Star Wars (Hvězdné války) Bude mít Rogue One úvodní titulky?

Bude mít Rogue One úvodní titulky?

Bude mít Rogue One úvodní titulky?

V současné době se u Disneyho stále hovoří o tom, zda by měl mít připravovaný snímek Rogue One: Star Wars Story úvodní titulky. Ve filmu bude mít Mon Mothma mnohem větší roli, než se čekalo, a Mark Hamill promluvil o své budoucnosti ve Star Wars.


18 0
5.7.2016

Každá epizoda Star Wars začínala svými ikonickými přilétajícími titulky. Ty se staly legendou, tak proč by se něco mělo měnit nyní? Rogue One je prvním Star Wars filmem, který nemá ve svém názvu epizodní označení a nepatří do hlavní linie filmů s nálepkou Hvězdných válek. A Disney tyto filmy musí od své hlavní linie patřičně odlišit.

Přilétající titulky by tedy mohly určitým způsobem diváky zmást. Na druhou stranu ale nedílně ke Star Wars patří a mnozí si nedovedou představit, jak jinak by mohl film začínat. Definitivní verdikt u Disneyho ještě neproběhl, ale ať bude rozhodnutí jakékoliv, určí tak budoucnost titulek u všech ostatních Star Wars filmů, které nepatří do hlavní filmové linie (počínaje Hanem Solem). Kathleen Kennedy, prezidentka Lucasfilm, se k tématu vyjádřila následovně:


Bavíme se o tom pořád. Nevíme ještě, jak to bude, to vám nemůžu říct. Ale chceme najít nějaký způsob, který jasně bude definovat filmy s nálepkou Star Wars Story a chceme je odlišit od epizodních filmů.

(Mon Mothma v Rogue One. Foto: Disney)

Mark Hamill byl nedávno dotázán, jak vidí svou budoucnost u Star Wars. Pohotově odpověděl, že nyní dokončil natáčení Epizody VIII a teď je bez práce. Jak si máme toto tvrzení vyložit? Mark je známý tím, že v rozhovorech je upřímný a otevřený. Jeho věta vyvolala na internetu rozruch a podrobila se několika různým analýzám.

Mark tak klidně mohl jen naznačit, že nemá žádné konkrétní plány po natáčení Epizody VIII, i když nedávno prohlásil, že se na Comic-Con v San Diegu nechystá. Mnozí fanoušci si to vyložili trošku jinak a hned začali spekulovat, zda Hamill nechtěně nenaznačil, že ztvární Luka SkywalkeraEpizodě VIII naposledy a v Epizodě IX ho nemáme čekat. Snad Mark vše myslel jen obrazně a nevyspoileroval nám podstatnou informaci pro další díly.

Genevieve O'Reilly hraje v Rogue One Mon Mothmu, bývalou senátorku za dob Republiky a dnes zkušenou vůdkyni Povstalců. Genevieve ztvárnila tuto postavu už v Pomstě Sithů, ale většina jejích scén byla vystřižena. Nyní si O'Reilly užijeme o trochu více a dle slov Kathleen Kennedy bude hrát zásadní roli, nemáme ji čekat pouze v jedné scéně. Sama Kennedy řekla následující:

Mon Mothmy si užijeme daleko víc, protože Povstalci jsou vystrašení a ne úplně v nejlepší kondici. Mon Mothma se je snaží vést nejlépe, jak může, také se je pokouší sjednotit, protože spousta Povstalců má různé názory, jaké kroky proti Impériu podniknout.

AKTUALIZACE: Mark Hamill celou situaci ohledně odchodu od Star Wars objasnil na svém Twitteru. Tam jasně prohlásil, že své tvrzení myslel tak, že „je po natáčení“, ne že „on už v dalších filmech nebude“. Všechny fanoušky po celém světě tak uklidnil.

Připomínáme, že již brzy (15.-17. července) začne Star Wars Celebration v Londýně, kde se dozvíme nové informace o filmech a seriálech. Chtěli byste v Rogue přilétající titulky?

Diskuze /15

svina

Úvodní titule budou, byli blázni kdyby ne. Myslím, že jen změní barvu písma :D

#2 téčko171 #3 chir
5.7.2016 | 17:20:07
téčko171

#1 svina: Ze sytě žluté na zlatavou žluť?

#11 Tomi Lee Morpheus
webmaster
5.7.2016 | 17:24:49
chir

#1 svina: Taky se mi zdá, že chtějí přijít s něčím novým, ale aby to zároveň bylo podobné a tak to odlišili. Třeba jen tou barvou.

webmaster
6.7.2016 | 0:02:16
Argetlam Královrah

Jestli nebudou titulky, tak to není Star Wars!

#6 téčko171
6.7.2016 | 0:17:05
tom99

Podle mě by Rogue One neměli mít přílétající titulky. Ponechal bych pouze „Kdysi dávno v předaleké galaxii“. Fakt bych udělal filmy Star Wars Story trošku jiný. Dokonce bych se i zásadně nedržel konceptu závěrečných titulek s moc „pozitivní“ hudbou…

#6 téčko171
webmaster
6.7.2016 | 8:17:52
téčko171

#4 Argetlam Královrah: Jestli nebudou Star Wars, tak to nejsou titulky! Moment…

#5 tom99: Já bych klidně vypustil i to „Kdysi dávno…“ Umím si bez problémů představit, že by film začal třeba nějakou úvodní akcí, po které by přišel čerý obraz, na kterým by se za doprovodu nějakého hudebního motivu postupně objevil název, jak je vidět v boxíku. Nač to dělat složitě, když to jde jednoduše…

#7 tom99
webmaster
6.7.2016 | 8:47:44
tom99

#6 téčko171: A samozřejmě se rovnou nabízí otázka, zda mezi jednotlivými scénami dávat ty postupné přechody ze scény na scénu, které měl tak v oblibě Lucas a Abrams je byl donucen dodržet. Viz. toto toto

#10 Tomi Lee Morpheus
webmaster
6.7.2016 | 10:15:06
Gravelark

a co kdyby mark odpověděl na tu otázku, že už další díl natáčet nebude? když nikdo nechce spoilery, tak proč se ho na to ptají?

#9 Tomi Lee Morpheus
6.7.2016 | 12:22:32
Tomi Lee Morpheus

#8 Gravelark: určiťe by MH ak by padol v E8, by toto ani omylom nepovedal, v každom prípade aj keby ho dali v E8 dole, tak sa. ude zjavovať ako duch;)

6.7.2016 | 20:35:14
Tomi Lee Morpheus

keby#7 tom99: take prechody používali aj v GOT, tak byto bolo prehladnejšie, hlavne keď postavám uplynie iné kvantum ˇcasu

6.7.2016 | 20:36:38
Tomi Lee Morpheus

#2 téčko171: myslím, že by mali použiť 3D text na ktorý kamera naletí ako keby sa blížila k hviezde smrti… alebo by bol roztrúsený v meteroitnom poli…

6.7.2016 | 20:38:20
Londo

První? The Ewok Adventure a Ewoks: The Battle for Endor jsou vosk?

#13 Tomi Lee Morpheus
10.7.2016 | 19:27:16
Tomi Lee Morpheus

#12 Londo: lol pred rokom som si to znova pozrel po 20 rokoch, a to čo som videl bolo totalny grc, ale naozaj totalny, takže táto tragédia Ewoks sa ani omylom nebude nikdy považovať za súčast SW univerza

#14 Londo
10.7.2016 | 19:45:10
Londo

#13 Tomi Lee Morpheus: Je pěkné, že jsi o tom demokraticky, jednohlasně rozhodl.

#15 Tomi Lee Morpheus
11.7.2016 | 7:57:14
Tomi Lee Morpheus

Po páde republiky v E3#14 Londo: je demokracia, len poznámka vo wikipedii;)

Ak by náš drahý imperátor nepadol pri obrane HS2, tak bymožno jedneho dňa ukázal svoju zvraskavenú tvár, a prezradil, že pozeranie dvoch TV filmoch o Ewokoch môže spôsobyť trvalé poškodenie pleti. POZOR SPOILER, aha to malo vyť na začiatku textu. LoL;)

20.7.2016 | 7:26:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců