Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 64×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

George Lucas: Moje nová trilogie by se nikomu nelíbila

George Lucas: Moje nová trilogie by se nikomu nelíbila

Po několika letech jsme se konečně dozvěděli, čím by se primárně zabývala nová trilogie George Lucase. Sám autor však tvrdí, že by se příběh fanouškům nelíbil a dočkal by se podobné kritiky jako Skrytá hrozba.

11 0
17.6.2018

George Lucas již nějakou dobu tvrdil, že kdyby neprodal práva Disneymu a natočil svou verzi epizod VII-IX, fanouškům by se nelíbily podobně, jako se jim nelíbila Skrytá hrozba. Svůj příběh by nám však pověděl od začátku do konce, čehož se již bohužel nedočkáme. Disney samozřejmě zpočátku cílil na nostalgii, místo toho, aby se pustil do původních Georgových nápadů, které byly víceméně opět velmi odlišné.

Nedávno byla vydána kniha James Cameron's Story of Science Fiction, která doprovodila stejnojmenný televizní speciál, v níž jsme se konečně dozvěděli, o čem by Lucasova verze nové trilogie byla. Příběh nás měl zavést více do mikrobiologického světa, který obývají tvorové zvaní Whills. Během celého příběhu jsme se vždycky dočkali nějakých zmíněn o těchto bytostech, ale nikdy jsme je neviděli. Právě Whills mají kontrolovat celý vesmír a mimo toho se žijí Sílou.


Těžko z toho určit, zda bychom opravdu sledovali mikroskopické tvorečky nebo by nám byla jen kompletně odhalena mytologie Síly skrze nějaké mistry nebo spisy. Již Midi-chloriany fanoušky velice rozčílily, tohle by možná byla poslední kapka. Právě tyto mikroskopické bytosti byly v první epizodě nazvány inteligentní formou života, které žijí se vším živým v symbióze a propůjčují bytostem možnost užívat Sílu. Máme si to snad brát tak, že Midi-chloriany jsou jakýsi dobytek, kterým se Whills živí a následně manipulují se vším kolem sebe? Snad se někdy dočkáme dalších odpovědí.

FOTO: Disney, Lucasfilm

Zdroj: ComicBook

Diskuze /12

Wolfinator1

No v seriálu Clone Wars, Whills jsou takže by bylo super více prozkoumat ve filmech sílu a i jiné bytosti užívající jí. Navíc by určitě nebyli hlavní postavy , ale něco spíše jako byl Yoda v Ep. 5–6, takový mentor/průvodce pro hlavní hrdiny. A aspoň by to mělo snad více ucelený děj a někam směřovalo oproti novým epizodám nyní.

17.6.2018 | 21:42:17
Jaroslaw

Kde se Whills dají najít v Clone Wars, prosím?

17.6.2018 | 22:03:14
Wolfinator1

Možná jsem si to spletl s těmito ( strážci síly nebo co to bylo už nevím přesně, je to už pár let co jsem to viděl ). tehdy jsem je bral myslím jako takové zosobnění síly, pak byly ještě OTEC,SYN a DCERA, tak nevím no jak to chtěl pojmout Lucas ve filmech ( tedy pokud to ví vůbec on sám :D ). A nebo ty Whills mají být midichloriany ? nevím teď mi v tom udělali bordel :D https://www.google.cz/imgres?…

#4 Lex Luthor #7 svina
17.6.2018 | 22:20:08
Lex Luthor

#3 Wolfinator1: V Clone Wars byli akorát Otec, Syn, Dcera nositelé síly a mrtví kněží, kteří učili Yodu, jak ovládnout své vědomí po jeho smrti. Jinak si nevzpomínám na žádné další bytosti spojené se sílou

17.6.2018 | 22:31:20
Equlibr

Keď dáš do googlu Clone Wars Whills, vyhodí tých podivínov v maskách, čo učili Yodu. Ktovie možno to sú iní. :-) https://www.google.com/search?…

#7 svina
18.6.2018 | 1:48:56
Bafomet42

Ať by Lucas natočil cokoliv, bylo by to respektováno. Lucas by byl především původní, šel by dál a netancoval na místě, v tom malým osvětleným fleku, kde se všichni po něm snaží za každou cenu zůstat a jen hledají, jak se vrtět jinak..

18.6.2018 | 5:55:21
svina

#3 Wolfinator1:
#5 Equlibr: Ano, to jsou Whillové. Myslím že naučili Yodu jak se stát Force Ghostem (což vlastně znamená, že to není schopnost „světlé strany“). To co by natočil Lucas by bylo originální a krok vpřed ohledně vědění Síly. Disneyho SW jsou šablony na předchozí „staré dobré SW“. Kéž by Lucas zveřejnil scénář :(

18.6.2018 | 9:27:06
vvFoxxx

Víš Džordži, něják se nám ty STAr wARS s.rou, nemohl bys dát do světa nějakou zprávičku, kde bys jako řekl, že bys to líp neudělal, nebo dokonce, že by se na to stejně nikdo nedíval. ..... jo a napiš pak číslo účtu … Disney *

18.6.2018 | 21:14:29
MartasZLA

Nevím co se lidem nelíbí na prequelu. Já mám ty filmy velmi rád.

19.6.2018 | 0:25:05
hoolio88

Líbila nelíbila, po Johnsonově Epizodě VIII dovedu Skrytou hrozbu navzdory Jar Jarovi zpětně docenit a říkám: „Zlatej Lucas“. Mimochodem, přinejmenším souboj s Darth Maulem byl super, stejně jako závody kluzáků…

19.6.2018 | 13:43:04
Pavel 1963

Star Wars měly skončit III. epizodou, na kterou krásně navázala IV (Nová daděje) . Nové filmy, vyjma Rouge one, stojí za nic a bohužel rozmělňováním původních myšlenek se nic nezmění. Snad jen Obivan kenobi by mohl zabofovat…

#12 ~JARMiLA~
19.6.2018 | 23:58:59
~JARMiLA~

#11 Pavel 1963: star wars nejsu trapnou odyseou skywalkerov, ale boja dobra zo zlom, vesmirnej akrobacie, nekonecnej fantazie,'bech derúcim efektom.

a to vsetko SOLO postrada, pritom tam bol potencial na novú trilógiu, ktora by sa zaobysla bez FORCE, a bola by plna zivota spodiny a imperialneho dopadu na spolocnost.

20.6.2018 | 10:29:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Vrcholná Republika se po úspěšných knižních titulech dostane i na Disney+, chystá se seriál

Vrcholná Republika se po úspěšných knižních titulech dostane i na Disney+, chystá se seriál

Mysleli jste si, že to skončí jen nově oznámeným seriálem s hercem Judem Lawem? Kdepak. Tvůrci myslí i na knižní sérii z období Vrcholné Republiky a máme tu první seriálovou vlaštovku. Ve středu dění budou mladí Jediové, kteří teprve sbírají zkušenosti. Těšíte se?

Zajímavosti

Hayden Christensen se zastává krkolomných dialogů George Lucase, McGregor je rád za přijetí prequelů

Hayden Christensen se zastává krkolomných dialogů George Lucase, McGregor je rád za přijetí prequelů

Zatímco Hayden Christensen a Ewan McGregor schytávali pěknou várku kritiky při premiérách prequelové trilogie, nyní je toto duo vynášené do nebes. Pro oba je to zcela nová zkušenost, že se najednou na jejich filmy divá široká veřejnost úplně jinak. Christensen se přesto původních filmů zastává.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama