Star Wars (Hvězdné války) Film s Obi-Wanem dost možná nebude, mohli bychom se ale dočkat seriálové verze

Film s Obi-Wanem dost možná nebude, mohli bychom se ale dočkat seriálové verze

Film s Obi-Wanem dost možná nebude, mohli bychom se ale dočkat seriálové verze

Na hrubý pytel hrubá záplata. Zkrátka když jeden Star Wars film v kinech finančně propadne, je nutné sekat hlavy a hledat alternativní řešení. Neúspěch Sola se dotkl celé řady připravovaných projektů. Nicméně nemusíme úplně zoufat, místo filmů se nejspíše dočkáme seriálů.

14 2
27.2.2019

Studio Disney chce prostě potenciální předplatitele nalákat na zajímavý obsah své nové streamovací stanice Disney+, takže v posledních měsících a týdnech oznamuje stále nové a nové seriály. Většina jich zatím pochází ze světa komiksů od Marvelu, nicméně i Star Wars nejsou a nebudou pozadu. Po seriálu The Mandalorian se diskutuje až o pěti dalších seriálech, každý z nich se má soustředit na jinou postavu.

Snímek s Obi-Wanem Kenobim byl prakticky jasnou věcí, ale květnové fiasko Hana Sola v kinech donutilo studio přehodnotit své plány. Plánované spin-offy právě s Kenobim či Bobou Fettem byly odloženy na neurčito. Jenže nová streamovací stanice nabízí možnost, jak projekty alespoň v omezeném rozsahu zachránit a vzkřísit.


(Lákal by seriál i Ewana McGregora? Foto: Disney)

A právě v poslední době se spekuluje, že Kenobi to sice nedotáhne do kin, ale mohl by dostat svou vlastní sérii. To je samozřejmě dobrá zpráva pro fanoušky, nicméně když čekáte film a nakonec dostanete seriál, většinou jsou všichni zklamaní, protože je jasné, že seriály operují s menším rozpočtem a někdy se nedostanou ke všem fanouškům (stále v dnešní době existuje celá řada lidí, kteří nemají na seriály čas a nevěnují jim pozornost).

Obecně by tak spin-offy s nálepkou Star Wars Story teoreticky mohly být zachráněny právě skrze stanici Disney+. Ostatně ta chystá již několik seriálů ze světa Marvel Cinematic Universe, kde se budou příběhy soustředit na konkrétní hrdiny. A něco podobného by mohlo nastat i u Star Wars. Vlastně se o tom vždy mluvilo, jen to nebude na velkých plátnech, ale na televizních obrazovkách.

Jaké máte pocity z této zprávy? Je dobré dostat místo filmu seriál? Či by bylo nejlepší nechat Obi-Wana Kenobiho u ledu?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /14

Blackwolf

A kdo si myslel, že ano ohledně samostatného filmu Obi-Wana nech si dá facku.

#3 -Skinner-
27.2.2019 | 18:40:04
zorgSVk

Ich škoda a hlúposť. Keď už nevidia zisk vo filme s Obi-Wanom tak bude chyba vážne niekde inde.

27.2.2019 | 19:16:12
-Skinner-

#1 Blackwolf: Prečo? Film o Obi-Wanovi je medzi fanúšikmi najžiadanejší.

Seriál je možno lepšou voľbou kedže sa to dá viac ukázať. Dnešné seriály už majú sto miliónové rozpočty takže toho by som sa nebál.

27.2.2019 | 19:44:00
Eyefinithy

Film s Obi-Wanem ve stylu Logana. Sem s ním !!!!!

27.2.2019 | 19:54:52
Zargon

Nechápu to jejich myšlení. Když se podívají na jakýkoliv portál s fanoušky Star Wars uvidí že každý chce film o Obi-wanovi… evidentně chtějí pouštět do kina jen filmy o kterých si mysleji ze jsou dobre a nejsou. Film co chtějí fanoušci ale dělat nebudou protože nikdo kdo na těch filmech pracuje není fanoušek…

27.2.2019 | 20:04:23
A_V

Hlavně že Johnsona trilogie pokaračuje :( to jsou vážné idioti

27.2.2019 | 21:03:23
sFík

No, mohli by to natočit ve stylu Chalupářů.. Jen místo Třešňové to bude Mos Eisley a místo hasičské nádrže bez kaprů by mohli šest dílů řešit chytání kaprů v odpařovačích vlhkosti… Obiwanův příběh známe od doby kdy byl Padawan do doby jeho smrti. Víc není potřeba. Jestli mi chcete říkat že na Tattoine dělal nějaký akčnosti, nevěřím tomu, i to SW:R setkání s Maulem bylo dost přitažené na vlasy. Maul pro mě umřel v jedničce. Cokoliv z animáků je jen ždímání z nedostatku dobrých nápadů (zdravím vesmírné velryby)

#8 Blackhand47XD
27.2.2019 | 21:04:28
Blackhand47XD

#7 sFík: Tak občas chránil vesničany před piráty, žoldáky a Tuskeny, ale kolem toho se zápletka moc vyskládat nedá, pokud tedy neunesou třeba Luka, kterého by se spolu s Owenem vydal Obi zachránit.

#10 sFík
webmaster
27.2.2019 | 21:18:50
Raiden123

Film s Obi-wan-om,už zatrhli dávno :-( ,ale prekvapivá správa ,že možno bude seriál?To buď dopadne horšie ako han Solo,alebo mám trošku obavu,keď to konečne vyjde,že to zrušia po pár dieloch pre príliš veľký záujem a v tom zmetku im dojde tvorivá niť,i keď zdrojového materiálu je dosť.

Blackhand,hmm,to je celkom zaujímavý nápad,sedelo by to i do príbehu,no Luk by spoznal „strýčka Bena“ skor ako vo filmoch,ale to by asi nevadilo.

27.2.2019 | 21:58:54
sFík

#8 Blackhand47XD: Já si myslím že ty piráty, žoldáky a Tuskeny by mohl řešit víceméně s blasterem v ruce. Nadužívání lightsaberu by budilo jenom pozornost…

#12 caliel
27.2.2019 | 22:55:34
Phoenix CZ

Umí ten Disney něco jiného, třeba vytvořit něco zcela nového než jen dojít to, co předním vytvořil Lucas? Mě už to přestává bavit. Jednak, že všechno se odehrává 19 BBY/34 ABY a taky, že to dojení Disneymu nejde a točí sračky (RO kolosální výjimka, Solo menší). Možná, kdyby začal s nějakým vzdáleným obdobným, třeba, ať už staletí či tisíciletí před /po 0 BY, tak pak by to lidí tolik nekritizovali, páč by se to už tolik nedalo srovnávat s předešlými filmy. Taková Epizoda 8. Jen těží, nepřináší nic nového a pokud jo, tak kurví nastavená pravidla a k tomu je to bullshit. Ještě něco z období III-IV a už koncim. Koho to má furt bavit těch 19 let furt dokola. Jako já už bych chtěl něco nového. Na čem by mohl Disney vybudovat svoje Star Wars 2.0 :)

28.2.2019 | 7:17:06
caliel

#10 sFík: Ve 4 díle když Ben ukazuje Lukovi meč mu řekne že byl v te krabici od doby kdy přiletěl na planetu :)

#13 sFík
28.2.2019 | 10:09:54
sFík

#12 caliel: Přesně ten typ věty kterou by v disney s naprostou parádou odignorovali :D

#14 sFík
28.2.2019 | 19:12:40
sFík

#13 sFík: A pak by se režisér filmu vytasil s nějakou výmluvou že to bylo myšleno metaforicky :D

28.2.2019 | 19:13:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Solo: Star Wars Story

Režie: Ron Howard
Scénář: Joe Kasdan, Lawrence Kasdan
Hudba: John Powell
Hrají: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Paul Bettany, Thandie Newton, Jon Favreau, Warwick Davis, Clint Howard, Lily Newmark, Anthony Daniels, Sam Witwer a další.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
OHODNOŤTE FILM

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zajímavosti

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Šest důvodů, proč film Solo: Star Wars Story v kinech neuspěl

Před premiérou filmu Solo: Star Wars Story zřejmě nikdo nečekal, že se film stane obrovským propadákem. Bohužel realita je taková a nevypadá to, že by se v dalších týdnech mělo něco měnit. Přinášíme vám šest nejpravděpodob­nějších důvodů, proč film v kinech neuspěl.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců