Star Wars (Hvězdné války) Teorie: Je Rey pravnučka imperátora Palpatina?

Teorie: Je Rey pravnučka imperátora Palpatina?

Teorie: Je Rey pravnučka imperátora Palpatina?

Teorií o tom, že je Rey dcerou Lukea Skywalkera či vnučkou Obi-Wana Kenobiho, bylo už více než dost. Dnes si rozebereme trošku šílenější spekulaci, že by Rey mohla být příbuzná se samotným Imperátorem.

11 10
4.8.2016

Už dříve jsme rozebírali, proč je (a proč není) Rey dcerou Lukea Skywalkera. Tentokrát na to půjdeme zcela opačně. Nebudeme řešit náznaky, proč by měla či neměla být dcerou Lukea či ještě bláznivější teorii, že se jedná o vnučku Obi-Wana. Místo toho si rozebereme maličká vodítka, proč by mohla Rey být příbuznou Sheeva Palpatina.

Styl boje

Začneme trochu nenápadně a to stylem boje. I když ReyEpizodě VII neprošla žádným výcvikem a neměla tak možnost okoukat styl boje svého mistra, s Kylo Renem bojovala tak, jak jí to připadalo přirozené. Několikrát použila chvat, který jsme viděli používat v Epizodě III Palpatina. Jeden chvat pochopitelně nic neznamená, ale Rey s Palpatinem jsou jediné postavy ve Star Wars, které kdy tento chvat použily. Vyobrazení chvatu můžete vidět dole na obrázku.


(Styl boje Rey a Palpatina je dost podobný.)

A jedním chvatem to nekončí. Reyin celkový styl boje připomíná ten Palpatinův. Jelikož Rey příliš jediů ve svém životě nepotkala, dělá pouze to, co jí přijde přirozené. A proč by jí zrovna nemohl přijít přirozený styl boje jejího příbuzného, když tento styl může mít zafixovaný ve svých genech? Námitka by mohla být taková, že v dětství Rey nejspíš cvičil Luke a může mít tak osvědčenou bojovou metodu, kterou se učila zamlada.

Náchylnost k temné straně

Ve filmu té náchylnosti tolik není jako v knížce. Připomínáme, že kniha Epizody VII je oficiální a kanonickou knihou, takže se na ní můžeme stoprocentně spolehnout. Když Rey porazí Kylo Rena, v knize je moment, kdy k ní promlouvá uvnitř hlavy hlas, který jí navádí, aby Rena zabila. Nemůže se jednat o hlas postavy, kterou Rey potkala, protože to by poznala, kdo k ní promlouvá, takže se musí logicky jednat o někoho (pro ni) neznámého.

Když vyloučíme všechny kladné postavy, které by zřejmě nenaváděly Rey, aby zabila živou bytost, zbývají pouze ty záporné. Z Dookua, Darth Maula a pár dalších už je tu pouze Palpatine, který by k Rey mohl promlouvat. Pochopitelně v knize vnitřní hlas mohl být také myšlen tak, že Rey promlouvala sama k sobě. Ve filmu není příliš momentů, kde bychom viděli Rey běsnit, a nelze hovořit o tom, že by byla ve snímku sváděna Temnou stranou. Snad pouze v úvodu na Jakku, kdy zachrání BB-8 od Teeda a je na něj trošku hrubá či v později lese na Takodaně, kde je trošku vidět, že si Rey užívá zabíjení stormtrooperů blasterem.

(Jedna z mála scén, kdy jsme viděli Rey zuřit.)

Kylo Ren se ji nepokusil zabít

Nyní když nejsou téměř žádní jediové a Kylo Ren se Snokem mají k dispozici další rytíře z Renu, není důvod nechávat naživu jakékoliv citlivé mládence na Sílu. Při boji Kylo Rena s Finnem, mladý Ben Solo vůbec neváhá a klidně by Finna zabil. S Rey už to bylo trošku jiné. Kylo s ní sice bojoval, ale určitě ji nechtěl zabít. Sám jí nabídl, že by se rád stal jejím učitelem a naučil ji ovládat Sílu.

I sám Snoke chtěl, aby Kylo přivedl Rey k němu. Ve filmu jsou také další zajímavé náznaky – například když Kylo Ren zjistí, že BB-8 uprchl s dívkou. Když jeden imperiální důstojník podává Renovi hlášení a zmíní dívku, Kylo začne zuřit. Otázkou zůstává „proč tomu tak je“? Je docela možné, že Snoke a Kylo vědí, kdo Rey je. Vědí o jejím původu a o tom, že je příbuzná Palpatina, mocného politika, který nastolil vládu sithů. To by se pak člověk nedivil, že by zrovna Snoke a Kylo, kteří stále čerpají z Palpatinových zásluh v letech minulých, nechtěli Rey zabít.

(Kylo za žádnou cenu nechtěl Rey zabít.)

Když si Rey na sněžné planetě přivolá Lukeův meč, v knižní předlože Kylo řekne: jsi to ty. Z této věty je zcela jasné, že Kylo ví o Reyině původu. Co ale přesně Kylo ví? Že je Rey dcerou Lukea, pravnučkou Palpatina či příbuzná někoho úplně jiného? Nezapomínejme, že Kylo je posedlý svým dědečkem Anakinem Skywalkerem, který celý život vzhlížel právě k Palpatinovi. Kylo v Rey může vidět další odraz moci svého dědečka, který mu může být připomínán skrze ni a její zajímavý původ.

Nevěděla by o ní Leia?

Nyní sklouzneme na chvilku jinam a zamyslíme se nad očividným – proč nikdo z hlavních postav neví o původu Rey zhola nic? No, oni to možná vědí, jen to nikdo konkrétně ve filmu neprozradil. V oficiální kanonické knize Bloodline, která pojednává o princezně Leie, je psáno, že Leia stále udržovala kontakt se svým bratrem Lukem poté, co odcestoval trénovat do chrámu novou generaci jediů.

Kdyby si Luke našel manželku a měl dítě, určitě by Leia věděla, že po světě chodí její neteř. Stejně tak by to měl vědět Han Solo a jiné známé postavy ze Star Wars. Kodex jediů je známý tím, že žádný jedi se nikdy nesmí oženit a mít děti. Je těžké po Epizodě VI odhadnout, jak moc se Luke kodexem řídil. Na smrtelné posteli ovšem Yoda dal Lukeovi požehnání, ať naučí svého budoucího potomka všemu, co umí. Dal mu tak jasně najevo, že manželku si může najít.

(Opravdu by Leia nevěděla o své neteři?)

Ponechání Rey na Jakku

Rey byla v mládí odvedena (nejspíš Lukem) na opuštěnou písčitou planetu Jakku. Bylo to zřejmě v době, kdy se Kylo Ren obrátil proti Lukeovi a zmasakroval jeho žáky. V té době si asi Luke uvědomil, že musí Rey z jakéhokoliv důvodu schovat. Pakliže by se ale jednalo o jeho dceru, nebyla by v největším bezpečí právě s Lukem? Proč ji nechávat na opuštěné planetě samotnou? Jaký rodič by vůbec toto udělal?

Vše mohlo být trošku jinak. Luke si po zmasakrování svých studentů uvědomil, že Rey musí schovat kvůli Snokeovi a Kylovi, kteří by ji chtěli taktéž přetáhnout na Temnou stranu, protože vědí, že je Imperátorovou pravnučkou, takže v ní logicky panuje mocná Temná strana a touha po moci. Luke viděl, co dokáže žák, který se proti němu obrátil, a nedokázal si představit, co by mohlo nastat, kdyby se proti němu obrátila nadaná Rey, jíž v žilách koluje Palpatinova krev.

(Čeká nás v budoucnu temná Rey?)

To může být důvodem, proč Luke odklidil Rey na Jakku. Neměl k ní až tak moc silné citové vazby a nebránilo mu na písčité planetě nechat mladou holčičku. A jak mohl Luke zaručit, že Rey planetu neopustí? Namluvil jí, že její rodiče se pro ní jednoho dne vrátí, což Rey až do dospělosti na Jakku pevně drželo. Všimněte si také poslední scény filmu, kdy je z Lukeova výrazu patrné, že Rey poznává. Vidí ji rád, protože je jeho dcera? Nebo má tak vrásčitý obličej kvůli tomu, že ho našla pravnučka člověka, se kterým většinu celého života soupeřil a který mu vzal otce? Podívejte se na scénu ještě jednou a posuďte sami.

Thumbnail Play icon

Vize Rey

I když je většina vize spojena s Lukem, několikrát je ve vizi slyšet i Palpatinův hlas. Hned zpočátku, když vize začne, Palpatine zakřičí. Jde o scénu z Epizody III, kdy Palpatine zaútočí na Mace Windua a tři další jedie. Dále je Palpatine slyšet, když prohlásí anglicky any jedi, což je také věta z Epizody III, kdy Palpatine vyprávěl Anakinovi, že se může stát nejmocnějším jediem.

Ve vizi je ovšem mnohem zajímavější moment, který nesouvisí s Palpatinem, a to když Rey zahlédne Kylo Rena s ostatními rytíři z Renu. Ve scéně je krásně vidět, jak Kylo zachrání Rey a zabije jednoho ze svých rytířů. I kdyby chtěl Kylo přetáhnout Rey na Temnou stranu, zabil by jednoho ze svých rytířů? Moc by to nedávalo smysl, ledaže by… Ledaže by věděl, že Rey je příbuzná Palpatina, ke kterému Kylo kvůli svému dědečkovi vzhlíží.

(V tomto momentu je slyšet Palpatinův jekot.)

Sága je vždy o boji mezi Skywalkerem a Palpatinem

Všech úvodních šest filmů pojednávalo vždy o střetu Skywalkera s Palpatinem. I když jsme během ságy poznali spoustu kladných i záporných postav, v samotném finále se vždy utkaly právě tyto dvě strany. Ať už to byl vnitřní konflikt mezi Anakinem a Palpatinem v Epizodě III, či neustálé Vaderovo vzdorování příkazům Imperátora v Epizodě VI, nebo ve stejné epizodě finální souboj mezi Lukem a Palpatinem.

Epizoda VII mohla být také soubojem mezi Palpatinem a Skywalkerem, jenže tentokrát se strany prohodily. Skywalker nyní představuje temnou stranu, zatímco Palpatine tu světlou. Alespoň prozatím. V budoucnu to může být naprosto naopak a ani jeden z nás by se nemohl divit, kdyby si Rey či Kylo Ren v Epizodě VIII či IX prohodili strany.

(Strany se vyměnily.)

Menší postřehy

Na závěr tu máme menší postřehy, které sice o ničem nerozhodují, ale hodí se je zmínit. Oficiální plakát k filmu Síla se probouzí vyobrazuje Rey na levé straně s Kylo Renem a Prvním řádem. Jde pochopitelně pouze o fotku a nemusí to znamenat vůbec nic, ale všimněte si Reyina výrazu. Ten je až strašidelný, a pokud tento plakát ukážete někomu, kdo o Star Wars nic neví, mohl by z plakátu usuzovat, že Rey je zápornou postavou.

(Plakát, kde je Rey nalevo s ostatními postavami na Temné straně. Daleko od svých „přátel“.)

Star Wars je americký film a anglický přízvuk jsme moc ve filmu neslyšeli. Shodou okolností John Boyega a Daisy Ridley ve filmu mluví anglickým a ne americkým přízvukem. Anglickým přízvukem taktéž mluvil Ian McDiarmid, který hrál Palpatina. I toto může být podnět k tomu, proč si myslet, že jsou s Rey příbuzní.

Celá tato teorie vychází z hlavy bystého youtubera Vincenta Vendetty a zaujala nás natolik, že i my jsme se rozhodli nad ní zamyslet. Teorie se bohužel nezabývá tím, kdo by mohli být Palpatinovi potomci, protože o nich nikdy nebyla řeč v žádném filmu či kanonické knížce. Pokud ale i Obi-Wan Kenobi může mít vnučku, proč by nemohl mít pravnučku Palpatine? V komentářích nám určitě dejte vědět, co si o teorii myslíte.

(I Anakin byl zpočátku proti Palpatinovi, když se dozvěděl, že je sithský lord.)

Toto je výčet dalších zajímavých článků, které jsme napsali v souvislosti s Rey:

Ví známé postavy, kdo ve skutečnosti Rey je?
Šest důvodů, proč je Rey dcerou Lukea Skywalkera
Rozbor vize Rey
Kniha odpovídá na nezodpovězené otázky, část první
Kniha odpovídá na nezodpovězené otázky, část druhá

Foto: Disney

Diskuze /43

Toso11

no neviem autori to môžu zmeniť ešte 100× ale z filmu mám taký dojem že Ray je Skywalker (či už reinkarnovaná alebo potomok) … a to som ho videl už dobrý tucet krát …

4.8.2016 | 18:56:06
FaithZombie

Rozhodně zajímavá teorie :-)

4.8.2016 | 18:58:09
Golradir

Mě se pořád nejvíc líbí Rey Kenobi :) Ze všech variant se to vyslovuje nejlépe :D. Obi-Wan tam byl největší frajer, tak doufám, že nakonec zplodil nějakého toho potomka, dost mi tam nějaký Kenobi chybí :(

4.8.2016 | 19:17:02
Railbot

Bylo fajn uvést zdroj odkud čerpáte. Když už teda kradete a vydáváte to za svoje hluboké myšlenky. Video, ze kterého máte všechny informace – autor Vincent Vendett, https://youtu.be/_jjA6ZL0Z_k

#6 IIIvett #8 tom99
4.8.2016 | 19:23:53
dovahkiin

Bylo by zajímavý kdyby proti sobe na konci stali Rey a Kylo, akorát na opacnych stranách nez byli ted no

4.8.2016 | 19:33:22
IIIvett

#4 Railbot: Celá tato teorie vychází z hlavy bystého youtubera Vincenta Vendetty a zaujala nás natolik, že i my jsme se rozhodli nad ní zamyslet. Možná by stačilo číst

4.8.2016 | 20:13:51
eyss

Kdyby se Rey přidala k temné straně,tak by to téhle trilogii jenom prospělo :)

4.8.2016 | 20:22:52
tom99

#4 Railbot: Asi jsi nečetl pozorně. Přečti si znovu poslední odstavec. Je tam napsán autor a dokonce odkazujeme na jeho video…

webmaster
4.8.2016 | 21:33:33
Tomi Lee Morpheus

tak tie indicie tejto teorie su riadne pritiahnute za vlasi,) ale prečo nie môže byť, ale podla váhy jednotlivých indícii ta teória stojí na vode.

meč má v sebe spomienky? prečo? najintenzívnejšia emócia je tá, keď sa LUKE dozvie, kto je jeho otcom, a vtedy aj stratil svoj meč. Ale ten meč držala stále Lukova Ruka. Takže je to useknutá ruka čo udržala emóciu a naštartovala v Rey silu.

PRETO VIDÍ A POČUJE TO ČO ZAŽIL LUKE, nemá to nič sooločné s Rey, až do chvíle keď sa v REY prebudí sila, potom vidí minulosť i budúcnosť svoju, alebo iba minulosť, lebo doteraz nikto nevidel budúcnosť, iba haluze Anakina, kttoré mu vsugeroval Palpatine, aby ho rozhodil a pretiahol.

Takže nebude to Palpatinova neviem čo, ale samozrejme môže byť, ale potrebujeme to? Bude to to čo chceme? Ano Rey v mladosti bola opustená, prečo? Rodičia išli na nebecpečnú misiu? Alebo Luke ide ukriť potomka Palpatina? Pred kým? Keď sám sa dobre ukril, aj Leila bola v pohode, takže čo je pravdepodobnejšie?

Ako to urobili pred tým? deti dali normálnym rodinám, takže to skôr vyzerá, že rodičia sa zaplietli z MAFIOU na JAKKU, a dieťa bola záruka, že niečo sebevražedné urobia;) zradia Luka Skywalkera?

Kde sa našiel MILENIUM FALKON? na Jakku!! Takže Han Solo zradil, mal nemanželské dieťa – Rey. To že sa nevrátil, a nespoznal Rey je NEPRIAMIM dôkazom, že sa vminulosti vrátil, ale zistil že ju zabili, takže vzdal sa mannželstva s Leilou, lebo sa jej nemohol pozrieť do tváre. Že bol neverný, a pri vykúpeni tej čo ho zviedla spôsobil smrť svojej dzéri. lenže Rey utiekla zozajatia, ale narafičila to tak že si všetci mysleli, že umrela.

Takže záhada vyriešená,

ale kto je matkou Rey? Kludne aj PALPATINOVA nejaká príbuzná. Ale mi chceme, aby Rey bola Skywalker, a kde zoberieme Skywalkerov? No predsa na Tatoine, tam má korene Anakinova Matka, takže je možné, že Han či Luke šli po E6 hladať niekoho kto mohol prežiť z ich rodiny po útoku impěria v E4. Han sa tam zaplietol, s original príbuznou Anakinovej Matky, aby sa neprišlo na jeho úlet, prestahuje Rey aj Matku na Jakku, lenže niečo sa posralo, a tak Han sa vracia na TATOINE vyslobodiť Reyinu matku, a ako záruku tam necháva milenium falcon…

a tak sa doslova opakuje E4, lebo Rey a Key sú SÚRODENCI.

4.8.2016 | 23:00:19
m.dak

Také hodím do placu jednu teorii a sice, že Rey je sice Skywalker, ale dcera Anakina. Ten by sice po souboji s Obi-Wanem v EIII nemohl už mít potomky fyzicky, ale nic mu nebránilo nechat se klonovat.

#13 Golradir
4.8.2016 | 23:01:26
Tomi Lee Morpheus

jo a beriem čísté midichloriani v tabletkách;)

4.8.2016 | 23:03:46
Tomi Lee Morpheus

Key = Kylo Ren, preklep, alebo sila ma viedla, keďˇ som skomolil jeho meno, aby pasovalo k Rey a zároveń bol Kylo klúčom k záhade a pôvodu Rey?

4.8.2016 | 23:10:25
Golradir

#10 m.dak: Jedi/sith nemůže být naklonován.

#15 Argetlam Královrah #16 Khardoom
5.8.2016 | 0:58:50
HellTsuku

Největší blbost od chvíle, kdy někdo může napsat, že Rey je dcerou Hana a Leii, jako že by Leia nevěděla že má dceru :D

#17 Tomi Lee Morpheus
5.8.2016 | 10:59:51
Argetlam Královrah

#13 Golradir: Proč by nemohl? Akorát se to nedělalo, protože klony jsou hodně citlivé a zjištění, že jsi klon není jednoduché a mohlo by to dotyčné přivést k temné straně. Ale například Luke Skywalker byl naklonován a jeho temného klona zabila Mara Jade, později jeho žena. Otázka je, proč by kdokoliv chtěl udělat klona sebe sama, který by jej mohl případně zničit.

#18 Golradir
5.8.2016 | 12:22:48
Khardoom

#13 Golradir: Aha a proto měl Palpatine továrnu na svoje klony :D

#18 Golradir
5.8.2016 | 14:21:04
Tomi Lee Morpheus

#14 HellTsuku: ak reaguješ na mňa, tak Rey a Kylo majú spolǒného otca Hana Sola.

A to o čom nevie Leila je, že Han mal aférku na Tatoine. Pravdepodobne s príbuznou Anakinovej matky, čo nesie meno Skywalker.

Myslel som že som to dostatočne vysvetlil.(

5.8.2016 | 15:38:37
Golradir

#15 Argetlam Královrah:
#16 Khardoom: Vy, ale vycházíte z knih, které ve filmovém universu nic neznamenají :)

Teď si nejsem 100% jistý, ale nybylo řečeno v II epizodě, že Jedie nejde naklonovat? Něco kvůli síle, že se nepřenese na ten klon?

5.8.2016 | 16:18:13
Kutil44

Myslím že sa herečka čo hrá Rey vyjadrila že už v ep VII vedela kto sú jej rodičia a nepovažuje ich za významných.

#20 Tomi Lee Morpheus
5.8.2016 | 16:48:03
Tomi Lee Morpheus

#19 Kutil44: dúfajme, že budeš mať pravdu, ale to je vec POHLADU, čo znamená pre herečku (čo možno ani nevidela všetkých 6 dielov SW) významní rodičia, na druhej strane ani jej POSTAVA, keď mala 5–6 rokov nemusela vedieť, ako sú jej rodičia významný.

a ver, že herec sa nedozvie nič, čo nemá vedieť o svojej úlohe. Takže vedel by 6 ročný Kylo Ben Solo, ako významný je jeho otec Han Solo?

Dokonca si myslím, že ak 6 ročnému dieťatu pustia 6 dielov SW, tak nemá šancu to vstrebať.

5.8.2016 | 17:58:33
CastorexCZ

Zajímavá teorie. Další věcí co mě zaujala, je Reina „tyč“. Mohla by to být, prastará sithská zbraň, až na to že v ní v tuto chvíli není (nebo nejsou) krystal.

6.8.2016 | 11:15:07
Moor8

Teorie je dost na vodě, žádný jasný důkaz.

Náchylnost k temné straně:

Náchylnost k temné straně mají všichni, kdo ovládají sílu. Stát se Jediem znamená naučit se temné straně vzdorovat, což Rey nemohla, jelikož neprodělala výcvik.

Kylo Ren se ji nepokusil zabít:

Nechtěl ji zabít proto, že je mocná v ovládání síly a Snook ji chce za učednici. Finna by zabil, protože ten neovládá sílu.

Nevěděla by o ní Leia?:

Nevím, zda by se Luke svěřil sestře, že má bokovku.

Vize Rey:

Ve vizi Kylo nezabíjí rytíře z Renu, vždyť nemá světelný meč. Nejspíše to byl někdo, kdo utíkal nebo běžel směrem k Lukovi. Nevíme ani, zda to byla vize z minulosti či budoucnosti. Navíc jedná se o vizi, takže Rey nikdo nevidí a tedy na ni těžko může reagovat. Tedy to zabití s ní nemá nic společného.

Sága je vždy o boji mezi Skywalkerem a Palpatinem:

A co epizoda I?

#23 Lee_CZ_
6.8.2016 | 12:26:45
Lee_CZ_

#22 Moor8: V epizodě 1, byl Anakin hlavním klíčem k tomu, aby nakonec mohli porazit obchodní federaci a osvobodit Naboo a kdo tahal za nitky, Palpatine.

Jinak já tyhle teorie vůbec nemám rád, pokud informace nepřijde z nějakého zdroje a je to pouze vaření z vody, tak je to úplně zbytečné téma a jen to kazí následovné překvapení, když se náhoodu taková teorie potvrdí, protože už jste to čekali. Navíc Disney potřebuji nastartovat svůj vlastní vesmír a pokud se bude souboj stále točit kolem boje Skywalker x Palpatine, tak to bude mít velmi rychlý konec, pač mě už hlavní protagonisté v čele se Skywalkerem nudí. Měli jsme 7 filmů, 2 seriály, takže já mám Skywalkerů už dost a chce to něco nového. SW universum se netočí jen kolem nich a i když to co bylo už není cannon, tak pro mě je a pro Disney očividně taky, když z toho vždy něco převezmou, přece jen hlupák zahodí celý vymyšlený univers a začne plácat nový, když jsou na něj už fandové zvyklí. Mi se epizoda VII nelíbila, důkazem toho je, že když jsem si to pouštěl doma, tak jsem u toho usnul a já u SW neusínám. Takže doufám, že epizoda VIII se polepší a přijde s něčím novým, protože jinak tím pro mě SW filmy skončily a to já nechci.

#24 Tomi Lee Morpheus
7.8.2016 | 10:51:15
Tomi Lee Morpheus

#23 Lee_CZ_: mena niesu dvoležité, u SW je dvôležiteý LOOK, efekty, vesmírne donrodružstvo.

či je to jano, alebo braňo, je mi úplne jedne. hlavne ak konajú uveritelne;)

8.8.2016 | 9:34:02
Tomi Lee Morpheus

to čo ma MEGAŠTVE, je tie MEGA schopnosti,

ěste som prežil blesky z rúk, ale čo je to za Pǐˇˇˇˇˇˇvinu, aby niekto zastavil vo vzduchu zstrelu z blasteru???

to má potom kylo taký MEGA power, že meč vôbec nepotrebuje, a nepriatelov ZASTAVÍ NADOBRO, keď zastaví im len srdce. A to na rozdiel od strely blasteru vyžaduje minimum energie a času.

SW sa približiuje fantasy a to ma najviac sere! ale asi lepšie nemyslieť;)

#26 Lee_CZ_ #29 Khardoom
8.8.2016 | 9:41:52
Lee_CZ_

#25 Tomi Lee Morpheus: Sám jsi říkal, že u SW je důležitý LOOK a efekty, tak přesně o tom tohle bylo, tak potom se asi nějak nemůžeš rozhodnout co je důležité :D Navíc zapomínáš, že Síla je nejmocnější věc v tom universu, tak pokud někdo dokáže pomocí síly oživit mrtvé, tak proč by pro něj měl být problém zastavení obyčejného výstřelu z Blasteru, když i Neo to dokázal? :D Tím se ale samozřejmě ep VII nijak nezastávám, pro mě to je stále nejhorší ze SW filmů. Disney jsou prostě hlupáci, kdyby nechali všechno z historie SW, tak mají vyděláno a jen mohou točit podle toho. Já bych velmi rád viděl film z období staré republiky, například o Revanovi, nebo o úplném počátků Jediů apod. prostě tohle všechno zahodili a jen si uškodili. Ale tím, že do Rebels přidali Thrawna je pro mě aspoň střípkem naděje, že by mohli vrátit i ostatní věci postupem času.

#27 Tomi Lee Morpheus
8.8.2016 | 11:58:01
Tomi Lee Morpheus

#26 Lee_CZ_: LOOK, ako vesmírne lode, rôzne planéty, ale hlavne vačšie a vačsie lode, ktoré zakotvia v ešte väčších lodiach, svietiace meče sú klasika, ktorá neodporuje fyzike, ale niektoré veci čo robia vďaka sile sú čisté fantassy kaziace tie vesmírne koráby.

pokial v E4–5 ledva silou udvihol svoj meč, Ben vycítil smrť miliónov, tak to bolo ešte uveritelné, ale E6 už začala zapadať do bahna demencie, hlavne final batle, ešte YODA, keď dvíhal z bažiny x-wing sa tváril a vyčerpal ako pri pôrode a dalo sa tomu uveriť, že ano nejak niečo zmenil gravitáciu, časopriestor zakrivil, ale potom Palpatine zadrbal blesky a bolo po scifi!

menej mágie viacej hardcore sci-fi pls. Ešte je uveritelné keď KYLO zamrazil pohladom REY, ale čo tak zastaviť dotyčnému len srdce? Ako tieto scény jednoducho ignorujem, alebo je to zohrané divadlo pre veriacich, špeciálne. upravená zbraň čo vystrelí malú raketu čo vie levitovať na mieste;)

NEO to mohol dokázať, lebo sa stal programátorom;)

Nepamatam, žeby v nejakom SW filme oživili mrtvolu…

#28 Lee_CZ_
9.8.2016 | 0:41:14
Lee_CZ_

#27 Tomi Lee Morpheus: Ehm pokud chceš lodě a čisté sci-fi, tak od toho máš Star Trek, Star Wars díky síle, bylo vždy něco na hraně, přece jen síla není věděcká věc, ale „nadpřirozená“ tak nevím co furt s tím máš, že to je až moc. Jinak jsem se spletl, neoživil, ale zachránil před smrtí, nebo zrodit nový život a bylo to zmíněno v ep III. SW je prostě sci-fi s prvky mystiky ono to tam všechno bylo i v ep IV a ep V, jenže tehdy prostě Jediové nebyli, jedinými byli Obiwan a Yoda, kteří byli už moc staří na to, aby sílu využívali naplno. Bohužel pro tebe je síla něco podřadného, ale neuvědomuješ si, že síla je hlavním stavebním kamenem celého SW universa. A s tím Neo si mě nepochopil :D jen jsem narážel na to, že i on zastavil letící střely a k tomu bych ještě podotkl, že i Vader pomocí síly odrazil střely Hana sola, když byli u Landa.

#30 Khardoom
9.8.2016 | 10:43:47
Khardoom

#25 Tomi Lee Morpheus: Víte proč používají laserové zbraně? Protože obyčejné kulky by kdokoliv kdo vládne silou mohl zastavit stejně jako Neo a pak přijde Disney a celé universum zesere a najednou můžete zastavovat lasery(světelný meč je právě proto že nejde laser ovládat silou) a to jen jen kapka ledovce stejně jako že krystaly Sithů najednou nejsou syntetické ale rostou stejně jako ty co mají Jediové ale to že hvězda smrti využívá právě gigantický rudý SYNTETICKY VYROBENÝ krystal to už Disney nezajímá a tak celá hvězda smrti je nesmysl a s původnímy filmy si můžeš akorát vytřít řiť prostě Disney na co sáhne to posere…

9.8.2016 | 16:21:13
Khardoom

#28 Lee_CZ_: „Vader pomocí síly odrazil střely Hana sola, když byli u Landa.“ Ne to jsi zle pochopil Vader má kovové končetiny a právě Han jak střelil, tak to bylo do té ocelové (řekněme že je to ocel :D) ruky. Laser nejde ovládnout silou právě proto světelné meče a laserové zbraně. :)

#31 Lee_CZ_
9.8.2016 | 16:26:28
Lee_CZ_

#30 Khardoom: Tak to že Disney dodrbalo starý cannon, tak o tom žádná to je jasné. Proto já beru jen ty informace ze starého cannonu (nyní tedy legend).

Ale nevím, kde jsi něco takového viděl, že používají energetické zbraně proto, aby mohli konkurovat síle, to je hloupost. Energetické zbraně používají, protože je to prostě sci-fi a pokud by tam stříleli obyčejnými projektily, tak prostě to nemůže být taková budoucnost. A že nejdou zastavit je taky hloupost, Vader to zastavil pomocí síly, on neměl nijak obrněné ty končetiny, jen měl protézy a navíc ty střely se odrazily, pokud by ho zasáhly, tak by ho zasáhly, ale opět ty střely se ODRAZILY, takže ty 2, nebo 3 výstřely co Solo narval do té ruky by ji odrovnaly, ale on pak fungoval v klidu dál, takže to odrazil pomocí síly, stejně tak jako ve videu na hru SW:ToR jedi Satele Shan dokázala pomocí síly zastavit lightsaber v bodnutí ( tady je obrázek: http://www.pcgamewallpapers.net/…ic-laser.jpg) a to ještě neměli nic s Disneym společného. Jak už jsem napsal síla je velmi mocná a pokud má uživatel čas a může se soustředit, tak dokáže skoro cokoliv, a tím tuplem Sith užívající sílu temné strany, kterou je mnohem snadnější používat, proto měli Sithové vždy navrch (zlo je vždycky silnější než dobro). Takže dokud někde nenajdeš, že to tak je, že nemohou silou ovlivňovat energetické zbraně, tak to je jen tvá domněnka já pracuji s fakty :)

Jinak s těmi syntetyckými krystaly se mýlíš, taky je používají konkrétně Kylo má syntetický krystal ve svém saberu a dokonce i Luke ho použil ve svém druhém saberu. Navíc to, že Deathstar používá 8 syntetických krystalů k pohánění Superlaseru je až výmysl Disney, před tím to s těmito krystaly nemělo nic společného, maximálně to napájel energetický krystal, ale nic víc, před tím to byla velmi sofistikovaná a složitá zbraň nyní to až směšně zjednodušili.

#33 Khardoom
9.8.2016 | 17:18:51
Tomi Lee Morpheus

star trek je nieje scifi ale technoblabol. vymyslia si teleportáciu, a keď sa ukáže že autor zabudol na Heisenberga, tak si tam novodobý autor doplní, že je tam použitá nejaká blabla vec čo eliminuje neurčitosť.

mne sa SW páčil, keď bola sila len doplnok, nie všemocný vražedný nástroj.

E5 a ak môže v E4 byť odpadková miestnosť z laseruodolného kovu, tak nim môže byť potiahnutǎ aj Vaderova rukavica a celá protéza. Dajme tomu že je to hitek technológia, ale zastaviť meč holí i rukami lol, alebo celý kozmický križník zastaviť a zničiť len pomocou sili, tak amen,(

to si radšej už potom pustí FIREFLY

9.8.2016 | 18:04:51
Khardoom

#31 Lee_CZ_: Ne Han mu prostě poničil tu ruku, silou ty střely nezastavil a není to má domněnka ale je to „fakt“ se podívej na nějaká anglická Lore videa. Představ si že episoda 1 by vypadala tak že by byli klasické kulky jako u nás ve světě tak by jediové pomocí síly mohli dělat co by chtěli ale bum naběhne palpatine a jeho armáda klonů která má nové zbraně (laser) tak jediové by vychcípali protože by proti laserovým zbraním neměli výcvik , prostě by byli zvyklí vše ovlivnit silou ale nové laserové zbraně by je všechny zmordovaly… Proto se jediové učí odrážet střely mečem protože pomocí síly to nejde. Konec příběhu tak to je :D

9.8.2016 | 19:03:19
Nethalion

schopnost síly pohltit energii: http://starwars.wikia.com/wiki/Tutaminis

v čase 0:09 odražená střela dopadá na zeď vedle dveří: https://www.youtube.com/watch?…

komentář ve scénáři ke scéně (není jistá pravost): The mighty doors to the dining room slide open, and the group enters the dining room. At the far end of a huge banquet table sits Darth Vader.

Faster than the wink of an eye, Han draws his blaster and pops off a few shots directly at Vader. The Dark Lord quickly raises his hand, deflecting the bolts into one of the side walls, where they explode harmlessly. Just as quickly, Han's weapon zips into Vader's hand.

#35 Khardoom #37 Lee_CZ_
10.8.2016 | 15:04:44
Khardoom

#34 Nethalion: Tak pohlcení energie je zase něco jiného ale jestli tenhle komentář ke scénáři je pravý (netvrdím že není jen to nevím) tak je to dost pěkný fail, protože v nějaké knížce bylo napsané že výstřel byl zastaven jeho mechanickou končetinou :D

10.8.2016 | 15:40:23
dovahkiin

si to přečtěte jak je to v přepisu filmu do knížky třeba, tam by to mohlo být

10.8.2016 | 21:35:49
Lee_CZ_

#34 Nethalion: Díky, že dovedou odrazit věci jsem věděl, ale že to je přímo popsáno i jako technika jsem nevěděl :) Ale aspoň je nyní nezvratný důkaz toho, že já měl celou dobu pravdu :D

#38 Tomi Lee Morpheus
11.8.2016 | 0:03:14
Tomi Lee Morpheus

#37 Lee_CZ_: takže keď nejakého pripitého scenáristu napadne, že ak môže JEDI premiestniť predmet, tak defakto ak sa pokúsi premiestniť budovu, alebo pre istotu planétu, tak sám začne levitovať a defakto sme v SW stvorili supermana!!!!

Teraz som velmi rád, že nehrám žiadne kanonové či nekanonové hry a nečítam knížky či pičoooooooooo­ooooooooooooo­oooo.........­.............­..ciny na webe.

túto diskusiu vymazávam z hlavy, aby SW pre mna ostal old scool scifi film, kde sila nieje všemocná, ale len nápomocná.;)

#39 Lee_CZ_
11.8.2016 | 16:07:34
Lee_CZ_

#38 Tomi Lee Morpheus: Neplivej na něco o čem nic nevíš, jen proto, že se ti to nelíbí. Kdyby ses o to totiž zajímal, tak bys věděl, že všechno prochází kontrolou, takže ty kecy o opilém scénáristovi, nebo klidně spisovateli knih je mylný a hloupý, stejně tak jako ty hloupé řeči o supermanovi. Nic nevíš, tak nepomlouvej, nejprve si ty cannonové věci zjisti, zahraj si hry, nebo přečti knihy a pak uvidíš, že kloužeš pouze po hladině vody, ale nemáš ani ponětí, jak úžasný svět se nachází pod povrchem :) Od první trilogie uběhlo spoustu let, z SW se stal kult a jeho svět se velmi rozrostl, stejně jako kupříkladu ten Pána Prstenů. Začalo to filmem/knihou a z toho se zrodil neskutečný svět s vlastní historií a vším, ale jen proto, že tomu nerozumíš, tak to prostě nepochopíš, tak aspoň se zdrž nadávek, to dělají jen hlupáci.

#40 Tomi Lee Morpheus
12.8.2016 | 13:18:29
Tomi Lee Morpheus

#39 Lee_CZ_: tak čo teda bráni jedincovi ovládajúcom F lietať ako SUPERMAN? Keď sú už schopný padať z akejkolvek výšky?

A prečo keď je tak všetko pod kontrolov, sa z KANONU STALY len legendy?

#41 Lee_CZ_
12.8.2016 | 17:47:49
Lee_CZ_

#40 Tomi Lee Morpheus: Tak hlavní důvod proč ve filmech, seriálech, knihách ani hrách nelétali je ten, že by si každý řekl wtf? když od létaní mají stroje. Navíc ovládání síly není něco jako lusknutí prsty, uživatel se na to musí soustředit a jeho síla není neomezená. Lehké věci jako je Force push/dash apod. jsou celkem lehké věci, které ovládá každý, ty složitější techniky jsou už pro zkušené jedince, ale i tak se na to musí soustředit a každé vyrušení je jim osudné. Navíc v historii SW se objevilo jenom pár jedinců co dokázalo využívat sílu na mnohem vyšší úrovni než ostatní.

A korekturu jsem zmínil, protože tak to chodilo, když ještě Lucasart patřily Lucasovi, bylo vydáno hodně knížek od jiných autorů, stejně tak jako her, ale všechno vycházelo pod záštitou Lucasart a ti si hlídali, aby jim tam nepsali nějaké hlouposti. To ale nemá nic společného s tím proč se z cannonu najednou staly legends, žádný fanda co to sledoval tomu taky nerozuměl, ale z nějakého nepochopitelného důvodu si prostě Disney chce tvořit svůj vlastní universe a z toho starého se dle mého občas inspiruje.

Hlavní tvůj problém je, že si myslíš, že jen proto, že Síla je mocná věc, tak každý si může dělat co chce, ale i síla má svá pravidla. Jedi vědí, že touha po moci je špatná, vše dělají ve jménu dobra a Sílu používají jen občas, je pro ně hlavně nějakým duchovním „rádcem“ (nwm jak to říci). Sice Sithové touží po velké a neomezené moci, ale pokud ji neovládnou, tak je zničí, proto taky nemohou dělat co se jim zlíbí. Pro mě má Síla jistá pravidla, proto mě na Ep VII stašně sere, jak Ray nakonec dovedla používat sílu jako pokročilý padawan a to se o ní teprve doslechla.

#42 Tomi Lee Morpheus
12.8.2016 | 20:50:04
Tomi Lee Morpheus

#41 Lee_CZ_: Ray má schopnosť použivať silu bez tréningu;)

Lietanie je podla mna velmi jednoduché, sám lietam keď sa mi pokazí bike;)

12.8.2016 | 21:04:27
Tomi Lee Morpheus

jo ale dík za obsiahle vysvetlenie, takže teraz sa max teším na RO, lebo tam dúfam okrem DV nevude žiadny silotvorca, takže to konečne bude ČISTOKRVNÉ SCI-fi

12.8.2016 | 21:06:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců