Star Wars (Hvězdné války) ABC a Lucasfilm si znovu promluvili o společném seriálu

ABC a Lucasfilm si znovu promluvili o společném seriálu

ABC a Lucasfilm si znovu promluvili o společném seriálu

Pokud něco na televizních obrazovkách chybí, je to rozhodně hraný Star Wars seriál. Ten měl v plánu již před lety George Lucas, posléze projevil zájem Netflix. Bude úspěšnější ABC?


18 0
4.9.2016

Stanice ABC je vlastněna Disneym, který aktuálně vlastní práva na Star Wars. Pokud by někde měl vzniknout hraný seriál z tohoto univerza, bylo by to právě na ABC, i když v minulosti se hovořilo o Netflixu. Ještě před prodejem práv Star Wars Disneymu George Lucas společně s producentem Rickem McCallumem plánovali hraný seriál o námezdních lovcích z podsvětí Star Wars.

K seriálu byly dokonce vymyšlené nové postavy, planety, stroje a také i celý scénář. Co nakonec projekt zabrzdilo? Rick McCallum tvrdil, že doba ještě není tak pokročilá, aby si jakákoliv stanice mohla dovolit nákladný seriál se Star Wars tematikou. Jelikož ze seriálu Underworld sešlo, některé nápady byly následně použity do animovaného seriálu The Clone Wars.


(Plakát ze hry zrušené hry 1313, která měla být taktéž o podsvětí kriminality. Foto: Lucasfilm)

Když Lucas prodával práva na Star Wars Disneymu, prodal mu i scénáře na seriál Underworld, kterého se ale s největší pravděpodobností nikdy nedočkáme. Současná seriálová produkce přitom postoupila o krůček dál a není už tak závratným problémem udělat seriál s monstrózní bitvou (Game of Thrones) nebo seriál plný superhrdinů s různou škálou nadpřirozených schopností (Legends of Tomorrow). Co tedy brzdí seriál nyní?

Šéf ABC Channing Dungey o možném Star Wars seriálu prohlásil:

Jako velký fanoušek tohoto žánru bych na naší stanici rád viděl Star Wars seriál. Vedli jsme o tom debaty a určitě o tom ještě budeme mluvit s Lucasfilmem. Byla by paráda, kdybychom našli cestu, jak přivést na televizní obrazovky hraný Star Wars seriál. Ale bohužel vás zatím svou odpovědí nepotěším.

Situace se tedy opět nepohla a v dohledných třech letech určitě nemůžeme očekávat, že by Star Wars na televizní obrazovky vlétly s hraným seriálem. Pokud by tomu ale tak v budoucnu bylo, začínal by se vytvářet zcela nový seriál od nuly. Seriál Underworld již určitě nepřichází v úvahu. Na druhou stranu animovaným seriálům se daří – po šesti sezónách skončil seriál Clone Wars, na obrazovky se na podzim vrátí se svou třetí sérií Rebels a údajně se připravuje nový animovaný seriál, který bude mapovat období po Epizodě VI.

ABC a Disney si chtějí na seriálu nechat záležet. Už nyní vytvářejí provázaný svět s animovanými seriály, které na sebe (nepřímo) odkazují. O něco podobného by se měl pokusit i hraný seriál, takže pokud se ABC v budoucnu vytasí se Star Wars seriálem, rozhodně se bude odehrávat ve stejném světě jako současné filmy, seriály či kanonické knížky. Otázkou tak zůstává, jaké období by seriál mapoval a kdo by byl hlavní postavou.

Diskuze /29

Kafka Tamura

Už by ho tu chtělo… Škoda, že to nevyšlo s Netflix. S animáčama už ať se jdou bodnout. :)

#2 Quinzel #3 svina
4.9.2016 | 14:00:44
Quinzel

#1 Kafka Tamura: Animáč byl dobrý než ho zrušili a nahradili tou blbostí co běží teď, ale hraný seriál by byl určitě super.

4.9.2016 | 16:15:14
svina

#1 Kafka Tamura: Netflix nikdy nebyl skutečnou možností, je logické, že Disney chce své pořady ve vlastní stáji a stanice ABC je dceřinnou společností Disney :).

#9 jh666
4.9.2016 | 19:37:54
Lee_CZ_

Škoda že Netflix je ze hry, protože se mu poslední dobou daří a určitě by se nebáli dát tomu seriálu temnější a drsnější háv, na který ABC pod taktovkou Disney nemá.

4.9.2016 | 19:54:05
Tomi Lee Morpheus

všetkého vela škodí. chcete aby to dopadlo ako star trek koooopec serialov dielov…

#6 Railbot
4.9.2016 | 21:57:08
Railbot

#5 Tomi Lee Morpheus: nikde se nepíše o tom, že by to mělo jet jako béčkové seriály o 22 dílech na sérii. Může to být formou minisérie. Krom toho Star Wars je zcela něco jiného než Star Trek. Nic ve zlém, ale Star Trek je všem u zadele, SW by si nikdo pohnojit nelajznul.

#7 Tomi Lee Morpheus
5.9.2016 | 0:59:02
Tomi Lee Morpheus

#6 Railbot: pekna viera;)

ale pozeral SOM SWcw a SWr, a rebelsi v pribehovej a dialogovej swere by si s pokemońi mohli dať rande. Zaroven neviem ako to robia, ale ak na niecom SWuniverse bude pracovat XXX scénaristov, tak skor či neskor to bude guláš z mesa, kostí, gumeních macíkov, chipsov a lievancov.

GRRM sa už sám zamotáva do svojho vesmíru, takže v jednom dieli uvidíš to a v druhom sa to bude vyvraciať Nakoniec to bude nepoživatelné a protirečiace.

5.9.2016 | 7:53:57
Tomi Lee Morpheus

VIE Mi PROSÍM niekto vysvetliť,

prečo FILMY o ewoksoch sú také TOTǍLNE SHITNÉ? HLAVNE keď ich točil LUCASFILM, po SW6?

5.9.2016 | 7:56:06
jh666

#3 svina: Nic, ve zlým, ale Marvel taky patří Disneymu, a na Netflixu je/bude minimálně 6 marvelovských seriálů

#10 svina
5.9.2016 | 8:39:19
svina

#9 jh666: Pravda, to jsem si neuvědomil. Na druhou stranu, když se podíváš na seznam těchto seriálů, není tam ani jeden mainstream hrdina, takže Marvel zkouší na Netflixu zájem o tyhle hrdiny a přístupu natáčení. A ještě jedna věc, Netflix je jen internetová televize ne? A Disney žádnou nevlastní a ani nevím, kdo by ji vlastnil z velké pětky, takže ji použili pro doplnění trhu pro mladší publikum.

5.9.2016 | 10:43:29
pidalin

Rebels jsou v pohodě, nesmíte to vzdát po pár dílech. Druhá série je dobrá. Pokud bude SW seriál, tak hlavně ať k němu nepouštěj Abramse. Jako Trekkie ho k smrti nenávidim a nechci aby sahal na něco dalšího, rozhodně ne na seriál ze SW univerza.

#12 Tomi Lee Morpheus
5.9.2016 | 14:15:51
Tomi Lee Morpheus

#11 pidalin: čo ti Abrahams na ST urobil?

#13 Angi #14 pidalin
5.9.2016 | 15:44:11
Angi

#12 Tomi Lee Morpheus: Udělal ze ST akčí film.

#17 Tomi Lee Morpheus
5.9.2016 | 17:23:45
pidalin

#12 Tomi Lee Morpheus: Čo? Třeba to že zničil Vulkán a zrušil veškerej ST vesmír ňákou debilní alternativní realitou? Nová Generace, Voyager, DS9… nic z toho najednou neexistuje a nestalo se. :-/

#16 Kafka Tamura #17 Tomi Lee Morpheus
5.9.2016 | 22:32:39
pidalin

Naštěstí novej ST seriál bude podle nejnovějších informací Abramsverse ignorovat, zaplať pánbůh, díky za to. :-)

5.9.2016 | 22:33:52
Kafka Tamura

#14 pidalin: To je hrozné. :)

5.9.2016 | 23:02:44
Tomi Lee Morpheus

#13 Angi: lepší akčný film, ako technoblábol, McGiver;)
#14 pidalin: ale ono naozaj nič také neexistuje ;)

ale ruku na MOZOG, v Star Treku je možné cestovať v čase, takže bola len otázka časuu, kedy sa stane čo sa stalo. A urobiť to trebalo, lebo tie všetky časti zaberajú tolko času, že nieje v silách nikoho to zmapovať a urobiť niečo nové, prero je lepšie a jednoduchšie tú starú serialovú rakovinu ST odstrihnúť a začať znova. Lebo nikto mladý nebude pozerať staré časti ktoré su v žalostnej technickej kvalite.

PROSTO čo dne s nieje ASPOŇ v HD, akokeby ani nikdy neexistovalo.

#18 Angi #22 pidalin
6.9.2016 | 7:22:58
Angi

#17 Tomi Lee Morpheus: Možná pro tebe. Ale ne každému se líbí to co tobě. A akčních blbáren jsou tuny, kdežto „technoblábolů“ jako šafránu.

#21 Tomi Lee Morpheus
6.9.2016 | 7:37:53
Michargo

Nechci se hádat, ale některé starší Star Trek filmy byli celkem více méně akční; jako je třeba ST Nemesis, nebo První kontakt. Abych byl upřímný, mně se některý ST seriály nelíbí. Samozřejmě jsem všechny viděl a to celé, i filmy, kromě původního seriálu, nedostal jsem se ani přes první díl a to jsem se snažil. Nová generace se mi vůbec nelíbí, kromě pár dílů z Borgy, mě na druhé kolo netáhne. DS9 byla dle mě lepší a odvážnější, ale taky mě moc nebere. Jediný seriály které se mi líbili byl Voyager a Enterprise, dle mě nejlepší ST seriál a to mi nevymluvíte. Jinak se mi líbili všechny filmy, dokonce i ty nejstarší s kapitánem Kirkem až po ty nejnovější – a ruku na srdce, přiznejme si že ST potřeboval novou krev. Díky těm novým filmům dostane ST nový dech, a ani mimozemšťani nevypadají uměle, s těmi trapnými hrbolky na čele a daj tomu jméno – mě potom připadá jako by ti tvůrci neměli žádnou fantasii. No, abych to zkrátil a nenudil, je dle mě lepší Star Wars a to všechny filmy i seriály, pro mě jasné jak slovo boží :)

6.9.2016 | 9:42:37
vivatis

Ano, animovaný seriál po epizodě VI je skvělí nápad. Ovšem, mám trošku blbý pocit z toho, že Star Wars seriál bude někdy v budoucnu. Vemte si třeba nějakého staršího fanouška Star Wars, který se dožil jen prvních šesti epizod. Už nikdy neuvidí novou trilogii. Bojím, se, že Star Wars nikdy nepřestane vyrábět filmy a tudíž ani nikdy neuvidím konec :/

#21 Tomi Lee Morpheus
6.9.2016 | 12:25:59
Tomi Lee Morpheus

#18 Angi: tak film kontakt bol boží technoblábol,) jasne, že mám rád aj ST filmy, sem tam aj nejaky diel serialu bol max cool, ale čím je niečoho viacej tým viacej ma to odraduje.

#20 vivatis: neboj už si videl zrod a pád Anakina S., takže si videl všetko. Viacej ako to, že sa nedožiješ SW XXII, by tǎ malo srať, že sa možno nedožiješ lieku na nestárnúcnosť, alebo si naň nezarobíš, a potom sa nikdy osobne nepozrieš na iné planéty obývané mimozemštanmi.

Bill Gates mal dobre našlapnuté stať sa prvým nestaárnúcim, ale hold rozhodol sa svoje prašule premrhať na kŕmenie opičiek v zoo, čo vytvará len ďalšie opičky, ktoré okrem válčenia a sexu nerobia nič iné. Nejde o to akéj farby sú, ale o to že on nelieči príčinu chodoby a hladomoru, ale len príznaky. Ale možno ani BG nemá na zbrojný priemysel.

6.9.2016 | 16:28:46
pidalin

#17 Tomi Lee Morpheus: Takže místo tvoření novejch věcí souhlasíš s nekonečnym restartovánim znova a znova a dokola a dokola???? V ST je hodně cestování časem, ale vždycky platilo pravidlo že to co napáchaj taky zase napravěj, to platí obecně pro všechny sci-fi. To že někdo zničí časovou osu a nechá to bejt je prostě něco naprosto neslýchanýho a drzýho, to si fakt dovolí jenom J.J. :-D A proč jako točit znova Kirkovu posádku??? Nechápu. Bylo tu hodně nakročeno do 25. století, na konci 24. století skončily seriály TNG, VOY a DS9 a mělo to pokračovat dál v čase (jako knihy ST: Titan) a ne dělat restart a oživovat dávno mrtvou posádku. To je prostě hrozný. Teď mluvim obecně, restarty jsou největší mor filmovýho průmyslu, snad ta móda restartů jednou přejde.

#25 Tomi Lee Morpheus
6.9.2016 | 22:02:36
pidalin

Všichni co se fanouškům StarTreku smějete, představte si že by JJ natočil nový SW kde by ňáká událost změnila časovou linii a Anakin by zustal Jedi a Epizody 4 – 6… by se nestaly. Jak by vám bylo? Uplně přesně to samý se stalo StarTreku, s tim rozdílem že co je ve SW pár desítek let, tak to je ve ST zahozenejch rovnou 200 let.

#24 Tomi Lee Morpheus
6.9.2016 | 22:05:26
Tomi Lee Morpheus

úprimnú sústrasť#23 pidalin: ano keby sa to stalo, tak by som nemal, ale SW RÁD, nie scenáristu či režiséra!

lebo tam kde sa cestuje v čase je všetko možné a mimulosť i budúcnosť sú dopredu DANÉ, alebo su menitelné podla potreby.

PROSTO kto si zahráva s časom skončí velmi zle!!!

Star trek a trekies pocítili chuť jedu menom FYZIKÁLNY BLÁBOL O CESTOVANÍ V ČASE!

čiže nie abrahamsa, ale toho kto prvý zaviedol do ST cestovanie časom. TREBA POTRESTAŤ! kde to bolo prvý krát?

6.9.2016 | 23:03:10
Tomi Lee Morpheus

#22 pidalin: ano treba robiť nové veci, ale ST potreboval reštart, lebo chcú nabrať nových TREKIES na palubu.

a tý bez HD ani tv noviny nezapnú nieto ešte SCI-FI a defakto Kirka už pametamú v TV len senilný dedúškovia z alzhajmerom ktorý pozerajú do akvárka a čakajú na zubatú.

6.9.2016 | 23:06:01
pidalin

Vubec tě nechápu, co pleteš dohromady ňáký HD a restart? Copak StarTrek by nebyl HD kdyby ho nerestartovali? :-D Všechny filmy jsou k dispozici v HD kvalitě a seriály se zrovna teď remasterujou. Mohli přece pokračovat dál, vymyslet novou posádku, novou loď, nový příběhy a přesto by se to odehrávalo ve světě kde všechno předchozí platí, určitě by to šlo udělat tak, aby novej divák nemusel znát všechno co bylo doteď natočeno. A stejně i tak na StarTrek choděj hlavně trekkies, běžnýho sci-fi fanouška co kouká na akční mainstream to nezajímá už jenom kvůli názvu StarTrek, já na to třeba do kina nikoho nemůžu dostat. Takže proč to rovnou neudělat pro ty trekkie? Celkově to nechápu proč se takhle zachovali. To samý by někdo mohl říct o StarWars, že to potřebuje restart aby se současný děcka nemusely koukat na všechno co bylo doteď natočeno, to je argument jak noha. :-D Navíc StarTrek nevyprávěl nikdy žádnej velkej příběh, jednotlivý filmy a díly seriálů byly na sobě celkem nezávislý, takže restart prostě naprosto nedává smysl. Mam strach že Jonathan Frakes (a další herci z nový generace, Voyageru a DS9) dřív umřou než se někdo rozhodne točit další opravdovej StarTrek kterej chronologicky pokračuje dál do budoucnosti. Jonathan Frakes má bejt kapitán lodi Titan pár let po TNG/VOY a DS9 a už stárne, jestli to neudělaj do 5 let tak už bude pozdě a pravověrný trekkies se můžou jít rovnou zastřelit. :-D

7.9.2016 | 3:49:47
pidalin

Dokonce i sami herci to chtěj, určitě si to taky uvědomujou že je poslední možnost, že už stárnou. http://www.blastr.com/…wants_to.php

7.9.2016 | 3:53:04
pidalin

Jo a na co jsem ještě zapomněl je, že Abrams zrušil veškerý zvuky a efekty pro ST typický. Místo fejzrů střílejících nepřetržitej paprsek (typický pro star trek) maj teď ňáký noname energetický flusačky co vypadaj a zněj stejně jako v každym druhym sci-fi. To samý zvuky všeho ostatního. Abrams je na tohle expert, provedl to i ve StarWars, světelnej meč v Epizodě VII nezní jako světelnej meč ale opět jako ňáká generická energetická zbraň z libovolnýho sci-fi co vás napadne. Jediný co je na novejch ST (i SW) opravdu povedený je hudba, ta je fakt luxusní.

#29 Tomi Lee Morpheus
7.9.2016 | 6:42:36
Tomi Lee Morpheus

#28 pidalin: máš asi pravdu, dokonca je možné že ABRAMS chcel reštartovať aj SW, a možno len v poslednej chvíli sa rozhodli(či skôr jo ukecali), že to bude pokračovanie, lebo ako inak si vysvetliť tú do očí bijúcu podobnosť medzi E4 a E7? Buď zasiahol lucas, alebo urobili prieskum a zmenili názor, ale kedže mali všetko kulisi a hercou pripravené, tak na poslednú chvílu tam namontovali aj old actors.

7.9.2016 | 17:01:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců