Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 68×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Císař Palpatine se v Rogue One neobjeví

Císař Palpatine se v Rogue One neobjeví

Přestože nikdo nikdy netvrdil, že by se Ian McDiarmid měl objevit v připravovaném filmu Rogue One: Star Wars Story, fanoušci tajně doufali, že se Imperátor alespoň na kratičký okamžik ukáže. Nyní Ian sám tyto spekulace vyvrátil a potvrdil, že ve filmu nebude.

11 8
31.8.2016

Ian McDiarmid si postavu Sheeva Palpatina zahrál hned v pěti filmech. Jelikož v Rogue One bude svádět souboj ředitel Orson Krennic s Darth Vaderem o císařovu přízeň, tak nějak automaticky se nabízelo, že by se na kratičký okamžik mohl Palpatine objevit. Tím spíš, když v prvním traileru neznámá postava před někým poklekla. Nyní však McDiarmid potvrdil, že ve filmu nebude.

Natáčení Epizody VIII skončilo a většině herců skončily povinnosti, tudíž se Mark Hamill dohladka oholil. Nedávno jsme podobné video mohli vidět u Hugha Jackmana, který se aktuálně loučí se svou rolí Wolverina v X-Menech. Mark samozřejmě holení nahrál, takže se můžete podívat, jak aktuálně vypadá bez vousů.

Fanoušci se právem začali obávat, zda jejich oblíbený Luke Skywalker ve filmu zemře, když nyní shazuje svůj plnovous. Do natáčení Epizody IX ale zbývá dostatek času, takže Markovi by v klidu do začátku natáčení plnovous znovu narostl. Navíc Hamill nepřímo potvrdil, že v Epizodě IX bude. Snad ho tedy nepotká stejný osud jako Hana Sola. Luke má tu výhodu, že se jako jedi může zjevovat patřičným osobám i po smrti.

Na závěr tu máme pár krátkých zpráv. Daisy Ridley (Rey) prohlásila, že odhalení titulního názvu Epizody VIII bude ještě nějaký čas trvat. Prý ona sama neví, jak se film bude jmenovat. Slyšela nějaké zvěsti ještě před začátkem natáčení, ale vše se mohlo změnit. V dohledné době bychom se ale o názvu neměli nic dozvědět, protože Disney nechce v následujících třech měsících strhávat pozornost na Epizodu VIII a chce se plno věnovat Rogue One.

Natalie Portman, která si zahrála v prvních třech epizodách Padmé Amidalu, je dobře známá tím, že má odpor k velkým sériím. V současné době se příliš nehlásí ke Star Wars a už vůbec ne k Marvelu, kde ztvárnila v prvním a druhém Thorovi Jane Fosterovou. Nyní Natalie prohlásila, že by svým dětem prequelové epizody nepustila. Není to z toho důvodu, že by byly (dle jejího názoru) špatné, ale kvůli tomu, že Padmé v Epizodě III zemře, a to zrovna není příjemná scéna, kterou by měly její děti vidět.

Minulý týden zemřel Michael Leader. Asi vám toto jméno nic neřekne, ale Michael si zahrál v Epizodě IV stormtroopera, který se bouchl hlavou o dveře a žádný z tvůrců si této chyby nevšiml. Záběr tudíž zůstal i ve finálním sestřihu. Na jeho památné bouchnutí do hlavy se můžete podívat v níže přiloženém videu.

Thumbnail Play icon

Diskuze /4

téčko171

Musím říct, že zrovna Hamill vypadá mnohem líp s vousy. Samozřejmě patřičně upravenými a opečovanými.

Jinak, kdo má zájem, Natalie Portman ono vyjádření ke Star Wars učinila v noční show Jimmy Kimmel Live! Kimmel jí na to pohotově a vtipně odvětil. :)

webmaster
31.8.2016 | 19:21:03
Kutil44

Mám takú otázku: Jediovia si nesmú holiť bradu? :D

31.8.2016 | 20:07:44
dovahkiin

je hezý že v novym battlefrontu se v jednom videu Stormtrooper taky praští hlavou tuším o nějaké schody pod kterýma prochází :D

31.8.2016 | 22:25:06
Stanley

Tú epizódu IV si idem pozrieť celú… ;-)

31.8.2016 | 22:28:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Co se aktuálně děje

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Damona Lindelofa střídá ostřílený tvůrce See a Gangů z Birminghamu

Dostat Star Wars film do kin začíná být tou nejnáročnější disciplínou. Většinou to ovšem ztroskotá již na scénáři, vizi a následném vyhazovu tvůrců. Tentokrát tomu zase nebylo jinak, ale na palubě máme nového týpka, který s pistolí u hlavy bude připravovat další verzi příběhu.

Zajímavosti

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

Star Wars Celebration 2023: Shrnutí novinek z prvního dne

V Londýně právě probíhá Star Wars Celebration a již první den jsme se dočkali celé řady novinek. Pro přehlednost jsme je pro vás dali do jednoho článku a v následujících dnech připravíme také shrnutí toho, co jednotlivé panely odhalí o víkendu a v pondělí.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama