Star Wars (Hvězdné války) Disney s okamžitou platností odvolal režiséry filmu o Hanu Solovi

Disney s okamžitou platností odvolal režiséry filmu o Hanu Solovi

Disney s okamžitou platností odvolal režiséry filmu o Hanu Solovi

Čtete správně, nejedná se o žádný aprílový vtípek. I když žádné předchozí zákulisní informace nehovořily o problémech během natáčení, nyní vyplula na povrch velká tvůrčí neshoda mezi režiséry a samotným studiem. Disney tak s okamžitou platností odvolal Phila Lorda a Christophera Millera.


4 20
21.6.2017

Duo Phil Lord a Christopher Miller jsou neotřelí a talentovaní filmaři, kteří přivedli k životu úspěšné filmy jako Lego příběh či 21 Jump Street. Tyto dva snímky jim bezesporu pomohly získat post režisérů u samostatného filmu s Hanem Solem. O scénář ke snímku se postaral Lawrence Kasdan, který se podílel již na původní trilogii. Co se tedy během natáčení pokazilo?

Podle neurčitých zvěstí Phil Lord a Christopher Miller na natáčení příliš improvizovali a nedrželi se přesně scénáře, což především rozčílilo Kasdana. Lord s Millerem měli svou vlastní vizi, jak by měl Han Solo vystupovat. Zatímco Kasdan ho viděl jako drzého sobce, duo režisérů z něj prý dělalo až příliš velkého komedianta. Postupem času atmosféra na natáčení houstla a nikdo nevěděl, jak se bude pokračovat.


(Co by na celou kauzu asi řekl Harrison Ford? Foto: Disney)

Vše nakonec musela rozhodnout prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy, která se zastala Kasdana. Tím pádem Phil Lord a Christopher Miller dostali s okamžitou platností padáka a od projektu odstupují. Co se bude dít dál? Naštěstí má film naplánovanou premiéru až na léto 2018, takže času je poměrně dost. Navíc se klidně může stát, že film bude přesunut na prosincový termín. Ostatně takto jsme vídali v kinech poslední dva Star Wars filmy.

Přestože filmy Epizoda VII a Rogue One nakonec dopadly u fanoušků vesměs dobře, Disney neřeší problém s tvůrci poprvé. Vzpomeňme si na minulý rok, kdy údajně Gareth Edwards natáčení Rogue One nezvládal a ke stolu byl rychle přizván Tony Gilroy, který přepisoval scénář a údajně měl na starosti zásadní přetáčky snímku. Ještě před natáčením filmu o Boba Fettovi byl také odvolán Josh Trank, který má za sebou dřívější neúspěšné natáčení velkofilmu Fantastická čtyřka.

Najímání méně zkušených režisérů nemusí vždy přinést ovoce. Zatím můžeme být rádi, že problémy provází pouze spin-offy a hlavní sága je celkem v suchu. Kdo nyní dotočí film o Hanovi? To se zatím neví, studio aktuálně hledá náhradu. Jisté je to, že nás opět čekají přetáčky. Jelikož měli Lord s Millerem úplně jinou představu o Solově charakteru, je klidně možné, že nás budou čekat ještě rozsáhlejší změny než v případě Rogue One. Ostatně Rogue One byl příběhem o celé škále postav, film o Hanovi se pochopitelně zaměřuje pouze na Sola.

Co říkáte na tuto nečekanou zprávu? Kdo by podle vás měl převzít kormidlo a film dotočit?

Diskuze /12

A_V

Mám dotaz film s Boba Fettem už je potvrzený?

#5 tom99
21.6.2017 | 15:50:45
Tomi Lee Morpheus

mech to dajú tomu starému Jedajovi Lucasovi Georgimu;)

21.6.2017 | 16:15:05
Wolfinator1

No radši ať je víc parchant než šašek ( samozřejmě se svým klasickým drsným humorem a pár hláškami ) , ale vyloženě komedii bych z toho nedělal :D

21.6.2017 | 18:47:55
Kafka Tamura

Jestli je to z důvodu psaného, tak jedině dobře. Do teď jsem nevěděl, kdo to točí, ale kdyby jo, tak už oroduju, proč to dávají tvůrcům geekovského animáku a přisprostlé retard komedii. Sice mě Han jako postava až tolik nebaví jako asi drtivou většinu SW fans a přežiju jakýkoliv výsledek, ale pozitivní zpráva. A líbí se mi, že scénárista má větší slovo, než ti dva “malý kluci“, i když to rozhodnutí bylo na někom jiném.

#6 Historic
21.6.2017 | 19:22:22
tom99

#1 A_V: Není. Ale často se o něm mluví. Nebo se spíš mluví o nějakém filmu na motivy námezdních lovců, kde Boba Fett bude.

webmaster
21.6.2017 | 19:45:32
Historic

#4 Kafka Tamura: Lord s Millerem jsou úspěšní, talentovaní a především originální režiséři, v jejichž podání zatím každý film slavil kritický i finanční úspěch.

#7 Kafka Tamura
webmaster
21.6.2017 | 21:17:53
Kafka Tamura

#6 Historic: No co ti na to říct… Woody Allena bych na SW taky nechtěl.

#10 Historic
21.6.2017 | 23:37:44
tom99

Já spíš nechápu, jak v dnešní době, kdy se takovéto filmy plánují X let dopředu, se až v půlce natáčení přijde na to, že scénárista a režiséři mají jinou vizi. To na to nemohli přijít dřív?

#10 Historic
webmaster
22.6.2017 | 14:57:20
Horyo

Ron Howard to nakonec má

22.6.2017 | 17:12:02
Historic

#7 Kafka Tamura: Až budeš rozladěný, že z tohohle filmu vzešla šablonovitá šeď bez jakékoli invence, která hraje na nostalgickou jistotu, vzpomeň si na tuhle zprávu.

#8 tom99: Rozpory měli podle všeho už od počátku natáčení. Holt zkrátka pár měsíců trvalo, než zjistili, že přes to nejede vlak a ani jedna strana ze svých požadavků nesleví.

#11 tom99
webmaster
22.6.2017 | 19:17:40
tom99

#10 Historic: Hm, nejspíš máš pravdu. On nakonec bude zakopaný pes v tom, že Lord a Miller ten scénář úmyslně ignorovali, což Disney nečekal. A proto taky dostali padáka…

webmaster
22.6.2017 | 19:26:06
Marcel_89

Tak bude režírovat Ron Howard… :-)

22.6.2017 | 20:32:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců