Star Wars (Hvězdné války) Disney neví jak dál, z knih proto dělá komiksy

Disney neví jak dál, z knih proto dělá komiksy

Disney neví jak dál, z knih proto dělá komiksy

Disney je znám tím, že se za co nejnižší cenu snaží vytvořit vydělávající produkt. Každou značku navíc musí vyždímat do poslední kapky a Star Wars nejsou žádnou výjimkou. Již brzy nás čekají nové adaptace již známých příběhů. Na pulty také dorazí zcela nesmyslné novinky.


2 12
13.8.2017

Jak určitě víte, každý Star Wars film časem doprovodí knižní adaptace, která nám přináší něco nového. Kdysi se sem tam objevil také komiks, který je nyní za „vlády Disneyho“ již jistý, navíc mnohdy v několika podáních od více autorů. Již brzy nás například čeká další komiksová verze Síly se probouzí, která se pokusí děj dovyprávět v téměř polovičním počtu stran.

Aby to nebylo málo, na příští rok je připravena další komiksová adaptace jedné z knih. První a stále běžící série je manga podle knihy Ztracené hvězdy, která popisuje příběh milenců na odvrácených stranách barikády. Na ukončení čeká také komiks Zbraň rytíře Jedi, jenž vychází jako součást německého Star Wars Magazínu.


Po úspěchu románu Thrawn si tvůrci nakonec řekli, že příběh vyždímají ještě jednou. Tentokrát bude komiks vycházet pod Marvelem, který pro Disneyho vydal většinu komiksů. Thrawn je velice populární postavou a takové zacházení si určitě nezaslouží. Fanoušci by byli určitě radši za zcela nový příběh s hrdinou Impéria, nikoliv pouhou kopírku již vymyšleného příběhu.

Kritiku si také určitě zaslouží dvě nadcházející knihy doprovázející osmou epizodu. První bude vyprávět příběh Chewieho na Ahch-To, kde se setkává s roztomilými porgy, takovými sovotuleni. Kniha se jmenuje jednoduše Chewie and the Porgs a bude mít 48 stran.

Větší očekávání měla přinést kniha The Legends of Luke Skywalker. Při jejím oznámení však nikdo nečekal, že název musíme brát doslova. Kniha popisuje cestu několika dětí na Canto Bight, které si vypráví příběhy o Luku Skywalkerovi. Má to ale jeden háček, nikdo neví, zda jsou tyto příběhy pravdivé. Určitě bude zajímavé sledovat, jak je Luke viděn očima jiných lidí, ale určitě bychom si radši přečetli něco, o čem bychom věděli, že řádně rozšíří kanon a nejde o žádné povídačky.

Jak přistupujete k tomuto ždímání za každou cenu? Měl by Disney trochu zvolnit?

Foto: Disney

Diskuze /7

AuroN

Bože. To je zase nadpis jak z bluváru. Komixové adaptace mají dlouhou tradici. Nejedná se o nic nového.

13.8.2017 | 15:07:46
jh666

Sorry, ale tohle už mi přijde jako kritika pro kritiku. Thrawn je stěží první (nejen) Star Wars kniha, která bude převedena do komiksu, byl to případ i původní Thrawnovy trilogie. A kritizovat knihy pro děti za to, že míří na děti a nebudou to nejspíš žádná veledíla, to je k smíchu.

13.8.2017 | 15:32:22
Railbot

Je to ždímačka? Je. Chtějí SW přiblížit dětem? Ano. Je to v pořádku? Ano, je. Disney nedělá charitu a celkem obratně SW rozvíjí pro všechny věkové kategorie.

#4 DarthRevan
13.8.2017 | 15:56:06
DarthRevan

#3 Railbot: Expertům, co neznají Expanded Universe, kde taky vycházelo spoustu adaptací, tohle nevysvětlíš :). Jen zbytečně plýtváš slovy :\.

webmaster
13.8.2017 | 18:31:39
vivatis

Ždímačka? Tak asi Disney nekoupilo Star Wars jen proto, aby mohlo vyrábět trička s logem… Já už bohužel na knihy ani na komiksy nemám čas a určitě nevidím důvod, proč bych si měl kupovat komiks sedmé epizody? Nic proti ničemu, ale k čemu to je dělat komiks podle filmu?

#6 Zapik
13.8.2017 | 21:52:28
Zapik

#5 vivatis: Komiky Yíly se Probouzí je fakt na nic. Přidá toho méně než novelizace. Zato komiks Rogue One je super. A tenhle Thrawn komiks píše stejná autorka jako ten na motivy Rogue One.

14.8.2017 | 10:07:50
Michargo

Je to hrůza. Já mám raději knihy, co byli původně canon, série X-Wing, nový řád Jedi, a mnoho dalších. Byli a jsou super, tak nevím, proč dělají tihle voloviny. Prostě k pláči. :(

16.8.2017 | 15:34:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !