Zdroj: Disney
Dnes se po delší době podíváme na jednu zajímavou teorii. I když Skywalker sága skončila, na internetu se objevila nová teorie, která nám pořádně zamotala hlavy. Co když Sheev Palpatine docílil toho, čeho chtěl, a na konci Epizody IX vyhrál a my to jen nevíme?
Cíl Sheeva Palpatina byl jasný – jelikož jeho klonové tělo nedokázalo udržet tak velkou Palpatinovu moc, bylo nutné, aby se Sheev dostal do těla někoho jiného, daleko mocnějšího. A tím samozřejmě nebyl nikdo jiný než jeho vnučka Rey. Bývalý císař tedy usiloval o to, aby ho Rey zabila, on by přesunul své vědomí do ní a všichni sithové, kteří žili v Palpatinovi, by nyní byli i v ní.
Rey, která se musela smířit s tím, že za smrt jejích rodičů může její dědeček, se ovšem rozhodla Palpatina nezabít, čímž tak nenastal scénář popsaný výše. A zbytek filmu již známe. Co když ale Palpatine ve finále dosáhl toho, čeho chtěl, jenom na to šel chytřeji než Rey? Je to rozhodně pravděpodobné. Určitě si všichni vzpomínáte na začátek filmu, kde Palpatine Benu Solovi řekne, že byl každým hlasem v jeho hlavě (tím samozřejmě odkazoval na Darth Vadera a především Snokea).
Stejně tak mohl být i každým hlasem v hlavě Rey. Ta se celý film snažila spojit s jedii, ale nedařilo se jí to. V závěru k ní nakonec promluvili. Co když to ale ve finále nebyli jediové, ale byl to samotný Palpatine, který se opět dostal Rey pod kůži, jako kdysi Benovi, a pouze ji přinutil si myslet, že slyší hlasy jediů, zatímco to byl sám císař, který se snažil všemi možnými způsoby svou vnučku zmást. To by navíc skvěle vysvětlovalo, proč se jediové na konci Epizody IX neobjevili ve své Ghost podobě.
(Bude teorie pravdivá a zlo zase po nějakém čase vyhrálo? Foto: Disney)
Následně Rey ve filmu vstala a Palpatine po ní začal šlehat sithské blesky. Už to skoro vypadalo, že Palpatine je nepoučitelný, a pokračoval v tom nadále, i když Rey údery odrážela dokonce dvěma světelnými meči. Palpatine zřejmě již zapomněl na své znetvoření, které bylo provedeno zcela identicky, Macem Winduem v Epizodě III. A právě tady na scénu opět přichází tato skvělá teorie.
Palpatine moc dobře věděl, že odražené sithské blesky mu budou osudné. Jenže jedině tak mohl docílit toho, co chtěl – dostat své vědomí a všechny mrtvé sithy do Rey, aniž by o tom sama věděla či to sama chtěla. Je tak klidně možné, že když Ben Solo Rey následně oživil, neprobudila se naše Rey, ale samotný císař Palpatine, který si našel novou tělesnou schránku.
Bylo by celkem poetické, kdyby to byla pravda. Palpatine by tak vyhrál, poslední z jediů by byl mrtev a žádný Skywalker již mezi živými. Jediný vítěz by tak byl Palpatine vydávající se za nevinnou dívku s novým světelným mečem. Na tento příběh by se tak dalo navázat za nějakých deset patnáct let s Epizodou X, která zatím není v plánu, ale my věříme, že jednoho dne přijde.
Co říkáte na tuto teorii? Dávalo by to smysl? A vylepšila by si Epizoda IX své skóre i u vás tak jako u nás?
11 dílů | 120 minut
Režie: Jon Favreau
Scénář: Jon Favreau, Dave Filoni
Kamera: David Klein
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Pedro Pascal, Jeremy Allen White, Sigourney Weaver, Jonny Coyne, Hemky Madera, Steven Blum, Martin Scorsese a další.
PROFIL FILMU
RECENZE Mandalorian a Grogu
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
OHODNOŤTE FILM
Ostatní recenze filmů:
Myslíte si, že je jednoduché být scenáristou pro společnost Disney? Rozhodně ne a musíte vzít v úvahu veškeré příležitosti a také hrozby, které vás u této organizace mohou potkat. George Nolfi popisuje svůj přístup k filmu o Rey. Rozhodně až tak úplně volnou ruku nemá.
Zatímco Ryan Gosling vyjednává do případného Star Wars filmu režiséra Shawna Levyho, tak Henry Cavill je spojován rovnou s novou trilogií Simona Kinberga. Tyto dva herci by se tedy neměli (doposud) potkat v jednom projektu. A koho by si mohl Henry Cavill zahrát?
USA | 1977 | Vysílá se
11 dílů
| 120 minut
Disney Plus
| Apple TV Plus
| Rakuten TV
| YouTube Movies
Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?
Obsazení:Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)
(více)
Diskuze /21
Ravencreast
Co když epizoda IX nikdy nevznikla a my o tom nevíme?
#2 Zek #3 SindarZek
#1 Ravencreast: :D
Sindar
#1 Ravencreast: nebo jese lepe. VIII a IX se nestaly, protoze to vse se zdalo Finovi v komatu…
-Skinner-
To sa určite nestalo. Predsa len je to Disney rozprávka a v tej vždy vyhrá dobro nad zlom. Navyše na konci je scéna s Leiou a Lukeom. Tí by snáď vedeli, že to nie je Rey.
George Wayne
Tato teorie by rozhodně byla zajímavá, avšak nedokážu si představit, že by Disney bylo schopno vymyslet tak promyšlený krok, jako je tenhle. Vždyť to, že je Palpatine klon, jsme se dozvěděli až z novelizace, být u kormidla George Lucas (či Filoni nebo Favreau), tak bychom mohli této spekulaci přikládat jistou váhu, avšak Kathleen Kennedy zdaleka nemá takovou vizi, pro ní to vždycky bude hlavně o tržbách a o do oka bijící propagaci genderové rovnosti…
#14 libor42Railbot
… tak to nikoho nezajímá a nech ta blbost už upadne v zapomnění. Co kdyby celá nová trilogie byla jen zlý sen Ewoka …
Railbot
Mimochodem na konci duch Luka a Lei. No asi by tam nebyli, kdyby to nebyla Rey, že? Tohle jsou teorie panečku …
Edvin
Je úsměvné kolik teorií vzniká ze zoufalství dát této příšerné trilogii alespoň trochu smysl :D Trochu mi to připomíná konec Mass Effect 3, kdy vznikla velmi propracovaná a oblíbené teorie, že se konec hry hlavnímu hrdinovi jenom zdál (byla tak populární že ji museli nakonec vyvrátit samotní tvůrci). Hoši, hrabete se v hromadě hoven, doufajíc že narazíte na zlato.
#16 SněhurecSUFORAYSIS
Za tento článek sem opravdu rád protože sem nedávno myslel na ty kterým se opravdu NELÍBILA DEVÁTÁ EPISODA a říkal sem si jestli by to NEZACHRÁNILO kdyby byla natočena episoda X která by všechno NAPRAVILA:-) Mohla by se jmenovat VZESTUP RECYKLACE nebo také NÁVRAT SIDIOUSE a odehrála by se NECELÝCH!!! 27 HODIN a 29 MINUT po DEVÁTÉ EPISODĚ. V ní by zavolal na KOMLINK dejme tomu třeba POU DAMERONOVY a řek mu že to co zabily byl pouze jenom KLON :-) a že má ještě dalšího KLONA :-) PALPATINE by řekl třeba něco jako'' VÍM CO SE STALO LONI V LÉTĚ!'' :-) a POU by jen zděšením vyprskl ALE NE, UŽ ZASE!!! :-( Všem POVSTALCŮM by hrozil že si udělá s každého svého KLONA. Ty si pak odvede do svýho HRADU a tam si z nich udělá svoje VOŠUKÁVAČKY. PALPATINE byl vždycky o KROK NAPŘED a tak by to vždycky nějak PŘEŽIL a mohla by z toho vzniknout klidně NOVÁ TRILOGIE :-)! :-)! :-)! To by byl kurva BLOCKBUSTER!!! aji ODPAD BY BYL BRÁN JAKO POCHVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)
Svjatogor
Tohle není teorie, ale znásilnění logiky, posloupnosti děje a vůbec posledního rozloučení Rey s duchy L/L (jak už si všiml Skinner výše). Tyto teorie mi připomněly různá vysvětlení ( xD ) z poslední série GoT. Starosti těchto lidí bych opravdu nechtěl mít. :-D
RagnarokCzD
Daleko pravděpodobnější mi přijde ta teorie, že scénář k devítce byl prostě odfláknutej. :D
Arcess
Darth Bane udělal tenhle trik taky a žil v těle Darth Zannah a všichni si mysleli, že umřel. Tak proč by to nezvládnul Palpatine.
#13 dovahkiindovahkiin
#12 Arcess: Tohle není pravda, Bane zemřel rukou Zannah, boj o její tělo vyhrála ona. V její mysli zůstal jen minimální otisk Bana který nic nemohl ovládat ani neměl vlastní osobnost.
#15 Arcesslibor42
#5 George Wayne: Určitě ne, ale až se bude nadávat na Ep. X, tak zase rádi sáhnou po Palpym a řeknou, že to tak mělo být už od Ep. VI, nebo lépe IV. To jim jde:(
Arcess
#13 dovahkiin: Je to dost sporný, každej čtenář si moch udělat svuj názor, ale já bych řek, že to vyhrál Bane, je tam dost náznaků.
Sněhurec
#8 Edvin: +1
Docik
A pak teda když Palpatine vyhrál a neměl žádné soupeře, tak si šel splnit sen a šel farmařit na Tattoine. Jako teorie je to krásná, mně se líbí, ale bohužel si myslím, že ji Disney v hlavě při natáčení určitě neměl.
Iznarrax
Takže první věc co Palpatine v těle Rey udělal bylo že se vykousl s Kylem… radši ne
#19 SvjatogorSvjatogor
#18 Iznarrax: Co na to říct? Is this some kind of sick joke? :-P
SUFORAYSIS
A co se týče režiséra…mohl to natočit klidně ZDENĚK TROŠKA. Ten by na to šel CHYTŘE. Místo IMPERÁTORA by tam dal BABIČKU S JEZDÍCÍ POSTELÍ...............................TO UŽ BY REY MĚLA ÚPLNĚ U PIČE JESTLI TO VYHRAJE NEBO SE RADŠI NECHÁ PŘEJET :-)
Camaris
https://winteriscoming.net/…f-skywalker/