Star Wars (Hvězdné války) Dnes je den všech fanoušků Star Wars

Dnes je den všech fanoušků Star Wars

Dnes je den všech fanoušků Star Wars

Ať už patříte mezi Povstalce, Impérium, Odboj, První řád či Gungany, dnešní den je věnovaný všem příznivcům Star Wars. Jak tento den vznikl a v čem je vůbec pro fanoušky po celém světě výjimečný?


31 1
4.5.2016

Den Star Wars je poměrně novým svátkem, který vznikl v roce 2011 v kanadském Torontu, kde se na speciální akci sešli fanoušci Star Wars a vychutnali si doprovodný program, který si pro ně připravili Sean Ward a Alice Quinn. Od roku 2011 se tak všeobecně mělo, že 4. květen vždy bude dnem Star Wars. Aspoň tak to prohlásil otec ságy George Lucas.

Proč zrovna 4. květen? Z ikonické věty „May the force be with you“ (ať tě provází síla) vzešla krásná slovní hříčka „May the fourth be with you“. Obecně je pak 5. květen považován za den Sithů (vzniklo zajímavé spojení „Revenge of the fifth“ z Epizody III). První náznak na „May the fourth be with you“ sahá do daleké historie, konkrétně do roku 1979, kdy toto spojení poprvé použila premiérka Velké Británie Margaret Thatcherová.


(Logo dnešního dne. Foto: Disney)

4. květen se stal oblíbeným dnem pro fanoušky Star Wars, protože většina obchodů (aspoň těch v Americe) nabízí v tento den ohromné slevy na jakékoliv výrobky s tematikou Star Wars. Bohužel slevy jsou prakticky jen za oceánem a u nás v České republice se v prodejnách den Star Wars příliš nerozšířil. Snad se situace do budoucna změní. Pokud vám schází nějaká oblíbená rekvizita ze světa Star Wars, doporučujeme vám zavítat na tyto zahraniční stránky:

Gamestop – sleva na hrníčky, přívěšky, hračky apod.
Toys’R’Us – sleva na hračky
Lego – sleva na populární lego stavebnice Star Wars
Anovos – sleva na kostýmy a masky

Výjimečnou pozornost dostaly také videohry. Pokud stále váháte, zda si pořídit hru Star Wars: Battlefront, dneska od 20:00 máte jedinečnou příležitost si hru vyzkoušet na čtyři hodiny zdarma. Stačí jen navštívit stránku origin.com. Dosavadní hráče musíme ale zklamat, season pass zůstal ke dnešnímu dni stále za stejnou cenu. Pokud hrajete hru Star Wars: The Old Republic, na krátký okamžik (od 3.-10. května) bude vaše postava levelovat dvakrát rychleji. Navíc si můžete vychutnat rozšíření Knights of the Fallen Empire do 30. května zcela zdarma.

A co by nás mohlo ještě dnes potkat? Rozhodně se nabízí nějaký trailer. Jelikož byl ale teaser trailer na Rogue One uveden před měsícem, zde zřejmě nějaký čekat nemůžeme. Relativní šance ovšem je u seriálu Star Wars: Rebels a jeho blížící se třetí sezónou. Před rokem jsme již v podobnou dobu viděli trailer na druhou sezónu. Asi největší odměnou pro fanoušky by byl kratičký trailer na očekávanou Epizodu VIII.

Jak slavíte dnešní den Star Wars vy? Vezmete si své tričko s vaším hrdinou či kostým a vyrazíte do ulic? Pořídíte si dnes nějaký Star Wars dárek?

Diskuze /4

Sowir

Gungany :D.:D. Made my day :D

4.5.2016 | 15:51:14
simavok

Dneska mám narozeniny, ale den Star Wars je důležitější!

4.5.2016 | 17:17:11
herriete Lébl.

Už mám čaj ve svém hrnku s Darth Vaderem :D

4.5.2016 | 17:31:42
téčko171

To s tím vychutnáváním KotFE zcela zdarma je celkem zavádějící. Ve skutečnosti je zdarma jen Free Trial – hráč se zaregistruje do 30. května a dostane postavu na lvl 60 s možností si zahrát 1 kapitolu (průměrná hrací doba cca 30 – 60 minut) ze zatím vypuštěných 13, pakliže by si chtěl zahrát i zbývajících 12, musel by si zaplatit subscription.

webmaster
4.5.2016 | 20:14:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců