Star Wars (Hvězdné války) Darth Maul měl být hlavním záporákem Lucasovy sequelové trilogie

Darth Maul měl být hlavním záporákem Lucasovy sequelové trilogie

Darth Maul měl být hlavním záporákem Lucasovy sequelové trilogie

Jak určitě víte, předtím než Lucas prodal Star Wars Disneymu, měl vlastní představu o tom, jak by měly vypadat Epizody VII-IX. A jak nám teď odhalila nová kniha o zákulisí prequelové trilogie, Lucas plánoval využít populárního záporáka daleko více, než se původně předpokládalo.

29 1
14.11.2020

Loni jsme měli možnost vidět v kinech završení Disneyho sequelové trilogie a také si přečíst, jak mohla vypadat verze Colina Trevorrowa. O původní Lucasově podobě těchto filmů se toho samozřejmě moc neví, ale již dříve nám bylo řečeno, že se měla odhalit kompletní mytologie Síly, včetně Midichlorianů a tajemných Whills, které se jimi živí a chovají je jako jakýsi dobytek.

V angličtině šla do prodeje nedávno do prodeje kniha nazvaná The Star Wars Archives: Episodes I-III 1999–2005, která odhaluje informace o prvních třech filmech i plánech pro pokračování samotné ságy. Tím patrně nejzajímavějším faktem, který podporovaly již dříve známá fakta, je, že Lucas plánoval udělat z Maula hlavního padoucha filmů VII-IX.


Maulova moc měla ve stínech růst a postupem času se vypracoval až na zločinného kmotra celé galaxie. Tomu samozřejmě odpovídá i jeho role v Klonových válkách, kde jsme sledovali zrod Maulova zločinného syndikátu, který následně Disney využil i ve filmu Solo. Druhým padouchem této trilogie měla být Darth Talon, kterou měl Maul vzít jako svou učednici a mít s ní i snad milostný poměr.

Tento fakt opět podporuje informace ze zákulisí spojená se zrušenou hrou o Maulovi, která měla popisovat jeho příběh od klonových válek až někdy po konec originální trilogie. Lucas tehdy přišel do studia, všiml si figurek Maula a Talon na stole, dal je k sobě a řekl, že spolu měli vášnivý vztah. Sám Lucas již dříve říkal, že cokoliv bude v rozporu s jeho myšlenkou příběhu, vyřadí to z kánonu a tohle je jeden z případů, na kterém to jde krásně vidět. Lucasovi nevadilo, že Darth Talon žila v době přibližně sto let po originální trilogii. Postava se mu líbila, tak jí chtěl použít jinde. U hry sice pracoval i s myšlenkou Maulova klona, ale variant bylo pochopitelně několik.

Více oleje do ohně navíc přilil ještě kreslíř Lucasfilmu Phil Szostak, který zveřejnil koncept arty Darth Talon navržené v roce 2013, kdy se na Epizodě VII teprve začínalo pracovat a rozhodovalo se, zda použít Lucasovu vizi nebo jít vlastní cestou.

A co nám kniha řekla o možné podobě sequelů dál? Leia zde měla mít mnohem větší roli, kdy se snažila znovu vybudovat Republiku, která se ale musela potýkat právě s gangstery ovládajícími galaxii. Luke za dvacet let vybudoval od základů řád Jediů a na konci trilogie by tedy byl obnoven, z Leii by se stala kancléřka Republiky a dle slov Lucase by se ukázala ona jako pravá Vyvolená.

Jak se k této podobě trilogie stavíte vy? Chtěli byste vidět Maula jako hlavního padoucha finále Star Wars?

Zdroj: ComicBook

Diskuze /15

Svjatogor

StarWars, universum kde nikdo neumí umřít pořádně. :-D

14.11.2020 | 17:06:57
Bafomet42

Jo, to je přesně dle mých představ, hlavně mytologie Síly, vysvětlení Midichlorianů, novej řád rytířů a navíc skvělej Maul (i když je samozřejmě otázka, jak by se povedl). Ještě bych tam vrazil Dathomir.

14.11.2020 | 17:54:29
-Skinner-

Mali by spraviť seriál of Darth Maulovi a nie o Cassianovi.

14.11.2020 | 18:00:51
JakeDeffe

Co si budem, oproti těm třem novým hovadinám vypadá všechno jako epický a dokonalý.

14.11.2020 | 18:06:51
Raiden123

Hmm,Obi-Wan skolil maula 2-krat,co Lucas mal v plane aby ho Obi skolil Maula i treti krat ? A Maul by znova povstal ako Revenant Lord s Kotor 2 ?,ktory neveril ze nemoze zomriet a i ked utrpel smrtelne zranenie,tak za nejaky cas znova ozil.

Ved je jasne,ze film han Solo naznacil,ze by sme mali vidiet nieco viac s Maulom,ale serial Clone Wars a Rebels to uzavrel a urobili to celkom dobre,len trosku v zvlastnom poradi,lebo starsie diely clone wars,ktore pred tym nevysli,vysli neskuor ako sa ciastocne uzavrel pribeh Rebels.

#9 svina
14.11.2020 | 18:35:28
Lex Luthor

Tohle bych bral všemi deseti rozhodně mnohem lepší vize, než jakou udělalo Disney Luke, jako nový vůdce nového řádu Jedi a Leia, jako kancléřka nové Republiky super

14.11.2020 | 20:10:09
Khardoom

To že by byl hlavní záporák ale potvrzené nebylo, kdo ví kolik toho v téhle skice chybí :)

14.11.2020 | 20:14:58
Railbot

Dám ruku do ohně za to, že se dočkáme minimálně minisérie s Maulem. Byla by blbost, kdyby Disney v příběhu ze Sola nepokračovali a hlavně nevyužili Parka. O postavě Maula nemluvě, to je velký tahák.

14.11.2020 | 20:35:46
svina

#5 Raiden123: Lucasova verze bere v potaz jenom prohru v ep I. S Rebels Lucas moc společného neměl a btw Maulova linka tam byla totální sračka.

14.11.2020 | 20:43:25
dovahkiin

Okrást chudáka Kenobiho o takový skalp. Byly 2 možnosti jak by měl Maul skončit, zemřít rukou Kenobiho, nebo jediná další alternativa a sice nějaký progres v podobě vykoupení a oproštění se od pomsty, což bylo něco v co jsem v Rebelech doufal.

14.11.2020 | 21:36:40
Svjatogor

Oživání (několikrát) zabitých Sithů je opravdu dílem úchylné nekromancie a potom přiznaní naprosté scénáristické bezradnosti. To už nikdo neumí vymyslet dobrou novou postavu? Nepočítám čestnou vyjímku, Mandaloriana. ;-)

14.11.2020 | 23:10:12
KarlCZ

Měli se vykašlat na epizody 7–9 a natočit něco před epizodou 1 a bylo by. Tam by mohli experimentovat jak by chtěli. Rogue One a Solo Story super, to si myslím, že byl dobrý nápad, ale epizody 7 – 9 big tragedy.

#13 WolverineCzE
15.11.2020 | 14:05:17
WolverineCzE

#12 KarlCZ: ono by stačilo někoho normálního aby napsal scénář kde by hl. postava byl Mandalorian v 7–9

15.11.2020 | 17:11:30
RagnarokCzD

Nevim no … asi by mi až tak nevadilo, že by Maula přivedli zpátky k životu … ale nebylo by mu tou dobou tak kolem osmdesáti? O_o

#15 Monkeyskunk
16.11.2020 | 16:27:00
Monkeyskunk

#14 RagnarokCzD: A to vadí? Šak Yodovi bylo přes 900 let :-D Maul není člověk, tak proč ne. Navíc Palpatinovi bylo taky kolem 80–90 v ep. VI.

Maul by mi nevadil, pokud by to mělo hlavu a patu. Přišlo mi, že si v rámci CW, Rebels a Sola tuto cestičku vyšlapávali a nemuselo by to být vůbec špatné. Jen to celé udělat konzistentní, o nic moc víc fandům nešlo :)

17.11.2020 | 12:06:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Daisy Ridley přiznává, že po Star Wars nemá moc nabídek, a co John Boyega vzkázal fanouškům?

Dnes se podíváme na herce z nové trilogie. Před pár měsíci totiž určitá skupina těchto herců prohlásila, že Star Wars jsou pro ně uzavřenou kapitolou a k sáze se nechtějí vracet. Od premiéry posledního dílu uplynulo osm měsíců a někteří z nich dnes mají problém si najít práci.

Reklama

Zajímavosti

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Kathleen Kennedy: Najít do týmu ženy jako režisérky je pro Star Wars absolutní prioritou

Pamatujete ty časy, kdy se nejdříve vymýšlel příběh, načrtly se zajímavé postavy a vytvářel se celý svět, aby vzniklo plnohodnotné dílo? Dnešní doba na to jde trošku opačně a bohužel už jednoznačně hlásá, že ve středu není příběh, nýbrž pohlaví toho, kdo bude daný projekt řídit.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců