Star Wars (Hvězdné války) Benioff a Weiss opouští svou Star Wars trilogii

Benioff a Weiss opouští svou Star Wars trilogii

Benioff a Weiss opouští svou Star Wars trilogii

Tvůrci seriálu Game of Thrones pracovali několik posledních měsíců na nové trilogii Star Wars, kterou nyní znenadání opustili. Jaký byl důvod jejich odchodu?

31 4
29.10.2019

Diváci se k práci Davida Benioffa a D. B. Weisse staví různě, ale všichni musí uznat, že jejich seriálová adaptace Hry o Trůny změnila celý svět. Není proto divu, že se po ukončení seriálu začaly o dvojici přetahovat studia, přičemž uzavřeli smlouvu s Disneym na novou trilogii Star Wars a mimo jiné se upsali ještě Netflixu na zcela nové projekty, kdy jim bylo nabídnuto dvě stě milionů dolarů.

A právě kvůli této dohodě se streamovacím gigantem nyní Benioff s Weissem opouští Star Wars, jelikož by na obě strany neměli dost času. První film měl dorazit v roce 2022, kdy se podle původního plánu měly každý rok střídat Star WarsAvatarem, ale pokud Disney nenahradí práci Benioffa a Weissa například trilogií od Johnsona nebo filmem od Feigeho, bude muset zřejmě zcela změnit plány.


Kennedyová samozřejmě doufá, že se tito „úžasní vypravěči“ v budoucnu ke Star Wars vrátí, ale jelikož je jejich smlouva s Netflixem docela obsáhlá, tak minimálně dekádu si zřejmě na nic jiného asi nenajdou čas. Dvojice se pak k odchodu vyjádřila následovně:

Den má jen omezený počet hodin a my jsme měli pocit, že se nemůžeme spravedlivě věnovat Star Wars a našim projektům pro Netflix. Z tohoto důvodu se vší lítostí musíme odstoupit.

Benioff s Weissem vyměnili Star Wars za milionovou dohodu s Netflixem. Foto: Disney

Fanoušci se samozřejmě začali ohánět, že Benioff s Weissem nebyli schopni po neúspěšné poslední řadě Hry o trůny přinést něco tvůrčího do světa Star Wars a proto odešli. I kdyby to ale byla pravda, tak by to bylo jen z důvodu, že by si nechtěli rozhádat další vášnivou komunitu, které na jejich oblíbeném fikčním světě opravdu záleží, což se pro ně naneštěstí už jednou stalo.

Ať už jste se k zapojení Benioffa a Weisse ke Star Wars stavěli jakkoliv, o budoucnost předaleké galaxie se bát nemusíme. Disney ságu k ledu zatím položit neplánuje a pro svou vlastní službu již pomalu chystá několik seriálů, které se zaměří například na Obi-Wana nebo Cassiana Andora. Kromě nich tu samozřejmě máme ještě onen Feigeho projekt a milovníci osmé epizody se ještě mohou těšit na Johnsonovu trilogii.

Co říkáte na odchod Benioffa s Weissem? Kterými projekty podle vás Disney jejich trilogii nahradí?

Zdroj: ComicBookMovie

Diskuze /22

Zek2812

nech uz je dovod akykolvek, je to najlepsia sprava pre SW.

29.10.2019 | 19:18:35
filipas

Aneb zkrátíme GoT a několik řad, abychom měli čas na SW, a potom, co poserem GoT a chceme se přesunout k SW, tak vezmeme mega deal od NF a dáme košem SW. Takhle se to dělá. :D

#13 FallenMaia
29.10.2019 | 20:24:43
Raiden123

Skoro to iste ako pri solovi … moje podozrenie,robili si to po svojom.

29.10.2019 | 20:55:39
Svjatogor

Pánové, proč jste nachcali do kropenky… už podruhé?!?!? :-( :-( :-(

29.10.2019 | 21:01:57
Lady Adeline

Jedine jejich dobre rozhodnuti,kdy se neridi svyma egama a pripustili si ze na SW nemaji ;-)

#10 Svjatogor
30.10.2019 | 9:30:01
Yann

Tak tohle je hnus. Ti pánové už nemají soudnost. To, co provedli s GoT „kvůli“ Star wars a teď tohle. Chápu, že peníze jsou v jejich světě asi všechno, ale že ze sebe udělají naprostý dementy je věc druhá. Už tak musí mít peněz jak šlupek, tak k čemu další? Neměli by se spíš zaměřit na to, aby něco dotáhli do konce?

30.10.2019 | 10:12:08
lenacia

„to co provedli GOT“, no jo,těžce obsáhlej příběh s nedokončeným finálem, kde nakonec museli vařit kompletně z vody a navíc jim HBO zkrátilo série na posledních pár kdy museli vše ukončit… Co provedli z GOT do 4. série? Já vám nevím ale dokud měli z čeho skutečně čerpat tak ten příběh jel, klapal a fungoval jako krásně namazaný stroj. Kdyby se chytili nějakého knižního či komixového příběhu ze série legend, tak tihle dva by to prostě dali o tom nemám pochyb, protože dokud měli z čeho čerpat a co vše obsáhnout, tak udělali opravdu perfektní série.

#9 Liborias
30.10.2019 | 12:50:21
Yann

„To co provedli GoT“ v poslední sérii. Uspěchané, nedávající smysl a naprosté zničení 7 sérií budovaných charakterů. HBO jim nic nezkrátilo. HBO chtělo ještě další série a i sám G.R.R. Martin řekl, že by to sám viděl ještě na několik sérií, aby linka osmé série dávala vůbec nějaký smysl. To tihle dva se už viděli někde jinde (tenkrát tvrdili, že u Star wars) a celé to uspěchali natolik, že to dopadlo tak, jak to dopadlo a to měli ještě na poslední sérii na těch pár dílů přes dva roky. Takže za mě jim žádnej odpustek v tomhle rozhodně nehrozí. Jasně,,, moc to prožíváme, ale zvorali to prostě.

#12 FallenMaia
30.10.2019 | 12:56:27
Liborias

#7 lenacia: Tak zrovna HBO jim nic nezkracovalo, dokonce jim nabízeli prodloužení GoT na kdlidně další tři až pět sezón. Zkrácení posledních dvou řad byl zcela a úplně nápad pánů scénáristů. Další série odmítli, že už mají naplánovaný geniální závěr, který stihnou ve zkráceném formátu a víc nechtějí. Jeden z důvodů jejich současné oblíbenosti u diváků.

30.10.2019 | 13:43:09
Svjatogor

#5 Lady Adeline: Nechci snižovat náročnost universa SW, ale podrž mi pivo… napíšu scénář spin-offu o historii Jabbů. xD Kecám, těším na The Mandalorian!!! Už, aby tu byl. ;-)

30.10.2019 | 15:53:02
CoRnDuCK

Yeah?… Good

30.10.2019 | 16:11:13
FallenMaia

#8 Yann: Prosímťa budem sa opakovať už asi po tisíci krát ale GoT nebolo skrátené kvôli SW, to je ten jnajväčší blud ktorý sa šíri internetom a nechápem prečo, veď to že to bude mat len 8 sérií a že 7. a 8. séria budú skrátené oznámili už pred šiestou sériou, v tej dobe bol v kinách len prvý film od disneyho, epizoda 7, Sola mali točiť Miller s Lordom a epizodu 9 Trevorrow a nikto vtedy ešte vôbec nevedel ako to dopadne, tak o čom to tu stále všetci točíte? SW v tom nehrá žiadnu úlohu.

#14 Monkeyskunk
31.10.2019 | 17:59:32
FallenMaia

#2 filipas: Pre teba platí to isté ako som napísal vyššie ;) Je to jeden veľký blud ktorý si vytvorili nespokojní GoT fanúšikovia aby to mali na koho hodiť. Žiadne SW s tým nijako nesúvisí.

31.10.2019 | 18:01:16
Monkeyskunk

#12 FallenMaia: Říká se tomu logická dedukce. Bylo zkrácené kvůli nim, to je fakt. Holt se už viděli někde jinde – je jedno jestli u SW, ST, RE, whatever… btw. v době 6. série už klidně mohli dostat nabídku a čas na rozmyšlenou, často to chodí takhle dopředu. Sám to nemůžeš vědět a tvrdíš to se skálopevnou jistotou, že tomu tak nebylo, ale z tvojí strany je to úplně stejná spekulace :) Jisté je, že zkrácení sérií bylo kvůli nim. Buď už chtěli jinam nebo si nevěděli rady. Obojí poukazuje na jedno – jsou to špatní tvůrci (dobře, s předlohou pracovali celkem dobře do doby, než začli škrtat).

#15 FallenMaia
4.11.2019 | 19:29:49
FallenMaia

#14 Monkeyskunk: Aká logická dedukce?? Veď práve logicky ak sa nad tým zamyslíš tak ak by sa tak ponáhľali a snažili sa to čo najskôr ukončiť aby mohli ísť točiť SW, tak by si asi nezobrali na poslednú sériu dvojnásobné množstvo času ako na všetky ostatné nie? Keď už sa tu oháňaš tou logikou tak sa nad tým najskôr aspoň skús troška zamyslieť pre pána. V dobe 6. série už mohli dostať ponuku? Ty si čítal ten môj komentár? Veď v dobe 6. série bola v kinách epizoda 7 Síla se Probouzí, všetko to čo som vypísal platilo, o epizodu 9 sa mal starať Trevorrow, v pláne bol spin off s Boba Fettom, šuškalo sa o Yodovej sólovke atď. nikde žiadne info o nejakej trilógii od tvorcov GoT.

Z mojej strany je to úplne stejná spekulace? Ale na mojej strane aspoň stoja fakty, o ktoré sa môžem oprieť a ktoré hovoria opak, špekulácie sú to čo tu vykrikujete vy a tak isto to tvrdíte so skálopevnou istotou a pritom to nemáte podložené ale vôbec ničím. Všetko sú to len domnienky a hejt na tvorcov GoT, nič viac. Tak keď to tu budeš vykrikovať ty so skálopevnou istotou tak to budem rovnako robiť aj ja, aký je v tom rozdiel?

Ano to skrátenie bolo kvôli nim, oni sú tvorcovia, oni sa tak rozhodli ale ja tu hovorím že to určite nebolo kvôli SW čo je nelogická hlúposť a stále to tu bude ktosi vyťahovať. Oni už od začiatku ako začali na GoT pracovať hovorili že celý seriál vidia tak na 74 hodín plus mínus pár hodín. A to im aj celkom vyšlo, dokopy má celé GoT 73 častí, toho sa držali, takže žiadne SW v tom nehralo žiadnu úlohu, už to prosím vás prijmite.

#16 Monkeyskunk
4.11.2019 | 23:45:15
Monkeyskunk

#15 FallenMaia: Já četl, ty jsi možná taky četl ale asi blbě. Co já kde vykřikuju se skálopevnou jistotou? Jedině to, že to bylo zkrácené kvůli nim a to si sám potvrdil :-D O ničem jiném nepíšu, že jsou to fakta. Zatímco hodně z tvých faktů je nerelevantních (například že o 9 se měl starat Trevorov…to já vím, celkem jsem to sledoval, jak se s tím šachovalo…no a co? S tímhle to má houby společného) zbytek jsou prostě spekulace ať si to přiznáš nebo ne. Ano v době 6. série klidně mohli mít nabídku dělat nějaký projekt do SW universa, jakmile skončí s GoT. Když se o něčem začne šuškat, už je to aspoň v určité přípravné fázi – možné scénáře, nástiny děje a to se pak prezentuje hlavounům a ti to pak odkývají nebo skrečujou. To samozřejmě pravděpodobně nebyl jejich případ, ale ta nabídka do budoucna tam klidně být mohla – přecijen myšák měl v té době velmi velké oči a se SW toho plánovali hromadu, tak dává smysl chtít si urvat někoho, kdo se zrovna veze na vysoké vlně, ergo je to logické :) Vidíš a kdyby neškrtali a minimálně poslední sérku neuspěchali (paradox, když si na to vzali dvojnásobek času… ikdyž… záleží, čemu se vlastně v tom volném čase převážně věnovali, že?), tak by dali s přehledem 100. Moc dobře si vzpomínám, jak se každý divil, jak to chcou všechno uzavřít v tak krátkém čase… Mno uzavřeli a všichni víme jakým stylem… a jak to bylo hodnoceno.

#17 FallenMaia #18 FallenMaia
6.11.2019 | 23:18:21
FallenMaia

#16 Monkeyskunk: Všetko čo si tu napísal ty sú len špekulácie, nič viac. A o tom práve hovorím, ľudia tie špekulácie berú ako samozrejmú pravdu čo je chyba. Kde máš ty istotu že im ponúkli toľko rokov dopredu nejaký projekt?? Veď vtedy mal Disney ale úplne odlišné plány do budúcna ako teraz. Všetko len dohady, žiadny rozumný argument a o tom tu hovorím. Prečo to ľudia berú ako samozrejmosť že za to môžu SW? Keď nemajú k tomu žiadny dôkaz?

Sám hovoríš že si to sledoval ako sa šachovalo a ako menili režisérov za pochodu a potom vyhlásiš že tvorcov GoT už mali podchytených tak dávno, pritom celá politika Disneyho hovorí proti tej tvojej teórii. Na poslednú chvíľu menia režisérov a ty povieš že zrovna týchto dvoch mali istých už na začiatku, sám tomu neveríš. Trevorrow je ako fakt relevantný pretože tým som chcel práve ukázať že Disney nemá problém meniť tvorcov a režisérov ako im vyhovuje a tých ktorých mali podpísaných už dávno poslať preč a na poslednú chvíľu to celé zmeniť a rovnako rýchlo meniť projekty a škrtať ako chcú, veď si len spomeň na trilógiu od Johnsona.

Čo to nevidíš?? Alebo si tak zaslepený nenávisťou voči tvorcom GoT alebo prečo tu vyhlasuješ takéto nezmysli? Všetko čo si sám povedal sú len dohady a špekulácie a používaš ich proti mne ako nejaké zásadné fakty a dôkazy. A ešte ti tu napíšem že na poslednú sériu si zobrali dvojnásob času a aj to samo o sebe svedčí o tom že sa nikam neponáhľali to ukončiť a ty to celé prekrútiš ako ti to vyhovuje. Zdá sa mi že debatovať o tom s tebou je strata času pretože ty si budeš stále tvrdiť svoje aj keby som ti tu dal akýkoľvek argument. Aj keby teraz tvorcovia sami prehlásili že to neskrátili kvôli SW ani kvôli žiadnemu inému projektu, aj tak si budeš tvrdiť svoje. Strata času…

#19 Monkeyskunk
7.11.2019 | 9:49:19
FallenMaia

#16 Monkeyskunk: A ešte jedna vec, sám povieš že ak sa o niečom začne šuškať väčšinou je to už v príprave dlhšiu dobu, tak teraz si zober že o tom že bude mať GoT len 8 sérií a budú skrátené bolo vyhlásené pred šiestou sériou, šuškalo sa o tom ešte dávnejšie, takže kedy to museli mať už v plánoch??? Veď to tu vravím celú dobu oni mali už od začiatku plán na nejakých tých 74 hodín, dokonca čo si pamätám kedysi hovorili len o 7. sériách až potom prišli s tým že ich bude 8 tak aké sakra SW??

7.11.2019 | 9:55:54
Monkeyskunk

#17 FallenMaia: Tak znovu, přečti si to pomalu a v klidu nebo ti rupne cévka. Nikde netvrdím, že to bylo kvůli SW, pouze že to tak mohlo být. To je poměrně velký rozdíl pane, přisuzuješ mi něco co jsem nenapsal. Vidíš, jen co chceš vidět. Znovu opakuji, jedinou věc jsem popsal jako fakt a to to, že série byly zkrácené na přání tvůrců. To je totiž jediné oficiálně potvrzeno. Zbytek jsou jen úvahy, doměnky. Ale úplně stejné je, to co říkáš ty. Obojí jsou spekulace, nemáš důkaz, že tomu tak nebylo. A co není důkazy vyvráceno, to je platná teorie. A můžou jít i dvě teorie proti sobě, pokud žádnou z nich fakticky nevyvrátíš. A o tom celém byl můj první příspěvek, že spekulace jsou to na obou stranách. A toho ty ses chytl a točil dál. Zapracuj na porozumění psanému textu nebo prostě čti pořádně ;)

#20 FallenMaia
7.11.2019 | 23:26:10
FallenMaia

#19 Monkeyskunk: Tak ale ja tu hovorím priamo o SW, o tom začala aj táto debata pretože tu ľudia písali priamo na SW že sa kvôli tomu vyprdli na GoT tak neviem prečo si sa ty zapojil. Ja som reagoval tu na ľudí ktorí to berú ako samozrejmosť a nie nejakú „teóriu“ ako tvrdíš ty. A ty si sa pustil do mňa že tu dávam len pochybné domnienky.

A ano jasné sú to dve teórie ktoré sa ale navzájom vylučujú a nemôžu platiť obe, vždy sa musíš na to rozumne pozrieť a zamyslieť sa čo je asi pravdepodobnejšie, ty si tu písal niečo o logike lenže logicky je moja teória oveľa viac pravdepodobnejšia ako tá tvoja.

A zase sme pri tom, ja som ti tu dal niekoľko vecí na ktorých tá moja „teória“ (volajme to tak aby si s tým nemal problém) stojí a ktoré jasne ukazujú že to čo tu ľudia rozprávajú asi nebude až tak úplne pravda a ty si ich preskočil a začal si zase svoje. Ty sám si povedal že keď sa o niečom šušká väčšinou to je v príprave už dlhšie tak potom podľa tohto tvojho argumentu, to že bude mať GoT len 8 sérií muselo byť v pláne v dobách keď ešte SW vlastnil Lucas a nie Disney :D :D A znova opakujem ja sa bavím o SW, to že sa tak oni (tvorcovia) rozhodli je jasné, veď kto iný by sa tak rozhodol??? Ja neviem čo si tým chcel povedať? Veď oni boli tvorcovia oni mali hlavné slovo, ja som ani nikde netvrdil že by to nerozhodli oni. Ale my tu riešime že tak urobili kvôli SW čo mi príde ako hlúposť ktorá proste nepasuje a je veľká pravdepodobnosť že sa tak nestalo kvôli SW. Svedčí o tom mnoho článkov z tej doby, svedčí o tom dokonca aj ten fakt že kedysi ako som už písal vyššie plánovali len 7 sérií, ôsmu oznámili až potom.

Ja už fakt neviem čo ti tu mám ešte napísať aby si tomu aspoň z časti porozumel alebo aby si to pochopil a prijal, aj keď je to evidentné, neviem či si troll alebo sa v tom proste vyžívaš ;).Ty tu vyťahuješ nejaké definície slova teória ale vždy je proste jedna teória pravdepodobnejšia ako druhá, zober si napríklad takú teóriu že na Marse je tečúca voda a možno bakteriálny život a teraz si zober teóriu že Mars je osídlený, vláda nám to tají a sú tam mimozemské stavby, ktorá je podľa teba pravdepodobnejšia? Ja chápem že obe sú to vlastne teórie, ale musíš vidieť rozdiel medzi teóriou ktorá sa dá niečím podložiť a je oveľa pravdepodobnejšia a teóriou ktorá je proste pritiahnutá za vlasy.

#21 Argenium
8.11.2019 | 1:35:43
Argenium

#20 FallenMaia: Jsou tady dvě teorie, které jdou proti sobě, ale ta moje je pravdivá, protože mám prostě pravdu… ty máš koukám už dost. Ten týpek, se kterým se tady tak hrozně moc dohaduješ jak malý děcko, má pravdu. Jediný, co se ví určitě, je, že to takhle ukončili tvůrci a ne HBO (říkám, protože to vypadá že nechápeš proč ti to říkal). Teorie nemůžou bejt stejně pravděpodobný? Ty si tam dáváš lajnu nebo seš takhle blbej od přírody? Pro případ, že bys zase chtěl mě tady přesvědčovat o tom, jak máš hroznou pravdu (zníš jak Svědci Jehovovi), netvrdím ani jedno ani druhý. Protože mi to je úplně u prdele proč. Prostě zkurvili konec dobrýho seriálu. Tak běž prosím tě Blbýmu a Blbějším pokouřit bambus a už dej pokoj, díky.

#22 FallenMaia
19.11.2019 | 18:01:59
FallenMaia

#21 Argenium: Ty si vôbec čítal ten môj komentár?? Alebo máš len potrebu si do mňa kopnúť bez toho aby si si zistil pozadie?? Ja som nikde netvrdil že moja teorie je pravdivá pretože „mám proste pravdu“ to kde si v … zobral takúto sprostosť? Dokonca súhlasím s tým čo tu písal aj on a čo tu teraz tvrdíš ty že to ukončili oni. Kde som písal opak?? Kto iný by to ukončil? Tak ja som podľa teba malé decko len za to že sa s ním dohadujem ale on robí to isté a je to týpek?? A už vôbec nemáš nárok ani žiadne právo mi tu kázať čo mám robiť a že mám dať pokoj ty debílek, čo sa zapojíš nasilu do mŕtvej dvojtýždnovej debaty ktorú už nikto neriešil len preto že máš v tej tvojej hlavičke nejaký problém. A vôbec ma nezaujíma čo je tebe u prdele, tu nebola reč o tom čo je tebe u prdele, ani o tom či to ukončili oni alebo nie, sa pozri ako vznikla táto debata a potom tu urážaj a rob sa múdry, šašo. Ja som len reagoval na ľudí ktorí to tu tvrdia so stopercentnou istotou že za skrátenie GoT môžu SW, to že to oni tvrdia to je v pohode že? Ale keď ja poviem že je to hlúposť tak to už v pohode nieje. SI to v tej tvojej dutej hlave ujasni a až potom reaguj…

20.11.2019 | 23:58:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců