Star Wars (Hvězdné války) Rozbor vize Rey

Rozbor vize Rey

Rozbor vize Rey

Jednou z nejzáhadnějších a nejobsáhlejších scén Epizody VII byla ta, při níž měla Rey vizi o Lukeovi Skywalkerovi a jeho meči. Vydání filmu na DVD a Blu-ray navíc při pozornějším poslechu odhalilo nové hlasy. Kdo další v této scéně promluvil?


14 0
3.5.2016

Když Rey vešla do komnaty Maz Kanaty, měli jsme možnost vidět několik zajímavých scén, o kterých přesně nevíme, zda se jedná o věci minulé či budoucí. Pozorní posluchači vědí, že v této scéně byl slyšet Obi-Wan Kenobi a Yoda. O jejich pasážích jsme psali v samostatném článku.

Po vydání DVD a Blu-ray si jeden hravý fanoušek pohrál se zvukem a vyčistil audio stopu, kde jsou Obi-Wan a Yoda slyšet ještě o něco lépe a zjišťujeme tak, že toho řekli podstatně víc. Přesvědčit se o tom můžete v přiloženém videu. Vyčištěné video také odhalilo, že ve scéně je dál slyšet Luke Skywalker, ale třeba i Imperátor Palpatine.


(A kam časově spadá tato scéna? Foto: Disney)

Hned v úvodu vize vidíme, jak Rey kráčí proslulou chodbou na Bespinu, kde se v Epizdodě V utkal Luke s Vaderem. Bespin je místo, kde Luke ztratil svůj modrý světelný meč, který se nějakým způsobem posléze dostal k Maz Kanatě. Proč má ale Rey vizi o souboji Lukea s Vaderem? Je to právě kvůli meči, který zde byl ztracen svým právoplatným majitelem?

Scéna, u které nelze jasně rozpoznat, zda se jedná o minulost a budoucnost, je ta, při níž před Rey stojí Kylo Ren s ostatními rytíři z Renu. Vidí Rey minulost, kdy se Kylo vzepřel Lukeovi a zničil jeho řád? Nebo naopak vidí Rey věci budoucí, kdy v příštích epizodách Kylo s ostatními rytíři někoho napadnou? V tuto chvíli těžko říct.

Ve scéně ovšem Kylo Ren zachrání Rey, když probodne jednoho ze svých rytířů. Onen rytíř je velice podobný Pátému bratrovi ze seriálu Rebels. Jelikož tato postava zemřela v napínavém finále druhé řady, určitě se o Pátého bratra nejedná. Mnohem důležitější je, v jakém okamžiku Kylo Rey zachránil.

(Útočník, který chce ublížit Rey, náramně připomíná Pátého bratra. Může to být on? Foto: Disney)

Ušetřil její život, když Kylo před lety napadl Lukeovy žáky? Nebo snad k tomuto momentu teprve dojde? Pokud ano, tvůrci možná napověděli víc, než by chtěli, a prozradili nám tak, že z Kylo Rena se opět stane Ben Solo a vrátí se na Světlou stranu síly. Zatím jsou to všechno pouze nepotvrzené spekulace, z oficiálního potvrzení ovšem už víme, že Kylo Ren je zhruba o 10 let starší než Rey.

Tvůrci si s danou scénou zvukově pěkně pohráli, a pokud se nakonec jedná o vize do budoucnosti, snad se budou režiséři dalších epizod (Rian Johnson a Colin Trevorrow) držet linie, kterou nastavil J. J. Abrams. Určitě si nezapomeňte pustit video a zjistit, co všechno známé postavy ze Star Wars při vizi Rey řeknou.

Thumbnail Play icon

Diskuze /6

Erichan

Rozbor supr, ale video hlásí error :-/

3.5.2016 | 17:23:18
Crowley

Ide vám spustiť video?

#3 Erichan
3.5.2016 | 17:24:08
Erichan

#2 Crowley: jen audio, pokud to teda vůbec nějaký video má..

#4 tom99
3.5.2016 | 17:58:55
tom99

#3 Erichan: Bohužel video bylo vymazáno, tak jsem ho nahradil aspoň audiem, kde je vyčištěná zvuková stopa vize :-)

webmaster
3.5.2016 | 18:35:38
JuRas

Chodba: vystřihnut malý kluk, po kterém se Rey otáčí – kdo je to?

Scéna v dešti: nejedná se o Lukův chrám, to potvrdil na Twitteru borec od SW. Kylo drží v ruce druhý světelný meč, který vypadá hodně jako Lukův zelený. Ten, koho probodl, vypadá hodně jako jeden z Knights of the Ren. Za nimi je pak silueta nějaké budovy (či lodi?).

Dále jsou venku fotky z natáčení 8. epizody. Je tam vidět další část ostrova, kde je Luke (možná jiný ostrov?) s kusem stromu. Na dalších fotkách potom kulisy pro 2 budovy.

3.5.2016 | 19:14:18
Railbot

Když vidím „Lukeovy“, tak mi oči krvácí. Jak takový patvar může někomu vzejít z klávesnice?

3.5.2016 | 19:30:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců