Star Wars (Hvězdné války) Bratři Fisherovi doufají, že Leia Organa nakonec sehraje důležitou roli v Epizodě IX

Bratři Fisherovi doufají, že Leia Organa nakonec sehraje důležitou roli v Epizodě IX

Bratři Fisherovi doufají, že Leia Organa nakonec sehraje důležitou roli v Epizodě IX

Leia Organa v Epizodě IX nakonec bude. Alespoň tak zněla první slova studia a zdá se, že od té doby se nic nezměnilo. Její příběh měl být nějak uzavřen a doufá v to i rodina bývalé princezny. Ostatně i Leia měla spojení se Silou, takže v nějaké jiné podobě ji potkat můžeme, nebo ne?

8 2
20.8.2018

Když na konci roku 2016 náhle zemřela Carrie Fisher, bylo okamžitě rozhodnuto, že se v Epizodě IX neobjeví. A to v tu chvíli měl být téměř celý díl o ní. Sedmička patřila Hanu Solovi, osmička zase Luku Skywalkerovi, tak by bylo spravedlivé, kdyby i Leia Organa sehrála větší úlohu v jednom z připravovaných fil­mů.

Bohužel Han Solo a Luke Skywalker již nejsou mezi námi, Leia Organa sice přežila, ale její herečka zemřela, což tvůrce vedlo k velice těžkému rozhodnutí – Carrie Fisher se nebude přeobsazovat a nebude nahrazena CGI technikou. Tak rozhodlo studio Disney společně s prezidentkou Lucasfilmu Kathleen Kennedy a rodina s tím naprosto souhlasila. Nakonec ale bratr Todd Fisher a další pozůstalí z rodiny rozhodli, že Leia Organa se přeci jenom vrátí a budou použity nevyužité záběryEpizody VII, poslední zprávy hovoří o tom, že se dočkáme dokonce i nepoužitých záběrů z Epizody VIII.


(Jak by asi příběh generálky Odboje pokračoval, kdyby Carrie Fisher žila? Foto: Disney)

Todd Fisher, pozůstalý bratr Carrie, má jedno velké, zbožné přání:

Yoda se vrátil v Epizodě VIII, tak by přeci mohla i Carrie? V Epizodě IV Obi-Wan Kenobi prohlásil, že když zemře, vrátí se mnohem silnější než kdy dřív. A já mám pocit, že tady se otvírá místo pro Carrie. Ona nikdy úplně nezmizí.

Nyní tedy bude záležet na tom, kolik nepoužitého materiálu mají tvůrci v rukávu. O nepoužitých záběrech z Epizody VIII se toho moc neví, zato o nepoužitém materiálu ze sedmičky se hovoří již nějakou dobu a to ve velkém. Údajně byla natočena scéna, kdy Leia měla motivační proslov k vojákům Odboje, a pak existuje ještě prodloužená scéna Leii a Rey po smrti Hana Sola.

Nesmíme zapomínat, že v prvním teaseru jsme viděli, jak Maz Kanata předává Leie meč, takže od této scény můžeme také leccos očekávat. A dokonce se šušká i o tom, že byla natočena scéna, ve které Leia Organa prosí Novou republiku o pomoc před hrozivým Prvním řádem. Všechny nepoužité scény zní velice zajímavě, tak doufejme, že J. J. Abrams najde vhodný způsob, jak je do posledního dílu nové trilogie zakomponovat.

Jak byste vhodně uzavřeli kapitolu za Leiou Organou?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /19

sFík

Jestli nemá být CGI což říkali a nebude ani přeobsazená, možná si střihne Frank Oz druhou loutku :D

20.8.2018 | 18:18:58
KaraSnowAllen

To já taky.

No, ale k té řeči bratra. Já ho nějak nepobrala, jak to myslí.

20.8.2018 | 18:31:30
Phoenix CZ

Herečka zemřela. Je logické zabít i postavu ve filmu. Ale vedení Disney je banda blbců a nejenže se postavy Leii nezbaví ještě nám naservírují její „smrt“, kterou nakonec přežije v naprosto debilní a nelogické scéně. Hlavně zabít postavy dvou herců, kteří jsou zdraví jak rybky a mohli by v dalším natáčením teoreticky pokračovat. Disney tohle dojebalo. Jako dalších x věcí.

20.8.2018 | 18:51:22
George Wayne

Už jenom úspěšně navázat na epizodu 8, bude pro Disney složité. Teď se ještě musejí popasovat s touto smutnou situací. Ovšem obávám se, že těmi vystřiženými scénami akorát zkazí film. Pokud tvůrci spoléhají na to, že si Leia dojde pro meč za Maz, potom se najednou objeví na základně rebelů a nakonec bude mluvit o smrti svého manžela, tak to vypadá jako moc velké sci.fy. Nepochopil jsem, proč Disney neskoncovalo s Leyou v epizodě 8, když ji nechali volně létat vesmírem. Tím si začali kopat vlastní hrob a velice mě zajímá, jak hodlají Leyu zabít, když mají jenom vystřižené scény. Asi prostě vybuchne loď a každý řekne, že Leya je mrtvá. Snad se bojím zbytečně!

#5 tom99
20.8.2018 | 20:00:34
tom99

#4 George Wayne: No jo, ale tohle jde vše na hlavu Kennedy. Když Johnson nechtěl upravit svůj scénář a zasáhnout do Epizody VIII po smrti Carrie Fisher, tak mělo zasáhnout studio. Od toho tam Kennedy je. Disney si samo nachcalo do bot, a teď chudák Abrams zjišťuje, že to jde těžko vyprat…

#10 Taran #13 sFík
webmaster
20.8.2018 | 20:05:34
Lex Luthor

Jo Kennedyová je nejhorší rána pro Disney. Ta ženská feministka úplně pohřbí Star Wars aspoň pro nás fanoušky původních 6 dílů.

20.8.2018 | 20:16:28
Vadder

Myslím že star wars nikdy nebylo kvalitni scifi s realistickym příběhem. Epizoda 8 je až na pár much dobrá. Nemyslím si že navazat na ni bude problem. Pořád je to poloviční pohadka z daleke galaxie gungani a ewoci mi dají za pravdu.

20.8.2018 | 22:44:48
Phoenix CZ

Vader: V usuzuješ, že SW není kvalitní sci-fi? Originální trilogie je velice kvalitní dílo, zejména pátá a čtvrtá Epizoda. Nemusím být odborník a mít doktorát z kinematografie, ale Epizoda 8 není dobrý film. Pouze, co se týče režie, záběrům kamer a efektů a tyto tři věci nezaručují skvělý film. Co se týče scénáře, logistiky děje a jak to fanoušci vnímají, tak je to katastrofa. Srovnej 8 s originální trilogií. Veliký rozdíl. Dokonce i Epizoda 1 je 10× lepší než Osmička. Abrams nemá na co navázat. Jedinou možností je, že se to bude odehrávat nějakou dobu po TLJ. Jestli ne, tak by to nezachránil ani Cameron se Spielbergem. Johnson posral, co mohl. Chyba byla z něho udělat režiséra a scenáristu. Člověk, který nic předtím kvalitního nenatočil dostal na starosti i celou trilogii. Je dobře, že Disney od toho opustilo.

21.8.2018 | 9:36:20
Kalam

ono je to stejně jedno, po odpadu jakým byl SW VIII už na té trilogii moc nezáleží… a bohužel tím podkopali i docela ucházející filmy jako Solo, takže RIP star wars brand

21.8.2018 | 9:38:28
Taran

#5 tom99: Spíše by měla být – od čeho tam je na to nikdo ještě patrně nepřišel… kromě vyvítekoho

Stejně jako že celá trilogie měla být nalajnovaná dopředu.

21.8.2018 | 13:52:01
Edvin

On Solo nebyl vyloženě špatný film. Z principu jsem na něj odmítl jít do kina, protože odmítám podporovat směr jakým se SW značka pod taktovkou Kathleen Kennedy ubírá (vypadá to, že stejný názor měla i většina fanoušků), ale nedávno jsem to měl půjčené na DvD a je to koukatelné. Jako, rozhodně to není film, který by jste museli vidět 2×, ale neurazí a nejsou tam žádné do nebe (kromě toho feministického robota) volající blbosti.

Teď už ale SW nezachrání nic menšího, než kompletní změna směru a výměna vedení. Těžko říct, jak velká je šance že se to stane.

21.8.2018 | 13:53:53
the Grand Inquisitor

Pokud by se povedla epizoda IX, tak by to mohlo změnit náhled na VIII.

#14 Edvin #15 sFík
21.8.2018 | 15:21:32
sFík

#5 tom99: Kennedy s RJ určitě spí, proto mu toleruje ty vrtochy! Jinak to není možný!

21.8.2018 | 17:26:23
Edvin

#12 the Grand Inquisitor: Pokud se nějakému scénáristovi povede „nějak“ (opravdu bych chtěl vidět jak) rozumně vysvětlilt všechny ty kolosální hovadiny kterýma nás v posledních dvou epizodách krmili a zároveň posbírat trosky příběhu a slepit je v něco na co se pro změnu dá koukat, tak bych mu dal z fleku Oscara. :D

#15 sFík
21.8.2018 | 17:28:01
sFík

#12 the Grand Inquisitor:
#14 Edvin: Ve skutečnosti si myslím že by měl Abrams natočit kvalitní stand-alone film a nesnažit se zachraňovat vyznění epizody 8. Jasně nemám na mysli aby to zcela ignoroval, jen ať se soustředí na svůj film. Ve skutečnosti teda nejvíc doufám aby už odboj neničil nějakou další zbraň smrti, na to ať už se vy… Rád bych viděl nějaký galaktický intriky (protože nějak bude muset odboj nabrat sílu) možná nějaká šedá eminence, která začne kopat za rebely – třeba postava jako Goto z Knights of the old republic. A prosím vesmírnou bitvu ve velkém (prosím pěkně, to co bylo na konci sedmičky, a na začátku osmičky prosím neee :)

#16 Edvin #19 Lex Luthor
21.8.2018 | 17:36:32
Edvin

#15 sFík: No dobře, dejme tomu, ale co Luke? Měl by se ho pokusit zase odkurvit, nebo už je to nemožné?

#17 sFík
21.8.2018 | 19:47:22
sFík

#16 Edvin: Já se obávám že Luke jedině formou ForceGhosta. Nevím jestli ho nějak vracet k životu.. To už mi přijde jako nenapravitelná škoda. RJ ho v VIII vylíčil docela jasně, to už je nevratný…

#18 Edvin
21.8.2018 | 23:49:06
Edvin

#17 sFík: Ale no táááák, Luke ze kterého měl bobky i Snoke se přece nemohl jen tak vypařit po tom, co předvedl salóní trik, který by zvládl kde jaký kouzelník s párem zrcadel. Teď když už viděli jak masivně negativní ohlas to mělo u fanoušků, možná že se ho přecejen pokusí odkurvit.

  1. V knížkach měl Luke schopnost teleportace (jen se tomu tak neříkalo).

http://starwars.wikia.com/wiki/Fold_space

  1. Vzhledem k tomu co předvedli s Yodou (duchové nyní mohou fyzicky ovlivňovat svět) je možné že se Luke jenom odskočil nabít, než se zase zhmotní (hmotní duchové síly byli už i v clone wars, takže to není zas tak velká hovadina jak to zní). Poslední dvě episody si vymysleli už dost nových použití síly, takže proč ne?
  2. Luke na tom ostrově možná vůbec nebyl, jen tam promítal svůj avatar který mu sbíral sílu, aby mohl promítat druhý avatar… Stínové klony sbírání čakry senín mode thing, nebo něco takového… Dont judge me :D
22.8.2018 | 20:40:18
Lex Luthor

#15 sFík: Třeba takový senátor Palpatýn kdyby pomáhal odboji tak by hned měli více podpory. Někoho jako je on odboj zoufale potřebuje.

23.8.2018 | 21:20:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců