Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 64×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Rozbor vize Rey

Rozbor vize Rey

Jednou z nejzáhadnějších a nejobsáhlejších scén Epizody VII byla ta, při níž měla Rey vizi o Lukeovi Skywalkerovi a jeho meči. Vydání filmu na DVD a Blu-ray navíc při pozornějším poslechu odhalilo nové hlasy. Kdo další v této scéně promluvil?

15 0
3.5.2016

Když Rey vešla do komnaty Maz Kanaty, měli jsme možnost vidět několik zajímavých scén, o kterých přesně nevíme, zda se jedná o věci minulé či budoucí. Pozorní posluchači vědí, že v této scéně byl slyšet Obi-Wan Kenobi a Yoda. O jejich pasážích jsme psali v samostatném článku.

Po vydání DVD a Blu-ray si jeden hravý fanoušek pohrál se zvukem a vyčistil audio stopu, kde jsou Obi-Wan a Yoda slyšet ještě o něco lépe a zjišťujeme tak, že toho řekli podstatně víc. Přesvědčit se o tom můžete v přiloženém videu. Vyčištěné video také odhalilo, že ve scéně je dál slyšet Luke Skywalker, ale třeba i Imperátor Palpatine.


(A kam časově spadá tato scéna? Foto: Disney)

Hned v úvodu vize vidíme, jak Rey kráčí proslulou chodbou na Bespinu, kde se v Epizdodě V utkal Luke s Vaderem. Bespin je místo, kde Luke ztratil svůj modrý světelný meč, který se nějakým způsobem posléze dostal k Maz Kanatě. Proč má ale Rey vizi o souboji Lukea s Vaderem? Je to právě kvůli meči, který zde byl ztracen svým právoplatným majitelem?

Scéna, u které nelze jasně rozpoznat, zda se jedná o minulost a budoucnost, je ta, při níž před Rey stojí Kylo Ren s ostatními rytíři z Renu. Vidí Rey minulost, kdy se Kylo vzepřel Lukeovi a zničil jeho řád? Nebo naopak vidí Rey věci budoucí, kdy v příštích epizodách Kylo s ostatními rytíři někoho napadnou? V tuto chvíli těžko říct.

Ve scéně ovšem Kylo Ren zachrání Rey, když probodne jednoho ze svých rytířů. Onen rytíř je velice podobný Pátému bratrovi ze seriálu Rebels. Jelikož tato postava zemřela v napínavém finále druhé řady, určitě se o Pátého bratra nejedná. Mnohem důležitější je, v jakém okamžiku Kylo Rey zachránil.

(Útočník, který chce ublížit Rey, náramně připomíná Pátého bratra. Může to být on? Foto: Disney)

Ušetřil její život, když Kylo před lety napadl Lukeovy žáky? Nebo snad k tomuto momentu teprve dojde? Pokud ano, tvůrci možná napověděli víc, než by chtěli, a prozradili nám tak, že z Kylo Rena se opět stane Ben Solo a vrátí se na Světlou stranu síly. Zatím jsou to všechno pouze nepotvrzené spekulace, z oficiálního potvrzení ovšem už víme, že Kylo Ren je zhruba o 10 let starší než Rey.

Tvůrci si s danou scénou zvukově pěkně pohráli, a pokud se nakonec jedná o vize do budoucnosti, snad se budou režiséři dalších epizod (Rian Johnson a Colin Trevorrow) držet linie, kterou nastavil J. J. Abrams. Určitě si nezapomeňte pustit video a zjistit, co všechno známé postavy ze Star Wars při vizi Rey řeknou.

Thumbnail Play icon

Diskuze /6

Erichan

Rozbor supr, ale video hlásí error :-/

3.5.2016 | 17:23:18
Crowley

Ide vám spustiť video?

#3 Erichan
3.5.2016 | 17:24:08
Erichan

#2 Crowley: jen audio, pokud to teda vůbec nějaký video má..

#4 tom99
3.5.2016 | 17:58:55
tom99

#3 Erichan: Bohužel video bylo vymazáno, tak jsem ho nahradil aspoň audiem, kde je vyčištěná zvuková stopa vize :-)

webmaster
3.5.2016 | 18:35:38
JuRas

Chodba: vystřihnut malý kluk, po kterém se Rey otáčí – kdo je to?

Scéna v dešti: nejedná se o Lukův chrám, to potvrdil na Twitteru borec od SW. Kylo drží v ruce druhý světelný meč, který vypadá hodně jako Lukův zelený. Ten, koho probodl, vypadá hodně jako jeden z Knights of the Ren. Za nimi je pak silueta nějaké budovy (či lodi?).

Dále jsou venku fotky z natáčení 8. epizody. Je tam vidět další část ostrova, kde je Luke (možná jiný ostrov?) s kusem stromu. Na dalších fotkách potom kulisy pro 2 budovy.

3.5.2016 | 19:14:18
Railbot

Když vidím „Lukeovy“, tak mi oči krvácí. Jak takový patvar může někomu vzejít z klávesnice?

3.5.2016 | 19:30:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Vrcholná Republika se po úspěšných knižních titulech dostane i na Disney+, chystá se seriál

Vrcholná Republika se po úspěšných knižních titulech dostane i na Disney+, chystá se seriál

Mysleli jste si, že to skončí jen nově oznámeným seriálem s hercem Judem Lawem? Kdepak. Tvůrci myslí i na knižní sérii z období Vrcholné Republiky a máme tu první seriálovou vlaštovku. Ve středu dění budou mladí Jediové, kteří teprve sbírají zkušenosti. Těšíte se?

Zajímavosti

Hayden Christensen se zastává krkolomných dialogů George Lucase, McGregor je rád za přijetí prequelů

Hayden Christensen se zastává krkolomných dialogů George Lucase, McGregor je rád za přijetí prequelů

Zatímco Hayden Christensen a Ewan McGregor schytávali pěknou várku kritiky při premiérách prequelové trilogie, nyní je toto duo vynášené do nebes. Pro oba je to zcela nová zkušenost, že se najednou na jejich filmy divá široká veřejnost úplně jinak. Christensen se přesto původních filmů zastává.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama