Star Wars (Hvězdné války) Adam Driver: Epizoda VIII stanoví nová pravidla pro celý svět Star Wars

Adam Driver: Epizoda VIII stanoví nová pravidla pro celý svět Star Wars

Adam Driver: Epizoda VIII stanoví nová pravidla pro celý svět Star Wars

Zatímco někteří režiséři musí Star Wars projekty opouštět kvůli přílišné kreativitě, jiným to vcelku prochází. Vše je ovšem důležité předem konzultovat s Disneym. Představitel Kyla Rena naznačil, že Epizoda VIII bude přelomová pro zbytek Star Wars světa tak, jak ho známe.


15 3
9.7.2017

Není moc obvyklé, aby právě Adam Driver komunikoval s novináři. O jeho celkové nedostupnosti a uzavřenosti jsme již jednou psali. Většinou se této (pro Adama) nepříliš příjemné povinnosti s novináři zhostí Daisy Ridley, John Boyega či Oscar Isaac. Adam Driver naposledy dával rozhovor portálu Huffington Post, kdy komunikoval (pohodlněji) přes e-mail.

Driver si pochvaloval scénář Riana Johnsona. Prý je opravdu pozoruhodný a fanoušci se nemusí bát, že by nějakým způsobem kopíroval Epizodu V. To nejzajímavější na rozhovoru bylo, že Epizoda VIII stanoví nová pravidla pro celý Star Wars svět. Řeč je nepochybně o možném novém řádu, který se zřejmě pokusí založit Luke SkywalkerRey.


(Rian Johnson na natáčení Epizody VIII. Foto: Disney)

Fanoušci už dlouho volají, aby se ve filmu objevili tzv. grey jediové, což jsou rytíři, kteří sice vědí, co je správné, ale nebojí si při práci trošku ušpinit ruce a odloučit se od klasického kodexu jediů. Údajně slovo grey jedi rozhodně ve filmu neuslyšíme, ale je možné, že právě tyto rytíře poznáme ve filmu v trošku jiném světle. Rian Johnson je zatím všude vychvalován, tak doufejme, že scénář a film za to opravdu budou stát.

Jelikož film o Hanu Solovi opustili režiséři Phil Lord a Christopher Miller, začalo se šuškat, zda Rian Johnson a jeho nástupce Colin Trevorrow (režisér Epizody IX) mají plnou kontrolu nad svými filmy. Oba režiséři potvrdili, že kontrolu nad filmem rozhodně mají. I tu kreativní. Co je na tom pravdy, si budeme muset přebrat sami. Režiséři si to určitě do jisté míry myslí (což je ve finále dobře), ale první a poslední slovo bude mít vždy studio.

Na závěr tu máme jednu smutnou zprávu. Pokud jste čekali, že se na letošním Comic-Conu v San Diegu dozvíte něco více o filmu The Last Jedi, musíme vás zklamat. Film tam nebude mít svůj panel. Proč tomu tak je? Když Disney pořádá své vlastní akce, proč by své filmy neprezentoval právě tam? A tak tomu bude i tentokrát. Už za pár týdnů (14.-16. července) nás čeká velká událost nazvaná D23, kde se dozvíme spoustu novinek ze Star Wars světa. Dle posledních informací ale nemáme očekávat žádný nový trailer.

Jaká nová pravidla stanoví Epizoda VIII pro Star Wars svět? Bojíte se tohoto tvrzení, nebo jste rádi, že Johnson zabrousí do zcela neprobádaných vod?

Diskuze /13

Lex Luthor

Grey Jedie by se mi líbili, bylo by možný zavést ve Star Wars i kult kde by spolu spolupracovali Jediové i Sithové na společném cíli, chtěli by ukončit věčný konflikt a více studovat sílu z obou směrů, přes všechno svoje válčení myslím, že síla ještě nebyla úplně prozkoumaná

#9 RagnarokCzD
9.7.2017 | 20:31:22
Phoenix CZ

Doufám, že to bude jak říkáš, že VIII bude průlomová. Ta Epizoda VII byla

9.7.2017 | 21:05:34
Phoenix CZ

Doufám, že to bude jak říkají, že VIII bude průlomová. Ta Epizoda VII byla ÚPLNĚ TO SAMÉ, ALE ÚPLNĚ TO SAMÉ JAKO EPIZODA IV. Ještě se v osmičce nesmí opakovat to, co řekl v pětce Darth Vader Lukovi. Opravdu by to všechno pokazila hláška: „Rey, jsem tvůj otec!“.

Šedí Jediové jsou skvělý nápad. Sice to není to není úplně přesně jako v knižní sérii Nový řád Jedi (to jsou legendy, ty už neplatí!), kde se Jediové mohli ženit a trošku si špinit ruce než a dob Republiky. Ve filmu si Luke prostě uvědomí, že nelze zůstávat na tom extrému starého řádu Jedi, ale musí to být něco mezi Světlou a Temnou stranou. A je to jedině dobře, není to tak naivní a přiznejme si, že právě ta dřívější naivita a konzervatismus dělal řádu ochránců Galaxie takové problémy.

9.7.2017 | 21:12:57
vivatis

Johnson je režisér, který se nebojí experimentovat. No, co říct k tomu, že se nedočkáme traileru? V roce 2015 jsme si říkaly jak moc je Abrams tajnůstkář a teď tohle. První teaser prakticky neukázal nic průlomového a přitom se toho dalo dle mého ukázat opravdu hodně. Takže zase nastává to každodenní čekání na prosinec.

#6 Quinzel
10.7.2017 | 10:43:23
svina

No jen to ne, grey jedi byla ta nejstupidnější myšlenka, co koho kdy napadlo. Doufám, že se v canonu nikdy neobjeví. A taky byli úplně zbyteční.

#7 HellTsuku
10.7.2017 | 10:50:49
Quinzel

#4 vivatis: A není to tak lepší trailer vůbec nevidět? Většinou do něj daj ty nejlepší scény z filmu a jediné co na tebe pak čeká je ta nudná část.

10.7.2017 | 14:23:03
HellTsuku

#5 svina: Už se v Canonu objevili tedy v tom lepším, kterému se teď říká Legends.

10.7.2017 | 15:14:57
Phoenix CZ

Šedí Jediové jsou prý blbost? :D :D To snad nemyslí vážně.

10.7.2017 | 18:55:35
RagnarokCzD

#1 Lex Luthor:

Myslíš Revanity? :D

#10 svina #11 Lex Luthor
11.7.2017 | 17:33:57
svina

#9 RagnarokCzD: Co Revanity, dokonce i Dark Jedi. Tito odpadlíci se nelimitují žádným stupidním kodexem, a tak nemají problémy využít obě strany Síly.

#12 dovahkiin
11.7.2017 | 20:07:25
Lex Luthor

#9 RagnarokCzD: Asi ti jsou z knih

11.7.2017 | 20:45:50
dovahkiin

#10 svina: Dark Jedi je ale někdo kdo patřil k Jedi Order ale odklonil se od světlé strany a podlehl temné straně síly, či se k ní přidal ze sobeckých důvodů, do jisté míry je nebo byl Dark Jedi třeba Vader, ale určitě obecně je Dark Jedi spíš Sith než Jedi, proto i hodně z nich Sithům sloužilo, první z Dark Jedi zase z druhého konce spektra vůči Sithům založili Sith Empire

#13 svina
12.7.2017 | 15:33:34
svina

#12 dovahkiin: V podstatě s tebou souhlasím. Nicméně se to nerozporuje. Jsou to odpadlíci, z historie proto, že používali dark side, ale to neznamená, že používali jen ji.

12.7.2017 | 19:04:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců