Star Wars (Hvězdné války) Chirrut: Čí byl nápad udělat z něj slepce?

Chirrut: Čí byl nápad udělat z něj slepce?

Chirrut: Čí byl nápad udělat z něj slepce?

Nový příběh, nové postavy. Neokoukanou tváří v blížícím se filmu Rogue One bude Donnie Yen, který ztvární Chirruta, podivného mnicha, který sice neumí ovládat Sílu, ale veškeré jediské umění považuje za svaté. Kdo přišel s nápadem této postavy a kdo vlastně Donnie Yen je?


13 0
13.11.2016

Donnie Yen hraje v Rogue One: Star Wars Story novou postavu, jejíž celé jméno zní Chirrut Îmwe. Jedná se o slepého mnicha, který uctívá jedie, a i když není citlivý na Sílu, přisvojil si jejich umění i veškeré smýšlení. Chirrut je ve Star Wars zcela novou postavou, tak kde se vzala myšlenka tohoto slepého bojovníka, který bude bojovat po boku Povstalců?

Když Gareth Edwards, režisér filmu, poprvé oslavil Yena, zda si zahraje ve Star Wars, Donnie byl zpočátku zdrženlivý. „Nechtěl jsem strávit pět měsíců kvůli natáčení v Londýně, ale když jsem se zeptal svých dětí, zda chtějí, aby jejich otec byl ve Star Wars, odpověď byla jasná.“ prozradil Yen nyní po natáčení.


Když Yen kývl na roli, rovnou Garethovi Edwardsovi řekl, že nezískal pouze herce, ale zároveň i choreografa a pomocného režiséra. Donnie Yen je totiž mistr bojového umění, jeho matka byla velmistryní v Tai Chi a v Číně je slavnou akční hvězdou. Donnie je ženatý s Cissy Wang, s níž vlastní produkční studio. Odtud tedy to choreografické a režisérské nadání.

(Dva hlavní hrdinové z Asie ve Star Wars? To se jen tak nevidí. Foto: Disney)

Gareth Edwards tedy dal Donniemu svobodu a chtěl, aby Yen přišel s pár nápady ohledně své postavy. Nakonec to dopadlo tak, že Edwards souhlasil se vším, s čím Donnie přišel. „Po pravdě to byl můj nápad, aby byl Chirrut slepý,“ přiznal Donnie, který zároveň usiloval, aby Chirrut ctil jediské umění.

Ale i Donnie se měl při tvorbě velkofilmu co učit. Před začátkem natáčení neuměl příliš anglicky, a tak musel chodit na soukromé hodiny, aby cizí jazyk vypiloval. Sám se těší, až se uvidí na plátně, a mrzí ho, že nemůže o své postavě říct více. Společně s postavou Bazem Malbusem je Chirrut druhým Asijcem, který se řadí k hlavním postavám.

Donnie se také přiznal, že sbírá veškeré figurky a hračky sebe sama, kterými pak obdarovává své blízké. Jeho rodina miluje Star Wars, což potvrdila i při nedávném Halloweenu, kdy jeho dcera šla za stormtroopera Prvního řádu a jeho syn se pro změnu převlékl za postavu svého otce. O tom, jak vypadaly obě děti během Halloweenu, se můžete přesvědčit níže na fotce.

ČTĚTE TAKÉ: Bodhi – poznejte další novou postavu z Rogue One: Star Wars Story

Chirrut je zatím jedinou postavou ve filmu, která používá v boji zbraň, která alespoň vzdáleně připomíná světelný meč. Myslíte si, že se ve filmu setká s Darth Vaderem a utká se s ním v boji?

Diskuze /5

Michargo

Super. Skvělá fotka, skvělá rodina. :)

13.11.2016 | 17:50:26
deasiel

tak jestli se potká s Vaderem tak nevím teda hůl proti světelnému meči ? moc bych si na něj nevsadil :D

13.11.2016 | 18:57:13
YGHY007

Donnieho Yena poznam z trilogie o IP manovi (ucitel Bruce Leeho)…takze na jeho postavu sa fakt tesim...... :-)

13.11.2016 | 20:56:00
Tomi Lee Morpheus

to je teda otázka atora článku jak pre deti z materskej škôlky, alebo z klubu nadmerne nadaných (čítaj inteligetných) blondín;)

a Áno DV si to rozdá na férovku s Chirrutom, a to tak že DV si silou pritiahne z drtičky na odpad ocelovú tič a budǔ sa šermovať ako na Larp sešn, keď DV dostane na banán, tak sa naštve vytiahne LM, a urobí nám dvoch Chirrutov,

ostatky hodí DV do drtičky na odpad, kde neskôr poslužia ako potrava pre malého akvaríneho červa, ktorého tam vyhodil DV aj s akvárkom, lebo červ predstieral smrť po tom čo ho DV velakrát zneužil na svoje fyzické potreby.

EiV sa s červom znova stretávame, je už vdaka výživnej potrave odrastený a tak sa koneďne môže za sexuálne zneužívanie pomstiť na synovi DV!)

#5 Tomi Lee Morpheus
15.11.2016 | 22:20:47
Tomi Lee Morpheus

E4#4 Tomi Lee Morpheus:alias EiV;)

15.11.2016 | 22:22:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců