Pokud ovšem ve filmu bude Vader a ještě další záporná postava citlivá na Sílu, Jyn a její tým to budou mít opravdu těžké. Přijdou Povstalcům na pomoc třeba Ahsoka, Kanan či Ezra? A co třeba Obi-Wan Kenobi? Ewan McGregor by se rozhodně rád do role Obi-Wana vrátil.

(Otázka za milion: kdo je tato postava? Foto: Disney)

Co v traileru nebylo?

Darth Vader. Od potvrzení jeho účasti všichni čekali, kdy se temný lord objeví. O Rogue One se toho celkově moc neví a tvůrci se snažili po Abramsově vzoru ukázat v traileru co nejméně. Vadera jsme se tak nedočkali a mým osobním tipem je, že ho uvidíme až v posledním traileru. Dále jsme neviděli ani jeden záběr na Madse Mikkelsena, o jehož postavě se nic neví. Nebo si alespoň myslíme, že jsme ho neviděli. Může Mads hrát zahalenou postavu v černém?

Diskuze /33

Maximiliancz

Já bych v Rogue one stašně rád viděl 'Soku :D nebo Obi-Wana, nebo oba dva :D A ohledně zahalence :D Já se přikláním k názoru, že se jedná o posledního přeživšího Inkvizitora :D

9.4.2016 | 17:59:37
pozitkar

Obi-Wan nebude, hlídá na Tatooine mladého Luka. Díky za příjemný rozbor :-)

9.4.2016 | 18:21:51
dovahkiin

furt si stojim za tim, že jenom bílej plášť z něj nedělá Grand, vzhledem k frčkům

#4 dovahkiin
9.4.2016 | 18:42:09
dovahkiin

#3 dovahkiin: a bílá uniforma

9.4.2016 | 18:42:34
Michargo

Admirál v bílé uniformě má být údajně Thrawn, ale to si nemyslím. Četl jsem mnoho knih a v některých byl i Thrawn – na tom obrázku je člověk, ale v knihách patří k rase Chiss. Ale je tu možnost, že se na to neohlížely, a tedy převzaly osobnost, ale v jiné podobě – lidské místo Chisské. A navíc by mě zajímalo, kdo je ta osoba v černém. Možná inkvizitor, nebo nějaký učeň Darth Vadera. Necháme se překvapit, ale bude to dlouhé a nervy drásající čekání :)

9.4.2016 | 18:43:22
JuRas

V minulé diskuzi jsme už přeci vysvětlili, že to Grand Admiral asi nebude. Bílá uniforma se ve staré trilogii již objevila, stejně jako tato hodnost…

9.4.2016 | 18:44:46
téčko171

Přesně tak, Yularen měl třeba bílou uniformu a nebyl to grand admiral.

#9 nowas #11 tom99
webmaster
9.4.2016 | 19:38:17
Caabaa

Vtipné, Jyn Erso… zní to skoro jako Jan Ors… to by se nějakej z těch chlápků mohl jmenovat podobně jako Kyle Katarn…:)

#11 tom99
9.4.2016 | 20:40:48
nowas

#7 téčko171: ono nejde přímo o tu uniformu.. ale ty placky/odznaky(nej­sem voják, nevím jak se to jmenuje :-D ) co má na vestě :-)

#10 dovahkiin
9.4.2016 | 21:30:55
dovahkiin

#9 nowas: insignie :D každopádně je zvláštní že takovej Piett má v epizodě V admirálský cvočky a v epizodě VI už ne, ale tehdy to asi neřešili, doufám, že teď se na to snad spolehnout můžu

9.4.2016 | 22:20:54
tom99

#8 Caabaa: Až moc nápadně. To spojení mě hned napadlo :-)

#7 téčko171: Jo, máš pravdu. Na Yularena bych zapomněl. Na druhou stranu nejde jenom o bílou uniformu, Yularen měl o dost nižší hodnost než tenhle týpek. Stačí se podívat červené a modré kostičky, co má na prsou, které představují hodnost :-) http://vignette2.wikia.nocookie.net/…ision/latest?…

#12 dovahkiin
webmaster
9.4.2016 | 22:40:11
dovahkiin

#11 tom99: ale Grand, ať už general (Motti) nebo admiral má 6 modrých, 3 červené a 3 zlaté, stejně jako Grand Moff (kupříkladu Tarkin), tenhle má admirálský

9.4.2016 | 22:54:28
.:!FILDA!:.

No mě napadlo že by to mohl být i třeba Starkiller ze hry Force Unleashed ;D Sice to není Canon ale tak někdo na ten způsob :)

9.4.2016 | 23:38:55
Lee_CZ_

No hlavně doufám, že to nebude mít dobrý konec, pořád jen vyhrávají klaďasové, tak sice získají plány, ale snad nebude zase na konci velké hurá, jste nejlepší. Jinak s Obim dejte pokoj, sice ho mám rád, ale jelikož je izolován na Tattoine, tak pochybuji, že by se mohl dozvědět o tajných misích Rebelů.

#18 JuRas
10.4.2016 | 10:11:24
kutas

zahalená postava by mohl být Maul a konečně uvidíme souboj proti Vaderovi

#16 Blackhand47XD #18 JuRas
10.4.2016 | 11:22:50
Blackhand47XD

#15 kutas: Co by Maul dělal u Impéria, když se ho snažili sejmout?

webmaster
10.4.2016 | 11:27:31
Doom351

Pěkný rozbor. :-)

Jen mě tak napadlo… Ta postava v kápi, by teoreticky mohl být i mladý Snoke, poklekávající před imperátorem.

O hodně více se mi, ale líbí představa imperátora, klekajícího si před samotným Snokem. Se slovy „My master“ a přiblížením Snoka o něco blíže Plagueisovi. To by byla prostě bomba. Temný pán se vrátil, tajně kuje pikle a jde mu o něco více než se na první pohled ve staré trilogii zdálo.

#18 JuRas #23 dovahkiin
Doom351
10.4.2016 | 12:20:58
JuRas

#14 Lee_CZ_: Kdyby to skončilo tak, že se obětují (nebo většina z nich), abych se plány dostaly k Leie, tak bych byl spokojený. Bohužel u Disney se tohohle asi nikdy nedočkáme.

#15 kutas: Kde by se tam vzal Maul, když je už 3 epizody mrtvej? :D

#17 Doom351: Někde jsem četl (možná to bylo tady na Edně), že tvůrci vyvrátili, že by Snoke byl Plageuis, ale kdo ví. Ale takhle epicky asi nepřemýšlí, to je na ně moc a na většinu diváků taky :D

#19 Maximiliancz
10.4.2016 | 13:02:46
Maximiliancz

#18 JuRas: Tenhle konec by se mi taky líbil :D
Maul není mrtvej ani náhodou :) Byl v Clone Wars a teď je i v Rebels :) a to jsou oba kánonický serialy :D
Ohledně Snoka a Plaguea nás můžou tahat za nos :D bylo by totiž dost epický kdyby byl Snoke Plagueis :D

#20 JuRas
10.4.2016 | 13:09:24
JuRas

#19 Maximiliancz: Cože?! Clone Wars jsem sledoval tak 2 série a jinak nic. Jak může být živej, když ho Obi rozsekl vejpůl? :D

Jinak se mi líbil nápad AngryJoa, kdy ten slepej „samuraj“, co by celej film všem nakopával prdel, by se na konci postavil Vaderovi, aby umožnil ostatním utéct, a Vader by ho během sekundy zničil :D :D

#21 Maximiliancz #22 dovahkiin #24 Maximiliancz
10.4.2016 | 13:26:17
Maximiliancz

#20 JuRas: Tak to si přišel o to nejlepší :D od třetí serie CW začly stát za to :D Maul se tam objevil myslim v 4. serii, s obříma pavoučíma nohama a ještě k tomu šílenej :D jak přesně přežil rozseknutí vejpůl to nevim, ale určitě se najde někdo kdo jo :D Tak tenhle konec by se mi taky líbil :D Pak by ještě mohl být poslední záběr jak dokujou k lodi princezny Leai aby ji dali plány a v dálce se z hyperprostoru vynoří Stardestroyer :3 :D to by se mi líbilo :D

10.4.2016 | 13:35:39
dovahkiin

#20 JuRas: přežil díky zlosti a nenávisti, klasika sithů, a v tý díře kam spadnul sletěl do ventilace a pak spadl do lodi, která odvážela odpad na tu planetu odpadu, byla tuším i ve force unleashed kde tam byl jedi Kazdan, název si nepamatuju

#25 JuRas
10.4.2016 | 13:46:54
dovahkiin

#17 Doom351: mě by se asi ani nelíbilo kdyby nad Palpatinem byl někdo ještě větší, ani si nedokážu představit že by někomu sloužil, ale kdo ví

10.4.2016 | 13:48:11
Maximiliancz

#20 JuRas: https://youtu.be/oiZloqYk2So tady je vysvětlení jeho přežití :D ale v podstatě to je tak jak řiká dovakhiin :)

#25 JuRas
10.4.2016 | 13:50:43
JuRas

#22 dovahkiin: Hmm, to by pak mohl fakt přežít asi každej. Škoda, že Kylo má nenávisti tak málo, že mu ubližuje i střela z blasteru :D

#24 Maximiliancz: Mně to přijde, že ho „oživili“ jen kvůli fanouškům. Tohle sežerou, ale že se jeden z nejlepších lovců osvobodí z papající díry v zemi ne? LoL.

#26 Lee_CZ_ #28 dovahkiin
10.4.2016 | 14:58:52
Lee_CZ_

#25 JuRas: Mno hold je třeba se o to zajímat trochu více, protože Maul nepřežil jen v seriálu, ale i v knihách, kde měl sehrát poslední souboj s Obivanem na Tattoine. Navíc on ho prostě jen rozsekl, nepoškodil mu důležité orgány, takže přežít mohl úplně v klidu. Takže není to hloupost a neoživili ho kvůli fanouškům :) Jo a nezapomínej, že Kylo neschytal ránu z obyčejného Blasteru ;-)

#27 dovahkiin
10.4.2016 | 15:08:55
dovahkiin

#26 Lee_CZ_: jo ten souboj Maula a Obi wana nebyl moc kánon ani když ještě legends byly kánon :D

10.4.2016 | 16:05:49
dovahkiin

#25 JuRas: to jsme zase u Bowcaster ne? :D Protože jednou to dělá minometný výbuchy a podruhý malej škrábanec očividně :D Je možný že to bylo kvůli fanouškům, ale to je snad fuk ne, proč ho oživili, protože to fungovalo a asi většina lidí ho viděla ráda :) to že Boba unikl ještě dejme tomu, ale pak z něj byl ubermegahustej­krutopřísnejnej­většíbijettýpek a to už bylo moc…

#29 A_V
10.4.2016 | 16:08:07
A_V

#28 dovahkiin: Proč se furt řeší ta kuš? Je to zbraň ze sci-fi světa i naše zbraně mají více ,,módů"(automa­tická,poloauto­mat…) stejně tak na kuši mužeš třeba měnit mod.

10.4.2016 | 17:53:29
KarlCZ

Uvítal bych trochu víc klasiky…ty inovace se mi moc nelíbí…doufám, že záporák bude Darth Vader a ne zase někdo ve stylu Snoke…

#31 Maximiliancz
10.4.2016 | 18:45:32
Maximiliancz

#30 KarlCZ: Vader ve filmu sice bude, ale nebude to hlavní záporák. Hlavní záporak je ten Imperialista (schválně nepíšu hodnost , protože by tu zase započala divoká diskuze o jeho hodnosti :D ) v bílým plášti, kterej je v traileru dvakrát vidět. :)

10.4.2016 | 18:51:24
Sputnik

Ked sa pozriete na obrazok kde klaci temna postava…vidite jasne ze klaci pred valcom..nieco na sposob toho v ktorom bol Luke v epizode V …avsak tento posobi ako by sa jednalo o kryostanicu…ti­pujem ze tam bude zmrazeny Snoke…mozno pozostatok z cias old republic…mozno z neho spravia nieco na sposob zimneho vojaka z marvelu :D

#33 Michargo
12.4.2016 | 12:14:51
Michargo

#32 Sputnik: Jo, máš pravdu. Vypadá to jako kryokomora, ne jako nějaké holografické zařízení. Ale kdo je v té nádrži? To je snad větší záhada než ta temná postava, jenž by mě taky velice zajímalo kdo, nebo dokonce co to je?! Otázka v hodnotě deseti milionů republikových kreditů :)

12.4.2016 | 12:27:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců